» »

Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame?

Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame?

Temo vidijo: vsi
««
26 / 27
»»

tony1 ::

Kaj ti pomeni razvpit? Nevaren ni, če te moti izgled, pa zamenjaš sliko ozadja na desktopu, pa ne bi nihče vedel, da je Kali.

Rias Gremory ::

@tomlin
Persistent usb drive

Torej si omejen s hitrostjo USB ključa.
Za foro napiši še specifikacije prenosnika. Lahko vtipkaš v terminal "inxi" in sem prilepiš izpis.

Namesti željen distro na nek SSD in poročaj.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

tony1 je izjavil:

Kaj ti pomeni razvpit? Nevaren ni, če te moti izgled, pa zamenjaš sliko ozadja na desktopu, pa ne bi nihče vedel, da je Kali.


Niti najmanj me ne moti izgled Kalija, celo všeč mi je modrikasti zmajček.
Edino opozorila nekaterih me motijo, da je to hekerski distro in je nevaren.
Po drugi strani pa v zadnjem času berem ogromno mnenj, da je to ena najbolj varnih distribucij, če ga ne uporabljaš za internetni kriminal. Kdo ve?
Po tretji strani mi pa odgovarja ker sem perfektno in hitro naložil vse pakete, ki jih jaz za vsakdanjo rabo uporabljam: google chrome, chromium, libreoffice, abiword, gparted, onboard tipkovnico, SLOVENŠČINO ETC.
Torej si mnenja, da je Kali varen? Ima naloženih ogromno orodji, ki jih jaz itak ne znam uporabljati in jih pustim pri miru.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

d4vid ::

Kali je le zbirka uporabnih programov. Vse to lahko namestiš na ubuntu ali kamor želiš, če rabiš.
Če ti je všeč, ga pač uporabljaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

tomlin ::

Sem že rekel, da ne morem namestiti ubuntu. Itak pa imam na osnovnem disku win10. Govorim o persistence verziji na ključku.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tony1 ::

" Torej si mnenja, da je Kali varen? Ima naloženih ogromno orodji, ki jih jaz itak ne znam uporabljati in jih pustim pri miru."

Naložena orodja ne bodo naredila sisteam nič manj varnega, vsaj dokler ga ne uporabljaš kot server, ki je na javnem internetu. Za uporabo kot klient je to disto kot vsak drug. Če ti ustreza, ga ponucaj brez skrbi...

tomlin ::

tony1 je izjavil:

" Torej si mnenja, da je Kali varen? Ima naloženih ogromno orodji, ki jih jaz itak ne znam uporabljati in jih pustim pri miru."

Naložena orodja ne bodo naredila sisteam nič manj varnega, vsaj dokler ga ne uporabljaš kot server, ki je na javnem internetu. Za uporabo kot klient je to disto kot vsak drug. Če ti ustreza, ga ponucaj brez skrbi...

Hvala za mnenje
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

LightBit ::

Lahko probaš še Porteus.

tomlin ::

Sem ga že probal, ne dela!

Vse male distrose sem že preizkusil: Porteus, Slax, Antix, Puppy etc. Nič od nič!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

d4vid ::

A si probal drugač nastavit boot na legacy? S čim pečeš slike na USB? Probaj ventoy...

Sicer pa mam tud jaz thinkpada, ki noče slišat za linux. Če ga že zboota, ga ne morem namestit ipd...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

GupeM ::

Katerega thinkpada? Jaz imam Thinkpada t14 in že nekaj let na njemu teče izključno Linux. Edina stvar, ki me zafrkava je, da se ne morem prijavit s fingerprintom ob prvem zagonu. Moram počakat na timeout in se nato vpisati s passwordom. Rabim pa to v bistvu samo kadar restartam računalnik ob updatih. Sicer je itak v sleep/hibernaciji in ko se postavi, tudi fingerprint dela ok.

boolsheat ::

Kaj pa kak Linux Lite ali pa Zorin Lite? Verjetno Slovenščina na omenjenih distribucija ni problem.

Invictus ::

tomlin je izjavil:

Sem ga že probal, ne dela!

Vse male distrose sem že preizkusil: Porteus, Slax, Antix, Puppy etc. Nič od nič!

Očitno ti je Linux samo zabaven buzzword in se ti ne sanja kaj bi počel z njim.

