» »

Prosnja za sodelovanje v resni anketi

Prosnja za sodelovanje v resni anketi

poweroff ::

Dragi Slo-Techovci... pripravil sem spletno anketo in bi rad dobil vsaj 30-40 odgovorov nanjo. Anketa je del mojih studijskih obveznosti, podatke pa rabim za preliminarno statisticno analizo (faktorska analiza in strukturni model), zato anketa lahko poteka na internetu in ne rabim verjetnostnega vzorca. Vaši odgovori mi bodo zelo pomagali.

Poleg tega bi rad stestiral tudi zanesljivost samega sistema za anketiranje zato imate na koncu ankete moznost vpisati vase pripombe glede same tehnicne in vsebinske izvedbe.

Anketa je anonimna in dokaj kratka. Nanjo pa lahko odgovorite tukaj: http://anketa.cati.si/anketa/dis.

Že vnaprej hvala!
P. S. Prosim za resne odgovore, vsak pa naj odgovarja samo enkrat.

Thomas ::

Sorry ... encajt sem kliku tiste pikce .... sam tumač tega paranoja testa.:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Hja, ravno za to gre... notri se preverja en model. Kaj več pa ne smem povedat ker bi lahko vplival na odgovore... :D

Thomas ::

Jest pa smem. Gre za klasični psihološki test koliko ste nagnjeni k paranoji (preganjavici) - potem pa je to skombinirano z odnosom do tehnologije.

Zgleda, da se pričakuje ena zanimiva korelacija.

(Če sem pokvaru test - je bil okvarjen že prej).

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Delno imas prav. S tem da je povezava med "paranojo" - v bistvu se meri nekaj drugega, a podobnega in tehnologijo samo ena izmed povezav v modelu. In sploh ne glavna. 8-)

ahac ::

A se to sploh kdaj konca? Sem ze full velikrat kliknu naprej!

Drago ::

to se sploh nikoli ne konča boo

ahac ::

Sorry, ampak Netscapa mi je vn vrgl, ko sem odgovarjal.

miranpozar ::

Slabo napisana HTML koda... ne vidi se namreč dovolj dobro na kateri strani so pozitivna polja in na kateri negativna - vse je tako skupaj zmetano, da je težko brati. Me je odvrnilo na prvi strani, če je to podatek, ki ga potrebuješ.
LP

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Jeronimo ::

Matthai: Anketa je daljša kot si obljubljal. :D
No upam da sem ti v majhni meri lahko pomagal.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

gorenc ::

vprasanja se ponavljajo samo z drugega zornega kota, pa pomojem gre bolj za vztrajnost. OBLJUBLJAM da se bom nekoc, enkrat, prebil do samega konca.

poweroff ::

Thx za kritike... predvsem tehnicne. Finta je v tem da je v ozadju en program ki dinamicno generira HTML. Izgleda pa da se ni costo doteran...

Muflon1 ::

Pršu sm do konca!!! A sm prvi?:D

LuiIII ::

Živijo Matthai!

Zelo zanimiva anketa. Predvsem ta obračanja vprašanj.

Lui

poweroff ::

Dragi Slo-techovci - hvala za vaše odgovore. Seveda lahko še odgovarjate (tisti, ki še niste).

Sicer je pa ideja predtesta sledeča. Imamo serijo vprašanj (= preveč vprašanj). Vendar ne vemo katera delujejo. Vsa pa merijo isti koncept.
Torej dobimo manjšo skupino ljudi, ki odgovori na vprašanja... dobimo matriko in naredimo faktorsko analizo. In potem pogledamo neke posebne korelacije ki se jim reče faktorske uteži in vidimo katera vprašanja se splača obdržati in katera vreči ven.
Torej - vaši odgovori so mi pomagali da bom vprašalnik lahko skrajšal na znosno dolžino.

Glede ponavljanja in obračanja vprašanj pa tole - zadeva služi ugotovitvi zanesljivosti merjenja. Obstaja par načinov da ugotovimo kako zanesljiv je merski inštrument (vprašalnik), najbolj uporabljan je Chronbachov alpha pa test-retest. Tudi to imam v anketi.

Jeronimo ::

Matthai: Rešitve vržeš v SPSS in tadevo ti analizira na sto in en način. :)

Rezultate ankete pa lahko objaviš na netu in v ta topic dodaš link. Da vidimo koliko smo padli v paranojo in če smo že zreli za v Polje.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

poweroff ::

Točno! Samo SPSS čedalje bolj sux. Nekaterih stvari ne račun, nekatere pa celo računa narobe. Pri časovnih vrstah si ne moreš prav veliko z njim pomagat. Pri latent class tudi ne...

BTW: si vedel da SPSS Principal Component uvršča med faktorsko analizo???:(

Thomas ::

Hja ... sam si naredi (sprogramiraj) statistične teste, če ti oni niso všeč. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Mhja, jaz sem tudi probal resit, ampak po pravici pvoedano nimam pol ure casa za spletno anketo take obseznosti. Se na onem testu za vojsko so me manj morili :)

Sicer poznam pomen kontrolnih vprasanj, ampak ponavljanje enih in istih vprasanj v razmaku 4 vrstic se mi zdi glupo.
Artificial Intelligentia

poweroff ::

Thomas: obstaja kar nekaj softvera ki dobro dela... lahko si pa sam sprogramiras v Lisp-Statu. No, SPSS počasi kupuje večino statističnega softwera...

Filo ::

Stari pr drugi strani morš bit pa ful pozoren kva pise..
Anketa je kul sam vprasanja so ful na kupu, tezko se bere.:D:D

OZZY ::

No jaz sm pršu do konca. Upam, da ti bo kej pomagal.

Lunik ::

joj kok je dolga :) sam sem prišel do konca...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statistična analiza diplomske naloge

Oddelek: Šola
163300 (1418) harvey
»

PSPP v zadnjem letu doživel precejšen razvoj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126774 (5969) lukanium

multivariatna analiza - seminarske

Oddelek: Šola
114229 (3730) Gandalfar
»

Potek raziskave o odnosu do spletnega oglaševanja na Slo-Techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
618199 (6773) poweroff
»

Vabilo k izpolnjevnju ankete

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
62362 (2362) Primoz

Več podobnih tem