» »

Intel ali AMD

Intel ali AMD

madmitch ::

Tako, čas je za zamenjavo starega računalnika za novega. Glede na to, da pred njim presedim tako rekoč cel dan in da me neznansko moti hrup in ker niti slučajno nimam pojma kateri od edinih dveh možnih procesorjev potrebuje manj hlajenja, bi lepo prosil za nasvet. Konec koncev lahko zverino hladi tudi kakšen neserijski hladilnik (z vodnim se ne bom ubadal). Če smo že pri tem, kakšen napajalnik, da ne bo hrumel.

Na kratko, rabim čim tišjo mašino na kateri ne bo delovalo nič ekstremno požrešnega (igrice vsekakor ne).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody
  • spremenil: madmitch ()

Sami ::

Seveda vzami AMD, nisi pa povedal za koliko $$$, priporočam pa AMD Athlon64 3000 ali 3200+ BOX Cooler, kakšno Epox nForce 3 ali 4 plato in LC Power 550W Silent 14cm vent.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

OwcA ::

Če si za malo eksperimentiranja, Pentium M in ustrezno matično ploščo, ob malo večjem hladilnem rebru ga lahko hladiš pasivno brez težav, poraba energije je in oddane toplote je osvežujoče majhna (okoli 20 W).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

|KoRn| ::

Se strinjam za A64 3000+, z originalnim BOX coolerjem, ker je izredno tih in plato recimo Gigabyte GA-K8NF-9, ki ima pasivni hladilnik na čipovju, tako, da to bi moralo biti dosti tiho, da ti bo šel še oglašanje diska šlo na živce:D kakor meni sedaj ;(
Freak on a leash!

GUFY ::

Uporabi iskanje saj boš tako našel veliko informacij na temo "Intel ali AMD"

KLIK

Owca: se strinjam s tabo, da je Pentium M in ustrezna matična plošča zelo dobra kombinacija za tih in zmogljiv računalnk, ampak ne morem pa mimo dejstava da je ta kombinacija draga k žafran v primarjavi z primerljivim navadnim Pentiumom 4 ali pa z A64 sistemom (beri plata + proc).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

mtosev ::

Kaj pa mobilni Athlon XP (Barton)? :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OwcA ::

@GUFY: se strinjam, ampak glede na to, da pravi, da ne rabi izjemnih zmogljivost bi že kakšen 1,6 GHz Dothan ali Sonoma bila več kot dovolj. Ponudba namiznih plošč zanje se takisto veča poleg tega so na voljo tudi adapterji, tako da za ploščo ne daš drastično več. Po drugi strani pa lahko prihraniš pri hlajenju in napajalniku. Verjetno res ne bo optimalna rešitev v smislu razmerja med ceno in zmogljivostmi, bo pa tiha in se malo grela (karzna biti poleti zelo dobrodošlo).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Sami ::

Potem pa je najboljše, da kupi kakšnega AMD Semprona 2200+ BOX za 9k, ki dobro deluje tudi brez venta na BOX coolerju in se segreva tam od 50 do 55 stopinj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bajsibajsi ::

Ceprav imam (razen starejsih PII in Celeronov) in uporabljam Amd racunalo vse od leta 98 naprej... bo naslednji procesor verjetno skoraj zanesljivo Intelov, kajti ob taksni marketinski in goljufivi politiki Amdja... se vedno nisem nikjer na celem worldwide spletu zasledil tocne in logicne razlage od kje v resnici tisti + pod katerim se prodajajo Amdjevi procesorji. Banda!

Kar se pa posta tice: a ni jasno da se nasplosno nasi dragi Amd procesorji bolj segrevajo? In zatorej ustvarjajo posledicno vec hrupa? Se motim? Ali pac...

kuglvinkl ::

ajti ob taksni marketinski in goljufivi politiki Amdja... se vedno nisem nikjer na celem worldwide spletu zasledil tocne in logicne razlage od kje v resnici tisti + pod katerim se prodajajo Amdjevi procesorji. Banda!

Ne rečem, če bi se registriral danes, še do včeraj pa...

a ni jasno da se nasplosno nasi dragi Amd procesorji bolj segrevajo?

Še eden iz preteklosti.
Your focus determines your reallity

SasoS ::

bajsi...hitro po teci po intela. Preden jih zmanjka.

jest10 ::

"a ni jasno da se nasplosno nasi dragi Amd procesorji bolj segrevajo? In zatorej ustvarjajo posledicno vec hrupa?"

