» »

slovenci

slovenci

1 2
3
»

Matev ::

tsh2
ponovno si preberi svoj prvi post
in razmisli
klik

barabl ::

Moje mnenje je takšno,da ima vsak pravico povedati svoje mnenje,kdor pa ga ni sposoben sprejeti,naj pa ne bere foruma,sej so še druge teme pa pejte tja.Kar se pa tiče nas slovenčkov smo pa takšni,da lahko vsi hodijo po nas,mi pa si mislimo sej bo šlo,sam da gre sosedu slabše kod nam.

Thomas ::

>> tsh2 je off topic, po moje.

> možno, a to se mi ne zdi tako pomembno,


OSEBA tsh2 je off topic, če se jo obravnava. To sem mislil.

Na Slotechu imajo mnogi grdo navado, da začno razpravljati o posterju, ne o njegovih postih.

BigWhale ::

Posti so odraz posterja.

Matev ::

zgleda da je narod toliko v redu kolikor je imel mir v zgodovini (pred vojnami najbrž). zato so otoški narodi večinoma v redu.


Židje so vedno v neki vojni (so bili in so). A so zajebani zato?
Otoški narodi praviš, angleži so otoški narod, pa so v stalnem konfliktu z irci ki so lejgaglej tudi otoški narod.

Otoki v tihem oceanu?

Daedalus ::

No, sej sem rekel. Nekoga mučijo večvrednostni kompleksi (pa ne mene):D

Glede sužnjev družbe - človek je po definiciji družabna žival. Človeka brez družbe ni. Ne more obstati, ker te lahko samo družba nauči stvari, potrebnih za preživetje. Pa ni pomembno, al se gre za afriško divjino al pa mestno divjino. In zaradi tega se družbe nikol ni mogoče rešiti (obsojeni smo na ljudi okoli sebe, če povzamem misel meni precej ljubega filozofa) Vsaj ne v stanju, z katerega pravimo, da si živ. Lahko se malo odmakneš od stališč in pogledov večine ljudi, ampak najpomembneje ti je bilo vprogramirano z vzgojo in tega se ne boš znebil. To, kar se greš ti - torej občutek večvrednosti, zavračanje ostalih kot neumnih ovc in postavljanje samega sebe kot nekoga boljšega, je obrabni mehanizem, ki se je sprožil zaradi meni neznanega dejavnika.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

>OSEBA tsh2 je off topic, če se jo obravnava. To sem mislil.

Potem lahko rečeš tudi, da je bil tsh2 off topic, ker je začel z obravnano samega sebe.

----

>Človeka brez družbe ni. Ne more obstati, ker te lahko samo družba nauči stvari, potrebnih za preživetje.

To samo delno drži. Preživi vseeno lahko. Ni njegova edina interakcija samo z drugimi ljudmi, ampak tudi z vsem okoljem. Marsičesa se naučimo v interakciji z okoljem in to okolje niso samo ljudje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

tsh2 ::

tsh2
ponovno si preberi svoj prvi post
in razmisli


še zdaj mi ni čisto jasno kateri del te tako moti?

da sem hvalil američane in kritiziral srbe? če bi naredil obratno bi bil sigurno boljši odziv ker kolikor vem so srbi bolj popularni v sloveniji od američanov. pa smo spet pri tem kaj je v družbi sprejemljivo in moderno.

američane bi skoraj moral postaviti na prvo mesto. na nekaterih področjih so veliko boljši od vseh drugih narodov, to je očitno, tako očitno da večina ljudi spregleda. ljudje se radi ukvarjajo z malenkostmi namesto da bi pogledali celotno sliko in pomembne stvari.

drugače pa mislim da smo slovenci tako zajebatski tudi zato ker je bil tak nesrečen miks nasprotujočih in nekompatibilnih kultur, kulture ki so se "teple" med seboj. in to je bilo težko za ljudi. ker to je jasno da narodi prevzemajo značaj v veliki meri od svojih sosednjih (itd) narodov. avstrijci in srbi (hrvatje...) so si zelo nasprotujoči. mogoče se ta teorija tudi sklada z dejstvom da so starejši narodi bolj prijetni, narodi kjer ni bilo trka kultur. zaprti narodi pred tujci, kot naprimer japonska. ampak to se mi zdi da ni cel odgovor.


