» »

vodno-hlajenje

vodno-hlajenje

AvAkI ::

Tako mam vulcano II in imam tezave z hlajenjem mojega procesorja. Imam os. plosco Abit KT7A in procesor AMD TB 1.4GHz@1.7GHz (2.05V). Temperatura procesorja se giblje okoli 65 stopinj s tem, da imam se dodatnih 5 ventilatorjev okoli nastimanih. (stvar je zelooo glasna) Kolikor jaz vem potrebujem za vodno hlajenje naslednje stvari:
1.Vodni Blok (ca. 5*5*1.5)
2.Cevi
3.Crpalka (koliko Litrov mora precrpat v 1 min.?)
4."Radiator" - za hlajenje vode !???
5.Rezervoar za vodo (koliko litrov vode je potrebno?-vode)
6. "Peltier" - ?
Tako vodni blok mislim da bom vprasal kar Morphling-a. Za drugo pa vprasam vas.-Kje bi se dalo nabavit ostale stvari.:\
  • spremenil: AvAkI ()

Windi ::

Jaz mam en radiator, če rabiš mailaj

TESKAn ::

- blok ti morphling1 nardi
- cevi dobiš v kmetijski zadrugi
- pumpo v trgovini z malmi živalmi (kaka 600 l/h bo čist dost)
- radiator - pejt na avtoodpad pa dobi v kakem avtu radiator, k se uporablja za ogrevanje zraka.
- rezervoar naj bo tolk velik, da bo pumpa šla not brez problema.
- peltiera ne rabiš. verjem, k boš meu vč problemov.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AvAkI ::

OK brez peltier-a. Kateri pa je pravilni vrstni red?
ja za radiator sem mislil narocit enega iz 3dcool.com
Dobro. najprej moram nabavit vodni blok potem pa dalje.

TESKAn ::

Jop, najprej nabavi vse, pol pa naprej:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AvAkI ::

heh. ok sam prvo rabim vodni blok. Tako da cakam se morphling-a da se javi in pove ce ga lahko naredi in kdaj.

AvAkI ::

Kaj pravite na ta radiator? Dober? ce je dober ga kupum takoj.

Daedalus ::

Mislim, da je radiator za gretje zraka v avtu še vseeno boljši...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

morphling1 ::

Ta radiator je dober samo zato ker je majhen in ga ni problema montirat v ohisje ,glede zmogljivosti pa nisem cist preprican.V tvojem primeru (1.7GHz @ 2.05V) bi si sigurno omislil takega da prideta gor 2x 120mm venta. Vecinoma avtomobilskih radiatorjev za notranje gretje je boljsih od tega. Moj favorit je Ladin (bakrena rebra) avtoodpad 1ksit.

Btw, a si mi slucajno ze poslal mail (folk dajte si v profil malo vec podatkov, vsaj email)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

O.K. Blok sem narocil. Zdaj potrebujem radiator iz odpada iz avta. Mene zanima kje se tocno nahaja radiator v avtu. - Pod armaturno ploščo?
- Kje okoli motorja?
:\

HEKO ::

Pomoje pa je dost bolše, če daš peltier (kakih 156W) gor, kr so temp. res nižje. Že že misliš tolko investirat v to (radiator $35 wtf?!?), kupi še peltier, pa se potrudi še za kondenazcijo. Tvojemu procu bo hladno.... Jaz osebno ti v taki invseticiji vsekakor priporočam peltier. Koko jaz vem, je Volcano 2 približno enako hladi ko navadn h2o blok. Ok 5 C profitiraš maybe or maybe not. Radoator pa mora bit zračn (da ni vse skup natlačeno, da je pretok zraka "tekoč" sko reže....)

good luck
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Tavher ::

Če koga zanima se da veliko dobrih stvari dobiti tukaj.
Za bloke in radiatorje so dobili že kar nekaj pohval.

morphling1 ::

HEKO, TB 1700@2,05V ~ 130W toplote pri 100% ,a ves kaj bos pridobil ce das gor en 156W TEC , NIC!!! oz. par stopinj nizje kot brez TEC , pri tem mora TEC delovati v optimalnih pogojih kar je zelo tezko ce nimas kvalitetnega usmernika. Kot drugo TEC naj bo prib. 50% mocnejsi kot breme procesorja, da zacnes govorit o kakem resnem hlajenju. Ter tretje radiator mora biti narejen za odvajanje teh 300W v okolico, kar pomeni da bos lahko v primeru ce ti racunalnik dela non stop, pozimi odprl okno da se bos malo hladil . Pa racun za elektriko lahko pricakujes povecan , pa tezave z kondenzom ko procesor ne bo obremenjen 100% (takrat ti pa bo ohladil procesor pod 0° C ).
A si ze videl volcanota 2 na kaj vec kot 1400 MHz , jaz vem da ima tezave ze pri dosti nizjih frekvencah , temp. pri 100% obremenitvah so lepo v obmocju nad 55 stopinj. Pa dodaj se en voltage mod na plati in dobis meltdown. Vodno hlajenje po drugi strani nima tezav drzat temp. okoli 40 stopinj pri procesorju ki oddaja 120 in vec W . TEC je uporaben za C2, P3 , ker jih lahko ohladis lepo pod 0° C , za najhitrjese TB pa zaenkrat nima smisla, mogoce se kaj spremeni ko pridejo 0.13 mikronski palominoti. Ce ti pa racunalnik dela 24/7 je TEC cisto neuporaben, ce hoces spati brez skrbi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

Koliko mora biti velik radiator, da stojijo na njem dva 120mm ventilatorja? Morphling1 - Kaksne dimenzije ima tvoj radiator?

