» »

Win 98, Win ME ali Win 2k?

Win 98, Win ME ali Win 2k?

«
1
2

Mlchk ::

Zdravo.

Sprasujem se, katere OS se mi splaca namestiti. Ali so to Win 98, Win ME ali Win 2000? Trenutno imam namescene
stare dobre Win 98, pred nekaj urami pa sem imel na disku
Win 2000.. Vsi pravite stabilnost in nevem kaj se vse, a zadeva mi smrdi. Razlogi:

- pocasno nalaganje
- zajebavanje z instaliranjem raznoraznih kosov hardvera
- osmekana podoba...

Pa ne mi s tem, da mam kaki slab racunalnik.. mam:

Abit BX 133 raid
P 3 700E@966
GeForce SDR
128 mb rama...

Zadevca bi morala sibati, pa je slaba. Zato se v bistvu odlocam le med Win ME in Win 98, seveda pa v postev
pridejo tudi Win 2k, ce poveste kako foro, da bo stvar
boljsa in hitrejsa! Najvec igram spile... Kateri OS je boljsi za igranje spilov? Win ME ali Win 98? Povejte, izrazite svoja mnenja...

Mlchk

Dax ::

Za igre in hitrost nalaganja ter nestabilnost - WinME.

Loki ::

Windows 2000.
Ne vom, kaj mas probleme z hitrostjo nalaganja, ker je cist normalna.
Seveda pa se povecuje z kolicino programov, ki se ti zazenejo ob startupu.
Igre pa men cist dobro delujejo.
I left my wallet in El Segundo

bastadu ::

Prvo mors vedet, kaj boš gor delu. Če boš špolu igre pol morš imet definitivno 98/ME (seveda tud v 2000 delajo nekatere, sam ne vse), če maš pa kake težje programe za grafiko... pol pa 2000. Najboljša varianta pa je da imaš oboje (kar imam tudi jaz), če imaš dost placa na disku...

Nevem zaka bi ti počas laufal, kvečjemu se zaženejo mal počasnejš kot ME.

ChiefThunder ::

Povprečna uporaba> WinME, Win98

Resna uporaba> Win2000

Za igranje špilov> WinME

Mlchk ::

ChiefThunder: se najbolj prov si mel od vseh! :)
Na hitro sm sprobal vse tri OS. Win 2k kot sem ze rekel smrdijo, medtem ko pa Win ME in Win 98 sekajo. Tud nic sesuvanja ni bilo na Win ME, kot ste govoril. V spilih sta pac identicno hitra, oz. za 0.5 fps v Q3a zmagajo Win 98. Zaenkrat so mi izredno vsec Win ME, ki so zares prava mesanica - spojina Win 2k in Win 98! Slabost teh Winsov
pa je, da nimajo programa Backup. Ali ga imajo, pa ga jaz ne najdem? :) Ce kdo ve za kak odlicen Backup programcek za Win ME, naj pove....

Mlchk

andrej ::

si pogledal na CD?

Mlchk ::

andrej: sem pogledal! pac ni tega programa notr! skoda! :)
bom ze kaj zgruntu.. :D
Mlchk

andrej ::

svetujem ti, da malo bolje pogledas ME CD.
Ce pa res ne najdes backupa pa poglej sem

kuntek ::

Mlchk-> kako lahko rečeš da Win2000 smrdijo, ko pa gledaš samo iz stališča igranja iger? Win2000 pač niso bili narejeni za igranje, ampak za malo bolj resne stvari.

miranpozar ::

Win2000 so super za resno delo, igre pa nekatere ne delajo, tiste ki pa, pa delajo ponavadi počasneje.
WinME so se pri marsikomu zelo slabo izkazali (nestabilnost, sesuvanje, samosvojnost,...), zato bi ti raje svetoval preizkušeni Win98SE!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

kockish ::

Win98SE je zate prava izbira, ce ze noces win2k...

