» »

Samodejni zagon programa, ko vstavim cd?

Samodejni zagon programa, ko vstavim cd?

Poldy ::

Na forumu sem našel kar nekaj podobnih tem, vendar ne odgovora.

Uporabljam Win Me. Zanima pa me, če obstaja kak program (ali opcija v win), kjer bi lahko nastavil recimo, da se mi, ko vstavim divx cd, zažene bsplayer in že kar predvaja ta film?

Hvala.

darkolord ::

Mogoce tole?

Poldy ::

JA, program je skoraj popoln, vendar še vedno ni to kar iščem. Problem je ta, da me program še vedno vpraša, katero datoteko hočem pognati - torej moram uporabiti miško.

Iščem program, ki bi mi zagnal film (divx) iz cd-ja, brez uporabe miške, pri tem pa mi ni treba pritisniti nobene tipke.

Ali sploh obstaja tak program?
Ali lahko to kje nastavim v bsplayerju?

OwcA ::

Klik, klak!

Saj veš ... Google ...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

darkolord ::

Owca: sam to ne deluje za ze zapecene cdje 8-)

Poldy ::

Tako je, rad bi gledal že posnete cdje. Ali bi bilo možno da bi napisal, ne vem, recimo preprosto bat datoteko, ki ti zažene datoteko s končnico *.avi? Ker na cd-ju se nahaja samo ena datoteka oz film.

darkolord ::

FOR %%G IN (D:\*.avi) DO start %%G

Poldy ::

Groza, stvar dela, vendar se tu takoj pojavi problem presledkov. Ko je ime filma sestavljeno iz dveh delov, pa da vmes ni _, se stvar ne zažene. Te bat datoteke niso dobra izbira.

Je kdo tako prijazen in mi napiše exe programček :D ? Pa da mi poleg tega da mi zažene film iz cdja ne izbriše diska?

OwcA ::

Daj celo pot v narekovaje, potem bi moralo delati tudi s presledki.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Poldy ::

" sem dal povsod, pa ne dela ;(

Kako bi lahko naredil, da ko zažene start fi lm.avi, da se izvede v "fi lm.avi"?

Ovca in darklord, hvala za odgovore :D . Če ne bo šlo drugače bom od sedaj naprej "pekel" cdje brez presledkov.

OwcA ::

Ne povsod, ampak s premislekom:

FOR %%G IN (D:\*.avi) DO start "%%G"
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Poldy ::

Saj, najprej sem naredil tako kot si napisal, pa mi potem še navadnih, brez presledkov, filmov ni odpiral. Potem pa sem še malo eksperimentiral, seveda brez uspeha. Trenutno delam na winxp, upam da bo mogoče v winme kaj drugače.

Mogoče še kakšna ideja?

darkolord ::

emm....


FOR %%G IN (D:\*.avi) DO start %%~sG

Poldy ::

Super, deluje. Sedaj bom lahko samo pritisnil tipko na daljincu in že gledal film. Hvala.:D

Poldy ::

Deluje ja, v win xp. v Win ME pa se samo vse skupaj ponavlja :'( . Ali je kakšen ukaz ki zaustavi to neskončno zanko?

Darklord pomagaj!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928017 (7453) LexLuthor
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525885 (13220) podtalje
»

Ime Priimek v Ime_Priimek (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
554767 (3727) Doman
»

[divxvid] E:MAX predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
343301 (1610) pin9o11
»

Problem pri odpiranju filma

Oddelek: Zvok in slika
51295 (1240) Dzuro10

Več podobnih tem