» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
60 / 66
»»

bauci ::

Meni je pa NLB zavrnil plačilo za Amazon.com. Za Amazon.de in .it plačila delujejo normalno.
Sem klical na NLB in so mi povedali, da je Amazon.com na black listi zaradi večjega števila zlorab. Dali so me za eno uro na beli listo, da sem lahko izvedel plačilo. Kr neki.

Magic1 ::

To je verjetno zato, ker je Amazon malo smotan in za nižje zneske(do 200EUR ziher) sploh ne uporabljajo preverjanja plačila. Preprosto izvedejo naročilo in mimo vsega bremenijo kartico kar enkrat tekom dneva. Upam da pri moji banki ni blokirano, ker moram nekaj naročit iz .com.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Magic1 ::

s1m0n je izjavil:

Meni ni jasno zakaj ta SMS za OTP kar naenkrat ne deluje, ko pa je do sedaj vedno deloval...

Mani se je to zgodilo na A1 omrežju. Dejte mal povedat na katerem se je v vašem primeru.
Magic

Nesta ::

Se splaca pocakat na Amazon prime day za nakup SSD diskov?

s1m0n ::

Magic1 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Meni ni jasno zakaj ta SMS za OTP kar naenkrat ne deluje, ko pa je do sedaj vedno deloval...

Mani se je to zgodilo na A1 omrežju. Dejte mal povedat na katerem se je v vašem primeru.


Isto A1... ne vem pa če imajo pri drugih ponudnikih podobne težave.

Magic1 ::

Kakšen dober deal preko Prima? Sploh na Ameriškem. Moram ene malenkosti nabavit pa mi je škoda, ker je trenutno poštnina pol cene:))
Magic

mailer ::

Pozabi na usa, ker se zaradi stroškov ne splača. Tudi tukaj ni ravno veliko dobrih dealov.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Magic1 ::

Mah, ene luči za kolo moram nabavit in jih na .de sploh nimajo, na fr in it so iste za dvojno ceno. Ebay pa tudi nič boljši.
Sem pa imal nekaj stvari shranjenih na .de in sem jih danes nabavil ene 20% off. Akcije niso nekaj posebnega, če pa nekaj rabiš pa se dobi ok cene. Niso pa popusti taki, da bi kaj nabavil samo zaradi popustov :D.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

LeQuack ::

Amazon je zelo daleč padel od najboljših dni. Zdaj je samo še ena Alibaba s slabšim iskanjem, povsem neuporabno. Polovico izdelkov itak več ne pošiljajo v Slovenijo ali pa so kakšne omejitve.
Quack !

Nikonja ::

Pa valjda ne kupuješ stvari samo zaradi tega ker so na akciji????
Jaz pa to kar dejansko rabim dam v košarico in potem čakam (včasih par dni, včasih par mesecev) - do zdaj niti eno stvar nism plačal z manj kot 15% popusta, dostkrat precej več. Problem je ker treba skoraj dnevno sledit ali si nastaviš opomnike ko pride do te in te cene.

Magic1 ::

Pa včasih se zgodi, da kaj res ne nujno rabiš pa vseeno nabaviš, če je cena res dobra. Drugače je stran https://keepa.com/#! kjer lahko preverjaš cene vseh izdelkov skozi čas. Hitro vidiš ali je katera cena ugodna, ali samo redna "akcija".
Magic

mtosev ::

Ima kdo problem, da ne dobi otp (one time password)? Jaz ga ne dobim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Magic1 ::

Ja, prejšnji mesec se je kar pojavljalo. A si na A1? V temi sem napisal kako odpraviš težavo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mtosev ::

Sem na hotu tak da sem na A1 omrežju. Kako se popravi to?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Magic1 ::

Magic1 je izjavil:

Cel žur deaktivirat ta 2-step preverjanje. Niti ni, če bi bilo unim na Amazonu sploh jasno, kaj je narobe. V glavnem pokličeš, dobiš seveda nemško govorečega, po možnosti vprašaš za Angleščino in te preusmerijo k kakšnem Srbu, ki zna Angleško :D. Nič pretirano komplicirat in razlagat, samo rečte da želite deaktivacijo dvojnega preverjanja. Na mail potem dobiš link, kjer na Amazon naložiš sliko enega dokumenta. S tem naj bi ti potem v kakšnem dnevu deaktiviral. Poročam.

+49 9 41 78 87 88
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

wcpapir ::

Naročil sem tale deal:
https://www.amazon.de/dp/B0BPXXSDHZ/ref...

