» »

Procesi mi obremenijo cpu na 100 % kaj je narobe?

Procesi mi obremenijo cpu na 100 % kaj je narobe?

nokia6310 ::

V taks managerju mi piše da je cpu obremenjen konstantno 100 %.
Zanima me kako ugotovit kateri program ga tako obremenjuje in kaj je vzrok da je skos tako obremenjen?
Zaradi tega se mi občasno dogaja da kakšne aplikacije ne odpre takoj ampak je kakšno sekundo ali dve zamika.
Zanima me ali je obremenitev rezultat enega samega programa ali vseh skupaj ki se uporabljajo?
Drugače mi laufa 37 procesov.
Baje da obstaja program za katerega pa ne vem kako se mu reče ki ti pove kateri program uporablja kateri proces?
Prosil bi če mi lahko kdo pomaga da rešim ta problem.
Hvala vsem in lp.

smonito ::

Pozdravljen!

Jaz sem imel podoben problem, procesor je bil skoz 100% obremenjen. Vendar sem imel virus ne spomnem se točno katerega tako da pojdi prvo s kakim antivirusnim programom, da vidiš če maš virus. Ne verjamem, da bi ti samo aplikacije obremenile procesor 100%.

Upam da sem ti kaj pomagal.

Lp

mare7 ::

jast imam nekje napisano ime programa. Če ga najdem ti napišem ime

lp:)

mare7 ::

ime programu je Process explorer . jast imam verzijo 8.61..priporočam ti da si pobereš program iz kakšnega progrema za pobirat iz neta ki drugace nevem če ga boš najdu.
No..ta program ti bo pomagal odkriti, katere datoteke dll odpirajo katere aplikacije.

upam da ti bo kaj pomagalo..lp

nokia6310 ::

mare7 in smanito hvala vama za odgovore!
Se da ta program poslati na mail?
blaz.petrovic@telemach.net?
Pa da preverim?
Drugače pa uporabljam nod32 ki mi ob koncu skeniranja napiše:
4 files can not be opend it is use by onoteher aplication or program.
Drugače pa mi ne najde nobenega virusa samo vseeno je čudno to.
Kaj naj še preverim razen tega programa?
Spywera mi vsak dan najde nekaj samo ga uspešno odstranjujem tako da nimam problemov s tem.

veteran ::

Hmm, saj Taskmanager lepo kaže obremenitev za vsak proces (v meniju 'Pogled' - 'Izbiranje stolpcev', vklopi 'Uporaba CPE')..
Tisti ProcessExplorer (dobiš ga na sysinternals.com, klik) je pa v bistvu malce izboljšan taskmanager...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

BaRtMaN ::

nokia6310: V taskmanagerju piše, koliko procentov kuri posamezen proces, v stolpcu CPU. Če ti večino procesorskega časa (meni trenutno 95%) zavzema System Idle Process, se ne sekiraj, ker je ta proces v bistvu samo števec, koliko sistemskih sredstev je neizkoriščenih.

nokia6310 ::

Nalozil sem program Process Explorer (tistega ko si ti povedal mare7) Najbolj mi zazira System Idle Process. Mogoce ve kdo kaj je to?

Meamoto ::

System Idle Process je količina prostega CPU-ja.

nokia6310 ::

Torej če prav razumem to pomeni koliko je prostega ne uporabljenega procesorja?
Je to to sem prav razumel?

sinko999 ::

nokia6310 kaj če bi prilepil sliko iz taskmanagerja pa ti bomo vse pojasnili. Pa če imaš system idle proces recimo 90%
potem ti ne more napisati cpu usage 100% ampak samo 10%

LP
Ni? ni ve?no !

Meamoto ::

Torej če prav razumem to pomeni koliko je prostega ne uporabljenega procesorja?

Točno tako.

mare7 ::

dej gor sliko pa nam bo mogoče lažje ti povedat
dej gor sliko od procesov in od grafa za cpu

BaRtMaN ::

Ah, sej smo ze ugotovili, da gre za Sys Idle Process.

nokia6310 ::

Aha zdaj mi je stvar jasna sliko pa bi bol težko gor dal.

mare7 ::

ok ok..sej ne rabi dat gor

gofra ::

@nokia:

Antispyware ti vsak dan nekaj najde ampak USPEŠNO odstranjuješ?
Večja verjetnost je, če mene vprašaš, da tega ne odstraniš uspešno. Če pa že, drezaš v žerjavico - ne bodi tako ravnodušen do spyware-a in pazi kje brskaš. Priskrbi si ustrezno zaščito.

Vsak dan nekaj najde....heh, človek, jaz bi že osivel!


lp

jurre ::

jaz imam eno podobna tezavo..meni pa razni programi zrejo prevec procesorja. Ni stalno na 100%. Zdle imam odprto opero in v task managerju skace od 5 do 9% (vcasih je bilo to na 0), potem laufa winamp ki mi porabi okoli 20,30% !! In msn podobno..in potem recimo gta igram, pa mi zacne stekat ko nekdo napise nekaj na msn...ce spremenim prioriteto gta-ju na high je pa ok... formatiral sem rac, prva 2 dni je bilo ok, 3 dan je ze stekal...nalozil sem se windowse 2k3 pa je podobno...suse linux mi pa deluje ok. Racunalnika ze nekaj casa nisem nadgrajeval, tako da ne vem kaj bi blo narobe in se tudi ne spomnim kdaj je zacelo to delat (sem mislil da bo ze format resil, pa sem ze 2x formatiral), me pa zelo moti saj imam obcutek da delam na eni stari kisti, sploh ce govorim s parimi na msn, ko potem utripa ene 6 okencev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

bastadu ::

alozil sem program Process Explorer (tistega ko si ti povedal mare7) Najbolj mi zazira System Idle Process. Mogoce ve kdo kaj je to?
Here we go again, LOL:D

nokia6310 ::

gofra:
Včasih piše 4 new kritical object včasih tudi več.
Potem pa grem desni klik select all pa next in potem me vpraša če želim odstranit dam da.
Čez kakšen dan ali dva pa isto zdaj jih je že 1500 removed vsaj tako piše.
In kaj tele črvički pravzaprav počnejo?
Pošiljajo informacije odpirajo razne reklamne strani še kaj?
mislim kaj škodljivega zame?

gofra ::

System idle process = trenutni odstotek prostih sredstev (dejte malo brat ljudje)

Vse ostale procese boste našli v GOOGLU! Dostikrat se ob zagonu računala začne izvajati kak scheduled task a la: scan, defragmentacija...in to pokuri veliko sredstev.



@nokia:

vsak spyware, tracking cookie, trojanec, backdor, črv ipd. sranja so škodljiva. Konkretno kako škodljiva so zate boš pa verjetno opazil šele ko boš na svojem trdem disku skrival kakšen bolj pomemben podatek kot je recimo GTA San Andreas ;)



lp

nokia6310 ::

Mogoče bom neumen ispadu ampak vseeno kaj je GTA San Andreas?

kihc ::

Igrca, nedavno nazaj izšla
x

nokia6310 ::

Hvala ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp - cpu 60 %

Oddelek: Operacijski sistemi
6684 (527) gregor
»

Težave z računalnikom - pomagajte prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
61203 (1094) gorenjc
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382850 (2240) Mihec1990
»

CPU je 100% nonstop

Oddelek: Pomoč in nasveti
71140 (1067) Goldee
»

Obremenitev procesorja!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61156 (1084) zbogi

Več podobnih tem