» »

DOST MAM!

DOST MAM!

gorenc ::

kljub temu da sem na kablu LINK se ze tri dni ne morem aktivno udelezevati pogovorov na forumu.

Ker se tovrstne tezave pojavljajo meni in se nekaterim mojim prijateljem (na kablu), ne vem kako je z ostalimi uporabniki, ne vem ce je smiselno vzdrzevati forum oz. sploh kaj vlagati vanj?!
vsak dan je slabse in noben tuj forum (tudi ruski) se ne odpira tako pocasi kot tale slotech?! je to nesposobnost moderatorjev? tezko da bi tehnika tako zatajila, kaj ne?

slabo, zelo slabo

Tomi ::

Če se ne motim, je sedaj Primoža spet prijela mrzlica pisanja foruma na novo, tako da je to, kar imate sedaj, beta verzija, zato je počasen.
Sicer pa, SCSI diski in kontroler pridejo, tedaj bo bolje ( pa še search najbrž bo ).
metrodusa.blogspot.com

gorenc ::

aha, ok, bomo ze potrpeli

beeee, beeee

Loki ::

kdaj pa pridejo??
Naslednje leto?:(
I left my wallet in El Segundo

gorenc ::

verjetno nima smisla se naprej jamrati, kaj ne?

res me zanima kako ta stran laufa ostalim uporabnikom?
preden se mi odpre samo glavna stran slotecha, z zelo zasedenih serverjev gamespot.coma, medtem prenesem 60MB velik demo spil!

??????????????????????????????????????????????????????????????????

Tomi ::

Ja, sedaj je res kriza, ker ima Slo-tech svoje flashe.
Diski naj bi se pa zavlekli, ker gredo preko NY:O
metrodusa.blogspot.com

Huey P ::

gorenc: VSEM dela ZELO počasi... Jaz včasih čakam po celih 5 minut, da se odpre forum potem mi pa napiše "Opravičujemo se zaradi tehničnih težav....Počakajte trenutek in pritisnite osveži "

Za popizdit...


..::DOOM III: The Legacy::..

bobby ::

Men dela BP pa sem na 56k liniji. nikol ne čakam več kokr 10-15s

Predator ::

meni tud dela skor bp na analogcu; res pa je da majo kabelaši ogromen problem v dostopanju te strani, o tem bi Pek/Hitman več vedel povedat samo ne more na stran :D

Loki ::

men se pa zadnjih 24h sploh ne odpira, alpa ZELO radko (tut ob 23:00 ne).
Kdaj bo primoz popravil to z textarea v ie6?
Ka je tuki sploh narobe (konkretn)?
I left my wallet in El Segundo

Tomi ::

Ne, dejstvo je, da smo vsi na dial upu navajeni čakati. Na kablu je seveda drugače, zato prej opazijo, če se ne nalaga ok. Saj sam imam podobne probleme, ko pridem za vikend domov, ker v Ljubljani delal na linijah, ki imajo po 200 kB/s prenosa, doma pa imam 33.6 modem.
metrodusa.blogspot.com

TylerDurden ::

Jst mam ISDN Arnes, pa dela ko šus, brez problema.
Let\'s make some soap ...

[t502] ::

Ja zdaj ze nekaj casa se pocasi loda pa dobivam "streznika ni mogoce najti".

Sem pa na ADSL-u :D

[t502]

luni ::

zadnja dva dni je primoz nekaj popravil (vse uporabnike je prenesel v RAM namesto da se nalagajo z diska) in se kr pozna... stran se celo odpira...
Artificial Intelligentia

[t502] ::

Zakaj pa ne recimo slikice prenesete na account v f2s.com in se naj nalaga od tam? Bi vsaj malo razbremenilo server.

Lahko pa tudi kupite 3giga RAMa pa si ustvarite RAM-diske :D

[t502]

luni ::

ce bi bi meli plato ki podpira 3GB rama tezav ne bi bilo
Artificial Intelligentia

lordgreg ::

to z TEXTAREA je tako, da bi moral primož samo "rows=5" noter vsatvit, tako kot ma to za "cols" v TEXTAREA tagu.

imam ISDN arnes, uni-mb pa ni več za vzdržat. da res ne govorim o tem: "opravičujemo se...", ko res napišeš en kunkreten odgovor,.. popizdiš!!!

da ste pa disk in krmila naročili iz NY, pa ne morem verjet.. pa zakaj ravno od tam? zakaj recimo ne iz nemčije al' kaj podobnega? pa ravno iz NY.. da bo tak čez 1mesec odposlan disk, zaradi napadov in tega sranja...ccc...

pa kaj sploh počnete folk??

