» »

Ohladitev??

Ohladitev??

danijeln ::

Živjo,

imam kar nekaj težav s kar toplim računalnikom:

Ohišje: Thermaltake XaserIII 2000A (7x 80mm ventilatorji)
Plata: ASUS PC-DL Deluxe
Proc: 2x Xeon 2.4Ghz (original Intel Smart ventilatorja na njih)
Memory: 2GB
Disk: 2x SATA, 4x ATA133
Grafika: Ati All-in-Wonder 9600 (mali ventilatorček)

Vse ventilatorje imam nastavljene na MAX. :(

Trenutna temperatura z obremnitvijo procov 50% je 55 stopinj na plati in 50 stopinj na obeh procesorjih.
Poskusil sem proce malce obremeniti na 100% in je temperatura skočila na 60 stopnij na procu. Da o plati sploh ne pišem.
Eden izmed kritičnih delov so pa tudi diski, ki so nametani skupaj in ni dovolj hlajenja z dvema ventilatorjema pred njimi. ;(

Moram omeniti tudi, da imam v prostoru, kjer je računalnik prižgano klimo na 20 stopinj (tudi med testoma).

Že nekaj časa iščem pametno rešitev za ohladitev tega radiatorja, ker mašine zaradi pregrevanja enostavno ne morem uporabljati za namene, za katere je bil kupljen. Ko pride temp na 60 stopinj se začne moč procesorjev zmanjševati in seveda aplikacija ne dela več, kot bi morala.
Pogledal sem si vse forume, ki se ukvarjajo s tem problemom (slo-tech, overclockers, xtremesystems, ...) in sem ugotovil da je edina rešitev klima (phase-change), vendar vspovsod fantje delajo te klime za proce ne pa celoten sistem. Jaz bi pa rad ohladil celotno škatlo. Našel sem le eno rešitev Vapochilli Case Cooler, ki pa stane 2300 EUR :O , kar je too much. Pa še pri Asesteku niti ne odgovarjajo na maile.

Ali ima kdo že kakšne izkušnje z zadevo podobno kot je Vapochili Case Cooler oziroma načrt, kako bi lahko jaz kaj takšnega naredil sam doma.

Hvala

danijeln

DimmniBurek ::

Mah sej ne rabiš vsega tega delat, rabiš dva dobra heatpipe pomožnosti hladilnika, pa kako 120mm dej not da bo bolši pretok, diske mal drugač razporedi in vgradi eno 120mm ko pred nje, mal zreži kišto za kako luknjo..., na stranico 1× 120mm, za ven maš verjetno 2× 80mm, spredi še eno 120mm in je stvar rešena, mal eksperimentiri, ne pričakuj s originalnim hladilnikom 30°C
There Is No Stronger Drug Than Reality

danijeln ::

hmm....o ventilatorje na procih sem že razmišljal....
diske pa na žalost nimam več kam dati...prav tako imajo diski pred sabo 2x 80mm venilatorja, ki pihata po njih....lukenj pa je po moje tudi že dovolj.... dve spredaj, dve zadaj, dve na strani, ena zgoraj in vse imajo ventilatorje na max.....
Danes sem pustil mašino brez prižgane klime v sobi in temp na procih je bila že 60 na plati pa 63.......
Danijel

nuclear ::

to je nažalost nemogoče.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Eddy ::

Danijel, kaj pa vodno hlajenje?
Glede na to da imaš toliko ventilatorjev, ti mora kišta skoraj že vzleteti. >:D
www.ekwaterblocks.com

danijeln ::

sem že razmišljal o vodnem hlajenju, samo ne vem kako bi s tem hladil diske....
Danijel

Good Guy ::

se kupu blok za hlajenje hd
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Nejc Pintar ::

zakaj bi sploh hladil diske je vprašanje?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Dr_M ::

hja tut diske je treba hladit.

ampak hladit diske z vodo?? ehehehehehehehe....




hehehehehehehehe. sam res, hehehehehe. :)

drago in neucinkovito. rahel prepih je use kar disk rabi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Nejc Pintar ::

Pri vodnem ti itak odvede ze vodno tolk toplote da je kišta hladna, aja pa s hlajenjem diska se mu samo podaljša življenska doba, ni pa to nuja, in disk ti preživi dovolj časa da ima že premajhno kvaliteto, saj velikost diskov raste eksponentno
Lahko je biti prvi, če si edini!

Pyr0Beast ::

Zrihtej tako da ti bojo venti na zadnji stranici ven pihal. Drugač če pa nimaš rešitve je pa dobra tudi cev s svežim zrakom do ventov na procih.

Drugače se mi pa zdi da ti venti na procih topel zrak mečejo enga v druzga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

danijeln ::

V bistvu imam dva venta zadaj, ki mi pihata ven in en vent zgoraj, ki mi piha ven....
Danijel

Randomm2 ::

Ta je mogoče mal neumesna....
Ampak se mi res smilte. Sm meu nekoč iste težave, zej pa je računalnik mrzu k konzervator.
Rešitev: Kupu sem nov računalnik.....Neracionalno ampak učinkovito.:D
Mess with the best die like the rest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382980 (1752) rejven
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442565 (1742) Mr.B
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835369 (4281) mimax
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291529 (1033) Trubadur
»

L0S REzuLTAT0S TU !!! Vsi ki va moja majhna raziskava zanima kojci vržite uč na to ru (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
715091 (4153) texhex

Več podobnih tem