» »

Katera klima

Katera klima

««
114 / 122
»»

OutOfTheBox ::

Normalno da prezračiš (seveda ne pri 35 ampak to narediš zjutraj ali zvečer), če to ni mogoče (vonj po kuhariji), pa tudi pri 35. Al se dušiš v smradu (ali v starem zraku) čeprav si na hladnem?

Zgodovina sprememb…

muffliato ::

Izak je izjavil:

Klimo imam na načinu hlajenja (25°C). Vendar pogosto ko se ta temperatura doseže, začne dvigovati vlažnost. Če nič ne ukrepam, imam v prostoru temperaturo 25° in visoko vlažnost. Pomaga edino "cycle" med programi ali pa to da znižam temperaturo. Ne uporabljam AUTO načina.


Ja, edino kar počneš s tem načinom je, da ponovno zaganjaš kompresor. Ker imam identičen problem, sklepam, da je razlog ravno v "premočni" klimi (2,5). Kompresor se izkopi, temperatura je znižana, vlaga pa neha kondenzirat, dodatno pa jo pobere iz sosednjih sob in sten. V mojem primeru imam brez vklopljene klime 27°C. Bistveno prenizka temperatura za kak konkreten kompresorski boost.

z3ro ::

Za 25 kvadratov je normalno klima overkill. 25 stopinj doseže brez problema potem seveda ne razvlažuje več ker tudi hladi ne več. Za tako majhno kvadraturo bi bil smiseln zraven še razvlažilec.

Lonsarg ::

Jaz sem tudi naletel na problem premočne klime, nekak sem pričakoval da bo automatika to handlala al na inverterski način al pa v skrajnem primeru z izklapljanjem ampak lolek od avtomatike ne zna na manj kot 1kW hladilne moči delat (maksimum je 3.6kW). Stanovanje je sicer res 80m2 ampak prostor z klimo je zgolj 25m2 in ga ta klima al preveč shladi če imam na cool, al začne delat bedarije če imam na dry, skratka lolek od avtomatike ne zna zmanjšat moči dovolj (saj ne da bi ga komot sprogramirali da se izklopi če zazna da je tudi minimum premočan).

No nauk za naslednjič da preverim minimalno moč od klime, najbrž rabim tako ki ima minumum 0.25kW, glede na to kako konkretno premočna je ta z minimum 1kW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Vanadium ::

Bellzmet je izjavil:

Vanadium je izjavil:

S čim čistite notranjost klime (kondenzator)? Se da kje pri nas kupit kaj podobnega temu http://www.loren.co.rs/fr-tecnost-za-pr... ? Moram pri ožji in širši familiji spucat cca 6 klim + moja in je od kenta sprej malo predrag...

l.p.

Tole:
https://mgk.si/reklamna-vrstica/evapora...


Hvala to sem že uporabljal oz podobno (KENT) pa mi ni ok, rad bi tekočino na kantico. Bom kontaktiral fabrko če prodajajo kje v bližini slo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

darkolord ::

Jaz sem jih probal več, pa mi je na koncu najboljše deloval tale

OutOfTheBox ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem tudi naletel na problem premočne klime, nekak sem pričakoval da bo automatika to handlala al na inverterski način al pa v skrajnem primeru z izklapljanjem ampak lolek od avtomatike ne zna na manj kot 1kW hladilne moči delat (maksimum je 3.6kW). Stanovanje je sicer res 80m2 ampak prostor z klimo je zgolj 25m2 in ga ta klima al preveč shladi če imam na cool, al začne delat bedarije če imam na dry, skratka lolek od avtomatike ne zna zmanjšat moči dovolj (saj ne da bi ga komot sprogramirali da se izklopi če zazna da je tudi minimum premočan).

No nauk za naslednjič da preverim minimalno moč od klime, najbrž rabim tako ki ima minumum 0.25kW, glede na to kako konkretno premočna je ta z minimum 1kW.


A to si meril z merilcem el. energije? Pri meni inverterska klima (ko je prostor shlajen) deluje na minimumu 80W, ko začne vklapljat kompresor (da obdrži temp.) pa dobim random cifre med 80 - 250W.

