» »

disk se vsake toliko časa ustavi

disk se vsake toliko časa ustavi

M4TECH ::

Stvar je taka:
PC dela normalno, brez previsokih temperatur ali česa drugega.
Problem je v tem da se mi trdi disk vsake toliko časa ustavi. Prav zasliši se kak neha delat potem pa vse zamrzne. Naslednje kar se potem zgodi je to da se resetira in na začetku zagona javi da ni našel Primary Master (Trdi disk) in pozneje še Please insert system disk...
Je kriv disk ? Isto se dogaja z DVD enoto, kar izgine iz windowsov naenkrat,in potem vse kar lahko naredim je restart, ker zamrznejo windowsi.;((
Na teden se to zgodo 1-2x.
Mam pa 300w napajalnik, asus a7v8x-x,amd 2.4,...
  • spremenilo: bastadu ()

Myth ::

Običajno so za to krivi IDE kabli, ki nis do konca not vtakjeni v disk, cd-rom in na matično. Če pa ni to, je lahko matična kaj kriva ali pa disk in cd-rom. Kar pa dvomim. Preglej kable.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

stealth ::

Downloadaj in inštaliraj nov BIOS za plato. Na uradni strani proizvajalca tvojega diska, najdi program, ki ti preveri in stestira disk, če je vse ok z njim...

M4TECH ::

Matična, dvdrom,disk so 100% ok, problem je verjetno napajalnik ali pa kabli za elektriko & ide kabli.

Dvomim pa da je kabel kriv ker so novi in priključeni pravilno, tak da nevem kaj mu je.

Če se "zjebe" dvdrom mi ga v winsih sploh ne kaže, če pa disk pa se pc resetira in mi ga v biousu sploh ne kaže. Če potem resetiram pc pa je vse ok.

stealth ::

Men je blo neki podobnega pri CD-ROMu, če sm dau not kak pokvarjen CD, ki je javu CRC error, mi je pol kr nehu windows kazat tist CD-ROM, ampak men je frišna inštalacija XP-jev rešla problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212636 (2299) 1309976
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453199 (2223) Blind
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91062 (983) Tilen
»

Drive not ready

Oddelek: Pomoč in nasveti
131094 (956) Lucifix
»

Koliko stvari ste že uničili?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411621 (1102) Tic

Več podobnih tem