» »

Kater ventilator za hlajenje radiatorja?

Kater ventilator za hlajenje radiatorja?

billy ::

Radiator je od jugeca in je ravno tako velik da morm dat gor 2x120mm ventilatorja.

Trenutni mu ga hladi sobni ventilator (tisti ki me bo poleti lepo hladil) ker se še nisem odločil kakšne 120mm bi nabavil. Hrup me toliko ne moti, saj imam že 2 dodatna zalmana (80mm) ki pihata po plati.

Ampak kaj takega, kar je v sosednji temi, pa tudi ne bi rabil ne? Kaj predlagate, koliko CFM bi nekje moral imeti?

m.i.h.a. ::

Jaz ima na svojem yugotu 2× 120mm od Titana in to na 5V, da sta neslišna, s temperaturami sem pa več kot zadovoljen (37, load 41 ->> hladi se pa CPU inGPU).

billy ::

To je tale: http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

Kakšen pa imaš drugače procesor in na kolko navit ter katero plato imaš?

jaz imam 3.2 navit na 4, pri 1.51 volta, temp pa so od 41 do 50 na abit plati, katera bi naj kazala malce več temperature kot dejansko je.

pingec ::

Tole stvarco kup v emisiji po jurja ;)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

misso ::

Ali je to normallno da imam temperaturo procesorja 45 idle in 50 do 55 pod obremenitvijo.
Mam pa vodno hlajenje, pa hladilnik od yugota. Hladim pa tudi grafo in čip. Mam pa 2X120 na 5V ventilatorja. Če dam ga na 12v tudi velike razlike v temperaturi nisem opazil.

lp misso

Eddy ::

misso: preveri stik procesorja z blokom, če je dober išči kje drugje problem.
www.ekwaterblocks.com

pingec ::

vrjetn nimaš rezervarčka ?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

billy ::

misso, kakšen procesor pa imaš in na kolk navitega? Pa katero plato, ker nekatere plate kažejo preveč.

jaz imam 3.2 navitega na 4 in imam nekje 43 idle in 51 pod obremenitvijo. Ampak jaz imam ABIT Ic7 - max3 ki bi naj kazala tudi do 10°C preveč...

drugače se pa prescoti znajo segreti z navadnim hlajenjem tudi preko 70°C, tako da so pomoje najine temperature kar dobre..bo pač treba TECa nabavit za nižje :)

misso ::

Mam AMD 2500 barton navitega na frekvenco 2300.

Plata je gigabyte Gigabyte GA-7N400 Pro2, nForce 2 ver 2.0

Tako temperaturo imam od samega začetka isto, ko sem imel samo blok od cpu gor. Blok od prcerosja je nanovo gor dan

Sem pa res slišal da teli senzorji na gigabyt ploščaš lažejo kot 100 hudičev

GUFY ::

Zmeri še temperaturo vode, saj že vrabci na vejah čivkajo, da senzorjem na matičnih ploščah ni za verjeti.>:D

pingec ::

Pr men je ena ful cudna stvar, namreč ko komp vžgem je temperatura višja kot potem ko laufa npr. 10 ur, ko se zboota je temp 44, po nekaj urah pa pade na 32 stopinj celzija pa ni mi jasno kako na začetku ko je voda bol mrzla so višje tmeperature ??
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Stampl ::

jst mam na yugotu 2 titana na 5V in mam temperature 29C idle in 33C ful load...
pa se radiator je pol metra od pravega radiatorja>:D

misso ::

Kako bi zmeril temperaturo vode. Mam posodo za vodo pa mislim če bi un termostat za akvari kupil pa ga dal v to posodo da bi očitaval temperaturo vode. Samo nevem do koliko max temperaturo meri.

lp misso

misso ::

kaj če bi kupi tole

http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

Pa bi dal t člen vmes in ta merilec temperature dal notri v silikonsko cev premera 12mm in zunanjim premerom 17 mm
in nakoncu(na sredini tega senzorja) z objemko zatesnil.




P.S Nedela mi noben smajli in dodajajnje slik in povezav, itd uporablam pa mozilo


l


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri regulator? (za kontrolo vent., temp....)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71437 (1136) evilfury
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835352 (4264) mimax
»

Nov radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151432 (1272) _Dejan_
»

ene par vprasam glede vodnega!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241426 (950) HyperKiller
»

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131411 (1218) delfinus

Več podobnih tem