Huey P ::

Mene zanima zakaj forum šteka, ko grem gor recimo ob polnoči, ko je veliko, veliko manj ljudi gor (če je sploh kdo gor na Slo-Techu ob tistem času)?
Torej ne more biti problem disk ampak Primoževo programiranje?
Pa nekaj sem drugod tudi slišal, da če bi Primož to dobro sprogramiral potem ne bi štekalo.... to sem samo slišal...:8)


..::DOOM III: The Legacy::..

Tomi ::

LordGreg: diski gredo skozi NY, naročeni so pa bili na E-bayu preko Sergiovih sorodnikov z ZDA. Sicer pa, 20 9GB SCSI diskov in kontroler je bilo 50.000 sit, tako da se splača.
Huey P: večina ljudi gre sedaj na polnoč, zato je verjetno forum sedaj tudi takrat zaseden polno.
Je že oguljeno, ampak počakajte na diske..
metrodusa.blogspot.com

darh ::

zakaj ta racunica men ne gre v glavo ?
20 x 9Gb = samo 50k ?!?!?!
Excuses are useless! Results are priceless!

luni ::

Sej ni 50k, blizje je 100k, samo vseeno je to biznis stoletja. Diski in kontroler so pa bili kupljeni na Ebayu po propadu enega velikega podjetja ki je delalo RAID polja in so bili za đabe.
Artificial Intelligentia

Binji ::

Too! Forum koncno dela! Al je to sam zarad ure? Se mi je namrec prvic odprl po 3 dneh.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

sekundek ::

Glede na kopico komentarjev itd. sem se odlocil se sam oglasit. Kot prvo me zanima kaj za en HW mate, da vam dela tolk problemov. In kolk mate obiska, saj poznam strani, ki imajo ogromno obiska in delajo na windows serverjih z ne najbolj hudo tehnologijo pa stran dela cisto ok. Vi pa ne morete vkljucit iskanja itd, ker vam naj bi vse crknalo. No ce gledam pocasnost sedaj je res verjetno.

A ste pomislal, da mate mal slabega programerja in neustrezno programje, da ne izkoristi HW.

luni ::

Hardver:
Athlon 550
512MB RAMa
IBM DTLA 30GB IDE disk + Fujitsu 20GB disk

Obisk:
trenutno 3-3.5k na dan
Artificial Intelligentia

sekundek ::

no takle HW bi mogu v praksi stestirano sdrzat cca 10k userjev dnevno brez greske in to ne staticnih ampak dinamicnih strani. Je pa res da je treba marsikaj ustimat kar se tice raznih SQL serverjev in tudi web serverjev. Tako da tukaj vidim napako na SW in ne na HW, Je pa res da AMD je zeloooooooo slaba izbira pri streznikih, To ni procesor ki bi dan in noc delal in to resno delal.

Tako da vam predlagam, da si najdete enga ko se na UNIXe oz linux spozna in na streznike pa da vam mal optimizira. btw sam sem pr SQL strezniku profitiral za cca 30%

Loki ::

en admin (pajo) drgac dost obvlada linux sisteme; drgac bi blo pa tapravga profija zastonj nekako tezko dobit, kajne?
I left my wallet in El Segundo

Tomi ::

Hm, sedaj mi pa ni najbolj jasno, kako je to možno. Namreč ura je takšna, da naj bi bilo veliko ljudi na forumu, pa lahko berem vse normalno, spodaj pa še nalagam nekaj glasbe. Sicer sem sedaj na malo bolj stabilnem kablu ( sicer samo 8 kB/s ), samo je pa razlika velika.
metrodusa.blogspot.com

Paramedic ::

Kaj ni bil Primož zmagovalec na nekem tekmovanju v programiranju...že večkrat. Če ja, pol je programer že vredi, right?
PS.: Men laufa trenutno vredu na 56K
End transmission.

