» »

Gospodar prstanov

Gospodar prstanov

3L33T ::

Lihkar berem to knjigo, in morm rečt¸da caruje. Resj je dolga tistih ¸1000 listov, pa da jo morš brt z vsemi možgani. Drgač pa sem lih pršu do tja, kjer izstopijo iz dežele vilincev, eno poglavje po smrti Gandolfa. Če hočeš maksimalno vse razumet (pri tem mislm posebej začetek), vam priporočam, da prej preberete Hobbita, prav tako od Tolkiena. Kaka se zdi knjiga vam??? Men je res dobra. Če ne verjamete, da je dobra, vam lahko povem, da jo je Tolkien pisov več kot 15 let, ampak če ne marate zf, potem se ne mučite. Tolkien rula na sceni Aja pa kdo od vas je že prebrav to knjigo???
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

TESKAn ::

Prebrau Hobita in Gospodarja prstanov. Res carski knjigi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Shershen ::

jaz sem prebral hobita...
zdaj pa iščem kje bi lahko kupil gospodarja prstanov (rabil bi kakpno online trgovino, ker se mi ne da hodit v lj)

kdo ve ?

romci ::

Jst sem pred kakim tednom kupu hobita in gospodar prstanov in obe knjigi ene tretjic berem. Imata eno samo pomankljivost: prekratki!!
-- not all those who wander are lost...

NoUse4AName ::

knjigi carujeta, sam men se zdi harry potter-The goblet of fire boljsi.
ce hoces online knjigarno:
http://www.slo-knjiga.si/knjigarna/
ce hoces poslusat tolkiena kak bere iz lord of the rings:
http://www.salon.com/audio/2000/10/05/t...

luni ::

skater neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Gandalf umre? Jao pa kaj si moral to povedat al kaj?
Damn jaz pa sem glih vceraj dobil knjigo. Lepo vse tri knjige skupaj, v anglescini, tretja, najbolj popravljena izdaja pa sem se je mislil lotit med pocitnicami ti pa mi poves da Gandalf umre. Ubitcute majkemi! :'(
Artificial Intelligentia

PaJo ::

Zgleda da bo res treba nekje dobit to knjigo in jo prebrat:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

TESKAn ::

Še eno pravilo za na ta forum: NOBEN ne sme POD NOBENIM POGOJEM povedat česarkoli, kar se zgodi v katerikoli knjigi. Tko. Da se ne bo še komu zgodil to, kar se je luni - ju.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

eomer ::

jes sem eden k je iz knjige pobegnu!!

eomer>:D

luni ::

TESKAn evo ga... si lepo povedal! Tisti, ki se kdaj razkrije kako dogajanje v kaki knjihi bo avtomatsko postal GnojTM!
Artificial Intelligentia

3L33T ::

sorry luni, nism vedu da še ne veš . Pa od zdej ne bom vceč povedov kva se dugaja Ok?:'(. Lih sem konc prcveg dela in sem začel brt del Dva stolpa. Tuki je dost bl zanimiv :D Dons sem si pa še hobitta ubavu, pa ga bom prebrav ko končam gospodarja. Drgač je biv men Harry Potter zako, sam ko sem začel brt gospodarja, sem ugotovu, da je preveč otročji (saj na nekaterih mestih:8). veliki luni, odpusti mi moje grehe0:). Zdej ne smem povedat kva se zgodi na konc druge knjige. Sej vsen.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Shershen ::

rapsey: hvala za link, ampak imajo samo "drevo in list" od tolkiena. :'(

3L33T ::

Vprašanje. Katera pa so ta pravila, ki jih ne smemo kršit? Jest vem sam tega, ki ga je TESKan napisov, drugih pa ne. Kje so, pa kolk jih je
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

luni ::

skater heh sej niso nikjer jasno zapisana... so splosna pravila kulturnega in humanega obnasanja in ce jih ne ves ze sam po sebi, potem je s tabo nekaj hudo narobe in si zasluzis, da si GnojTM... (BTW, to dajem kot primer, ne pravim da si ti GnojTM)... edino to za prepovedano razkrivanje vsebine knjig in filmov in teh zadev bo treba nekam se napisat 0:)
Artificial Intelligentia

PaJo ::

To pa to:D

Saj luni saj ves da vcasih pac koga malo zanese ko je nad doloceno stvarjo pune navdusen:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Igor ::

aja ce kerga zanima elektronska verzija bukle lemme know ...
jo bom ze kam upal ..

3L33T ::

Eh, luni, taki smo pač mi sk8terji:D. Drgač sem zdej na 670 strani. Tuki je zanim, začetek, pa se lohk vsi strinjate, da ni lih najboljš. Če prej prebeerš vsaj Hobita, ti je vse bolj jasn.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

AndrejX ::

Luni: kljub temu, da ti je Sk8ter razkril smrt Gandalfa, ti kar beri, boš že videl zakaj...

eomer ::

A kdo ve se za kaksno drugo knjigo k jo je JRR Tolkien napisu pa da je v slovenscini poleg navedenih treh????:O

TESKAn ::

Hobita je treba NUJNO prebrat pred Gospodarjem prstanov, k je Gospodar prstanov ko nadaljevanje Hobita.

Hm, od Tolkiena so še Unfinished tales pa še nekatere druge. Kere se pa trenutno ne spomnim.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

3L33T ::

Ni nujno prebrt Hobita, ker sam na začetku mal nejasno, pol pa zveš, da je blo pol Hobita, laž, in da je zdej drgač. AndrejX: a nisi ti tud mal razkriv vsebine:D. Vidm da si že prebrav en del Dveh stolpov, al pa še več. Pa neik je kr mi ni jasno: A kdo ve ker stari je na naslovnc: un zelen mož, v zelenmu ogrinjalu pa s palco in klubuukom? Po mojem je Fordo al pa Gandalf. Pa na novi zelandiji snemajo trilogijo The lord of the rings. Prvi del bo posnet ''baje'' enkrat leta 2001, naslednja dva pa na dve leti (2003 in 2005). Jest bom v treh dneh končov.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

romci ::

Od Tolkiena je se poln stvari...ne vem sicer kolk je prevedenih, ampak men je itak boljs brat u anglescin :)

Evo ene par knjig:
The Sillmarillion
Unfinished Tales
iz The History of Middle-earth:
The Book of Lost Tales 1,2
The Lays of Beleriand
The Shaping of Middle Earth
The Lost Road and Other Writings
The Return of the Shadow
The Treason od Isengard
The War of the Ring
Suaron Defeated
Morgoth's Ring
The War of the Jewels
The Peoples of Middle-earth

Moj zivljenjski cilj je enkrat vse prebrat :))

Drugac pa, un prijazen mozakar na naslovnici je Gandalf.
-- not all those who wander are lost...

NoUse4AName ::

sk8ter: gandalf DUH!!, ti pa ne beres prevec pozorno.

3L33T ::

NE, sej nism nč napisov, zato ker ne smem povedat, kva je z njemu. Glih sem pr zadnjmu poglavju. Kr mal žalostn je tm pr konc. Še hobita mam pol pa spet ne vem kaj bom brav.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

eomer ::

Ljudje a slucajno veste da snemajo film Gspodar prstanov. Tri deli v letih 2001, 2002 in 2003.:))
FILM

:D:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376968 (4974) Tear_DR0P
»

katero fantazijsko knjigo?

Oddelek: Sedem umetnosti
333842 (3841) Bethrezen
»

''strokovan literatura'' za midle earth

Oddelek: Loža
211829 (187) PaJo

Več podobnih tem