Maximum ki je pri meni vlekel je bil 1070W (3.5kw klima), ampak to sam takrat ko zacne hladit topel prostor. 60m2.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Moja cifra ni poraba ampak hladilna moč, minimalno hladilno moč ima moja klima 0.8kW po specifikacijah (kar najbrž doseže pri približno 200W porabe ja, meril nisem). In tudi čuti se da konkretno hladi tudi po doseženi temperaturi, tako da specifikacija nekako drži tudi v praksi. Če nastavim na hlajenje 24 v roku nekaj ur naredi 22 stopinj v prostoru in hladi še dalje.

Ne vem morda je pa C&H zgolj blesava firma in bi kljub te visoki minimalni moči morala znat nehat hladit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Magic1 ::

Pri hlajenju res ne rabiš veliko, v kolikor nimaš neumnih vročišč. Jaz uporabljam najšvohnejšo klimo za hladit 100m2. Nastavljena je na dry, tako da dela na minimum ali pa sploh ne. Ima pa točno ta klima težave pri minimalnem gretju. Avtomatika je takšna da se vsakih 10min vklopi neglede na temperaturo in dela na minimumu nekaj časa ter to zna bit že preveč za prehodna obdobja. Debilno.
Magic

FrRoSt ::

Zakaj pa ne znižaš temperature gretja!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

DamijanD ::

Lonsarg je izjavil:


No nauk za naslednjič da preverim minimalno moč od klime, najbrž rabim tako ki ima minumum 0.25kW, glede na to kako konkretno premočna je ta z minimum 1kW.

Sem zdajle malo gledal in npr micke manj kot 0.9kW sploh ne znajo, pa še to samo švoh modeli, zelo hitro imajo minimum 1.1kW

Magic1 ::

FrRoSt je izjavil:

Zakaj pa ne znižaš temperature gretja!??

In kako bo to uplivalo? Lahko nastaviš na 16°C pa bo še vedno na 10 minut dogrevalo za nekaj minut s 1000W.

Nihče te ne opomni, da inverter ne gre zelo nizko. Samo načeloma ni tak problem, če ne konkretno predemizioniraš klime. Jaz sem imel težavo, ker sem klimo dal v 16m2 prostor in je še najšvohnejša bila preveč. Pa še to je bil bolj problem glupe regulacije, ki je vztrajala na 10 min intervalih neglede na potrebo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

sbawe64 ::

z3ro je izjavil:

Za 25 kvadratov je normalno klima overkill. 25 stopinj doseže brez problema potem seveda ne razvlažuje več ker tudi hladi ne več. Za tako majhno kvadraturo bi bil smiseln zraven še razvlažilec.

Problem je, ker manj močne od 2,5kW (9000 btu) ni (vsaj jaz je nisem zasledil).
Za take prostore bi bila 0,5 kW vrh glave.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

6151 ::

sbawe64 je izjavil:

z3ro je izjavil:

Za 25 kvadratov je normalno klima overkill. 25 stopinj doseže brez problema potem seveda ne razvlažuje več ker tudi hladi ne več. Za tako majhno kvadraturo bi bil smiseln zraven še razvlažilec.

Problem je, ker manj močne od 2,5kW (9000 btu) ni (vsaj jaz je nisem zasledil).
Za take prostore bi bila 0,5 kW vrh glave.


Vedno napišejo max moč, gledati moraš, kako nizko gre kompresor. Npr. nekateri gredo do 250, nekateri do 600, nekateri do 900W. Max moč je irelevantna, ker se z 24/7 delovanjem klime tako ne bo dosegala. Nekatere 3,5kW klime imajo manjšo minimalno moč kompresorja kot 2,5kW klime.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Lonsarg ::

Najmanjša minimalna moč hlajenja (recimo da to odraža realno stanje kompresorja?) ki sem jo videl v specifikacijah, ko sem nekaj klim pogledal sem našel tole z 0.44kW (primer kako to gledam).