OrlyTM ::

Ne vem no ... Jaz uporabljam win2k že od takrat ko so izšli ... nikakor ... to je NIKAKOR se niti win98 niti winME ne morejo merit s temi winsi. Pravite da ne delajo igre .... Velika večina iger dela brez problema, novejše sploh, nekatere stare igre pa se da čist luštno in brez kakega večjega problema shackat, da tut delajo pod win2k, še vsaka igra ki sem jo preizkusil, mi dela v win2k hitreje kot v win9x.

Odloči se pač sam. Jaz samo vem, da niti v sanjah ne pomislim na kaj tako sesuvajočega in kr neki čudnega delujočega kot so winME !!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

JLP ::

Se čist strinjam z Orlyem.
Delajo vsi špili k jh mam. Razlike u hitrosti pa tud ne opazm. Razn če se vam gre za tiste par FPSjov, k jh nkol ne opazš.
Live long and prosper!

Martesan ::

Jap W2K so najboljši OS kar jih je Miscrosoft skupi spacal in men tut čist vsaka igra špila, s pravimi gonilniki za grafično kartico pa tut hitrost ni problem. Ko enkrat okusiš stabilnost in napredne funkcije w2k enostavno ne moreš več prešaltat na w98! >:D
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

Voranz ::

Za kakrsno koli delo definitivno W2K, posebej ce mas zadaj se kasno mrezo oziroma vec uporabnikov na istem PC-u - uporaba z graficnimi programi, programi za peko CD, skeniranje in obdelavo, tudi nekatere igre + za stabilnost. Istocasno pa W98 za igranje iger in zabavo, vendar z instaliranimi cim manj programi oziroma balasta.
Priporocam dual boot !

Cr00k ::

No usi spili NE delajo!...npr. NFS..k je explicitno za WIN98 narjen...drugace je pa res, da je win2000p najOS kar jih je M$ naredu...

OrlyTM ::

Zadnji NFS ... PU dela brez problema ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

zetko ::

WIN2K zakon. Definitivno naj sistem od m$. :D

Han ::

Jep, in tudi hiter, če imaš več kot 128 MB RAM. :)

andrej ::

danes RAM ni vec problem. NT sistemi so bli vedno hitri, ce si mel dovolj rama.
Problem je bil pred leti, ko smo vsi meli 386/486 in 4 MB RAM-a, za NT-je pa si rabo okrog 16 MB. Da o cenah RAMa takrat niti ne govorimo...

Quickbeam ::

w2000 na 128 rama tud hitro delajo, celo bolj hitro kot win98. Men se w98 dlje nalaga.

zetko ::

Ja definitvno. Hibernacija pa sploh seka:D

Loki ::

Se strinjam z ORlyem in JLP, Win 2000 res carujejo.
Na njih dela vecina iger, za nekaj tistih, ki pa ne, se pa da dobit popravek, da o vseh prednostih Win 2000 sploh ne zacenjam govoriti...
I left my wallet in El Segundo

AlesP ::

Hoj!

Ja definitivno se strinjam z večino, da win2k rulajo.. dela vse, sesul se v treh mesecih še niso, imam pa problem.. nočjo se mi ugasnit normalno! Že takoj po inštalaciji mi je, čeprav imam ATX plato, ponudil tisti screen "now it is safe to..." in sm moral tipko tiščat par sekund da se mašina ugasne.. Zdaj ko imam pa gor vse programe pa driverje pa se tud restartat noče.. black screen, diski se ugasnejo, v zgornjem kotu pa kurzor utripa.. ampak.. to potrpim teh par sekund, da lahko drugače normalno delam (pa hitro tudi na celeronu466 z 128 rama dela bp) imam pa še win98 gor za igrce špilat... ker recimo red alert 2 je delal po polževo v win2k..

Tolk 8-O

andrej ::

kaksne programe imas instalirane? kaksen antivirus, kaksne driverje, kaksen program za peko? ti programi so ponavadi krivi, da se ti w2k ne ugasnejo tako kot treba.