Če gre za zamenjavo Windowsov, lahko poiščeš distribucijo, ki ima look and feel Windowsov. Tako ali tako lahko to kasneje zamenjaš. Če znaš, seveda... >:D.

Drugače pametni namestijo distribucijo, ki jo uporabljajko veliki. Redhat, Ubuntu... Oz., njihove zastonjske verzije. Da se kaj naučiš in daš v CV.

d4vid je izjavil:

A si probal drugač nastavit boot na legacy? S čim pečeš slike na USB? Probaj ventoy...

Sicer pa mam tud jaz thinkpada, ki noče slišat za linux. Če ga že zboota, ga ne morem namestit ipd...

Čuden Thinkpad... Kateri model.

Ponavadi na Thinkpadih dela VSE...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

tomlin je izjavil:

Sem že rekel, da ne morem namestiti ubuntu. Itak pa imam na osnovnem disku win10. Govorim o persistence verziji na ključku.

Ubuntu gre povsod. Nisem še našel računalnika, kjer se Linux ne bi dal namestiti. Mogoče ne dela ravno vsak bizaren device, ampak da se ne bi namestil?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

@tomlin Če prav berem specifikacije tvojega Lenovota, ima ta že 64-biten proc, kar je kul. Če daš nek xubuntu USB ključek notri, se zgodi kaj? Ali ključka sploh ne zazna ali se grub zbudi in imaš potem težavo, ko se boota? Če je slednje, potem izklopi tiste ACPI, APIC, MODESET in podobne nastavitve v grub meniju za začetek.

McMallar ::

Poizkusi izklopiti UEFI v BIOSu. Imam podobno tezavo na sluzbenem laptopu kjer moram narediti to spremembo, ce hocem bootati z USB. Nekatere distribucije se zazenejo, nekatere pa ne. Po izklopu delajo vse, kar sem jih preizkusil.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

MrStein ::

Če že imaš delujoč boot loader, lahko komot katerikoli distro zaženeš.
No, morebiti vseeno zahteva podpisan kernel. Kar pa Ubuntu ima, vsaj včasih je imel.

Je pa potrebno malo pošraufati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d4vid ::

Invictus je izjavil:

tomlin je izjavil:

Sem ga že probal, ne dela!

Vse male distrose sem že preizkusil: Porteus, Slax, Antix, Puppy etc. Nič od nič!

Očitno ti je Linux samo zabaven buzzword in se ti ne sanja kaj bi počel z njim.

Če gre za zamenjavo Windowsov, lahko poiščeš distribucijo, ki ima look and feel Windowsov. Tako ali tako lahko to kasneje zamenjaš. Če znaš, seveda... >:D.

Drugače pametni namestijo distribucijo, ki jo uporabljajko veliki. Redhat, Ubuntu... Oz., njihove zastonjske verzije. Da se kaj naučiš in daš v CV.

d4vid je izjavil:

A si probal drugač nastavit boot na legacy? S čim pečeš slike na USB? Probaj ventoy...

Sicer pa mam tud jaz thinkpada, ki noče slišat za linux. Če ga že zboota, ga ne morem namestit ipd...

Čuden Thinkpad... Kateri model.

Ponavadi na Thinkpadih dela VSE...


T420.

https://slo-tech.com/forum/t158867/p810...
Tukaj sem spraševal, poskušal, ni šlo. Ostaja windows gor. Jbg, sem vzel drug PC, isti USB, isti image, zbootalo, namestilo bp ubuntu.

Tud men je zanimivo, ker ponavad so ravno thinkpadi tisti, na katerih ni problemov z linuxom... sej bi lahko dal v drug PC, namestil in dal nazaj. Sem 100% da bi delalo. Sam se mi enostavno ne da, imam druge stvari za počet kot fehtat star prenosnik, da zboota linux. Pa tud tko je, da mi je načeloma vseeno kater OS mi teče na kompu. Za daily bi preživel s chromebookom brez težav. Web browser pa terminal s sshjem je tisto, kar zadnje čase uporabljam 95% časa na PCju. Kar se da, selim na self hosted cloud.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

Zanimivo...

