» »

Kateri operacijski sistem?

Kateri operacijski sistem?

Makaron_hater ::

Vsem zastavljam vprašanje:

Namreč...
Imam durona 600@900, 320 Mb rama in 3D prophet 4500 (Kyro II).
Kateri OS bi na tej konfiguraciji deloval najbolje?

-Win 95
-Win 98
-Win 98 SE
-Win ME
-Win 2000 pro

TheHijacker ::

Za igre Win98(Ne SE). Za resno delo Win2000.
http://www.google.si

JLP ::

Windows 2000 Pro za vse.
Live long and prosper!

frudi ::

se strinjam, windows 2000 pro za vse.
ali pa dual boot 98/2000.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Paramedic ::

Mam neki podobnga kot ti. In w2k, ki ti ga zelo priporočam. duron 800, 384 rama, gf1sdr :2330 3dmark v 2001
:)
End transmission.

Binji ::

eem.. pri testih se Win98SE pri igrah obnese skorej 2x boljs ko Win2000
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

smuk ::

Za igre je po mojem mnenju najboljsi Win98 SE.

Daishi ::

Win98ME !:D

Dual boot Win 2000 za resno delo !:'(
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

frudi ::

Binji, ne na pamet neumnosti govorit!
tukaj je recimo ena primerjava 98/2000/xp v par špilih. pa tudi iz osebnih izkušenj ti lahko povem, da večina špilov dela povsem enako hitro pod win 2000 kot pod 98.
nekateri špili seveda delujejo počasneje, ampak po drugi strani so tudi taki, ki dejansko laufajo hitreje pod win 2000 (Q3, OFP...).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ABX ::

Če imaš dober pc potem w2k sp2 oz. winXP. Tudi za igrice, čas je da vržemo win98 v smeti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

cekr ::

Mene pa zanima nekaj drugega:
koliko jih ima od vas, ki prisegate na WIN2000, originalni CD od Billa.

Makaron_hater ::

Bi lahko reku, da jih preštejemo na prste POL roke
>:D

andrej ::

eve ene roke, ampak zdaj w2k bolj samevajo... je cas XP-jev:D

Huey P ::

cekr;

Ko bo cena W2k realna, ko bodo študentski popusti,... mogoče.

..::DOOM III: The Legacy::..

andrej ::

ah sanje... to se nebo zgodlo...

Binji ::

frudi: na pamet?? Teci na AnandTech pogledat teste pa bos vidu. Da ne omenjam da so se mi na Duron 896, 192MB RAM, 10GB disk Win2000 zaganjali vsaj 10 minut. Neverjetna hitrost, kaj? Samo format c: in win98SE gor.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

|ViPeR| ::

Makaron_hater: ti lepo Win2000 dej gor pa jih fajn sprobi, pa če ti bojo ušeč jih pust gor, če ne pa si dej Win98SE gor. Tko boš vedu kjer teb najbolj ustreza.

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

andrej ::

Binji: to ni praksa - to more, da je nekaj z driverji. A mas mogoce kaksno SCSI napravo? Da ne govoris ti o kaksni server verziji z instaliranim AD.:D
Da o boot casih za XP niti ne govorimo...

frudi ::

Binji, sem si ogledal test na anandtechu...
prvič - probleme pod win2000 je imel radeon, geforce pa ne. to pomeni, da so problem gonilniki in ne neka prirojena počasnost win2000. in atijevi gonilniki so dolgo časa bili znani po nezanesljivosti pod win2000!
drugič - test je star pol leta. v tem času so se gonilniki, tako geforcovi kot radeonovi še dodatno izboljšali
tretjič - si si pogledal link, ki sem ga dal gori? tudi ta je z anandtecha in sicer iz testa radeona 8500 in 7500. in jasno se vidi, da tako geforci kot radeoni in celo kyro pod win2000 delujejo povsem enako hitro kot pod win98, včasih malo hitreje, včasih malo počasneje. (zanimivo, counterstrike na gf3 pod win2000 deluje za 23 fps hitreje kot pod win98 :)

