» »

Tišina Prosim!!!

Tišina Prosim!!!

kalil ::

Že nekaj časa mi najeda glasnost mojega računalnika. Prvi korak proti tišini je zamenjava ventilatorja na procesorju, saj je moj trenutni ventilator (Vulcano) preklemano glasen.

Prva in ednina pomembna lastnost ventilatorja je tiho delovanje. Navijanje me niti ne zanima, zato učinkovitost ventilatorja ni na prvem mestu, pač pa glasnost oziroma tišina.

Procesor je AMD 1600, plata pa je ASUS A7V133.

Katero zračno hlajenje mi priporočate?

divide et empera

tiborrr ::

Za relativno majhen denar dobis imitacijo Zalmanovega CNPS-7000. Cena za popolnoma bakren model je ~ 6 tisocakov. Aluminjasta verzija pa je okoli 3.5-4k (mislim, da ga imajo pri AGT).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

antonija ::

Meni tanajtisji PAPST cist lepo hladi palominota cez zalmanovo pahljaco (6000 pomojem).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Daedalus ::

Jaz uporabljam za svojega Durona 1800 Zalman pahljačo s pripadajočim ventilatorjem na minimalnih obratih ~1300. Temp ne pride preko 50 stopinj, s tem da računalnik deluje 24/7 na 100% - folding. Obenem ventilatorja ni slišat...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kalil ::

Zalman se mi zdi še najboljša izbira. Zanima me razilka v praksi med bakrnimi in aluminjastimi rebri? Pri bakrenem me skrbi predvsem teža, predvsem to, da se med prenašanjem compa ne bi poškodoval procesor.

divide et empera

Daedalus ::

Razlika med AlCu in Cu ni omembe vredna, tak da ostani kr pri običajnem, z linka.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

K0K0 ::

Ma mislim da ni panike zarad teže ker sploh ni tko težak. Drugač pa ti jest prodam mojga (bakrenga) ker ga je nadomestil Thermaltake 112 in mi zdej sam v predalu sameva. Če te zanima mi pošlji ZS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405306108 (2281) FireSnake
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564444 (3219) nuclear
»

Hladilnik za Bartona

Oddelek: Kaj kupiti
171528 (1288) Jan987
»

Temperatura AMD Athlon 1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111003 (875) Poldi112
»

hlajenje mosfetov?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573266 (2510) Tic

Več podobnih tem