» »

Kako inštaliram WinXP preko Win98SE in hkrati obdržim dual boot?

Kako inštaliram WinXP preko Win98SE in hkrati obdržim dual boot?

bastadu ::

Do sedaj imam Win98 SE (FAT32) in Win2k (NTFS) v dual bootu in sedaj bi rad preko 98 dal WinXP PRO in khrati obdržal dual boot z Windowsi 2000. Je to že kdo počel? Kako naj jih začnem inštalirati? V Win98 ali jih kar (bootam) s CDja?

P.S.: Win2k morajo ostati nedotaknjeni, ker še nevem, če je ves moj hardware kompatibilen z XP...
  • spremenilo: bastadu ()

malinavc ::

jst mislim če boš bootal s cdja in normalno pognal inštalacijo (čeprav jst sm mel beta 2 mislim da XPje doma pa se sploh niso dal bootat s cdja) ter izbral nov direktorij bi moral obdržati oboje stare winse, dobr bi blo če jih daš na drugo particijo (recimo, W98 c:,w2k d:, WinXP e:), čeprav ne vidim smisla da bi imel vse te winse gor.Jst sm pred kratkim dal gor W2k (prej sm mel 98 pa ME) pa jih ne dam dol za noben gnar.
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Tr0n ::

Po mojem bi bila kombinacija Win98 in WinXP boljsa. Ce bos imel probleme v WinXP lahko se vedno na gonilnike pocakas, tecas pa uporabljas Win98.

bastadu ::

Jaz jih mislm dati gor zato, da bi jih preizkusil, če mi delajo tako, kot je potrebno (oz. bolje) in če mi ves software deluje, ki ga nujno moram imeti. Če ne, bom še ostal nekaj časa na Win2k...
Potrebujem nasvet nekoga, ki je to že delal in točno ve, ker nebi rad še enkrat izgubil Winse, kot sem jih že...

andrej ::

hm. Ce ti zadeve delajo pod w2k potem ti bodo 99% tudi pod XP, ker so XP-ji samo nova verzija w2k...
Ma v tvojem scenarioju je najbolje, da instaliras XP se zraven potem pa vidis katerega noces vec met...

bastadu ::

Sej to sem imel v mislih. Win98SE ne rabim več, ker sem usposobil ves hardware v Win2k. Namreč Win98 sem imel samo zato, ker nisem imel driverjev za skener v Win2k. No sedaj jih imam in ne rabim več Win98. Tako sem mislil kar preko Win98 dati XP, tako da bi XPji nadomestili Win98 v dualbootu...

andrej ::

ma upgrade ni nikoli prevec dober... dosti bolje je fresh instalacija...

Tr0n ::

Kako za boga lahko kr updatatate sistem? Jaz tega ne bi mogo naredit, pa da mi placate. Sistem mora bit na frisno instaliran.

bastadu ::

Ne vem, od kod sploh ideja, da hočem nadgradit sistem? Hočem samo imati namesto Win98 WinXP! Seveda na frišno.

AlienRex ::

Fanjtje, vsi nekaj jamrate kako ste se trudili z nalaganjem sistema, pa da ga ne bi radi zopet izgubili in podobno, pa je kdo od vas pomislil na Ghost ali DriveImage. Zadeva je zelo uporabna. Naredi ti cel image diska (particije) in stvar zapeces na cd (ali shranis nekam na eno prosto particijo). Restore sistema poteka enostavno in hitro. Kolega v sluzbi tako nalaga sisteme po tekocem traku (z Symantec Ghostom). Na koncu zadevo samo malo sfrizira (vpise IP, ime racunalnika, uporabnika in podobne finte).

Ghost link8-O

[t502] ::

Windows XP Pro corporate gredo boot-at iz CD-ja brez problema.

[t502]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1158021 (8021) SunCell
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221797 (1411) daylight

Zakaj samo redki uporabljajo win2k??

Oddelek: Operacijski sistemi
432085 (833) -MiS-
»

Kako pogosto na novo nameščate sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
301704 (1027) govno
»

Kateri Microsoft OS...

Oddelek: Operacijski sistemi
121170 (921) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem