» »

MOL, Petrol, OMW, INA...

MOL, Petrol, OMW, INA...

STASI ::

Baje da je bencin ali "dizel" v naši različen. Tu mislim da za npr. 5000 SIT prevoziš različno kilometrino če uporabiš bencin ali od OMW ali od Petrola ali od MOL ....
Ne zanima me kako je odvisen od dejavnikov ki so prisotni pri vožnji in vplivajo na porabo ampak na dejansko ali razlika obstaja in ali je samo 1 km ali več 10 km?!0:)
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Tribal ::

razlika je tudi do skoraj 2l porabe na 100km. zdej kolk ti je to vazno si sam preračunaj, meni je. Vem da pa omw ima dosti boljše gorivo kot petrol, Agip pa baje še boljšega, jaz ga šele testiram. tako da bom vedel več kmalu.

drugači pa za tale zadeve imaš veliko več poznavalcev na kakšnem drugem forumu, recimo mobisux ali pa avtomobilizem.

borchi ::

razlika je tudi do skoraj 2l porabe na 100km.

ti to resno??!!
l'jga

Vikking ::

Zelo veliko prevoznikov hvali MOL-ovo gorivo.

flipflop ::

Tribal, to si naredil isto furo ene 50x, vedno po čisto istimi pogoji, le da si enkrat imel bencin od petrola, drugič pa od OMW-ja, ali kako. Lahko pa da si enkrat bolj na gas tišal, drugič pa manj, zato pa manjša poraba.

Sicer pa, 2l na 100km razlike :D Hudo gorivo je to, če tako zniža porabo!:8)

OZZY ::

Poraba je odvisna od :
- načina vožjnje-kok je težka noga....
-umirjenost vožnje....ali voziš agresivno (veliko pospešujep in zaviraš, ali pa voziš konstantno...)
- pravilno napihnjenih pnrevmatih,
-pravilne pnevmatikena vozilu...zimske/letne....ob pravem času...
- ponavadi čeje odzunaj od 14-18 stopinj je manjša poraba (to so nekje optimalni pogoji za letno pnevmatiko)..poleg tega pa tudi za mašino....zrak itd...
-Če je zračni filter nov je tudi manjša poraba,
-potem tudi ali voziš za kom ali za kakim kombijem ali tovornjakom (tuselahko poraba zmanjša celo do 14 procentov..zakaj..ker ni takega zračnega upora)..

vse to vpliva na porabo..pa še kaj drugega ...ampak to je med najbolj pogostimi dejavniki.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Tic ::

Pa sopotniki :)
persona civitas ;>

Dr_M ::

fantje, prevec buce kotalite kle.

eno povprecje lahko izracunas najbolj pribljizno tocno (>:D :D) tako, da gres npr ene 10x tankat na eno crpalko (in belezis stevilo kilometrov in koliko si natocil bencina) in potem se tolikokrat se na drugo crpalko. sele tako lahko opazis neko razliko.
tisto, da gres 1x na eno crpalko in drugic na drugo, ti ne pove popolnoma nic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Dejan_ ::

Jst tankam na Agipu že neki časa in delam več kilometrov kot pa z Omv-jevim bencinom s tem da nč bolj ne šparam pr vožnji(še bolj ga vozm nad obrati):D .
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

PALOMINO ::

Pismo da je res nekaj na tem bencinu. S Petrolovo brozgo naredim okoli 800km, avto ima tanka 65 litrov (bencinar 1.8i 105 konjskih moči), če pa tankam na MOL-u pa do 920km z enim tankom.

Sem dosti razmišljal o tem pa vidim, da je celo tema na to temo in da tudi drugi prihajate do podobnih izkušenj. :D

OZZY ::

Palomino...Maš srečo, da je črpalka MOL-a v Litiji :D >:D
Go with the flow.

STASI ::

A v ljubljani je kaka MOL-ova al pa Aggipova črpalka?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Dr_M ::

jest vem za 2 agipa v lj. en je nakonc letaliske (proti avtocesti) in en na rudniku pr mcdonaldsu oz rutarju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

_Dejan_ ::

Za MOLovo ne vem če je kakšna Agipove pa sta dve ena je pr carinski coni(BTC) ena pa na rudniku (pr macdonaldsu-leclerc)

P.S. Dr_M si me mal prehitu:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

borchi ::

prekleto, morem stestirat!
l'jga

PALOMINO ::

Ozzy: prekleto da imam res to srečo, da je ravno v Litiji! :D

Scorpia ::

Niste povedali za katero vrsto goriva gre. Predvsem me zanima za diesel, kje je boljše kupiti.