Ampak pomoje bi tudi to bilo preveč, no ko naslednjič kupujem čez 10 let bom definitivno vzel tisto z najmanjšo minimalno cifro hlajenja, pa takrat povem če je to ok za 24/7 brez izklapljanja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ZveeZ ::

Mi zna kdo povedat, koliko je minimalna moc gretja/hlajenja Gree gwhd(24)nk6lo?
Max je 8.5/7.1 kw.
Iz spodnjega pdfja nisem razbral minimalne moci:
https://gree-magyarorszag.hu/wp-content...

DamijanD ::

ZveeZ na tem pdfu ne vidim tega podatka...
Tukaj eni pravite, da je za 25m2 2,5kW že premočna, ko pa gledaš kaj proizvajalci priporočajo je pa skoraj 1kW/10m2

ZveeZ ::

Iz mojih izkusenj, je 2.5kw ok za 35m2.
Sicer mansardno stanovanje na obali, ampak ce jo uporabljam 24/7, ne dela nikoli na polno.
Sam sem si montiral trojcka v malo stanovanje zato, da bi imela vsaka soba svojo enoto in po dveh letih spoznavam, da sem naredil napako.
Sedaj poleti mi ne razvlazuje, pozimi pa mi greje tako, da nastavim previsoko temperaturo. Ce jo imam na okoli 23, kompresor (8kw) ne jebe zive sile.

Razmisljam prodati 2 kompleta trojckov 7kw in 5.5kw, ter si nabavit dve 3.5kw enoti.

starfotr ::

Multisplit so itak slabe in so neumnost.

Sicer pa opažam, da ne veste osnov fizike o temperaturi in vlagi.

In tudi, da klime ne znate uporabljat.

muffliato ::

starfotr je izjavil:

Multisplit so itak slabe in so neumnost.

Sicer pa opažam, da ne veste osnov fizike o temperaturi in vlagi.

In tudi, da klime ne znate uporabljat.


Razsvetli nas.

starfotr ::

1. Prihraniš nič razen prostora, če imaš multisplit. Imaš pa probleme, če gre kaj narobe, ne deluje optimalno itd.

2. Povezavo med temperaturo in vlago najbrž poznaš. Če ne, preberi kaj na to temo v zaupanja vredni tehnični literaturi.

3. Ne znanje glede točke 2 se posledično nanaša tudi na točko 3.

muffliato ::

DamijanD je izjavil:

ZveeZ na tem pdfu ne vidim tega podatka...
Tukaj eni pravite, da je za 25m2 2,5kW že premočna, ko pa gledaš kaj proizvajalci priporočajo je pa skoraj 1kW/10m2


Odvisno. Ali je teh 25m2 na sončni strani nekje ob morju ali pa na osjojni. Jaz sem v pritličju kjer večernega sonca nimam. V prostoru kjer je klima pa je sonce samo dopoldne. Zato imam večji problem z vlago kot s temperaturo in v tem primeru je klima 2,5kW premočna.

Horas ::

OutOfTheBox je izjavil:

Normalno da prezračiš (seveda ne pri 35 ampak to narediš zjutraj ali zvečer), če to ni mogoče (vonj po kuhariji), pa tudi pri 35. Al se dušiš v smradu (ali v starem zraku) čeprav si na hladnem?


napa? kje živite.

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem tudi naletel na problem premočne klime, nekak sem pričakoval da bo automatika to handlala al na inverterski način al pa v skrajnem primeru z izklapljanjem ampak lolek od avtomatike ne zna na manj kot 1kW hladilne moči delat (maksimum je 3.6kW). Stanovanje je sicer res 80m2 ampak prostor z klimo je zgolj 25m2 in ga ta klima al preveč shladi če imam na cool, al začne delat bedarije če imam na dry, skratka lolek od avtomatike ne zna zmanjšat moči dovolj (saj ne da bi ga komot sprogramirali da se izklopi če zazna da je tudi minimum premočan).

