» »

Katere sušalke

Katere sušalke

TeraSonic++ ::

Tako je to, rad bi si kupil kakšne solidne slušalke tja do 16 jurjov .

Rabil bi jih za računalnik in sicer za poslušanje muze, igranje iger in podobno.

Morajo biti udobne,se glavi dobro prilegati,ter mogoče imeti še regulator glasnosti na kablu ni pa nujno.

Kaj predlagate:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

glinik ::

Malo samoiniciative ti ne bi škodlo:

Evo ti vseeno klik1 in klik 2

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

TeraSonic++ ::

Mja samoinciativ pa to, drgač sm si te teme že ogledov:\

Se prav ene hi-fi Sennhiserce tja do 17k

hd 497
eh 250
hd 465
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

TeraSonic++ ::

Aja pa kako to zgleda , ker ene slušalke so zaprtega druge pa odprtega tipa .
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

enough98 ::

Kaj pa Grado?
Vidim, da SR40 ni vec. Mogoce so SR60 kaj znizali.

TeraSonic++ ::

Grado SR60...hmm..sigurno so drage k žefran.:D

Vsi Te tije modeli ki sem jih prej naštel imajo enako ceno, čeprav se bolj nagibam k eh 250 me zanima še vaše mnenje ker sem res malo zmeden:8)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

enough98 ::

Tole so cene izpred vec kot enega leta:

PRESTIGE slusalke
SR40 14.000
SR60 25.000

Dr Evil ::

Aja pa kako to zgleda , ker ene slušalke so zaprtega druge pa odprtega tipa .


Če misliš zvok,pol ti lahko povem le to,da zaprte imajo več basa in bolšo izolacijo pred hrupom okolice,za odprte bo pa veljalo ravno obratno in nekolika bolša stereo slika.

TeraSonic++ ::

Kaj potem osebno bolj priporočate boljše base al boljšo stereosliko pri slušalkah:))
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Dr Evil ::

Ovisno od tvojega okusa.Jaz preferiram base>:D

TeraSonic++ ::

Ah bom šel jutri v trgovino malo sprobat:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Alexius Heristalski ::

Poročaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bajsibajsi ::

Nisem vsega prebral (se mi ne da)...

... kaj pa kaksne od AKG ?

TeraSonic++ ::

Dones sem šel v trgovino in mal sprobov in se odloču za malo dražje od tistih zgoraj.Izbral sem si Sennheiser HD485 in moram reči da sem zadovoljen, so udobne in muza se sliši odlično.:D

Ugotovil sem tudi nek problem in sicer ko ni predvajana nobena muzka se v slušalakah sliši zelo tiho šumenje, kako bi se tega rešil ne vem pomaga samo če na Volume Control dam mute:'(

Sicer pa me to tudi ne moti toliko, če pa slučajno veste kakšno rešitev tega bo pa še sploh super:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

TeraSonic++ ::

Zanimata me pa še par stvari in sicer

ali je kaj narobe, če imam slušalke priklopljene preko zvočnikov [vem da je to že nek pisal:\ ]

ali se mi splača kupovati zvočno katico, sedaj imam integrirano

ali rabim kak predojačevalnik [ če bi ga rabil bi ga naredil sam zato se kakega linka z načrti nebi branil]:D

hvala!
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

enough98 ::

Probaj Mic, Line-In in podobne dati na `mute' (v Windows imas to v Volume Control).

TeraSonic++ ::

ja sej to sm že naredu in to deluje sam me zanima če se to da kako drgač odpravt [ne vem izolacija ali kej podobnga]
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

delfinus ::

Niso slusalke, kvecjemu ti sum proizvaja zvocna kartica. Prikljuci te slusalke na eno boljso Hi-Fi enoto CD ali pa DVD in potem poslusaj ali bo se kaksen sum.

lp, D.

TeraSonic++ ::

hmm...sm dal na stolp v dnevni in se sliši manj skoraj neopazno, če pa dam na kompu volume control na polovico pa tudi izgine
..to brnenje je mogoče čisto normalno, saj tudi zvočniki če imaš glasnost na koncu čisto malo šumijo oz brnijo 8-)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

delfinus ::

jep, to slisis sum ojacevalenga dela in ne slusalk. Ce bi dal na boljso hi fi enota bi bilo suma ne. Slusalke so pac dobre in slisis vsak sum, kaj ces :).