Vikking ::

prevozniki (tovornjakarji), sem slišal tudi že kar od nekaj avtomehanikov, da tisti ki tankajo diesel na MOL-ovih črpalkah, da je manjša poraba goriva, poleg tega so imeli tudi "baje" manj problemov zaradi tega goriva kot tisti ki tankajo npr. na petrolovih črpalkah.

Tomay ::

Kaj se sekirate, v Mariboru je ena privat bencinska, kjer imajo 5 tolarjev cenejši bencin. Če le lahko grem tja tankat.
In ne avto še mi ni zaribal, niti ne cuka.
Voodoo 4Ever

Myth ::

Te pa nam zaupaj , nea bodi skop z informacijami. Še oni ti bodo hvaležni. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Vikking ::

mogoč je mislu tušovo pumpo, sam moreš prej nabavit zadosti robe da tankaš za 5sit ceneje.

sinko999 ::

V tušu rabiš kupon če pa greš tankati v Nekdanji tam tam pa ne rabiš kupona pa je tudi 5sit bolj poceni.
Ni? ni ve?no !

PaJo ::

Pri MOL-u imajo boljsi dizel, ker zdrzi nizje temparature, tudi tja do -25. Ker dolocen folk je letos imel kar nekaj tezav z dizli. Zaradi tega tovornjakarji raje tankajo na MOL-u, ker vedo da ne bodo ostali na cesti zaradi goriva:D

Drugace pa sem tudi sam ugotovil, da naredim malo vec kilometrov z MOL-ovim dizlom, kakor z Petrol-ovim, sem se prav cudil, pa vidim, da imaste tudi ostali podobne izkusnje.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BigWhale ::

Ko bo 100 ljudi skurlo vsaj tisoc litrov goriva, enega in drugega, potem bomo lahko govorili o tem, katero gorivo je boljse. Prej pa ne. So vsi rezultati vprasljivi.

Myth ::

BW, te pa mi povej kak to da sta MightBusterja samo z enim tankom, In to z dvema istima avtama, takoj dokazala, da je bolje med odprte okne pa brez klime, ker naredis nekih 30 krogov več, kot pa če maš ¸okne zaprte ali pa klimo. Tu pa naenkrat morjo vsi naredit več ko 1000km?? Mal bednja izjava, če mene vprašaš. Nabavite si iste avte. Naj gre vsak na drugo pumpo. Prvo naj ves benz vun spravi. Pol pa isto dozo nalijte v vsak avto. Pa se peljite pod istimi pogoji! Takrat komaj lahko govorite kaj je bolje! Kapiš?? >:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

flipflop ::

Še vseeno je lažje dokazovat na stezi kot pa na cesti kjer boš zelo težko dosegel čisto iste pogoje pri dveh tankih.

MadMax ::

2 enaka avtomobila se lahko med seboj takoooo razlikujeta....
Načeloma vam to lahko potrdi vsak večji avtoprevoznik, ki je kupil recimo 3 ali 4 nove enake kamione hkrati (s praktično zaporednimi serijskimi št.).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

pirx ::

Tudi jaz sem opazil razliko med Petrol in OMV gorivom! Imam 45l tank in s Petrolovim 95 oktanskim bencinom naredim približno 590 km, z OMVovim pa vsaj 630 km! Pogoji so bili bolj ali manj enaki - vsak dan po eni neprometni cesti, večinoma v 5 prestavi, po 33 km v eno smer - torej 66 km vsak dan z enakim stilom vožnje.

Že nekaj časa tankam samo na OMV ali pa na MOLu.

Tomay ::

Ne nisem mislil tušove pumpe. Pa tudi kupit ne rabiš nič.
Mislim, da se pumpi reče BB, je pa v TAMu 50 metrov za vhodom, rumene barve.
Voodoo 4Ever

Fizikalko ::

A vse to velja tut za dizel?