Ti res živiš še kakšne 2leti za sedanjim časom.

bajsibajsi ::

OK OK glede pregrevanja... blo bolj retoricno vprasanje :D Ja res sem nakako v preteklosti... ni casa vec tok za testiranje...resna sluzba, zena, otroc, kuhanje,likanje... no no zdej ze mal petiravam :)))

SasoS ne da se mi hitr tect :p

Kuglvinkl razmisljam pa razmisljam pa mi ni glih jasn glede.. "Ne rečem, če bi se registriral danes, še do včeraj pa..."

mtosev ::

LOL

kajti ob taksni marketinski in goljufivi politiki Amdja... se vedno nisem nikjer na celem worldwide spletu zasledil tocne in logicne razlage od kje v resnici tisti + pod katerim se prodajajo Amdjevi procesorji. Banda!

Kaj nenajdeš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

madmitch ::

OK, odločil sem se za AMD, katerega izbrati, bom pa že pobrskal, da ne bo dragemu moderatorju spet skočil pritisk in se mu ne bo treba ubadati z mano ter izkazovati svoje vneme z iskanjem.
GUFY, preden naslednjič ponoriš in se začneš napihovat, naredi par vaj za sproščanje, dvakrat preberi kaj me zanima in nato tehtno odgovori, ne pa da vehementno v iskanje vneseš dve besedi in pripopaš svoj veleum kot neizpodbitno resnico, kajti tvoj odgovor je, vsaj v tem primeru, pomagal en drek. To kar si ti naredil, sem pred teboj naredil tudi sam, a mi odgovori niso dali toliko kot teh nekaj v moji trenutni temi. Če te vprašanja in debatiranja uporabnikov motijo, naredi del foruma, kateremu kraljuješ statičen s samo nekaj odgovori na naša neumna uprašanja in stvar bo rešena.

Ostaim hvala. Kaj pa napajalo, najraje bi pasivnega, a katerega?

PS €€€€ niso problem.


Pa prosim, naj se tema ne izrodi v abotno napenjane v stilu AMD proti Intelu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

mtosev ::

AMD FX 55
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kuglvinkl ::

Sam bi vzel Antec Neo 480.
Your focus determines your reallity

Tarzan ::

Kuglvinkl razmisljam pa razmisljam pa mi ni glih jasn glede.. "Ne rečem, če bi se registriral danes, še do včeraj pa..."


Naj ti jaz poskusim na to odgovoriti.

Bom začel pri dnu. Trenutno se precej bolj greje Intelov P4 (Prescott), ter je AMDjeva paleta procesorjev napram njim precej hladna. Poleg tega so pri AMDju močno porihtali tudi nekater optimizacije, kar je posledično prineslo še manjše gretje. Ne ljubi se mi iskati, preglej malo tomshardware ali kako stran, ki ima objavljane teste procesorjev.

Kaj pomeni plusek? To se je pojavilo s prihodom Athlonov XP, ki so zamenjali predhodnika Thunderbirda. Ker AMD ni mogel enostavno primerjati PR ratinga z Intelom, je to primerjava z Thunderbird Athloni, ki še niso imeli te oznake. Takrat je Intel začel s serijo P4, kateri so s podaljševanjem cevovodov pridobili precejšnjo prednost v megahertzih. Pred tem so bili pri Intelu in pri AMDju frekvenčno precej bolj izenačeni. PR (performance rating) torej pomeni, kako hiter je procesor v primerjavi s prvimi athloni in hkrati s primerljivimi Intelovimi procesorji. Da pa MHz ni vse, je v končni fazi priznal/spoznal tudi Intel, kateremu gre zdaj nekako za nohte, saj je s Centrino procesorji pri pol nižji frekvenci enako hiter ali še hitrejši od Prescottov.

Če bi se danes registriral, potem bi to lahko preslišal, saj je bilo 3001 krat povedano, ne samo na tej strani, temveč tudi na premnogih drugih.

kuglvinkl ::

Tarzan, vse pohvale za tak post in umirjen ton pri pojasnjevanju. Ostalim je lahko za zgled.

Thnx.
Your focus determines your reallity

Tarzan ::

No, sam bi predlagal Centrinota, katerega lahko napaja že zelo tih napajalnik, ali pa Mobilni AMDjev procesor. Le ti so sposobni laufanja pri precej višji frekvenci od deklarirane že pri default voltaži, če pa voltažo celo znižaš, pa je pasivno hlajenje procesorja popolnoma možno. Nekaj malega sapice v ohišju seveda ne škodi, zato bi jaz dodal kak 120cm ventilator, da bi hladil celotno matično ploščo, seveda pa bi bil ventilator na dieti in na nizkih obratih.
Mislim, da za Centrinote matične plošče na žalost še vedno niso preveč pogoste, vsaj pri nas ne.

bajsibajsi ::

