» »

WinME mi delajo hitreje od WinXP

WinME mi delajo hitreje od WinXP

orlach ::

Računalnik mi je z Win ME delal neprimerno hitreje!! zdej mam win xp sp1... iste original driverje in npr. v GTA3 šteka s vseh resolucijah!!..prej sem igral na grafiki kolkr gre,..resolucija 1280 720...GLADKO..z vsemi detajli!...zdej pa ne vem..!?!kaj bi lahk blo??tud ostali programi..npr. za 3D..mam občutek da rederinge dela ful počasneje!! drgač so driverji za ploščo najnovejši, nov bios,4.72 whql...
2000xp, nforce2, gf4ti4200 128mb 8x ,512 333 ram, wd80gb 8mb...

[moderator: drugič prosim piši primernejše naslove tem...]
  • premaknilo: bastadu ()

gumby ::

ja, to so prednosti xpjev... toooliko hitreje dela vse skupaj...>:D

Zheegec ::

Težava gotovo ni v Windowsih, poglej kakšni proggyji ti delajo v ozadju...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

orlach ::

resno razmišljam da bi zamenjal XP-je za 98SE!! Ne da se mi več ubadat! pravzaprav znam veliko sam nardit..ampak..nevem..na koga bi se obrnil da bi mi pomagal zrihtat mašino??sem v Lj!

madmitch ::

Upam da vprašanje ni debilno. Tudi jaz imam XPjev čez glavo. Kako naj se najmanj boleče vrnem na Win2000.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jlpktnst ::

na win2000: das not cd od win2k
pa zbrises particije (kr iz install proga- upam da mas winse na eni 5 giga da nebos rabu vsega...) pol pa istalas cez
na win98: das cd not, pol pa ce mas ntfs bo tk znoru (verjetn) pa vglavnem najdes fdisk pa format pa formatiras pa istaliras:)

morphius ::

Da bi ti WinME hitrje delali kot WinXP...nemogoče. Slednji imajo dosti bolj optimizirane algoritme.
Pa da bi dal raje gor Win98??? No comment. 8-O 8-O
Glede particiji...WinXP CD in particije-o skreširaš in nato nastaviš na FAT32.
Da pa gre to tudi naredit z WIN2000 CD-jem pa nisem zihr...še nisem poskuso.:\ Vem pa, da z Win2000 daš gor NTFS4 z WinXP pa NTFS5. Se pa nebi čudo, če bi to blo kao "enako" - Microsoft pač:D :D

Lp, morphius

Tr0n ::

Igre sigurno delajo hitreje v Win98SE. Zato so pa izumli multiboot :).

gumby ::

morphius: win98 zasede po instalaciji nekje 250M, xp pa okoli 1.6GB. razmisli še enkrat...
sicer so tudi win2000 počasnejši od 98, so pa definitivno boljši glede stabilnosti, varnosti, itd. ravno zaradi tega jih uporabljam. xp-ji so pa win2000 + ogromno nepotrebne šminke

gumby ::

glede winME pa ne mislim besed izgubljat...

lepi joker ::

na to temo bi lahko sam komentiral na veliko in široko in ne bi prišel do konca..
sam sedaj že nekaj časa uporabljam xp zaradi stabilnosti sistema(delaš kar hočeš pa vse nesejo brez problema)
če pa bi gledal na hitrost celtnega compa(disk+cdrom)
pa bi dal gor takoj winME ali 98
to zagotavljam ker sem vedno meril in tako tudo mojih 5 kolegov hitrost cdroma in diska
v win ME in xp.
disk in cdrom sta bila zelo hitrejša v win9x(ME)z večimi programi...to zagotavljam da je resnično pa lahko govorite kar hočete...
pc mark:disk ibm4o gb ata100 7200 win xp708
win ME892
enako je z cdromom
v xp mi film na disk kopira 6 min
v ME pa smao 2-3 min

to je samo en primer smo pa sprobavali z večimi programi in glede hitrosti je bil vedno precej boljši win ME

jlpktnst ::

Ah, pozabljate še eno stvar. Win iz veje 95 so skrajno nestabilni, medtem ko je NT znan po stabilnosti. Torej 98 se ti sesuje 5x na dan, zaradi tega pa seveda reinstall na 1 mesec. Pri 2000 pa se sesuje precej redko (vzroki pa so ponavadi slabi driverji ali pa igre...). glede performans pa mi je čisto vseen al dela tiste 2 minuti več ali manj (ter tistih 5 fps, ki se itak izničijo pri zahtevnih igrah).Glavno da dela, karkoli je že...

XPSISTEM ::

Glede xp svaka čast ... jest sm jih uporabljal en let na netu sm bil prkloplen !!! BREZ ANTI VIRUS PROGRAMA 6 MESECEV -6!) IN NISO MRKNLI NITI ENKRAT !!! res so zakon!

Mam pa težavo zadnjih nekaj mesecev mi printerja ne prepoznajo oz ga nikakor ne morem inštalirat !!! na lpt portu --- printer dela kabel dela (inštaliram ga sam če je med setapam priklopljen poj ga zazna naknadno pa ne! ???