Za daily bi bil zdaj dovolj telefon, z docking station. Meni bi pokrilo celo cel kup dela, ker gre vse preko Citrixa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

d4vid ::

Jaz razmišljam bolj v smeri tablice (10") s tipkovnico, s prilagojenom linuxom. Sam kar sem do zdaj poskusil od linux distrojev, je vse skupaj en drek za touch. Se že pri solidni on screen tipkovnici ustavi...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tomlin ::

Vidim, da ste si fantje dali veliko opravka z mojim laptopom.
Jasno, da mi gre pri mojem ideapad 100's v veliki meri za zabavo in hobi
Vendar, da pojasnim v uefibios sploh ne morem, ker mi zahteva system password,ki pa mi ga v papirjih ob nakupu niso dali- kupljeno na Petrolu 2017 ali 2018.
Raziščite to če vas že tako zanima na netu in videli boste, da je to sistemska tovarniška zahebancijo. Namreč zadeva je bila zelo poceni, tam okrog 160EUR.
Password je zapečen na nekem čipu, ki ga je potrebno odlotati in nadomestiti z ustreznim novim, kjer nastaviš sam svoj system password. Ima pa ideapad 100's prednameščen sistem Windows 10 32bit, ki se nahaja na skriti particiji in ga po določenem postopku lahko kadarkoli svežega na novo naložiš, kot npr.: smartphone z naloženim androidom.
Kar se pa tiče distrosov ki jih naštevate jih vse dobro poznam saj so moj hobi na namiznem pc.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tony1 ::

" Vendar, da pojasnim v uefibios sploh ne morem, ker mi zahteva system password,ki pa mi ga v papirjih ob nakupu niso dali- kupljeno na Petrolu 2017 ali 2018."

Ima reč klasično 3V baterijo? Odklopi jo za pol minute, moralo bi zresetiratu vse bIOS nastavitve...

tomlin ::

Odklop baterije sem že opravil-NOBENE SPREMEMBE- zahteva password. Probal vse objavljena lenovo gesla- nič od nič. Nek ameriški profesor se jezi, ker mu je nek študent prinesel to mašino, češ take zadeve ne bi smeli prodajati. Res pa je da je bil za tisti čas poceni, saj če si kupil licenčne windows10 32bit si plačal približno isti znesek kot za celo mašino. Ima licenčne win 10 z nalepko. No ja leta mi je dobro služil, todi še zdaj, samo počasen je. Kali je hitrejši, čeprav je na ključku.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

@whiteangel res je tale moj lenovo čudna spaka. Ima 64 bit proc. Prednaloženi winsi pa so 32bit, ker ima samo 2gb rama. Kali poganjam 64bit, 32bit šteka. Enako Parrot in Tails 64 bit. Kdo je to skonstruiral je imel namen zafrkavati;(
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Družba Lenovo je bila ustanovljena v Pekingu leta 1984 kot Legenda in leta 1988 ustanovljena v Hong Kongu. No ja, sem si mislil, da imajo Kitajci prste vmes.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tony1 ::

Zanimiva reč.

errhec ::

Lenovo's default BIOS password is 7ujMko0vizxv
dd

tomlin ::

errhec je izjavil:

Lenovo's default BIOS password is 7ujMko0vizxv

Ne dela.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

PacificBlue ::

Zanimivo. Imam Ideapad 320 pa sem gor brez problema v štartu namestil linux Mint Mate. Se pa ne spomnim, a sem kaj šaril po biosu. Je že star par let. Bom preveril potem zvečer, a je bios tudi zaklenjen.

tomlin ::

Poudarjam gre za Lenovo ideapad 100's. Ti kar štartaj kar hočeš na svojem Lenovotu. Niso vsi leptopi enaki!!!!!!!!!!!

lenovo ideapad 100-15IBY bios password reset
Poglej edino menjava zapečenega bios čipa pride v poštev!!!!!!!!!!!!

Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

tomlin ::

To je cela oznaka mojega Laptopa:

Lenovo IdeaPad 100S-11IBY
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

PacificBlue ::

Poglej, en kapacitator shrani štrom se nekaj ur po tem, kljub tem da idstranis baterijo. To so nardili zaradi varnosti..Ti moras pustit prenosnik kaksen dan brez baterije da kapacitator izgubi strom, ali pa rocno narditi stik, da se izprazni.

modern laptop (mostly on smaller ones) that cmos battery replaced by embedded super capacitors that can hold charge up to 5 hours.What I propose , is to detach the ac power and battery , press down the power button for 15 seconds twice and maybe leave it overnight monitoring the system time and date initially and check after.

Invictus ::

A se splača sploh zafrkavat za en tak predpotopen laptop?

Vsi normalni vemo, da se od Lenovo kupuje Thinkpad serijo, pa še to samo T, X, W, in P. Vse ostalo je šit...

Ajde, če ti je to v veselje, sam čas se da bolje porabit kot za eno škatlo z 2 GB RAM. Razumel bi, če ima laptop pravi RS-232, ostalo je pa samo inat, da se zmaga...

Če ti uspe, objavi tukaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

tomlin ::

Bom kar obdržal kali na ultra fit usb sandisk, sploh se ga ne opazi. Kali trenutno dela odlično v vseh pogledih. Ne mislim se več zafrkavati s čipi , baterijo etc.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

igorpec ::

tomlin je izjavil:

Med drugimi imam star cenen prenosnik Lenovo ideapad 100's. Za usb zagon mi dovoli samo uefi boot ključek. Persistent usb drive linux mi laufa res dobro samo Kali, za silo tudi Parrot in Tails. Mint, Ubuntu, Manjaro pa niti pod razno.
Začuda mi pa live deluje Peppermint. Ima kdo kakšno idejo zakaj tako?
Kali-a nerad zalaufam je preveč razvpit


Kali je Debian testing fork, torej bi moral delati tudi original Debian testing ISO. Probaj še tole, je tudi clean.

Zakaj ostali ne delajo ... nekaj slučajno manjka. Težko rečt.

MrStein ::

Kot sem že rekel: če zažene Kali, bo zagnal 99% tudi marsikaj. Vsaj tiste, ki imajo podporo za SecureBoot, torej Ubuntu in še katere (Redhat, Debian, ... tu sicer ugibam, piše na njihovih straneh).

Razen, če ima Kali neki res specifičen boot loader, kar pa dvomim.

Odpri novo temo, pa bo šlo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tomlin ::

igorpec je izjavil:

tomlin je izjavil:

Med drugimi imam star cenen prenosnik Lenovo ideapad 100's. Za usb zagon mi dovoli samo uefi boot ključek. Persistent usb drive linux mi laufa res dobro samo Kali, za silo tudi Parrot in Tails. Mint, Ubuntu, Manjaro pa niti pod razno.
Začuda mi pa live deluje Peppermint. Ima kdo kakšno idejo zakaj tako?
Kali-a nerad zalaufam je preveč razvpit


Kali je Debian testing fork, torej bi moral delati tudi original Debian testing ISO. Probaj še tole, je tudi clean.

Zakaj ostali ne delajo ... nekaj slučajno manjka. Težko rečt.

Debian usb live with persistent sicer res se naloži, vendar dela zelo zelo počasi.
Nobene dobre vadnice ni na netu. Edina kolikor stara je neka vadnica tale v šestih delih, pa še ta je precej zastarela:


Debian usb live with persistent sicer res se naloži, vendar dela zelo zelo počasi.
Nobene dobre vadnice ni na netu. Edina kolikor stara je neka vadnica tale v šestih delih, pa še ta je precej zastarela:

Tistemu, ki ni kolikor toliko vešč linuxa in nima morje časa, postopka ne priporočam!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Za kali persistant linux obstaja veliko dobrih vadnic, tudi na njihovi spletni strani.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

minicooper ::

Pozdrav vsem,

uporablja kdo Mageia Linux
https://www.mageia.org/sl/about/

tomlin ::

Vsekakor je Kali razred zase tako za publiko kot strokovnjake. Saj ga izdeluje in dograjujejo profesionalni team stručkotov. Težko se ga primerja recimo z Zorin linuxom, ki sta ga sicer dobro izdelala dva irska mladoletnika. Vsekakor bolj pohvalno kot npr. Bill Gates, ki je sicer enkraten biznis maher, še za svoj MSDOS pa je ponucal prijatelje. Je pa linux bolj preprost kot se misli - sestavlja se ga kot lego kocke. Zato se ga lotijo še kar uspešno tudi popolni amaterji.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Na moji predpotopni ideapad 100's mi je brezhibno uspelo vspostaviti bluetooth povezavo z zvočnikom in slušalkami v kali-ju, kar mi ni ratalo niti v winsih.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Kali team si je očitno zadnje leto zadal cilj, da kar najbolj približajo svoj OS množicam. Dobili so vrsto mednarodnih vzpodbud in priznanj.