Tarzan hvala za odgovor. Ceprov bi bilo cisto dovolj samo "Če bi se danes registriral, potem bi to lahko preslišal, saj je bilo 3001 krat povedano, ne samo na tej strani, temveč tudi na premnogih drugih". Vse ostalo sem namrec ze zvedel nekje v preteklosti.
Osebno se se vedno nikakor ne strinjam z Amdjevo politiko (ceprav kot sem ze navedel sem sam upoabnik njihovih procesorjev). Stric Alfred kupi teti Esteri Sempron2.8 nakar le ta spozna da ji deluje le ne 2.0. Plus gor ali dolj. Marketinska natega manj podkovanim racunalniskim zanesenjakom.

mtosev ::

Stric Alfred kupi teti Esteri Sempron2.8 nakar le ta spozna da ji deluje le ne 2.0. Plus gor ali dolj.

To vsi vemo. Kdo neve je glup. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Kateri AMD pa maš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

tric Alfred kupi teti Esteri Sempron2.8 nakar le ta spozna da ji deluje le ne 2.0.

tist ki tega ze prej neve, ga to sploh NE zanima.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

Ne morem se strinjati ne s tem "To vsi vemo. Kdo neve je glup." niti s tem "tist ki tega ze prej neve, ga to sploh NE zanima.". Sploh pa nisem pisal v tej smeri ne o Intel vs. AMD.

Mtosev imam pa starega Am486 mislm da laufa na 75MHz(kmalu ga bo nadomestil ksn K6 al pa C400), pa Duron1200 in trenutno omenjenega Sempron2.8.

Dead_Eye ::

Osebno se se vedno nikakor ne strinjam z Amdjevo politiko (ceprav kot sem ze navedel sem sam upoabnik njihovih procesorjev). Stric Alfred kupi teti Esteri Sempron2.8 nakar le ta spozna da ji deluje le ne 2.0. Plus gor ali dolj. Marketinska natega manj podkovanim racunalniskim zanesenjakom.


Mislim ti pa si mi en model. Kaj pa Intel, ki prodaja Celerone 3.0Ghz ki ne pridejo niti do kolen Athlonu 1700xp ki btw dela na 1430Mhz.

PS. Mogoče sem malo pretiraval, vendar pa velike razlike ni.

Madmitch: Napajalnik vzemi LC power 140mm vent. kot je že nekdo gor predlagal, dober, poceni in predvsem TIH napajalnik.
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

SasoS ::

Hehehe...ideja. AMD naj priredi procesorje tako da bo interno proc delil uro z 2. Al pa da vsaka stopnja u cevovodu traja 2 periode. Pa ne rabjo PR ratinga, lahko povejo direkt frekvenco 8-) :D

[MYTiX] ::

bajsibajsi bo nabavil Intel proc samo zato, ker mu ni vsec marketing AMDja. Ceprav bi za AMDja dal manj denarja za vec muzike in manjsi hrup.

Se samo meni zdi to malo ideoloski nacin razmisljanja?
podpis

Dr_M ::

[MYTiX]: od takih intel zivi.

potem vids, kok ljudi je takih. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

Jaz mam P4 3.20E "Prescott" socket 478 in ni nikakih težav lepo dela (dosti se greje ampak je vse pod kontrolo (prišo je 300€ = 72.000 v Avstriji)). :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bond007 ::

Jst sm se že zdavni nehu sekirat, kaj drugi kupujejo. Pač če že kdo kupuje mu povem, kakšno je stanje trenutno pri procesorjih - da se trenutno AMD manj greje, je hiter, cenejši,.. in nasploh bolši nakup. Svetujem mu tudi, naj malo teste pogleda na netu.., kaj veliko več pa je brezveze - saj ubistvu nimam nič od tega, pa še oni si misli da neki firmo poveličuješ...

Mirč ::

kombinacija:
mobilec amd cooler zalman na 500-1000 obr.min
nfirce2 psivno hlajen čipset
pasivn napajalec
disk ibm
grafika 6600gt od gigabyta pasivno hlajeno
ram 1gb
to je to na hitro
lp

Sami ::

disk ibm

Misliš Hitachi?:\
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mirč ::

jp

Daedalus ::

No, zdaj pa smo naleteli na enega, ki je pri diskih par let v preteklosti:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zile ::

bond007: Enako pri meni. Potem ga pa recimo po enem mescu vprašam kaj je nabavu. IBM Aptivo, ali pa Intel...hehe:D

Mirč ::

pa to je vam tak isto hitachi=ibm 7k250 oz.7k400 serije
lp

AndrewSmith ::