Prišla je prazna embalaža. Prvič naročal preko amazona.de zadeve in mi že niso všeč. Nikoli nisem imel kakih klicev iz čudnih številk, odkar sem dal amazonu svojo cifro je tole redno že par dni.

_Sajmon_ ::

Na amazon.de bi rad vrnil izdelek. Rabim nosit na dhl v Trzinu ali, kakor sem nekje zasledil, lahko oddam tudi zastonj na poslovalnici Pošte Slovenije?

Kawhi ::

wcpapir je izjavil:

Naročil sem tale deal:
https://www.amazon.de/dp/B0BPXXSDHZ/ref...

Prišla je prazna embalaža. Prvič naročal preko amazona.de zadeve in mi že niso všeč. Nikoli nisem imel kakih klicev iz čudnih številk, odkar sem dal amazonu svojo cifro je tole redno že par dni.


;)). Ti imaš pa z vsem probleme. Garmin, Apple, Samsung, Amazon... Ali imaš neverjetno smolo v življenju ali pa si moten trol. Verjetnost kaže k drugemu.

mihy11 ::

wcpapir je izjavil:

Naročil sem tale deal:
https://www.amazon.de/dp/B0BPXXSDHZ/ref...

Prišla je prazna embalaža. Prvič naročal preko amazona.de zadeve in mi že niso všeč. Nikoli nisem imel kakih klicev iz čudnih številk, odkar sem dal amazonu svojo cifro je tole redno že par dni.


Naročil že veliko izdelkov na amazon.de pa nisem imel nikoli nobenih problemov.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Okapi ::

_Sajmon_ je izjavil:

Na amazon.de bi rad vrnil izdelek. Rabim nosit na dhl v Trzinu ali, kakor sem nekje zasledil, lahko oddam tudi zastonj na poslovalnici Pošte Slovenije?

Če si dobil "nalepko" na Amazonu, potem na Pošto. DHL verjetno sploh vzel ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

_Sajmon_ ::

Okapi je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

Na amazon.de bi rad vrnil izdelek. Rabim nosit na dhl v Trzinu ali, kakor sem nekje zasledil, lahko oddam tudi zastonj na poslovalnici Pošte Slovenije?

Če si dobil "nalepko" na Amazonu, potem na Pošto. DHL verjetno sploh vzel ne bi.

Ja, nalepko sem si sprintal. Hvala, bom šel na pošto.

mtosev ::

Takšen status pri pošiljki imam že par dni. A rabim kaj narediti?

Friday
03. November 2023
11:46 Local time
Shipment is on hold

LJUBLJANA - SLOVENIA
Friday
03. November 2023
11:11 Local time
On hold awaiting for payment of shipment related fees

LJUBLJANA - SLOVENIA
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mailer ::

Očitno je zadeva na carini.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mtosev ::

Ja, na carini je. Ali rabim jaz kaj storiti ali samo počakam, da uredijo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Ce rabis kaj naredit, te obvestijo ali po emailu, ce je bil prilozen ali po posti.

mailer ::

Odvisno od prodajalca. Če si že plačal v ceni tudi carinski postopek (nekateri to znajo zaračunat) ne storiš nič, v kolikor tega stroška ni v prodanem izdelku boš dobil obvestilo od carinske pošte.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mtosev ::

Carinsko dispozicijo sem že naredil. Pomeni da, če bodo še kaj rabili, da me bodo še obvestili?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darkolord ::

Da

mtosev ::

Danes mi je paket prispel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PacificBlue ::

Sem skoraj cel vikend brskal za en regal na amazonu, rabim doloceno dimenzijo. Ga nimajo.
Pa gledam vceraj zvecer na spletni strani enega izmed slovenskih trgovcev s pohistvom, pa ga najdem tocno taksnega in celo v akciji.
:))

chucki ::

Preko amazona sem kupil monitor. Prodaja ga asus nemcija. Paketa ni ze 14dni... asus pravi, da je sprozil postopek zoper dhl in svoje skladisce. Denarja nocejo vrnit dokler ni odgovora.. A je to normalno? A nimas zascite preko amazona ce kupis?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

kixs ::

Kaksno zascito pa bi rad imel?

Seveda je normalno, da morajo najprej dobiti status posiljke.

Nikonja ::

chucki je izjavil:

Preko amazona sem kupil monitor. Prodaja ga asus nemcija. Paketa ni ze 14dni... asus pravi, da je sprozil postopek zoper dhl in svoje skladisce. Denarja nocejo vrnit dokler ni odgovora.. A je to normalno? A nimas zascite preko amazona ce kupis?

