» »

Ucenje med spanjem

Ucenje med spanjem

1
2
»

Daedalus ::

Sej se dogaja, da med sanjami pogruntaš kaj... Jaz sem zadnjič sanjal odgovor na vprašanje, ki ga na izpitu nisem znal... Sem pol, ko sem se zbudil, preveril v knjigi in začuda je bil pravilen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Phil ::

Če bo kateri opazoval sebe med spanjem, po opazil, da takrat zavest deluje zelo podobno, kot v budnosti (skoraj isto, če odštejemo materijo). Lahko delaš kar želiš.

Se ni bi strinjal s tem. Vsaj pri meni je tako da sem v sanjah le "opazovalec" in nimam nobene kontrole nad potekom sanj.
Potek dogajanja lahko spremenim samo če se vmes zbudim (ponavadi zjutraj, ko sem že naspan), osredotočim na neko misel in zaspim nazaj.
Tudi se mi še ni zgodilo da sem v sanjah kdaj dobil konkretno rešitev problema, na katerega sem naletel tekom dneva.
LP

strictom ::

Normalno da ti ne moreš "spreminjati" svojih sanj. Samo pa sanje potekajo kakor ti želiš(oz. kakor tvoja podzavest ali volja če češ, želi) in in velik vpliv ima kakšne volje si bil preden si šel spat. Vsaj pri meni je tako. Ponavadi se mi zgodi da tik preden se zbudim pa dobim popolno kontrolo nad sanjami in se zavedam da so "samo" sanje. Bistvo je pa to da se to zgodi ko še spim. Zavedam se samega sebe in svojih sanj v sanjah.

Zanimivo je tudi to da v sanjah vedno gledam sebe(ponavadi v malo drugačni obliki in drugačnega izgleda) v tretji osebi.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

.:joco:. ::

Kolk resnične so lahko sanje :)

Kolk resnično si lahko eno stvar predstavlja človek?
Recimo, zdejle, morje, poletje, sonce?

:)

Drugač pa obstajata dva nivoja spanja. V enem se sanja, v drugem ne.
In meritve možganske aktivnosti v tistem spanju, ko se sanja, so zelo podobne tistim, ko je človek buden.

Spet priporočam en zanimiv film(ček) "The Secrets Of Sleep - Dreaming Brain"
Mislim, da je bil tudi na Discoveryju.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

gzibret ::

> Ampak sanje ni enako trden spanec, ne?

Ja, res je. Sanjamo po nekaj minut nekajkrat na noč, ko naš spanec ni tako trden.

> Se ni bi strinjal s tem. Vsaj pri meni je tako da sem v sanjah le "opazovalec" in nimam nobene kontrole nad potekom sanj.

Ne vem kako je pri tebi. Vem pa, kako je pri meni. Je pa res, da ko sem bil mali, sem tudi jaz le opazoval, oziroma bežal (kolikor sem lahko) pred raznimi pošastmi. Čeprav je tisto bežanje izgledalo nekako tako, kot bi bil v medu. Fora je samo, da te ne sme biti strah. Itak veš, da ti pošast v sanjah nič ne more. No, pa da ne boste mislili, da sanjam samo o pošastih, včasih so tudi lepe "pošasti" ženskega spola >:D .

Kaj naj rečem. Bog (protokol ali karkoli že...) rad pomaga, samo povedati mu moreš, kaj hočeš. V sanjah se želje uresničijo instantno. Me pa zanima, kako je v tem (materialnem) svetu. Imam nekaj indicev, da tudi tukaj bog rad pomaga, sam zadeva je veliko težja, rezultat nesiguren, nepredvidljiv in lahko tudi z veliko časovno zakasnitvijo.
Vse je za neki dobr!

Wolfram ::

@gzibret

Učenje z asociacijami je res učinkovito. V mislih imam tisto tvojo razdelitev krede. Včasih pa se nam posreči in najdemo popolnoma pomensko zvezo brez pretvorb in s tem še pridobimo na hitrosti. Primer: razdelitev paleozoika:

KAM-brij
OR-dovicij
SI-lur
DEV-on
KA-rbon
PE-rm

Ni ravno najbolj smiseln stavek, mogoče v kakšnem narečju :D

lp
www.igralec.com

d0rK ::

Wau, lepo se je razpletle tema...Se oproscam za mojo neazurno prisotnost ampak ni blo casa :).

Sem dejansko probu to ucenje....Ne gre =).


1. Nism mogel zaspati oz. zelo nelagodno sem se pocutil. Pac rabim popolno tisino za spanje.
2. Zjutrej sem imel cuden filing ko mi je celo noc delal mp3player.
3. Dostkrat sem nasel zjutraj player cisto na drugem koncu sobe...Kdo ve kdaj mi je ponoc dosadil =).


Recimo da je biu to en tak bl slab experiment in je minusov vec kuker potencialnih plusov. Se pa raj ucim s pomočjo drugih prizanih tehnik.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spalna paraliza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319147 (9820) Scorpia
»

Lucid Dreaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12621434 (17285) CleanPower
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712266 (10631) Lonsarg
»

Dozivel sem nek cuden pojav. Mogoce ve kdo kaj vec o tem? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27119970 (12521) DJ Hamster
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738466 (6798) nokia6310

Več podobnih tem