» »

nadgradnja lcd --> touchscreen

nadgradnja lcd --> touchscreen

jurcek ::

na ebayu sem videl kar nekaj kompletov, ki vsebujejo ono folijo, ki se jo da pred ekrat, da je zadeva potem delujoča kot touchscreen....

zanima me če ima kdo izkušnje s tem in če se kaj takega dobi tudi pri nas.

lcd je 7" in ga imam v avtu.

jurcek ::

kaj nihče nič ne ve o tem? al pa mogoče ve kdo kak drug način?

filtr ::

ej blage ane...prvic slism..0:)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

maticm ::

glede mojega znanja o LCD in touchscreen:

ne vem kako je možna predelava ampak niti šalterjev nimaš niti kakšne regulacije odčitavanja x-y osi... tko da dvomim da ti bo uspelo

Keyser Soze ::

Obstaja ena firma, ki to izdeluje. A pri nas močno dvomim da boš dobil to. Sicer pa imajo folije fiksne velikosti in mislim, da jih ne moreš kar prilagajat površini(jih rezat).

Mal pogooglaj. "touch sensor", "touch screen foil"...

jurcek ::

vidim da ne razumete kako zadeva deluje.

verjetno veste kako delujejo touchscreeni. touchscreen je navaden zaslon, ki ima preko zaslona še nekje 3mm debelo folijo, ki se preko krmilnika priklopi preko usb-ja na rač in mu sporoča kje je bil dotik roke.

v nemčiji to folijo za naknadnjo montažo proizvaja in na veliko prodaja firma ELO. Zadeva se prodaja v velikostih od 7" dalje. NE rabiš posegati v elektroniko lcd-ja, ne rabiš odpirati ohišja lcd-ja,...samo fiksiraš zadevo pred lcd zaslonom ali crt zaslonom, priklopiš na usb in zadeva je rešena....imaš touchscreen. mene pa pač zanima kako je z temi folijami, če jih prodaja kdo v sloveniji in kolko so cene.

Keyser Soze ::

In kaj ti ni jasno iz odgovorov. Morda to, da tega nihče še ni zasledil v Sloveniji. OZ. da tega nihče ne kupuje.

Da ne rečem, kakšna je natančnost takšnega dodatka. +/- 1cm??? Vse kar ni neposredno na LCDju oz steklu je šrot. KEr moraš upoštevati, da pride zaradi kota gledanja in pa debeline okvirja do zamika.

Poleg tega so 7" touchscreen LCDji že tako poceni, da dvomim, da se naložba v touch sensor in LCD ločeno sploh splača.

P.S.: Pa mislim, da vemo kako delujejo touchscreeni. Vsaj s tehničnega vidika.

drrogla ::

No "care", če veš klako deluje pol pa ne govor da je napaka +/-1cm.
Stvar je točn taka kot jo imajo navadn touchscreen LCDji gor, zato ne vem v čem bi bil problem, razen v dobavljivosti v Sloveniji. Če kdo zasledi kakšnega dobavljitelja naj to prosim objavi.

LP

Keyser Soze ::

Vsekakor ne modeli, ki ne potrebujejo posega v sam monitor in se preprosto namestijo preko obstoječe škatle, care. Malo zmeri samo debelino okvirja pri svojem monitorju pa okviru od touch senzorja pa boš videl.

cekr ::

touchscreen je navaden zaslon, ki ima preko zaslona še nekje 3mm debelo folijo, ki se preko krmilnika priklopi preko usb-ja na rač in mu sporoča kje je bil dotik roke.

3mm ?! folija?
Si znaš predstavljat, koliko je to?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Nejc Pintar ::

bolj verjetno 0.3 mm :\
3mm folija si sploh ne zasluži več svojega imena
Lahko je biti prvi, če si edini!

CCfly ::

Mogoče se pa tista folija imenuje punchscreen.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

zlobcek ::

Keyser soze zakva točno bi bla odstopanja? Verjetno je dodan progi za kalibracijo ane...

Poleg tega je to prilepljeno na zaslon, ki ima od dejanske slike na CRT-ju par mm odmika. Da o LCD sploh ne govorimo.

Drugače sem pa tudi sam iskal tako folijo po Sloveniji, ker sem dobil 7" LCD, ki bi ga vgradil v avto ampak ni touch screen. No, zaenkrat je nisem našel nikjer. Ven se mi pa ne da hodit.

Boeing ::

Preden se tega kdo loti naj se vpraša, kako bo zavaroval matriko... ob močnejšem pritisku se namreč deformira in konstantno deformiranje lahko povzroči, da stvar crkne/se razlije oz. karkoli podobnega. Vsi touchscreen LCD-ji imajo pod to folijo še steklo oz. trd prozoren akril, ravno s tem namenom.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Nejc Pintar ::

s folijo na lcdjih je treba biti nežen, drugače se kaj kmalu lahko pojavijo mrtvi piksli :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

jurcek ::

vem, kak so narejeni lcdji. sem zato tud razmišljal o enem plexiju, da bi ga dal med lcd in folijo ja.

pa se opravičujem za napako...malo sem se zatipkal. mogčo bi bit 0,3mm ja.

je že kdo videl to v sloveniji?

zraven je prog, s pomočjo katerega skalibriraš zadevo. 3 točke pol pa pač moreš pritisnit na točko, da kao program pol skalibrira zadevo.

jurcek ::

evo link...če bo kdo to še kdja iskal!
Povezava

Nejc Pintar ::

vmes daj čimtanjši pleksi oz. lexan, bo boljše (dobro je če ga dobro vpneš
Lahko je biti prvi, če si edini!

Istrian ::

Glede tega imam malo prakse z 15" lcd tu imaš link groovy
Je pa tako da nekateri imajo steklo pred lcd in pol tauch panel, da se lcd ne poškoduje.

Zakaj uporabljaš 7" LCD.

jurcek ::

lcd pride v avto, da bom mel sliko od carpcja. GPS in podobno.

simonchelo ::

Tleke k jest delam mamo take LCDje prevlečene s to folijo, sam so žal komplet uvoženi iz sosednje avstrije, tko da vseen ne bi mogu povedat če to prodaja kdo v SLO.
ciao


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG Nexus 5 počen ekran - vprašanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
306638 (5096) SonoR
»

Pomoč pr počenem steklu na tablici.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71496 (1275) red_baron
»

touchscreen laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
283202 (2498) BaRtMaN
»

modifikacija LCDja 4x20

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111471 (1277) Privatnik
»

Hardcano 9 Blue led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141606 (1156) _spirit_

Več podobnih tem