Ta napajalec http://www.prixmateriel.com/boitiers_46...
ga mas pri JAE za 39.000sit
Proc. Athlon 64 2800+.....JAE 36.000sit 3000+ 41.000sit
Maticna.... http://www.dfi.com.tw/Product/xx_produc...
JAE....25.920sit
RAM...http://www.ncix.com/products/index.php?...
JAE....16.000sit
Grafa.... http://www.extremeoverclocking.com/revi...
JAE....31.920sit

Skupaj....148.840sit
plus hard disk,opticna enota in ohisje...;)

schurda ::

Če koga moti + pri AMD-ju pa naj si pogleda kakšno primerjavo pri pravih frekvencah. To bo še posebno zanimivo za tiste, ki navijate za Centrinote. Domač PC vsebuje XP-ja TB-B, ki je navit na 2000MHz, službeni laptop pa centrinota, ki dela ravno tako na 2GHz. In ker ne maram organske kemije, raje ostajam v vesolju in poganjam Seti. Seti na AMD porabi za en cikel približno 2 uri, na Centrinotu pa več kot 4 ure. Evo, nobenga +, razlika pa je več kot očitna.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

OwcA ::

To je bolj izjema kot pravilo, oziroma so ostale komponente neprimerljive (recimo dvignje FSB, višja frekvenca RAM-a, bolj zategnjene zakasnitve, ...). Mislim, da je dokaj splošno sprejeto, da so Pentiumi M med najbolj učinkovitimi (če ne kar najbolj) na takt.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nodes ::

in /W

schurda ::

Ne govorim o nevem kakšnem hudem all in one benchmarku, to je samo golo računanje, ki teče iz konzole. Morda res pomaga frekvenca rama (160 nasproti 133), ostale komponenete pa sigurno nimajo nič s tem. Pa še razlika več kot 100% je več kot preveč. 10, 20 bi še šlo, ne pa toliko.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mtosev ::

Intel (1968) je bil pred AMDejem (1969). :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OwcA ::

Sem skeptičen.
Poglej recimo rezultate v Super PI (1M). Tam 1,6 GHz Pentium M s počasnim RAM-om in na plošči, ki ne omogoča nobenih tweakov, doseže 43 s.
Ali morda kar cel tale test, ali pa rezultate tu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tarzan ::

Seti ni merodajen test, no ja, v bistvu bi lahko bil, vendar ob predpostavki, da bi uporabil v obeh primerih isti (!) paketek za izračunavanje ter da bi izenačil FSB. Memory bandwith ima še kako velik vpliv na hitrost Setija.
Če te zanima kakšen DC klijent, ki ni odvisen od FSB/memory bandwith/L2 cache/L3 cache velikosti, potem potestiraj s programom RC5-72. Athlon tukaj suvereno premaga vsakega P4, kako je s Centrinotom pa ne vem, verjetno je tudi Centrino precej hitrejši od P4 in nekako izenačen z Athlonom. Pri tem testu je še višje kot Athlon kakšen Applov mlinček z G5 procesorjem. Dolgi pipelinei P4 ubijejo na celi črti. Raw FPU powah...

Svoje čase sem stestiral ogromno procesorjev na ogromno nastavitvah in sem glede Setija kar prepričan, da bi moral Centrino ob 100% delovanju na 100% frekvenci navadnega T-Breda posekati, oziroma biti vsaj izenačen.

Tradewind ::

Hja, še morda moj primer!

Imam amd 3000+&2610Mhz (939, 9x290, ram na 235mhz), seti dela od 1:29h do 1:44h.

P4 dela pakete v povprečju okrog 1:25h, 3600Mhz 235FSB, 512cache in s478, Prescotti z 1024 L2 mega pa okrog 1:15h.

V Setiju je definitivno bolši P4, zaradi HT.

Upam, da bom s svojim Wichesterom pri fsb 280 sinhrono imel čas obdelanega pakketa okrog 1:15 do 1:30h. To bi bil velik uspeh!

Za povprečje pa se uporablja setiwatch!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Kaj toliko komplicirate s FSBjem. Kakršnega pač procesor ima, takšen mora biti tudi test. RAM pač sinhrono s FSB, važno je da so timingi isti, da je ostali hardware isti...
Itaq potrebujeta P6+ in K8 arhitektura manj memory bandwitha kot P4 (ponavadi).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923463 (15243) 54j0
»

AMD predstavil 65 nm procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
363484 (2368) gfighter
»

Slabosti in prednosti AMD 64 in Pentium-a 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
804803 (3730) tiborrr
»

Intel opustil načrte za 4 GHz procesor

Oddelek: Novice / Procesorji
332958 (2958) Azrael
»

Koga ima AMD za norca? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15611335 (7676) TheJack

Več podobnih tem