No nauk za naslednjič da preverim minimalno moč od klime, najbrž rabim tako ki ima minumum 0.25kW, glede na to kako konkretno premočna je ta z minimum 1kW.


zato ker mate temperqturo prenizko nastavljeno. dajte na 25-26°. v avtu tut nenmorš met cel cajt 16°. loleki uporabniki
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

starfotr ::

Ekzekli.

muffliato ::

starfotr je izjavil:


2. Povezavo med temperaturo in vlago najbrž poznaš. Če ne, preberi kaj na to temo v zaupanja vredni tehnični literaturi.



Ok fizika. Razloži potem na konkretnem primeru zakaj ob zunanji temperaturi 30°c in RH 60 in notranji 27°c in RH 65 ob vklopljeni klimi in termostatu na 25°c vlaga naraste na RH 78.

Pa ne mi z "zmanjšaj termostat na 16."

Lonsarg ::

Horas je izjavil:

zato ker mate temperqturo prenizko nastavljeno. dajte na 25-26°. v avtu tut nenmorš met cel cajt 16°. loleki uporabniki
Meni shladi na 22 in se nizje ne glede na to kaj nastavim (sem probal od 22 do 28). Se kak nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ganon ::

starfotr je izjavil:

1. Prihraniš nič razen prostora, če imaš multisplit. Imaš pa probleme, če gre kaj narobe, ne deluje optimalno itd.

2. Povezavo med temperaturo in vlago najbrž poznaš. Če ne, preberi kaj na to temo v zaupanja vredni tehnični literaturi.

3. Ne znanje glede točke 2 se posledično nanaša tudi na točko 3.


Ničesar nisi povedal. Razloži mu, kako naj uporablja klimo.

starfotr ::

Prebere naj navodila za uporabo, kjer vse piše.

muffliato ::

Torej nimaš pojma. Gremo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: muffliato ()

starfotr ::

Če ne veš kako dela klima in od nje pričakuješ kar nekaj, potem to ni problem klime ali njene moči ali temperature ali vlage ampak tebe, ker ne veš kako zadeve funkcionirajo.

Ganon ::

muffliato je izjavil:

Torej nimaš pojma. Gremo naprej.

darck ::

Imam eno najcenejših in najslabših klim VIVAX ampak deluje mi pa u piko in stokrat bolje kakor Mitshubishi ali LG. Kako je možno,da tak jajc tako dobro deluje res,da je stara komaj eno leto ampak vseeno. Klima,ko doseže nastavljeno vrednost se sama ugasne in kasneje tudi sama nazaj vklopi kar pri micki tega ni vsaj pri moji in ventilator se mora zato ves čas vrteti.

ZveeZ ::

starfotr je izjavil:

Multisplit so itak slabe in so neumnost.

Sicer pa opažam, da ne veste osnov fizike o temperaturi in vlagi.

In tudi, da klime ne znate uporabljat.

Evo na, se je ze oglasil vseved, ki pa nicesar ne obrazlozi.
1. Multispilt so cisto ok. Ce crkne zunanja enota so posledice enake kot pri mono splitu. Popravilo ali menjava.
Ce pa namigujes na to, da bi pri mono splitu imel vseeno 2 delujoci, no shit sherlock. V takem primeru se splaca tudi imeti 3* 20l bojler namesto enega 60l, da ne ostanes brez tople vode. Sej ves, vecji bojler montiras samo ce imas premalo prostora za 3 male.

2. Slabo opazas in predvidevas da se pizdimo, ker ob padcu temp, RH naraste.
Ni to point. Pravimo ti, da ce je klima predimenzionirana, pri vzdrzevanju temp, ne ohladi dovolj reber in posledicno ne razvlazuje. Saj ves, hladnejsa so rebra, vec vode iz zraka kondenzira na njih in tako se RH zraka znizuje. Ce voda ne kondenzira se RH poveca zaradi padca temp.

Kako pa se uporablja klimo?
Jaz jo 2x letno nastavim na gretje/hlajenje. Izklopim jo samo med ciscenjem (1x mesecno).
No razen teh predimenzioniranih, ko moram loviti sweet spot hlajenja ter gretja.

starfotr ::

Multisplit so redko 3 fazne.

In enofazne lahko vlečejo od 12 do 30 A. Kar je norost, saj nismo v npr. UK, kjer imajo 100 A varovalke. Potem moraš pri nas to fazo rezervirat praktično samo za multisplit klimo.