AlesP ::

Inštalirano imam precej..oficce2k, od adoba photoshop, corel10, par stvari od macromedie, visual studio6.. tako da bi bilo lažje če veš točno kater program dela težave.. samo meni se ni hotla mašina ugasnit že koj, ko sem instaliral win2k (obakrat), brez kakršnihkoli dodatkov, isto pa po inštalaciji SP1... kr neki..
aja za CD pečt mam pa nero5 pa easycd5..

lp, Aleš:\

krucymucy ::

Probi naštimat v nadzorni, power options. Men se tud niso hotl ugasnt pa sm pol tm neki premiku!!

Paramedic ::

Mlchk -> men se zdi, da si ti pozabu gor dat kake driverje, al kej podobnega, ker men na še slabši konf. in beta gonilniki za graf.k. dela hitrej (npr. q3a 5fps več). nalaga se tut hitrej, če maš ntfs.
End transmission.

slavc ::

:\
Kratko in jasno WIN2k:)
LP Slavc

roscha ::

AlesP: sam sem imel isto tezavo. Mislim da je za vse skupaj kriv EasyCD 5.0. Poizkusi se enkrat instalirat SP1. Vsaj pri meni je pomagalo.

lp

//// ::

Priporočam ti Win98 in Win2000 :)), za WinME sem pa slišal da so za en drek:(.

Mlchk ::

Hja, nevem zakaj vsi priporočate Win 2k, ker men ti Winsi enostavno smrdijo. Win ME in Win 98 rulajo...
Sprobal sem oboje in zaenkrat so mi skoraj boljsi
Win 98, ker se pac hitreje nalozijo... So pa kar naenkrat postali izredno nestabilni... Komentarji so se zazeljeni...

LP,
Mlchk

Vexto ::

Win2k sploh niso vredu tako kot pravite! Ima cel kup bedastih napak, npr:
1. modem (eksterni) mora biti prižgan ko se win2k nalagajo, če si ga pozabil prižgat si pač nimaš kaj z njim početi...zelo moteče
2. Sploh nima vključene podpore za diske ata66, moraš ga sam vključit z urejevanjem registra.
3. Kako odstranit klasične windows bedarije kot so igre? hja...vse je skrito, moraš nek fajl odpret pa zbrisat vrstice, kjer piše "hide". Pa to bi naj bil OS za profesionalce, če si pa niti iger ne morejo izbrisati po normalni poti.
4. v ozadji je zagnanih ogromni servisov, ki ne veš za kaj so, če jih izključiš pa spet ni vredu. In ti servisi pripomorejo k daljšemu zaganjanju win2k in nakupu več kot 128MB ram-a.
5. ni modrega zaslona (kar se sliši zelo privlačno, saj res ti freezne zelo redko, ampak ko ti freezne ti ostane samo še reset). Drugače so win2k napram drugim win9x in Me zelo stabilen sistem.

M$ res zna zamoriti človeka, po instalaciji win2k sem mislil, da imam res popoln OS, nato sem hotel odstraniti igre in druge meni neuporabne stvari in nato....se je vse skupaj začelo
:(
win2k bo še za enkrat ostal mojem sistemi (dokler se mi ne zagabi dokonca -upam da ne tak hitro). In prav nič se ne veselim novih M$-ovih os-ov.
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

andrej ::

vexto:
1. to je plug and play! zakaj bi sistem moral instalirat driver za napravo, ki ni priklucena-aktivna?
Ce si ga pozabo prizgat gres lepo v Computer MAnagement in reskeniras hardware...

2. to sploh ni taksen problem. saj ne pricakujes da bo sistem mel podporo za tehnologije, ki so se razvile po njegove nastanku...
3. res na zalost ne mores odstranit vseh komponent, ki bi jih zelel. to "skrbi" veliko uporabnikov, vendar s tem ko MS instlira vse komponente si olajsajo troubleshooting, ker tocno vejo katere datoteko morajo bit na sistemu.
4. service lahko izklopis. Res je, da niso dobro dokumentirani, lahko pa z eksperimentiranjem zelo pospesis zagon. MS je ze obljubil da bodo servise v XP-jih bolje dokumentirali.
5. to lahko spremenis - samo odstranis Automatically reboot v nastavitvah pod System properties -> Advances -> Settings pod Startup and Recovery...