Loki ::

Prvi ne, ampak cetrti.
Ce je en tip programer, se ni nujn da je state of the art.
I left my wallet in El Segundo

sekundek ::

Sam sem programer in vem da vsakrsna pomoc prav pride. In da je stvar dosti bolje izdelana in optimizirana ce se jo lotita vsaj 2. Saj imata ponavadi vsak svojo resitev in se potem izbere najboljsa ali pa se njene najboljse ideje zdruzi.


poleg tega mi ni jasno zakaj je sel forum cisto iz nule delat. ogromno forumov je narejenih in dela ko ura. In potem bi samo dodal stvari, ki morda manjkajo. Pa se iskanje bi delalo.

Kaj ti pomaga forum brez iskanja. NIC. Ker se vprasanja ponavljajo v nedogled. Pa se to nekak mi ni jasno kako lahko vidim starejse poste. Lahko bi bile kje kaksne strani ali kaj podobnega.

Tako da predlagam, da poleg Primoža dobite še koga in naj sodelujeta. Ker vcasih sam na vsak nacin zelis nekaj naredit in je totalno komplicirano potem ti pa kdo drug pove drugo nadvse simpl pot.

Tomi ::

Zgodba o Primožu je bolj kompleksna, kot se zdi ( vsaj kar jaz vem ).
Ker prvi Slo-tech je bil bolj novičarska stran, in rabili so nekoga, ki bi sprogramiral skripto za pošiljanje novic na mobitel. Potem se je javil ( ali bil izbran, ne vem ), Primož, in je ostal.
Searcha pa ni zato, ker ga trenutni server ne bi prenesel. Že tako ali tako dela na trojni zmogljivosti, če pa bi bil search, bi se pa vse sesedlo. Tako da, ko pridejo diski ( kot verjetno veš, 20*9GB SCSI, samo jih bo samo 8 v serverju ), bo pa tudi search.
metrodusa.blogspot.com

sekundek ::

in kaj bo tam delalo 8x9GB diska. Tale slo-tech ne zasede toliko. In ne vem zakaj bi potem kaj hitreje delalo. Mimogrede. Baza verjetno ni vecja kot 100MB, al pa recimo da je 300MB. Torej se potrebno SQLu povedat da ima zase na voljo 300MB in da lahko tu uporablja, potem se mu pove da ima toliko in toliko od tega za serchanje po bazi itd .itd. (read the manual) in ce je baza torej 300MB velika, kar dvomim da je in to pri 512MB rama, mora letet in nima kaj po disku srotat. Upam da delate vsaj 1krat na dan VACUM ANALYSe, mislim da mate PostgreSQL.

Pa morda bi lahko kak sync izklopli itd. In kako je index postavljen je tudi zelo vazno, Dajte mal z EXPLAIN SELECT preverit kako so SQL stavki optimizirani. Potem uporabte kak php optimizer, mislim da je APC ali nekaj takega celo neke vrste CACHE za php in je celo zastonj.

S tem vasim HW in dobrim SW mora to spricat ko ura ne pa da crkuje dnevno. in to z searchom po celotni strani ne pa samo forum.

Jebiveter ::

Mene sam tko informativno zanima kaksni so ti diski (firma, model,...) in kam za hudica gre ostalih 12 diskov?!?!?!?;(( Oz. ni mi jasno kaj vam bo ostalih 12 SCSI diskov, ce pa imate samo en kontroler in ta bo v serverju (predvidevam)?
Aja, koliko pa pride $ na disk?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tomi ::

Kolikor mi je znano, bodo diski šli ( teh 12 ) naprej v prodajo ( cena cca. 25.000 ).
Specifikacije poglej v eni od tem Slo-techa ( ne vem točno, kateri ).
metrodusa.blogspot.com

alien-w ::

s tem denarjem se bo pa potem kupilo novo plato, proce in ram... Ah ja, malce potrpite!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performanse strežnika - izboljšave

Oddelek: Strojna oprema
362414 (1445) GooglePR
»

SCSI disk

Oddelek: Strojna oprema
161598 (1397) stromar
»

iskanje in stara sporocila

Oddelek: Slo-Tech
161086 (811) Sergio
»

Kriza! Kdaj dobite SCSI-ja?

Oddelek: Slo-Tech
221033 (759) Primoz
»

Odpiram tole temo, ker ne vidim nobene druge.

Oddelek: Slo-Tech
14987 (722) Tomi

Več podobnih tem