> Židje so vedno v neki vojni (so bili in so). A so zajebani zato?

ne. je tudi odvisno od starosti naroda. je zakomplicirano, vedno se najdejo izjeme pri zakompliciranih stvareh. so že morali v nekem obdobju svoje zgodovine imeti mir da so se lahko tako razvili.

glede otoških narodov: sigurno so statistično skozi celo zgodovino morali imeti več miru pred vojnami in drugimi vdori kot neotoški. mislil sem na angleže in japonce.

Mati ::

Mi pa še vedno ni jasno kako si ti buča pogruntal, da sem ti jaz Janez Novak iz Šentjura manj všeč od Matt Stevensa iz Hilingdona, pa čeprav ne poznaš ne mene ne Matt-a?

P.S. O mesija, čudna so pota gospodova! :D

tsh2 ::

se ne gre tako za posameznike. bolj za skupino ljudi, tam se to vzdušje veliko bolj pokaže. so situacije kjer se ta razlika zelo pokaže, je pa tudi veliko situacij kjer ni nobene razlike. ma ne vem no to bolj po občutku govorim, bi bilo treba še malo razmisliti o tem. je pa to vzdušje bolj pomembno kot si je misliti: že zaradi vzdušja samega, od njega je tudi odvisno število samomorov, vsakdanje počutje ljudi itd.

seveda se strinjam z unim ki je rekel da so razlike med posamezniki enega naroda večje kot razlike med narodi.

barabl ::

Ljudje,a vam še vedno ni jasno,da ima človek pravico izrazit svoje mnenje,če ga niste sposobni prebavit pa vam te teme ni treba brat.To ni nobena rasna nestrpnost,ker človek nikogar ne poziva naj sovraži določen narod ali raso,on je samo povedal da so mu eni bolj všeč drugi pa manj in je za razliko od nekaterih to tudi utemeljil.Še enkrat kdor tega ne more prebavit,naj gre čitat teme o ramih in grafičnih karticah,da mu ne do pritisk preveč narasel.

BigWhale ::

tsh ima raje avtobus americanov, kot avtobus slovencev... ;>

Matev ::

ne. je tudi odvisno od starosti naroda. je zakomplicirano, vedno se najdejo izjeme pri zakompliciranih stvareh. so že morali v nekem obdobju svoje zgodovine imeti mir da so se lahko tako razvili.


misliš
očitno ti je zgodovina španska vas

izražaj se eksplicitno

MadMicka ::

barabl, praviš, da ima tsh2 pravico povedati svoje mnenje. Seveda jo ima. Ampak, če se z njegovimi mnenji ne strinjamo, a potem tega ne smemo povedat? Nimamo te pravice? Moramo raje brati kaj drugega o ramih, grafičnih in podobno?

p.s.: če sploh lahko govorimo o tsh2-jevih mnenjih, saj je to pravzaprav kar nekaj. Nobenih jasnih pogledov. Npr. nekaj modruje o ZDA kot prvem narodu, pa nekaj o tem, da so starješi narodi bolj prijetni (karkoli že to pomeni). Sedaj pa ni jasno, ali so američani starejši narod, ali pa so zgolj izjema, ki potrjuje pravilo :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Tear_DR0P ::

a američani so narod???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

tsh2 ::

američani so star narod če veš da so podedovali večinoma angleško kulturo, ki je stara. vidiš ne smeš vsega dobesedno vzeti, moraš malo med vrsticami brati in razmišljati ko bereš. seveda je to težko če se tvoje razmišljanje in razmišljanje pisca zelo razlikujeta.

če še komu ni potegnilo: to so le moja ugibanja in pri ugibanjih ne moreš biti ekspliciten. lahko da se motim, sigurno pa nisem čisto točen. bolj je važno o ČEM govoriš kot KAJ o nečem govoriš.

jk ::

bolj je važno o ČEM govoriš kot KAJ o nečem govoriš.


a res?

ganzi ::

Men se pa zdi pa da ti sploh ne veš kaj in o čem govoriš... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

tsh2 ::

vem že o čem govorim samo priznam da se ne znam jasno izražati...


če govoriš napačno o pravi temi imaš še vedno čas da popraviš to napako ker je lahko opazljiva. če pa govoriš prav o napačni temi sploh ne boš opazil da je kaj narobe in boš vedno v nevednosti ali zmoti. to je pravzaprav bolj za razmišljanje kot govorjenje.