Popolnega OS-a ni in ga tudi ne bo, ker ima vsak uporabnik svoje predstave zelje, itd... Drugace pa so w2k najboljsi sistem, ki ga je Microsoft do sedaj izdal.. vendar ne vec za dolgo...:D

asteroidk ::

win2k rulajo... whistler se bl... seveda za resno delo....
ce igras veliko iger mej gor win98 ....

lepo najprej instalirej win98SE pol pa na drugo particijo (NTFS) naloz win2k
to je se tanajbols po mojem ...

za resno delo je linux alpa win NT(2k/whistler(XP)) ... :D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

BigFoot ::

all i gotta say is: Win2K rules!!!

andrej ::

all i have to say: there is more come:D

zetko ::

all i have to say: use linux :D:D
Living it another way.....

andrej ::

seveda lahko, ampak nevem zakaj bi:D

Paramedic ::

Eto se ena, k me ful jezi: če programe inštaliram pod administrator(tako vedno delam, se ve), mi nekateri ne delajo pod user (restricted user). to sem danes ugotovil za autoroute express 2k, ko sem kliknu na bližnjico v startu (pa še to sem mogu sam narest, tak da sem dal v security na everyone). pliz andrej, kaj se da okol tega narest?
End transmission.

JLP ::

Ja na to bi mogl pa tisti k program al pa inštalacijo nardijo mislm.
Live long and prosper!

andrej ::

tak kot je JLP reko je to odvisno od instalacijskih programov - tukaj ti kot uporabnik ne mores kaj dosti naredit. Razen seveda da bliznjice premeces in spremenis security. veliko programov namrec ni pisano za w2k, ampak "samo" za win9x, kjer nimas security-ja...
To bos moral vedno naredit na roko, ali pa pocakat na lepse case, khm novo verzijo programa, ki obvlada w2k.

Paramedic ::

Hja, sm si kr mislu...To je pa en velik in mogoče edini pravi minus za w2k:(
End transmission.

andrej ::

to ni minus za w2k, ampak za programe. Ce programi ne izkoriscajo izboljsanih API klicev, potem w2k tukaj ne more kaj dosti naredit.

whatson ::

meni so se med windowsi najboljsi verzija 95 .. .ker pozrejo najmanj rama, in najmanj placa na disku... :D pa vse dela enako kot v drugih winsih... samo novo verzijo IEja and other crapa moras dobit..

andrej ::

wow. v win95 pa ne dela vse enako to naprimer v w2k. res je, da so w2k malo bolj zahtevni, ampak ce mas 128 MB RAM-a potem ni dileme. Razen ce v w2k ne delajo igre, ki jih igras...

whatson ::

no prej ko sem mel še star računalnik (p200 & 16 rama) mi drugega ni prislo v postev kot win95 :8)
no zdaj je malo drugače (600/256rama)... uporablam Linux & win95 (zaradi par programov ter DVDjev)... iger pa itak ne igram...

andrej ::

kateri programi ti pod w2k ne delajo? 256 MB je ravno prav, vecina program dela pod w2k, enako velja tudi za DVD programe.

Koci ::

Po mojem so Windowsi ME, čeprav nekateri menijo drugače, kr solidni in dost dobra izbira.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekam čudno za tako mašino

Oddelek: Pomoč in nasveti
171263 (1068) Paramedic
»

Win ME in 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
191443 (1266) Dalmatinc
»

Kako pogosto vam freezne comp

Oddelek: Programska oprema
361611 (1310) JLP
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775014 (4133) Simko
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481891 (1414) JLP

Več podobnih tem