In še cenovno je skoraj isto multisplit vs. monosplit.

Vsekakor pa kupujte multisplit, če vam paše.

Če klima vzdržuje temperaturo, potem OPRAVLJA svojo nalogo. Svoje naloge ne bi opravila, če tega ne bi delala in bi temperatura naraščala.

In če še ne veste, ima klima več funkcij. Glej, no glej - to piše in je razloženo v navodilih za uporabo. Uporabi se DRY. Vendar ne v vročih dneh, ampak npr. pred dežjem, ko je zelo soparno. In guess what, vse to in še več je napisano v navodilih za uporabo.

Pritoževanje čez micko ali LG in hvaljenje s tem, da nek kitajc dela bolje je za lase privlečeno. Vsaka brezhibna klima, če je pravilno zmontirana in vzdrževana ter nastavljena opravlja svojo nalogo. Ni to neka raketna znanost.

Ganon ::

darck je izjavil:

Klima,ko doseže nastavljeno vrednost se sama ugasne in kasneje tudi sama nazaj vklopi


Vklop in izklop ni nekaj, kar bi hvalil. To so počele prastare klime.

muffliato ::

starfotr je izjavil:


In če še ne veste, ima klima več funkcij. Glej, no glej - to piše in je razloženo v navodilih za uporabo. Uporabi se DRY. Vendar ne v vročih dneh, ampak npr. pred dežjem, ko je zelo soparno. In guess what, vse to in še več je napisano v navodilih za uporabo.


Še dobro da imamo tebe. A da vlaga kljub cool/dry/inferno/lucifer funkciji naraste pa ne boš skomentiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: muffliato ()

ZveeZ ::

starfotr je izjavil:

Multisplit so redko 3 fazne.

In enofazne lahko vlečejo od 12 do 30 A. Kar je norost, saj nismo v npr. UK, kjer imajo 100 A varovalke. Potem moraš pri nas to fazo rezervirat praktično samo za multisplit klimo.

In še cenovno je skoraj isto multisplit vs. monosplit.

Vsekakor pa kupujte multisplit, če vam paše.

Če klima vzdržuje temperaturo, potem OPRAVLJA svojo nalogo. Svoje naloge ne bi opravila, če tega ne bi delala in bi temperatura naraščala.

In če še ne veste, ima klima več funkcij. Glej, no glej - to piše in je razloženo v navodilih za uporabo. Uporabi se DRY. Vendar ne v vročih dneh, ampak npr. pred dežjem, ko je zelo soparno. In guess what, vse to in še več je napisano v navodilih za uporabo.

Pritoževanje čez micko ali LG in hvaljenje s tem, da nek kitajc dela bolje je za lase privlečeno. Vsaka brezhibna klima, če je pravilno zmontirana in vzdrževana ter nastavljena opravlja svojo nalogo. Ni to neka raketna znanost.

Cemu 3 faze ce ima 7kw model prikljucno moc 2kw?
Cenovno je pri nas res podobno. V ITA sem pa dobil 7kw trojcek za 1.2k€, 5.5kw pa za jurja.
Je pa vse drugo, ce imas na fasadi 2 enoti (nevpadljivi) ali pa 6.

starfotr ::

Zakaj imaš potem 2 enoti, če bi lahko imel samo eno? Multisplit namreč zmorejo od 2 do 8 notranjih enot na eno zunanjo enoto.

Nevpraljivi enoti :))

Definitivno je multisplit zunanja enota manj vpadljiva, kot monosplit :-)

ZveeZ ::

starfotr je izjavil:

Zakaj imaš potem 2 enoti, če bi lahko imel samo eno? Multisplit namreč zmorejo od 2 do 8 notranjih enot na eno zunanjo enoto.

Nevpraljivi enoti :))

Definitivno je multisplit zunanja enota manj vpadljiva, kot monosplit :-)

2 enoti zato ker sta tudi v bajti 2 loceni enoti. Ce bi v eni enoti turist pomotoma nastavil na gretje, bi v drugi (pri meni) prenehalo delovati hlajenje. Bi vrglo napako.