Matev ::

američani so star narod če veš da so podedovali večinoma angleško kulturo, ki je stara.


ne ga lomit
američani so skupek mnogih evropskih in tudi neevropskih narodov

strictom ::

Američani so kot prvo bli kr neki narodi z evrope samo po parih stoletjih pa mislim da bi jih lahko obravnavali kot en narod.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Ziga Dolhar ::

Pa kaj bi ti rad,

da se nam Bush začne predstavljat kot Slovenec?
https://dolhar.si/

drejc ::

Če Američani niso narod, pol smo vsi en narod. Drugih ni.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Matev ::

Toliko so narod kot so narod azijci ali evropejci.

barabl ::

MadMicka,seveda imate tudi vi pravico povedati,kaj si mislite o temi in izraziti svoje misli,sam ne vem zakaj majo pol avtorja za mal čudnega,če pa sam mal drugače gleda na svet kod ostali.Večina vas namesto da bi komentirala temo,raje blati avtorja.Če se z zadevo ne strinjate,raje utemeljite svojo plat,ne pa da napišete avtorju,da naj se mal zamisli,kaj je napisal.Če se ne bi zamislil,sigurno tega ne bi napisal.Skratka obdelujte temo,ne pa avtorja,samo to je moje mišlenje,mi je pa všeč,da so na svetu nekateri ki razmišljajo drugače,sam v sloveniji te tako ali pa tako takoj ko razmišljaš drugače od večine obsodijo,da širiš versko ali pa rasno nestrpnost.Bolje bi bilo,da se zamislite o tem.

Ziga Dolhar ::

> sam v sloveniji te tako ali pa tako takoj ko razmišljaš drugače od večine obsodijo,da širiš versko ali pa rasno nestrpnost.Bolje bi bilo,da se zamislite o tem.

Pa [marsi]kje drugje tudi, če ti je všeč al pa ne.
https://dolhar.si/

MadMicka ::

Barabl, moti te, da nekateri blatijo avtorja in da se ukvarjajo z avtorjem, ne pa s temo. Jaz sm Slovenec in če mi nekdo razlaga, da mu grem na kozlanje, pa da sem rasist, potem normalno, da mu lahko v istem tonu vrnem. Ni tukaj kaj dosti vsebine.

Thomas ::

> Skratka obdelujte temo,ne pa avtorja

To je celo v pravilih foruma tako.

Vendar res, kakor hitro ima nekdo "ven štrleče" mišljenje, ga nekateri popadejo kot divji psi antilopo. Ne njegovih stališč, ampak njega. Kako da je še premlad, kako da je že prestar, kako da nima drugega dela, kot da je tole napisal ... in podobno.

Dežurni "zganjalci nazaj v čredo" so dokaj aktivni na tem forumu, na drugih pa še bolj. Tukaj smo jih vendarle premikastili že ničkolikokrat.

No, da se razumemo, "zganjanje nazaj v čredo" na način sesuvanja argumentov za "pobeg iz črede" velja. Moraliziranje o avtorju pa ne sme veljati.

Thomas ::

> Jaz sm Slovenec in če mi nekdo razlaga, da mu grem na kozlanje,

To je samo 1/2000000 uperjeno proti Mici. V ostalem je legitimno vprašanje, če s(m)o Slovenci nemara res nekoliko taki, ali pa zagotovo nismo.

Da je obravnavanje Slovenskega naroda na forumu nedopustno, je oslarija.

Thomas ::

Meni se celo zdi neumno, da se ne sme razpravljati o predmetu rasizma, recimo.

Druga svetovna vojna je le že 60 let v preteklosti in vprašanje genetskih razlik med narodi (plemeni, posmezniki) bi lahko že bilo legalno. Sej če so Tauregi (ali pa Slovenci) biološko najbolj razvit narod na svetu ... zakaj bi bilo treba o tem molčati? Ali ne razpravljati o tem?

V intelektualni debati bi moralo biti dovoljeno vse. Samo mi ne obvladamo intelektualne debate. Zato imam nekaj razumevanja do te prepovedi. Eno malo. Premišljujem še.

Matev ::

en kup neutemeljenih trditev o slovencih in o drugih narodih je bilo izrečenega v prvem postu

kje so tu utemeljitve
? da je tsh2 gledal televizijo in da se mu zdi?
OK naj mu bo

meni se pa zdi drugače

Thomas ::

On je gledal TV in se mu zdi tako. Ti si tudi gledal TV in tudi nisi gledal TV, pa se ti zdi drugače.

Zdej pa UTEMELJITVE, prosim! Za to ali za ono ali za tretje. Nobeni pozivi k politični korektnosti niso smiselni. So povsem brezpredmetni.