Utk ::

Tisti, ki ne verjamete v to...take stvari se ze dolgo govorijo, ampak dokler jih ljudje ne upostevajo nic ne pomaga...kaj ne bi blo dobro, da recimo petrol opazi upad prometa, verjetno bi razmislili zakaj...in morda kaj izboljsali, tudi ce ni zdej nic na tem. No, letos pri dizlih je sigurno blo nekaj na tem... Itak imajo pa firme razlicne dobavitelje, in bi blo dosti bolj cudno, ce bi bla vsa goriva enaka, kot da so malo drugacna. Razlike so pa ze od crpalke do crpalke iste firme, samo ne tako opazne. Je dost odvisno kaksni so rezervoari pa to. Pred leti so pa sefi pump sami se vodo not mesali, in kaksen liter bencina v svoj tank vec nakapljali, tega se menda ne da vec, upam da res.

TribesMan ::

Mnja... ne sam dizli tud pri bencinarjih se pozna... Mi smo dolga leta tankali na Petrolu... in potem sem enkrat zavil na OMW, ker je bil petrol glih zaprt... in glej ga zlomka avto je kar na enkrat kuril pol litra manj... in potem sva s fotrom delala teste 1 mesec pri petrolu drug mesec pri OMVju... tko sva tankala 4 mesece (tankamo tko 1* na teden) in oba avta sta na OMVjevemu gorivu pokurila slab liter manj... in to na cist VSAKEM tanku... tko da kar se mene tice Petrol no more... Voznja pa je bila v 95% na relaciji dom-sluzba(sola)...

Je pa tud veliko odvisno od starosti same crpalke in kvalitete rezervoarjev... ter tudi od prometa na crpalki.... ce tankas na kaksni zakotni neobljudeni crpalki si obsojen na visoko porabo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Redkvica ::

Glede različne kakovosti dizla na MOL in Petrolu je bil pred kratkim tudi članek v Delu, kjer razlike niso zanikali Petrolovci, MOLovci pa so se seveda z njo pohvalili. Šlo se je pa predvsem zaradi nekvalitetnega petrolovega dizla, ki ni bil primeren za nizke temperature.

Dr_M ::

bodte veseli, da nimamo tale brozge, kot jo majo hrvatarji :)
drugac pa moja familija ze cca 10 let tanka izkljucno na OMV. :)
razlike med OMVjevim in AGIPovim benzom ni. sprobano.

pa pri bencinu (petrol vs ostali) ni razlike samo v porabi, ampak tut motor je bolj poskocen :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Ice,

Pista in navaden promet se ne more primerjati. Na pisti imas vedno enake pogoje. Na cesti pa prakticno nikoli. Ce bi rad dobil realen podatek s ceste, potem vzami 100 (ali se bolje 1000) soferjev in jim randomly tankaj poln tank goriva in vsakemu tako 100krat en bencin, 100krat pa drugi bencin.

Potem se bodo pa poznali rezultati.

Ali pa pojdi na pisto in naredi 1000 krogov vedno pod enakimi pogoji.

Razlika s klimo/brez klime+okna je pa precej vecja, kot med dvema 'istima' vrstama goriva. S klimo nekateri avti zrejo tudi do .3 litra vec na uro (pri mirujocem avtu).

Se najbolje bi bilo, da das avto na valarje, pospesis v na maximum in tiscis dokler ne zmanjka goriva. In to nekajkrat. Samo en test, ti nic ne pove.

Redkvica ::

To s klimo je pa tako, vsaj pri meni: poleti jo uporabljam vse čas, pozimi večinoma ne. V praksi je pa poraba pozimi precej večja kot poleti. Razlagam si to tako, da pri več krajših mestnih vožnjah in pri nizkih temperaturah je poraba še vedno večja kot poleti pri toplejšem zraku in več daljših vožnjah, pa čeprav dela zraven še klima. Pozimi kar dolgo traja, da se dizelski motor ogreje. Poleti je pa vsaj pri meni več vikend voženj, kot pa pozimi.

Phoebus ::

Ja redkvica čist logično, pozimi ti avto dela na zaug....če maš pa same kratke pol pa itak dela SAMO na zaug.

OZZY ::

zaug dela dokle se mašina ne sgreje na določeno temperaturo...če je avtomatski je to zelo nadležno, saj je pozimi skozprižgan, če pa je stari ročni potem pa je ruga pesem.
Go with the flow.

BigWhale ::

Ja, rocni ma to prednost, da ga lahko not das, da ti manj zre, potem pa v kriziscih gas tiscis, da masina ne crkne.. ;>

Razlike drasticne... :P

;-) ::

http://24ur.com/novice/slovenija/natoce...