Tako je, nevpadljivi! Imam mali zidek pomaknjen bolj v notranjost bajte, na steni, ki ne gleda na ulico.
Placa tocno za 2 klimi. 6kom bi moral raztegniti cez pol fasade

BorutK-73 ::

Zakaj vlaga narašča v prostoru je zato ker ko se kompresor ugasne ko klima doseže temperaturo, ventilator še vedno piha in ta zrak je polno vlage ki je ostala na rebrih.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Hmm, pri nas v službi imamo eno "posebno" server sobo, ognjevarno in to, brez oken nekih 3x3 metre pa dve Daikin klimi, ki laufata 24/7 na 22°C pa je prav prijetno not pridit pogledat žmigajoče se lučke :). Nobenega problema kar se vlage in podobnega tiče.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ZveeZ ::

V-i-p je izjavil:

Hmm, pri nas v službi imamo eno "posebno" server sobo, ognjevarno in to, brez oken nekih 3x3 metre pa dve Daikin klimi, ki laufata 24/7 na 22°C pa je prav prijetno not pridit pogledat žmigajoče se lučke :). Nobenega problema kar se vlage in podobnega tiče.

Normalno, da ni vlage, ce se je v prostor ne vnasa.
Doma pa navadno prebivamo, kuhamo, cistimo, zracimo, itd... kar poveca vlaznost zraka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

darck ::

Pri meni pozimi se je tudi čudno zgodilo,ko sem mislil na hitro segreti sobo in ja saj jo je segrelo vendar obenem zdvignilo vlago skoraj na 100%:)) Zato nikoli več ne probam sploh klime pozimi nastaviti za gretje in ja to je Mitshubishi klima

DamijanD ::

Na kakšen način lahko klima dvigne absolutno vlažnost? Pri hlajenju vlaga kondenzira in odteka kondenz torej imamo v prostoru manj vode (ne glede na agregatno stanje). Ampak ne vidim pa načina, kako klima poveča količino vode v prostoru?

ZveeZ ::

DamijanD je izjavil:

Na kakšen način lahko klima dvigne absolutno vlažnost? Pri hlajenju vlaga kondenzira in odteka kondenz torej imamo v prostoru manj vode (ne glede na agregatno stanje). Ampak ne vidim pa načina, kako klima poveča količino vode v prostoru?

Edini nacin bi bil, da so rebra mokra ko se kompresor izklopi in ventilator to vodo izpiha v prostor.
Ni mi pa jasno kako bi RH dvignila klima, ko je v nacinu gretja. Ok izpiha na zacetku malo postanega zraka ampak, nabit "na 100%" pa po mojem ne more brez dovoda vode (mogoce dlje casa zamasen odtok?).

muffliato ::

Ne verjamem ravno, da ventilator razpiha kondenz iz reber nazaj v prostor, saj gre za isto vodo, ki je bila že prej v prostoru. Če že, potem RH ostane isti.

Kolikor sme uspel spremljat RH, sumim, da zaradi padca temperature v sobi vlago pobere iz sosedjih sob. Pa tudi od zunaj. Kot rečeno pa klima vlage ne more odvajat, saj se kompresor izklopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: muffliato ()

darck ::

Še nekaj,da točno povem kako je bilo leta 2012,ko so mi zmontirali klimo Mitshubishi MSZ-GE25VA katera je takrat bila nekako najtišja v tem cenovem razredu samo 19 decibelov vse ostale so bile glasnejše. Glede montaže iz strani Klimaj tudi sam nisem bil zadovoljen saj sem jih opozarjal ali ni potrebno vakumirati pa so rekli,da ne vendar kaj sem takrat mogel saj so bili monterji za HarveyNorman kjer je bila klima kupljena. Kasneje sem tudi slišal in videl priporočila,da če klima se montira tako,da je med notranje enoto in zunajno enoto samo stena potrebno hladilni cevi narediti eden krog saj ni dobro direkt povezati saj je premajhna dolžina cevi iz notrenje na zunajno enoto. Recimo na začetku,ko sem prvič vklopil klimo sem nastavil na avtomatsko in nato mislil,da s klimo je nekaj narobe in preklical nekaj servisov po Sloveniji in dobil zanimiv odgovor NE DAJAJ NA AVTOMATSKO saj klimi se zmeša in senzorji ne delujejo normalno tako,da od takrat vem kaj je potrebno samo zakaj pa potem imajo klime to funkcijo saj recimo v avtomobilu pa v vseh vozilih deluje normalno na avtomatsko.
Glede nenormalne vlažnosti pri gretju klime v zimskem času je pa tudi mogoče zaradi mokrega ali vlažnega uperjalnika v notranji klimi saj odtok od kondeza je vedno čist čeprav sem imel v desetih letih dvakrat pojav ko se je zamašil ampak to se je zgodilo zaradi čiščenja klime saj se je nabralo tiste svinjarije v vogalu odtoka in zamašilo.