Mel sm pa še oba operacijska sistema gor (vsakga na svoji particiji pa je beda še posebaj če maš formatiran disk ali particijo na nfts) ker jo milenium ne vidi!!!

ngc2392 ::

pri xp-jih moraš pri cedejih nastavit dma mode. lahko je to vzrok za počasnost. pa še kaj bi se dalo pohitrit, ker je xp pač naštimam za normalne uporabnike. skrito ima pa še veliko stvari, ki ga spravijo v peto prestavo :)
da bi šel nazaj na 2000: najbolje je formatirat sistem.
aja, popravek sp1 je včasih tudi razlog za počasnost. eni ga hvalijo, ostali pa (tehnas je več :), pa grajamo. jest ga nimam nameščenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ngc2392 ()

smash ::

da še jest povem svoje izkušnje....najprej bi rd povedu da so se pr men WIN ME 10x bolj obnesl kot WIN 98, kateri so se skos sesuval...WIN ME pa malokrat....pol sm preskoču na WIN XP in jih mam naložene že 1 let brez kakršnihkoli problemov, pa še vse mi dela, plus tega da so lepši od WIN2000, ki so sicer enako stabilni kt XP, vendar pa maš ponavad probleme z driverji in podobno kar v XP nimaš

aja pravte XP majo velik dodatne šare...KAR JE TOLK BOLJŠ...vsaj zame, pa zgleda da tud za večino folka

morphius ::

Tak bom reko...pri XP-jih še blue screen-a nisem vido(mogoče mam srečo). Kar se multi-user podpore tiče...so mnogo, mnogo boljši(stabilnejši) od prejšnjih sistemov. Glede šminke...kje piše da moraš meti vklopljeno??? Jaz mam navaden Win2000 look&feel...še mnogo svtari je ki bi jih lahko pohvalil, pa sem prelen za pisat :D :D :D

Lp, morphius

Soldier ::

Tudi js mam xp-je od njihovega prihoda, pa sm samo enkrat do zdej vidu blue screen pa se to zaradi napake v strojni opremi, pa se takrat sm jih takoj nazaj spravu k delovanju.
-moj jedrnat komentar za win98 je :katastrofa
-tudi z win 2000 nimam dobrih izkusenj, samo dva mesca so mi zivce paral....potem pa raus!:\

Sid Izprijeni ::

Jaz zagovarjam W2k. So dalj časa zunaj in imajo statistično gledano že daljšo dobo delovanja in posledično je tudi več znanega o njihovih napakah. Zato imajo že tudi SP3. Pa še z driverji po mojem ni problema, ker so vsi novi driverji napisani tako za W2k kot XP.

Če inštaliraš nov sistem, je po mojem dokaj vseeno (če nisi zelo zahteven): W2k ali XP. Ko pa naložiš enega ali drugega in če ti dela zadovoljivo, pa ne menjaj konja, ki zmaguje. Se spomnim, kako so moji nadebudni sošolci kokodakali, ko so kot muhe na med prešaltali iz 2k na XP, takoj ko so lahko, in ni bilo še vseh driverjev, pa uštimat jih niso znal itd. Pa so računalnike rabil za resno delo, ne za igrice.

kockish ::

Se strinjam s sidom... 2000-ka je boljsa ker je vec casa zunaj in ima vec popravkov... Drajverji pa niso problem, ker ce ni drajverja za win2k, ga tudi za XP ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kockish ()

Imortales ::

Jaz uporabljam multiboot. Na 98 se mi špili še skoraj nikoli niso vsuli(na XPjih so se, pa še počasneje delajo). Drugače pa XPje uporabljam za resno delo.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

morphius ::

Cja malo banalni odgovorji se vam ne zdi?...Win2000 je boljši, ker ma zunaj več SP-ov kot WinXP. Meni ta informacija nekaj drugega pove. :D :D Samo OK, 100 ludi, 100 čudi. :D :D
Po mojih izkušnjah WinXP gladko zmagajo pred Win2000. Win2000 so mi štekali, blue screen-e sem dobival(iz bilo kakšnih razlogov), počasi so se nalagali, počasi "procesirali" podatke, problemi z account-i, kot Admin sem jih komot zrušo, če sem seveda želel >:D , itd....
To, da WinXP veliko zasedejo...hm, pri današnjih kapacitetah diskov, še vas to vedno s(k)rbi?!?! 8-O 8-O

Lp, morphius

Soldier ::

Morphius: se strinjam s tabo, kajti to da ima w2k vec popravkov pomeni da imajo vec napak ki so jih z winxp odpravili,(sevceda pa ne vseh), torej xp ne more biti slabsi.:\

daylight ::

jst sm mel Win ME skor eno leto... in so se mi Fu*ali non-stop
zdej pa imam neki časa XP-je in mi delajo bp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1158027 (8027) SunCell
»

XP vs. 2k - hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523927 (2977) BaRtMaN
»

ccc.. vsi s težavami z M§ WinME

Oddelek: Programska oprema
221147 (953) lordgreg
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585082 (4224) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775008 (4127) Simko

Več podobnih tem