» »

Liveplayer 5.1 ali onboard realtek AC97?

Liveplayer 5.1 ali onboard realtek AC97?

Hux ::

Katera stvar je bolsa. Predvsem na bolse delovanje iger merim tu FPS. Realtek97 je na ASUS A8N SLI plati tak da je novejse vbistvu od liveplayera. Ampak zvok v igrah je na liveplayer nekak bol normalni ne tak monoton razen ce mam AC97 narobe nastavleno.

Kaj to ni software hardware emulacija ne? Kolko se spomnim na stari masini MSI K7T Turno Raid je liveplayer v igrah recimo Americas Army deloval samo na software nacinu, ko sem pa harware vklopo pa so FPSji padli v podn pa puno stekanja tak da kaj je bla to nekompatibilnost in bi vseeno mogo delat na hardware?

kuglvinkl ::

Sicer se ne ukvarjam s tem resno, ampek, če na plati ni MCP-T (Sensaura)-samo redki modeli nF2 so to imeli, je bolje imeti spodobno karto za strojno pospeševanje.

ZDej katero, pa pojma nimam. MIlsim, ali se sploh splača gledati kar koli drugega kot Audigy izvednke.
Your focus determines your reallity

Mr.B ::

Se strinjam ,vse kar je manj kot kak Audigy, se ne splača v igrah. Razlike v hitrosti v FPS-jih ni kaj dosti dokler kak EAX ali podobno ne aktiviraš, ko hočeš imeti bolj precizno okolje. Drugače pa kakšni efekti kdaj manjkajo, zvok je nasplošno drugačen itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Hux ::

Hmja nic nepise. Samo Raltek ALC850 Audio. 8channel.

Kaj teh 8 channel pomeni tocno. To je 8 zvocnikov al kaj? Al je to 8 kanalov ko majo igre mozno nastavlat od 8 do 32 channelov.

No vsekakor bom pol sprobo se starega liveplayera 5.1

LeQuack ::

Več informacij o samem čipu:
http://www.realtek.com.tw/products/products1-2.aspx?modelid=2003101

Je pa na konču še vedno sofwerska simulacija raznih EAX in Direct3D, tko da se pozna na FPS.
Drugače pa lahko kvaliteto zvoko in porabo CPU testiras z RighMark Audio Analyzerjem:
http://audio.rightmark.org/index_new.shtml
Quack !

Hux ::

3FPS sem gainal pri CSS stress testu plus bolsi zvok. Tak da bom reje live player nadalje uporablal.

kuglvinkl ::

Zanimivo ne, kako se je razvoj ustavil. Predvsem zaradi Creativa in zaradi slabega marketinga nVidie. LEta bodo minila, preden bomo spet dobili DSP za zvok na plato. Mogoče ima VIA tolk $ za R&D...

Podn.
Your focus determines your reallity

Hux ::

Sej sem dolgo nazaj gledal primerjavo Audigy in Liveplayerjom 5.1 mislim da je pisalo da Audiogy2 nima nic FPS dropov vec ker vse kompletno harwersko dela ampak zdaj sem ze preko prevec vrgo za novi stuff tak da bo treba malo pocakat se zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

kuglvinkl ::

pisalo da Audiogy2 nima nic FPS dropov vec

To ne vem, če bo držalo. Bodo povedali tisti, ki imajo Au 2 karte, če je podporba EAX dobro narejena. IIRC smo o tem razpralvjali v eni temi.

SIcer pa smo o tem nedavna razpralvjali v tej temi.
Your focus determines your reallity

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sirotka ::

jaz sem mel tud drnč zvok na ac97, zdaj sem pa posnel gonilnike od soundstorma in se je zvok popravil 100%! Proba z nvidiinimi gonilniki

BigFoot ::

Bom jaz kar v tej temi vprasal, da ne bom odpiral nove. Kaksna je razlika (ce sploh je) v zvoku preko coax izhoda ce primerjas recimo Audigy 2 in pa realtekov cip ki je na nForce 4 platah?
Dol mi visi a dela kaj hitreje/pocasneje a ne.

CX20RE ::

Terratec 5.1 Fun (optični in//out) za 5 jurjev v avstrijskem Mediamarktu. O razliki v hitrosti ne vem nič, samo zvok je pa v primerjavi z AC '97 kot dan in noč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se mi resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
81502 (1309) Parsifalius
»

Prve AM2 plate

Oddelek: Strojna oprema
171418 (955) AndrewSmith
»

ALC 850 na nforce 2, problemi

Oddelek: Zvok in slika
6821 (772) Pyr0Beast
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597923 (6718) matjash
»

Nf7 v 2.0 zvočna kartica

Oddelek: Strojna oprema
101427 (1350) lojze_car

Več podobnih tem