» »

multivariatna analiza - seminarske

multivariatna analiza - seminarske

Tear_DR0P ::

Hodim na družboslovno informatiko na FDV in že tri leta na faksu nism naredu nič. Zdej bi se pa rad vpisal v tretji letnik pa nimam pogojev za zadnji izpit - Multivariatna analiza.

Predavateljica mi je rekla nej si na netu poiščem stare seminarske in nej s pomočjo starih svojo nardim, sam jst to bol ne najdem, uradna stran in forum www.fdvinfo.net pa bol malo nudita.

Zanima me če kdo obiskuje DI ali pa pozna študenta, ki bi imel opravljene seminarske iz MA? Rabim navodila kako naloge naredit, ker splošna ki jih poda predavateljica so premalo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gandalfar ::

hmm. 5 od 7 letosnjih seminarskih ze mam narejenih. Kontaktiraj me pa ti bom pomagal :)

Sicer pa so navodila, ki jih mi dobimo pri pouku in vajah dovolj in se da samo z njimi narediti seminarske.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Če imaš kakšno konkretno vprašanje o multivariantni statistiki (faktorska, clusterska itd..) lahko pomagam, ker to uporabljamo v službi in nekaj malega o tem vem, predvsem iz stališča praktične uporabe.

Navodil za tvojo seminarsko pa nimam - nisem iz FDV.
Vse je za neki dobr!

gkovac ::

drugač maš pa en krasen link kjer se dobi res res veliko :D :D

prav NIČ ne pogrešam FDV-ja in DI
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

drejc ::

TearDrop: Imo, če se osredotočiš na f-je več spremenljivk (v realnem), njihove diferenciale, integrale (riemanna,darbouxa ter lesbeguea), zamenjavo spremenljivk, vektorsko in za finiš kompleksno analizo, imaš materiala več kot zadosti na netu, pa še dokaj lahko berljiv je in zaobjame doberšen del tega kar rabiš, če rabiš to.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Gandalfar ::

Ne rabi tega. Samo malo SPSS-a rabi furat.

Tear_DR0P ::

hmm se tko nč ni dogajal v temi, da nisem nič več pisal. Sem že dobu navodila in zdej pridno SPSS laufam.

Sicer se pojavljajo vprašanja ampak jih dober spanec vsa reši - zaenkrat.

Eno samo vprašanje je nerešeno, je pa tud dokaj nesmiselno. S kakšnim računalnikom se najboljš laufa te zadeve. Vem da cache pomaga pri obračanju 1000x1000 tabele v excelu- ful se pozna razlika med celeronom in pentiumom. Ampak a lahko obstaja kakšna idealna konfiguracija, s katero programi ala SPSS laufajo bolje? Pač firbec.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gandalfar ::

Zaenkrat so vse stvari, ki sem jih fural za faks cisto lepo se odvrtele v parih sekundah na tistih celeronckih.

gzibret ::

Vse takšne stvari se tudi čisto lepo odfurajo na predpotopni mašini, npr. P133, 32MB.
Vse je za neki dobr!

Liberator1 ::

Imam cene nepremičnin na danih lokacijah. Rad bi ugotovil kateri faktorji najbolj vplivajo na ceno nepremičnin. Ti faktorji so
1. Lokacija (center, ceste).
2. Komunala (vodovod, kanalizacija).
3. Transport ( avtobusne postaje, železniške postaje).
4. Institucije (osnovne šole, vrtci, zdravstveni domovi).

Imam podane razdalje nepremičnin do vseh entitet (elementov) posameznih faktorjev. S katerim programom in kako bi najlažje izvedel faktorsko analizo, ki bi pokazala velikost vpliva posameznega faktorja na ceno nepremičnin?

gzibret ::

Tukaj ne rabiš faktorske. Bo bivariantna statistika (korelacije) kar vredu.

PS - ne pozabi naredit testa normalne porazdelitve in pripadajočih transformacij, če porazdelitev ni normalna! Za računat korelacije je dovolj excell.
Vse je za neki dobr!

Gandalfar ::

Ena tema bo dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statistična analiza diplomske naloge

Oddelek: Šola
163320 (1438) harvey
»

PSPP v zadnjem letu doživel precejšen razvoj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126825 (6020) lukanium
»

Nov članek: PSPP

Oddelek: Novice / Nova vsebina
166089 (3439) OmegaBlue
»

Potek raziskave o odnosu do spletnega oglaševanja na Slo-Techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
618217 (6791) poweroff
»

Prosnja za sodelovanje v resni anketi

Oddelek: Loža
221712 (1450) Lunik

Več podobnih tem