Kali Linux DEI Promise
Last month we were privileged to be invited by GitLab to participate in the introduction of GitLab's DEI Badging integration. Diversity, Equity, and Inclusion (DEI) badging is an initiative that the Community Health Analytics in Open Source Software (CHAOSS) project created to acknowledge and encourage open source projects' efforts.
Since we first heard of this initiative we have been very excited for the launch. Inclusion in the open source space has always been important and the cornerstone of what makes open source work. This sort of formalization of what inclusion means and how we execute on it is an important step forward in the maturation of open source projects in general. Kali Linux is an open-source, multi-platform, distribution for all users, and with this effort we have the opportunity to make that explicit. We are also proud to say that we have already received our badge, as the first GitLab project to do so, aside from GitLab themselves of course!
For our part in this initiative, we have published our DEI.md statement file and promise to continue working on this. We will be putting effort into increasing visibility of our operations in our GitLab group, availability of resources, documentation, and improving and increasing opportunities available for our community and partners to contribute. We are committed to working on this for years to come, and plan to continue to improve upon our work through feedback and thorough review.
https://www.kali.org/blog/dei-promise/

Morda predlog za Mchush-a, da se malo razpiše o tem.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

minicooper ::

d4vid ::

d4vid je izjavil:

Ima kdo kako idejo...
Imam Thinkpad T420 in samsung 850 ssd. Nikakor je stlačim gor Linuxa, poskusil sem manual partitioning, avtomatsko, pa ne zboota.
Poskusil sem fedoro 39 in ubuntu 23.10.1, oba namesti brez težav, ko pa rebootam, pridem pa samo do BIOS Boot managerja. Zbootat pa noče. Poskusil disk konvertat v MBR pa nazaj v GPT, pa ne gre. Menjal med UEFI in CSM v biosu, poskusil s ventoy in s rufusom, 2 USB ključka, različne USB vhode.
Kakšna ideja?



Update, za foro potegnil dol Kali in ga naložil na SSD. Zbootal iz prve in dela. Zna bit kaka težava v ubuntu, da ne zna prav namestit na thinkpada...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tomlin ::

Update, za foro potegnil dol Kali in ga naložil na SSD. Zbootal iz prve in dela. Zna bit kaka težava v ubuntu, da ne zna prav namestit na thinkpada...


Ni težava Ubuntu, samo Kali je toliko bolj kvaliteten.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Ti imaš Thinkpad T420 jaz pa Ideapad100's.
Podobna lenovo jajca. Kot berem ga edino kali užene v kozji rog. Probaj Wifi, bluetooth, naloži googlechrome etc.
Pa uživaj ob igračkanju z linuxom:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

igorpec ::

tomlin je izjavil:

samo Kali je toliko bolj kvaliteten.


Nobena posamezna distribucija nima kontrole ali resoursov da bi testiralo in adaptiralo low level (kernel / boot loaderji / bios / fw) podporo za vso železnino, ki obstaja..

To da X dela, Y pa ne, je predvsem naključje in je (večinoma) odvisno od jedra. Ko dobiš nek prenostnik, pač narediš distro hopping po sorodnih Linux distribucijah in upaš da ena bo ... lahko pa se lotiš svoje in popraviš kar ni O.K., ampak to pa ni več enostavna reč.

Kali / Debian testing ima pač drugo verzijo jedra kot Ubuntu / RedHat / Y. Z to in ono različico firmwera in ostalimi low level rečmi, ki bi lahko nagajali. Nesmiselno je soditi kateri je boljši ali slabši. Ubuntu ni nek faktor, vendar v primerjavi s Kalijem, IMO vlaga več v probleme o katerih je govora.

tomlin ::

Kakor koli skušaš obračati, ubuntu ni mint ni debian etc.
Nekaj mora biti v kali, da mi edini dela na ideapad 100's. In to jaz, pa tudi drugi, imenujejo kvaliteta.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

PacificBlue ::

Imam Ideapad 320s pa mi je bolj ali manj delal gor debian, suse, kali, fedora, mint.
««
26 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux Mint ali open Suse

Oddelek: Operacijski sistemi
153011 (545) link_up
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15736422 (25653) diler515
»

Prosim predlog-kateri linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916295 (14309) krneki0001
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448752 (7793) NSA Agent
»

Kateri Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112614 (11439) panteist

Več podobnih tem