Dobro da zadnji mesec tankam izključno na Petrolu (firma časti), ker če se ti to naredi se ti lahko zmeša.

gakiko ::

A je mogoče kdo ta vikend tankal na Logotu v Brezovici? Namreč, smo tam tankali dizel, pa je avto cca 10km naprej crknu, kot da bi bil bencin noter. Sicer je treba do ponedeljka počakat, kaj bo serviser rekel, ampak me zanima, če je še kdo imel težave?

ninanana ::

Zdravo,

moje ime je Nina, delam na interaktivni agenciji Innovatif. Ker trenutno izvajamo raziskavo na temo, o kateri teče pogovor na tem forumu, vas lepo prosim, da si vzamete 3 minute in izpolnite anketo o rabi goriv. Zelo vam bomo hvaležni.

Anketa

Hvala!

Tomay ::

@nina
Uporabnik ne more objektivno ocenit kakovosti goriva. Revije in forumi po moje niso enako kakovosten vir podatkov. (vsaj prave revije ne, brezplačniki so druga zgodba)
Voodoo 4Ever

ninanana ::

Tomay je izjavil:

@nina
Uporabnik ne more objektivno ocenit kakovosti goriva. Revije in forumi po moje niso enako kakovosten vir podatkov. (vsaj prave revije ne, brezplačniki so druga zgodba)


Zanimajo nas bolj vaše navade pri točenju goriva in subjektivno mnenje o gorivih. Končni uporabniki ste za nas veliko bolj pomembni, kot revije.

MarkookraM ::

To so buče. Koliko vem imajo itak vsi enako gorivo, samo svoje dodatke jim zraven primešajo, ki pa so različni samo na papirju v "neodvisnih" preiskavah. To je edina razlika. No in pa tovornjaki imajo drugačne nalepke hehe. Isto sranje drugo pakovanje. Ne nasedajte takim bučam. Sploh pa ni razlike pri takih jajcih od avtov, kot jih vozimo povprečni ljudje, torej avto od 1k-10k star 5-15 let.

Finta je, da je ogromno stvari, ki jih lahko naredimo, da zmanjšamo porabo (vzdrževan avto, pritisk v gumah, nepotrebni tovor,...), vendar končna vsota zmanjšanja je zanemarljiva. Enkrat iz križišča malce prehitro spelješ, pa si že skuro za mesec varčevanja.

In 2L/100km razlike je enako verjetno kot da avto dobi zmožnost potovanja v vesolje.

Tear_DR0P ::

@ninanana - popravite anketo - pri vprašanju 10 sem vnesel odgovor v polje drugo, a me anketa ne spusti naprej, ker trdi da nisem podal odgovora - sloppy sloppy, sploh če ste se odličili za določanje obveznosti odgovora

poleg tega ne znate naredit ankete, ki bi selektivno predstavljala vprašanja glede na že znane odgovore - tako me sprašujete kater bencin tankam, če sem vam že prej povedal da tankam dizel
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

borchi ::

Enkrat iz križišča malce prehitro spelješ, pa si že skuro za mesec varčevanja.
nekateri naredimo na mesec z avtom več kot tri kilometre...
l'jga

ninanana ::

Tear_DR0P je izjavil:

@ninanana - popravite anketo - pri vprašanju 10 sem vnesel odgovor v polje drugo, a me anketa ne spusti naprej, ker trdi da nisem podal odgovora - sloppy sloppy, sploh če ste se odličili za določanje obveznosti odgovora

poleg tega ne znate naredit ankete, ki bi selektivno predstavljala vprašanja glede na že znane odgovore - tako me sprašujete kater bencin tankam, če sem vam že prej povedal da tankam dizel


Hvala za info, že pregledujemo, kje se je zataknilo. Uporabili smo kar surveymonkey, brezplačni servis za hitro sestavljanje ankete, ki žal nima kakšnih naprednih funkcionalnosti, je pa priročen, ko se mudi.

Super Sonic ::

Škoda, ker se pri takšnih anketah mudi.

Napake so povedali že drugi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313209 (10842) primozzzz
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424726 (22162) krneki0001
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8421009 (18454) Nesta
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946917 (39890) edge540
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229125 (26989) kixs

Več podobnih tem