HEKO ::

Morphling1 -> ya je že res, da je pelr 156W premalo (amak pri 200W+je kondenz........uh in uh).(Nisem hotel pretiravat..)

Zanima me eno: kolikšna razlika bo/je med navadnim vodnim hlajenjem in Volcanotom 2 ??

Temp: H2O VS Volcano2

Kdo pa je rekel, da mora bit proc pol 0° C ??
Radiator mora bit najmanj tolko velik, da lahko komot gor prišraufaš 2 120×120 venta....

Kako maš ohišje?!!?!!?

Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Daedalus ::

Vodno hlajenje ti ohladi proc na nekaj stopinj več od sobne temparature, vulcano na dosti stopinj več od sobne temparature:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krucymucy ::

morphling1: A ti delas te vodne bloke skor serijsko? Ce jih pol bi se priporocu - ker mam sam prevec problemov (ne najdem tipa, ki bi bil pripravljen za zmerno ceno to nardit) - pa se zanima me kolk bi zaracunu??? Pisi na mejl ce si zainteresiran!!!

morphling1 ::

Koliko mora biti velik radiator, da stojijo na njem dva 120mm ventilatorja?
Hmm, 240*120 mm . Moj radiator je 240*180*60mm.

HEKO, glej moj prejsni post, za zelo navite proc. oz. Daedalusov za malo ali nenavite. Primerjave temp. ti lahko povem iz mojega sistema . TB 1200@ 1.85V V2 pri 100% obremenitvi 55°C , pri odprtem ohisju in brez kakih dodatnih ventov. TB 1570@ 2.1V H2O pri 100% obremenitvi 40°C , mislim da je razlika ocitna .
Ohisje mam pa big tower.

AwAkI-jev blok je zadnje narocilo, ker bom imel Sep. bolj malo casa , mogoce proti koncu meseca se kaksnega naredim , Oktobra moram pa v vojsko ;(:(;((
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

Kje bi se dalo dobit oz. kupit 120mm ventilatorje?

morphling1 ::

Sunon 120mm dobis v IC elektroniki ,stanejo pa 2500sit . Pri 12V so nemarno glasni jaz jih imam na 7V kar je ze dosti bolje.
Zdaj sem pregledal vse tehnicne podatke ventov. Sunon kot ga imam jaz model: KD1212PMS1-6A ima pri 12V, 107 cfm (cubic feet / min) in 41db kar je kot sem ze rekel glasno. Pabst vent. model 4312 NGH, 103.4 cfm, 45db ter Panaflo model H1A ,103.8 ,41.5 db. Ti trije 120mm venti se vsi vrtijo okrog 3000-3150 vrt/min in vsaj zame niso uporabni pri 12V. Potem sem pa gledal za model ki bi delali dosti tisje in sem nasel te modele Sunon KD1212PMS1-6A , 67 cfm 35db, Pabst 4212 NGML ,74.8 cfm ,35db ali pa Pabst 4212 NGL, 58.9cfm ter samo 28db in se Panaflo L1A , 68.9 cfm ter 30db. Vse tri znamke so zelo kvalitetne vseeno pa Panaflo malo izstopa. Meni sta najbolj vsec zadnja dva, verjetno pa bom kupil Panaflota L1A, ker ima najboljse razmerje med glasnostjo ter pretokom zraka. Ja se link se koga zanima kje prodajajo Panaflo vente. Case ETC super trgovina, kjer prodajajo malo morje OC. in case modding stuffa
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

Kje je ta IC Elektronika ma mogoce website? Pozna se kdo kaksnega proizvajalce ventov ali morda trgovino, kjer prodajajo 120mm vente. Meni se zdi 2.5k na en vent dosti.

crusader ::

AvAkI ::

Blok je prisel zdaj rabim črpalko in me zanima koliko litrov mora precrpat v eni uri 900-1000?

Jebiveter ::

Mene tudi zanima kje dobit eno dobro NEPOTOPNO pumpo, po moznosti nekje na obali! In po kaksni ceni?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

AvAkI ::

Katera pasta je v redu za blok. Jaz bi dal kar tisto, ki sem dobil zraven BlueOrba-mi je se ostala je dobra??

TESKAn ::

Jap, tista zravn borba je zlo dobra silikonska pasta.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

msmiha ::

Jaz bi pa dal TITAN srebrno dobi se v Megahitu. Sicer pa za več ko 2*C tak ne bo razlike
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

tec ::

V temperaturi morda ne bo velike razlike, je pa razlika v sami pasti. Ne vem sicer, kaksna pride zraven orba, vendar vem, da navadna bela pasta po kratkem casu postane popolnoma tekoca. Zelo priporocljiva je uporaba srebrne paste.
Mimogrede, ce jo kdo lahko nabavi in poslje po posti (2komada) bi mu bil zelo hvalezen.
mail


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221200 (12330) Dr_M
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517294 (12376) the_unborn
»

Vodno hlajenje n-tič!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271603 (1348) element
»

Kaj pravite na tole !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382502 (1715) element
»

Vodni blok, radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111350 (1180) morphling1

Več podobnih tem