Na koncu je nekako tako,da klime s funkcijo avtomatskega delovanja je totalna brez vezna stvar na klimi saj glavni serviserji po Sloveniji svetujejo,da se to nikoli ne uporablja in če hočeš hladiti daš na funkcijo hlajenje,če hočeš pa prostore ogrevati pa na gretje. Edina še zelo dobra funkcija je razvlaževanje in jaz jo kar zelo veliko uporabljam samo ne vem pa do katere vrednosti ona razvlažuje saj pri Mitshubishi nimaš nobene druge nastavitve kot recimo pri Vivax kjer lahko nastavim temperaturo v načinu razvlaževanja. Pri Mitshubishi,ko nastavim na razvlaževanje lahko edino ventilacijo in lopute reguliram ostalo nič in kdo ve do katere stopnje klima razvlažuje,do kdaj kompresor deluje pri razvlaževanju ali ima klima začrtano s senzorji do katere vrednosti razvlaževanja deluje kot recimo pri prenosnih razvažilcih,ko nastaviš vrednost razvlaževanja.

Verjetno bom za kakšno leto itak zamenjal klimo in to Mitshubishi dal na servis,da jo pregledajo in popravijo če je kaj narobe saj kdaj mogoče enkrat na leto pride,da enostavno sploh ne hladi ampak samo mlačno pihlja pa lahko nastavim temperaturo na 16. Klime pa mi nikoli ne bodo več montirali serviserji vsaj taki ne kot so mi pri prvi klimi in raje vse sam naredim edino kolega pokličem za vakumiranje pa je narejeno kot treba.

darck ::

Kaj potem iz teh podatkov je razvidno,da klima za hlajenje minimalno porabi 1,10 kW ali kako in porej ste se tukaj nekje pogovarjali o veliko manjši minimalni porabi.

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/http://www.mitsubishitech.co.uk/Data/M-...


 1

1



 2

2

6151 ::

darck je izjavil:

Kaj potem iz teh podatkov je razvidno,da klima za hlajenje minimalno porabi 1,10 kW ali kako in porej ste se tukaj nekje pogovarjali o veliko manjši minimalni porabi.

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/http://www.mitsubishitech.co.uk/Data/M-...


 1

1



 2

2



Moč hlajenja =! Poraba elektrike
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

starfotr ::

Po mojem si pozabil napisat, da si klimo naročil in so ti jo montirali junija, julija ali pa avgusta.

Ja, šalabajz pri montaži. In tudi pri naročilu. Z novo klimo ne bo nič drugače.

Kot sem že prej napisal, ne poznate osnov delovanja klime. In potem nesmisli v stilu "ob gretju s klimo se mi je dvignila vlaga".

Normalno, da se je dvignila relativna vlaga. To bi se ti zgodilo tudi, če bi s kaloriferjem ali pa z radiatorjem ogreval prostor.

Absolutna se ti pa ni spremenila (ok, razen ko dihaš, kuhaš itd.) ampak pozimi tudi luftaš. In pozimi je zunaj precej suh zrak. In pozimi imamo v Sloveniji probleme s premalo vlage v prostorih in ne s preveč vlage v prostorih. Razen, če imaš zanič bivališče in težave z vlago 365 dni v letu.
««
114 / 122
»»