A si se pritožil na Amazon? Meni so vsakič do zdaj ko je zamujala pošiljka ali vrnili poštnino ali poslali nov paket. Nikoli pa nisem čakal več kot en teden, razen ko sem enkrat kupil prenosnik ampak je že na strani pisal da bo odprema čez 3 tedna in je tko bilo.

chucki ::

Pise samo: Thursday, 2 November
Carrier picked up the package.

Preko amazona lahko v cetrtek dam za refund. A potem oni kontaktirajo prodajalca in sem spet v zacaranem krogu ali sami vrnejo denar?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

mtosev ::

Jaz sem naročil zvočnike prek Amazona in mi samo piše Carrier picked up the package. Naročil sem jih 6 novembra. Zakaj pri trackingu ne piše nič razen Carrier picked up the package?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

chucki ::

Ker imas isto tezavo kot jaz. Paket se je zgubil
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

mtosev ::

A res? V Amazon appu mi je pisalo, da bi danes rabil biti dostavljen. Bom vido kaj bo za par dni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Paket se skoraj vedno najde.

chucki ::

Tako je pri meni bilo in sem kontaktiral dhl in pravijo da paketa nimajo. Asus pa preverja tudi njihovo skladisce ce so poslali. Skratka 14 dni me ze vlecejo na suho... v cetrtek pise da lahko dam refund preko amazona..sam ne vem kako potem to poteka naprej...
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

OK.d ::

Zakaj si se pa najprej obrnil na Asus in ne na Amazon?
LPOK.d

mtosev ::

Sedaj mi tole piše: We're very sorry your delivery is late. If you have not received your package by 21 November, you can come back here the next day for a refund.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tiger ::

V amazon package tracking daj na "see all updates", pa ti pokaže točno v katerem skladišču se je zataknilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tiger ()

Leko ::

Zanimivo, da imate eni in isti kekci vedno iste probleme. Vedno ti piše pred naročilom in ob naročilo od-do kdaj bo paket prispel. Tudi v mailu ti piše. Tudi na spletni strani pod Track package ti piše kdaj je bil poslan in kdaj naj bi prišel in tudi v 99% takrat, ko je prvi dan, da naj bi prišel tudi pride, včasih celo piše zadnji dan pa je paket že prispel. Tako da ne vem kakšne probleme imate vi eni in isti. A ste se kdaj vprašali, da je problem z vami in ne z drugimi.

Ales ::

Misliš da je njihova slaba karma kriva?

Verjetno! :))

mailer ::

Španski Amazon nima brezplačne poštnine nad 60€?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tikitoki ::

_Sajmon_ je izjavil:

Na amazon.de bi rad vrnil izdelek. Rabim nosit na dhl v Trzinu ali, kakor sem nekje zasledil, lahko oddam tudi zastonj na poslovalnici Pošte Slovenije?


Na najblizjo posto neses.

mihy11 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Naročil sem tale deal:
https://www.amazon.de/dp/B0BPXXSDHZ/ref...

Prišla je prazna embalaža. Prvič naročal preko amazona.de zadeve in mi že niso všeč. Nikoli nisem imel kakih klicev iz čudnih številk, odkar sem dal amazonu svojo cifro je tole redno že par dni.


Naročil že veliko izdelkov na amazon.de pa nisem imel nikoli nobenih problemov.


Jaz sem dobil prazno skatlo. So povrnili kupnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Senior Dev ::

Amazon (https://amazon.de) enostavno raztura s cenami proti mimovrste, enaa, shoppster, bigbang in ostalim. Nekateri naši trgovci ti ne dajo niti gratis poštnine. Mislim da nimajo šanse da bi preživeli na dolgi rok. Konc je.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Kripto mesi ::

Ti še nisi obupal s trolanjem?

Senior Dev ::

"Trolling is when someone deliberately tries to upset others online." Da boš zastopil kaj izraz pomeni, preden naslednjič spustiš nebulozo.

nebuloza
Nebuloza je nesmisel, nejasnost, zmedenost, bedarija, neumnost. Izhaja iz tujke "nebulous".

Npr.: "Govoril je same nebuloze."

Drži se ti raje kripta, če želiš kdaj vozit Lambo... :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Tidule ::

Torej, a res ne mislis nehat trolat s temi nebulozami in gres raje smetit v druge teme?
««
60 / 66
»»