četrtič - res se win2000 nalagajo nekoliko bolj dolgo kot 98, to se mi zdi čisto razumljivo (navsezadnje so le od microsofta :)). ampak 10 minut? daj no, čisto brezveze pretiravaš... ali pa je bilo s tvojo inštalacijo kaj narobe, ampak za to se mi zdi neumno zdaj krivit program.

in še nekaj mojih izkušenj - Q3 dela nekoliko hitreje pod win2000, pravtako celo 3dmark2001! ampak to so malenkosnte razlike, par %.
največja razlika je pa pri colinu2 in operation flashpoint.
pri colinu mi pod win98 slika pogosto zatrza, kot da bi imel 100 ms laga, predvsem pri zaviranju. in glede na debate po forumih ima precej folka probleme s tem. no, pod win2000 mi colin dela brez problemov in tudi bolj tekoče.
podobno je z ofp, ki se pod 98 na premike miške in ukaze s tipkovnice odziva s cca 50-100 ms lagom. pod 2000 tega problema ni, poleg tega tudi na splošno laufa hitreje kot pod 98.

obratnih primerov, da bi mi špil pod win2000 deloval opazno počasneje, pa pri nobenem od novejših špilov nisem opazil.

skratka, za kakršnokoli rabo toplo priporočam win 2000.
če so XPji še toliko boljši, kot ves čas razlaga andrej, potem lahko celo upam, da je microsoftu končno uspelo nardit uporaben sistem tudi za povprečne uporabnike :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krucymucy ::

No - dej nalozi w2k!!! Al pa vsaj dual boot z w98!!! sam jest osebno mam raje cist sistem - samo w2k!!!
najprej to: pod w2k je moj sistem najbolj stabilen - seveda Oc-jan!!! dela komot na 1133 - sam je problem ze temp. na XP se mi vsuva ze pri 1000! w98 tud!!!
Sploh pa mi xp delajo cudno!!!

andrej: A kej poznas XP build 2505 - a res zanic al se sam men zdi!!!

JLP ::

krucymucy:
2505 je RC1 in je mel še kar ogromno (nadležnih) bugov. Probej dobit kak novejši build. Recimo kak 2526 (RC2) ali novejši. So odpravili skoraj vse hrošče še posebej pa bolj nadležne. Vsebujejo več vgrajenih drajvejov in so kar precej hitrejše.
Live long and prosper!

TheHijacker ::

Ne vem zakaj vsi hvalite tudi Win98SE. Sam imam zeeeelo slabe izkušnje s njimi, saj se mi računalnik ni nikoli ugasnil pa čeprav sem dal toliko popravkov gor. V službi imamo 2xNovell 4.11 serverja. Da se povežeš na tak server rabiš klienta(NDS). Ta v kombinaciji s Win98SE deluje porazno. Največji problem tu je, da se res nikoli noče shutdownat. Skratka samo sranje. Na 50 računalnikih imam tako v službi povsod nameščene Win98 pa s OS do sedaj nisem imel nobenega problema(Word, Excel in nekaj DOS Clipper programov).
Po vseh teh problemih sem se odločil, da SE ne dam nikoli več na noben računalnik. Kaj zaboga pa je sploh tako revolucionarnega v SE, da bi ga moral dati gor? Samo IE 5.5 dam na Win98 pa izgleda čisto enako.
http://www.google.si

su37 ::

Se strinjam s Hijackerjem, brezveze SE, nekaj novih drv ki so bili pač aktualni ob izidu SE, zdej pa so itak spet zastareli, tako da si itak vsak ki kaj da na nove drv, te pobere z neta pa vse dela kot je treba, zato ni potrebn tolk debate a tem a ne.

andrej ::

krucymucy: 2505 je dokaj star build. Na mojih racunalih je vseeno delal brez problemov. Seveda pa jaz ne overclockam...

