» »

S kanalnik in teletekst

S kanalnik in teletekst

Yossarian ::

Doma imam eno televizijo Nordmende iz konca 80 let prejšnjega stoletja oz. tisočletja (mater, kak je to staro), ki pa mi odlično deluje in ima velik ekran, problem pa je v tem, da nima S kanalnika in teleteksta. Zanima me, kljub temu da sem skeptičen glede cene, koliko bi kljub vsemu prišlo, če bi si dal vgraditi S kanalnik in teletekst. Lahko to sam ali moram k serviserju? Kateremu v Mariboru ali Ptuju?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Azrael ::

Za TTX, če TV nima pripravljenega mesta (slota ali pinov) za vgradnjo TTX modula, potem na TTX s tem TV pozabi. V tako predelavo ne bo šel nihče, ker bi to pomenilo skoraj toliko dela, kot bi ČB TV predelal v barvnega. Na papirju še gre, samo v praksi je skoraj neizvedljivo.

Če ima ta TV možnost naknadne vgradnje TTX modula, potem moraš nekje stakniti TTX modul prav za ta tip TV, samo novega boš težko dobil. Vgradnja je lahko easy, kot vgradnja dodatne PCI kartice v PC, ni pa nujno, lahko pomeni še nekaj lotanja dodatnih elementov, samo to je vse odvisno od tipa TV.

Za S kanalnik, baje so nekateri kablarji ponujali konverter, ki je omogočal sprejem S kanalov na TV brez S kanalnika, nisem pa ziher, če je to res.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tero ::

Namesto S kanalnika lahko mogoče priklopiš ker kak star videorekorder. ;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

SasoS ::

Star videorekorder ne bo imel S-kanalov, kene? :)
Jaz sem se že dolgo nazaj zanimal za tak pretvornik a me je cena odvrnila...stvar je ubistvu dodatna škatla s tunerjem ki jo potem priklopiš na scart...

pumaxx ::

Če je EURU šasija rabiš samo modul. Na predelavo za S tuner pa kar pozabi, raje prikluči video preko SCART konektorja in glej preko njega.

Yossarian ::

Saj tako imam sedaj. Mislil sem vseeno, če bi to bilo enostavno in poceni, pa očitno ni. Hvala za odgovore.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalna tv, dvd snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
73036 (2929) pero1
»

kabelska in DVB-T v enem kablu

Oddelek: Zvok in slika
82403 (2006) bbenci2
»

Starejši TV in kabelska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5931 (801) para!
»

Mam kaseto, kak presnet na COMP?

Oddelek: Zvok in slika
91332 (1197) zdravc
»

S-video priklop ... laptop to TV ... brez barv?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121344 (1174) OrlyTM

Več podobnih tem