MadMicka ::

Običaj je, če nekdo postavi neko trditev, da jo zagovarja oz. utemeljuje. In ne, da nekdo nekaj trdi, potem pa morajo ostali dokazovati netočnost postavljene trditve.

To je en del zgodbe. Drugi del zgodbe pa je, da če nekdo trdi, da mu gredo Slovenci na kozlanje, tega pač niti ni potrebno utemeljevati. To je njegovo občutek. Kot je moj občutek, da take izjave pač niso nek intelektualni dosežek :) .

Sicer pa seveda nihče ne trdi, da se o rasizmu ne sme pogovarjati. Ravno obratno. Ampak, da nekdo reče, da so Slovenci rasisti, potem pa, da bi mi, ki se čutimo prizadete, morali dokazovati, da temu ni tako, to pač ne spada v okvir običajne, poštene debate. O tako resni debati, kot je rasizem, se pač ne gre pogovarjati na tak način, na tako nizkem nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Sej to je tudi možno. Enemu se zdi A, drugemu se zdi B. Nikakor ni nujno, da imata toliko common grounda, da se lahko sporazumeta kaj je res.

Sokrat je mislil, da se vedno da, ampak se je motil. Lahko so že predpostavke tako daleč, da se ne da. Imamo dva (ali več) neodvisna aksiomatska sistema, ki imata nasprotujoče izreke. Razsodniške procedure ni. Čisto možno.

nevone ::

> Jaz sm Slovenec in če mi nekdo razlaga, da mu grem na kozlanje, pa da sem rasist, potem normalno, da mu lahko v istem tonu vrnem. Ni tukaj kaj dosti vsebine.

Drugače je če nekdo govori o Slovencih nasplošno, kot pa če si napaden direktno. Če se vidiš v vsaki negativni oznaki, ki jo nekdo na slošno prilepi večji skupini ljudi, potem je to slabo za debato samo. Lahko odpreš temo, v kateri bodo pisci lahko pisali samo pozitivne lastnosti Slovencev in se potem tam naslajaš nad svojo/narodovo superiornostjo. V tej temi naj bi se pisalo predvsem na splošno o pozitivnih in negativnih lastnostih, in nobene potrebe ni da oznake, ki jih lahko vsi dajemo, potem nekateri jemljejo osebno in za razlog, da lahko nekoga direktno napadejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MadMicka ::

nevone, če govorimo o skupini oseb in ji prilepimo takšne ali drugačne značajske lasnosti, potem to pomeni, da ima pomemben del te skupine oz. večje število članov te skupine, če že ne vsi, takšne lasnosti. Iz splošnega se sklepa na konkretno in obratno.

Če nekoga zaničuješ na splošno, to prav v ničemer ne zmanjša tvoje odgovornosti. Kaj naj sedaj hodim okoli in govorim npr. Francozi so manjvredni ljudje, ki so umsko inferiorni in potem, ko me nek Francoz zagrabi za vrat, mu rečem, ah nič se ne sekiraj, saj to govorim le na splošno in to zate ne velja.

Seveda pa to ne pomeni, da se o lasnostih narodov ali ras ne da razpravljati. Debata je možna tudi v zakonskih okvirih, tj. na nek kulturen način, brez takšnih ali drugačnih žalitev.

nevone ::

>nevone, če govorimo o skupini oseb in ji prilepimo takšne ali drugačne značajske lasnosti, potem to pomeni, da ima pomemben del te skupine oz. večje število članov te skupine, če že ne vsi, takšne lasnosti.

Že mogoče, da se da sklepati, da ima potem te lastnosti večina ljudi v skupini, ko se jo označuje. Je pa zelo pomembno, s katerimi lastnostmi se potem posamezni sogovorniki sami identificirajo/mo in kako na to odreagirajo/mo. Če odreagirajo/mo tako, da sogovornika/sopisca _osebno_ diskreditiramo, potem je to za debato slabo. Sicer se temu nekako ne da 100% izogniti, ni pa nobene potrebe, da se potencira.

>Če nekoga zaničuješ na splošno, to prav v ničemer ne zmanjša tvoje odgovornosti.

Zagotovo zaničevanju ne moremo dati pozitivnega predznaka, pa četudi je splošno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razpad Jugoslavije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10118083 (13487) Martin Krpan
»

Škotska neodvisna? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20835240 (26865) Vanich
»

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12916056 (13916) w00tnes

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71533080 (19502) IgorGrozni

Več podobnih tem