TeraSonic++ ::

So pa res natančne pol 8-O Cooooooooooool:D

Aja in kakšna zvočna bi mi pa to izboljšala [kaj kej priporobate tko price/quality]:))

Oziroma kaj bi mogu nardit da bi blo bolš ali je boljša zvočna rešitev al kwa :S

Lp
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

glinik ::

Kakšno zvočno pa imaš zdaj? Če imaš soundstorma, ne boš z Audigyjem nič pridobil, tolko za informacijo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

delfinus ::

Jup boljsa zvocna bi bila resitev. Glej za karticami, ki navajajo signal to noise ratio padatek. Npr audigy ima to razmerje 108dB, kar je super in suma slisati ne bo. Sam imam Soundblaster Live!Platinum, ki ima signal to noise ratio na 100dB in tudi suma ni slisati. Slusalke so pa Sennheiser HD 555.

TeraSonic++ ::

Sedaj imam zvčno integrirano na matično, to je neka SOUNDMAX Integrated Digital Audio.
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Alexius Heristalski ::

Se kaj sliši ven iz tvojih slušalk? Vedno sem mislil, da je fora slušalk v tem, da drugi ne slišijo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TeraSonic++ ::

Ja malo se že sliši, samo ne pretirano in je v meji normale. Tisti, ki bo s tabo v manjšem in tihem prostoru bo lahko slišal kaj poslušaš [ seveda NE tako naglas kot slišiš ti]:D

Drugače sem pa zelo zadovoljen z njimi [ muza se sliši nepredstavljivo bolje kot s tistimi cenenimi slušalkami ,ki sem jih imel prej] :)

Lp
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Z-lot ::

Hmja, sam se odločam med EH350 in HD485, a nekako kar ne morem izbrati ljubših - tehtnica se v tem trenutku nagiba bolj proti HD485.

Me pa zanima ena malenkost... nobene slušalke, ki jih izbiram, nimajo neposrednega uravnavanja glasnosti (po možnosti za L in D posebej), zato nameravam tako zadevico dokupiti. Pregledoval sem slovenske e-štacune, a je nisem nikjer uzrl. Morda kdo ve, kje bi se kaj takega dalo kupiti (v Sloveniji)?

Dr Evil ::

TeraSonic++

Ne kupovat audigya ali bilokaj od creativa.Nabavi zvočno z ojačevalcem za slušalke kot je moja terratec aureon sky:D

Prav vseh reviewih audigy2zs in aureona so pc geeki opazli kvalitetno razliko v korist aureona.Da slišijo razliko pc nerdi to pa pomeni že ogromno.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

glinik ::

Dr Evil:
To si dobro napisal, če slišijo razliko oni, pol je ta ogromna :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

TeraSonic++ ::

Z-lot uzem HD485 res nebo ti žal [vsaj meni ni]:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Z-lot ::

Hehe, zdej imam HD485. Ne slišim sicer dodatnega šumenja ali kakršnihkoli motenj (na matični imam integriran C-Media zvočni čip), se pa recimo pri predvajanju Na lepi modri Donavi na (skoraj) maksimalni glasnosti in ojačanju zvoka v equalizerju za 6-12dB v desni slušalki vsake toliko pojavi hreščanje... je to še sprejemljivo ali naj razmišljam o reklamaciji?


P.S.: Na slušalkah sem se po dveh urah predvajanja že povsem udomačil :>

glinik ::

Vzrok hreščanja bi znal bit napajalnik rač., ali zvočna kartica. Po moje niso nič krive slušalke ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr Evil ::

Z-lot.Cliping za nalotan 100sit čip pač ni nekaj nad čemer bi se moral čudit.

TeraSonic++ ::

Hmmm......pri 12db in glasnosti do konca sem tudi sam slišal majhen rahel šum. Ne vem če so to ravno slušalke krive, možno da je bila tudi kaka napaka v komadu samem [128 kbps,44khz...ja ni ravno preveč kvaliteten].

