» »

Hladilnik za Bartona

Hladilnik za Bartona

typhoon ::

Pozdravljeni!
AMD Barton 2500+ na plošči Abit NF7-S in Shuttle AN35 Ultra, hlajena s tema hladilnikoma dosegata temperature čez 50°c v mirovanju. Rad bi ju zamenjal s katerim od teh: 1, 2, 3, 4, 5. Prosim predvsem lastnike omenjenih plošč, da mi povedo kako se ti hladilniki obnesejo. Ali je potrebna kaksna dodatna pritrditev ali nosilec, da se zaradi kar velike teže in višine ne povesijo? Ali bi montažo teh hladilnikov kaj ovirala 5x5x3 cm velika coolerčka od P ll na čipsetih? Ali so ti hladilniki sploh kompatibilni s tema ploščama? Morda predlagate kaj drugega, predvsem tisti, ki imate še katero od teh plošč?
Hvala in lp

iso2000 ::

Jaz imam na Epox 8RDA+ in Bartonu 2500+ bakreno pahljačo od Zalmana in imam pri polni obremenitvi med 50 in 55 st. celzija. Imam pa chieftech dragon ohišje, ki je dobro prevetreno.

LP

Sami ::

Jaz imam Epox 8RDA3+ in bartona 2500+@3200+ in pa Zalmana 7000A-AlCu, pri polni obremenitvi imam 52 stopinj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

typhoon ::

Kaj pa uporabniki Abitk in hladilnikov nove generacije? Je kdo mogoče nataknil gor kaj novejšega? Vodnega ne bo, zato moram izbrati nekaj, kar bo zadovoljivo hladilo procesorja navita na 3200+.

Polkovnik Sikorsky ::

Imam EPOX 8RDA3+ (Nforce 2 Ultra) in Bartona 2500+@3300+ (2.32Ghz), gori imam privzeto box hladilnik telo in tale vent: Silverstone 80mm, ki se ga gor prišravbov s pomočjo 60mm na 80mmm adapterja.
Temeperature: 29/39 idle/load, matična 25-28
AMD XP-M 2800+, 1024MB DDR400, GeForce 6600TD 300/550@500/675 Sparkle bios

mzidy ::

Pa vent je kej za kej? (ker si ga nameravam kupiti?

Polkovnik Sikorsky ::

Vent je dober, ful piha, pa s kontrolno ploščo štimaš vrtljaje, samo na čisto do konca se začne stvar dreti kot krdelo pterodaktilov, tko da imam nekje na višini high medium...
AMD XP-M 2800+, 1024MB DDR400, GeForce 6600TD 300/550@500/675 Sparkle bios

ricola78 ::

Jest imam Abitko in bartona @ 2240MHz in 1.7 V, temp ne presega 45 stopinj pri polni obremenitvi. Uporabljam pa Thermalright sp97 in zalmana 92mm pri 1800 vrtljajih. Mogče bi ti priporočal SI97.

typhoon ::

Ali se splača dati 12K + ventilator za to? Koliko boljši naj bi bil od naštetih v prvem postu? Rabil bi nekaj za zamenjavo tega in za razumno ceno, pa še pasati mora na Abit in Shutlle.
Hvala in lp

Veron ::

hja ne boš vrjeu... moj zalman cnps6000 al/cu oem verzija za 3.3k mojga Bartona na 2.2Ghz in 1.71V ohladi na 50°C Full load s tem da imam ohišje kar pošteno prepihano in artic silver 5 termalno pasto... razmisli če se ti splača dajat toliko denarja? :\

typhoon ::

Zalmanova pahljača mi ni bila nikoli preveč všeč, predvsem zaradi (meni) čudnega načina montaže ventilatorja. Gigabyte hladilnika želim pač zamenjati s čim boljšim in ne pretirano dragim. Vsaj toliko, kot stane Gigabyte, pa rad dam za nekaj, kar bo hladilo procesorja boljše kot sedaj.
lp

Racko ::

@Veron: Zaradi AS5 se ti temperatura nebo bistvno zamanjšala.Kar se tiče tega coolerja, mislim da imas navit procesor in posledično povišano voltažo..Mislim da se pri 50 stopinjah nimas kaj bunjiti.Sicer pa 3.300SIT ni nevemkaksen denar?


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Racko ()

Veron ::

Rapy sej pravim da mi za 3.3k služi več kot odlično

hja AS5 mislim da ima tuki kej veze, ker prej sm meu na nenavitem bartonu enake temperature ampak Zalman termalno pasto ;)

Racko ::

Potem pa nisem dobro razumel tvojega posta.Stik da boljsi, vendar to ne pomeni da se ti bo temperatura zmanjsala za 15 stopinj zaradi te paste kot zagotavljajo na Cool-PC


LP

Veron ::

bi kr rekel da pravilno trdijo na cool-pc.. ziher ene 10°C

Jan987 ::

jest mam A xp 2400+ navit na 26009 ali 2700+ pa ga hladim z zalman 6000 al/cu (za 3.3k) pa mam na namizju temperaturo pod 52stopinj ob dolgotrajni polni obrementivi pa mi ne preseže 65stopinj!!!!!
ta hladilnik pa ohladi tudi ostale konponente sam temperature ne boš zmanjšov prov preveč z nobenim zračnim. jest sem mel prej vulvano 9 pa sm ga enkrat nalašč dal za eno uro na full (5,5k obratov) pa temperatura ni padla pod 48stopinj na namizju tko da je pomoje tm nek tud delovna temperatura!

karma ::

a pol dela uredu z Zalmanom AlCu 6000 Barton 2500@3200?...jst se spravljam namontirat ta proc na Asrock K7VT4A Pro plato pa me zanima al nej ga najprej najumpam na 333 FSB pa sprobam, pa pol jumper premaknem na 200FSB ker mam množilnik zaklenjen na 11X. Mal nimam dost cajta za experimenttirat ker moram čez noč zamenjat plato pa cpu, zjutraj pa že rabim comp za delo.Rami so pa PQI 400 DDR, hladilnik omenjeni Zalman+12 cm vent, PSU 300W.
Kak hint & tip bi rad od vas dubu, da ne bi kej preveč blodu po onem biosu pa to, lazy me:D

cya
k.
...obsolete...

Jan987 ::

sam pomoje moraš met ti kaj narobe s stikom. dej probi še enkrat nanest termalno pasto ker nej bi bil tvo gigabyt boljši od zalmana 6000Al/cu sam če ga boš montiruna 2500+ moraš vedt da bo mogu bit pol na 2500obratih skoz in ne bo glih vredu če rabiš tih računalnik ampak men se to ne pšozna ker je napajalnik že ful glasn pa tud vent ohišja in grafe nista glih tiha!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera hladilnika naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
61564 (1467) iro
»

Kateri cooler za P4?

Oddelek: Kaj kupiti
51072 (984) Wox
»

cooler za navijanje p4

Oddelek: Navijanje
131256 (1051) SepoX
»

Kateri hladilnik za p4 3.2!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61228 (1057) pikachu004
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351829 (1270) Grimlord

Več podobnih tem