Ne vem ali mam jaz sreco ali ravno pravi hardver, ampak noben XP build na nobenem racunalu se ni ruso. Razen en build dalec nazaj, ki je mel nekaj problemov in se je Explorer stalno ruso. Drugace pa delajo vsi buildi na mojih masina brez blue screena, crasha, itd...

krucymucy ::

Hvala andrej!
Men tud dela brez problemov ce ni OC-jan oz. v zmernih frekvencah!!!
Bom probu dobit kaksen novejsi build!!!

Sam ko hocem imeti navit PC

andrej ::

vsega ne mores met... Overclockanje in stabilnost sta ponavadi dve izkljucujoci si zadevi...

Paramedic ::

Js bi samo še pripomnu. Odkar mam w2k imam bistveno manj problemov, manj resetov, v 3dmarku imam za moj sistem (d800, 384MB rama, gf1) največ točk na online browserju in boota se 'samo' točno 1 minuto (z logiranjem vred).
End transmission.

ABX ::

andrej: odvisno

Osebo gledam o/c kot 100% izkoriščanje komponent. Če o/c pravilno nimaš z sistemom nobenih težav.

Zakaj naj bi moj CPU delal na xxMhz ko pa je jedro bilo mišljeno za YYMhz.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

ABX: procesorji grejo skozi teste in potem se doloci pri katerem MHz bo specificiran. Ker drugace bi lahko vsi delali pri visji frekvenci.

Dober primer so Cyrixi. Ti so ze sami po sebi bli do konca naviti in izkorisceni. Docim Intelovi procesorji ne delujejo cisto na robu zmogljivosti...

Nikdar stvari ni dobro pushat do njihovih skrajnih mej... Pa tistih par Mhz kolko pridobis z navadnim ocenos tak ne opazis razlike v hitrosti. Ce ti pa zadeva crashne pa se kako opazis...

ABX ::

andrej: to je uno kar ti povejo.

So že dokazali da par Pentium procesorjev je identičnih ne glede na npisano hitrost. 500 (5x100) ali 667 (5x133) so v določenih serijah popolnoma identični procesorji.

Da ne omenjam "originalen" P3 1.13 Ghz kateremu je Tom dokazal da je navit.

To pa se dogaja zaradi tega da lahko pokrivajo celoten trg z enim in samim izdelkom.

Cyrix pa so itak cela pizdarija zase, gor na njemu je pisali Cyrix 166 a v resnici je bila 100 navita na 133.


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

da, ABX kar pravis je res. Dolocene serije procesorjev se dajo zelo overclockat, spet drugi procerosji kot si ze reko so identicni. Pa vendar se bos strinjal da je za proizvajalca bolje, da specificira CPU eno stopnico manj kot pa v resnici zmore...

Osebno se mi overclockanje ne splaca. Prvo rabis dosti casa, da preveris kateri CPU-ji se dajo fajn navit, potem da stestiras svoje hardver, itd... Pa tudi ce ti masina mrkne nikdar ne mores bit ziher kaj je blo, ker mas se eno dodatno spremenljivko pri troubleshootanju...

Proti overclockanju nimam nic, osebno pa se mi ne splaca. Edino, kar mi ni prevec vsec je to, da kaksni tipi overclockanjo pa se jim masina rusi pol pa so winsi krivi:\

ABX ::

Ali pa da komaj grejo preko post skrina pa objavljajo na netu da so kao full navili.

Kot ti pravim osebno gledam kot o/c samo 100% izkoriščanje hardware-ja in ne 110%.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

saj... potem pac zivis cisto na robu:D

ABX ::

Samo od tukaj je full lep razgled :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

pazi, da se ti nebo zacelo vrtet:D

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

res cool zadevca:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411496 (1099) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585134 (4276) andrej
»

SESUVANJE!

Oddelek: Programska oprema
251703 (1374) Opkow
»

2 op. sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
131472 (1338) Milko
»

winNT4.0 in win2000 v eni skatli

Oddelek: Pomoč in nasveti
81408 (1332) andrej

Več podobnih tem