Aja poslušal sem pa "Pavarotti- Nessun Dorma">:D

p.s: Sam o kaki reklamaciji ne razmišljam, ker tako dobrih slušalk si še nism lastil :)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Alexius Heristalski ::

Jaz nočem ,da se kaj ven sliši, ker bo gotovo motilo okolico. Katere naj vzamem?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dr Evil ::

Na razapolago imaš zaprte in odprte.Katere misliš,da so prave?:\ :D

TeraSonic++ ::

Kot je že Dr Evil povedal "zaprte imajo več basa in bolšo izolacijo pred hrupom okolice,za odprte bo pa veljalo ravno obratno in nekolika bolša stereo slika"

Vzemi ene od teh, ki so zaprtega tipa in narejene predvsem za tiste, ki glasbo ustvarjajo [ DJi in njim podobni..] in se morajo nanjo bolj skoncentrirati, zato so te slušalke bolj izolirane [na uho pritiskajo tudi z večjo silo zaradi boljšega tesnenja] :>
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Naj te neki mali šumi ne motijo, kaj naj jaz rečem ko imam pred in končno stopnjo na lampe??? Meni šumi kot šus >:D >:D Ampak dokler šumi, vem da lampe delajo :D , ko nebo več šumelo, ... Boga denarnica ... :(

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Z-lot ::

Hmja, tudi meni se zdi čudno za slušalke tega ranga... ampak vseeno je hreščanje Precej opazno - in med poslušanjem imam občutek, kot da je za to kriva membrana (sliši se enako, kot če slabe zvočnike daš do konca naglas).

Kakorkoli, moj zvočni čip je tale: Klik! - ker pa na zvočnem področju nimam prav veliko izkušenj, mi povejte, če je to neka noname firma ali imajo pod seboj količkaj trdna tla? :>

glinik ::

Po moje je najbolše, da greš ponovno v trgovino in te svoje slušalke primerjaš z ostalimi. Saj jih imaš še v garanciji ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Z-lot ::

To sem imel nekako v mislih na začetku, a so imeli v Kranju na žalost samo en primerek mojih slušalk (in še te sem kupil), prav tako pa ni prostora za preizkušanje slušalk. Ker TeraSonicu slušalke ne očitno ne povzročajo težav, meni pa, gredo moje v reklamacijo (in upam, da bodo kmalu dobili zamenjavo)

lp

TeraSonic++ ::

Hmmm verjetno bom zelo kmalu kupil boljšo zvočno katico in vseverjetno se bom odločil za Audigy 2 ZS , ker se mi za tako majhno razliko ne zdi vredno kupovati dražje TeraTec Aureon 5.1 Sky , ki je za 8 jurjov dražja [ čeprav je kul ;)].


p.s: Z-Lot veliko sreče pri reklamaciji ;)

Lp
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Dr Evil ::

Poganjat slušalke prek ojačevalca ali pa direkt iz zvočne pa le ni tako mala razlika.

Sploh pa je cenovna razlika med audigy2zs in sky v prid aureonu in ne audigyu,razen če misliš kupit oem audigy2,ki pa je mislim,da še veliko slabši od retail zsa- saj ma DAC nižje kvalitete.

No konec koncev je tvoj denar.Potroši ga kakor hočeš.Sem prepričan,da boš kot avdiofil prej ali slej kupil bolšo zvočno:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

[MYTiX] ::

Kje bi se dalo dobit sennheiser HD 485 naceneje?
podpis

delfinus ::

Da je s slusalkami res kaj narobe je potrebno preizkusat na pravi HI-FI opremi in ne na cenenih zvocnih karticah z maticne in MP3ji. Najbolje, direktno banana v HIFI CD player bolsje kakovosti in poslsuati Audio CD in ne MP3. Tudi meni Sennheiserce HD-555 pri dolocenih komadih, ki so prevec napitchani pac hrescijo, niso pa krive slusalke. To prej na cenenih nisem dozivel. Slusalke so pac veliko bolj obcutljive kot pa cenene za 5k SIT.

TeraSonic++ ::

Točn tko ;)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero zvočno in slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
402459 (1818) charlotte
»

Nova anketa: kakšna konfiguracija zvočnikov je priklopljena na vaš primarni računalni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
678050 (6345) Blum
»

[Hi-Fi] - Debata: Dobre slušalke ali dobri zvocniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10812545 (10128) Trancedeejay
»

[Slušalke] do 10K SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
739589 (6113) Fatboyslim
»

Kupujem Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
51241 (1115) [MYTiX]

Več podobnih tem