» »

ADSL težava - prekinjanje, počasnost,...

ADSL težava - prekinjanje, počasnost,...

pitarda ::

Pred kakim mesecem dni so mi zamenjali ADSL modem,... sedaj imam Callisto 821+, prej sem imel pa SI2000 od Iskre.
Problem je sledeči: Takoj, po menjavi na novega, mi je delal internet normalno. Iz službe sem se z lahkoto povezal prek Remote Desktop-a na domači PC,... doma imam tudi strežnik za svojo spletno stran in je od drugod delovala normalno hitro,...
Dobre tri tedne po tem, mi je pa začela zadeva štekat!
Če se hočem povezat prek Remote Desktop-a, mi prijavno okno še pokaže, potem se pa ne premakne več in čez nekaj časa sam prekine povezavo. Internet strani zlepa ne odpre,... en del jo naloži, potem pa konec!
Je možno, da mi ADSL modem blokira? Ker drugih sprememb ni bilo!

Hvala.

Seth ::

Probaj inštalirati nov firmware (mogoče se mu je kaj zaciklalo), ali pa če ima mogoče kakšen reset gumb.


lp,
Seth
Seth

pitarda ::

Firmware-a ne morem naložit,... uporabniško ime in geslo je spremenjeno in ne morem ničesar nastavljat :'(
Tisti reset gumb pa ne vem, čemu služi, ker ne j... žive sile :))
Najraj bi zamenjal modem, ampak,... kako jim na Telekomu dopovedat, da je res modem problem?

Dons bom skušal dobit od kolega ADSL modem, tolk da stestiram, pa dobim dokaz, da je modem zanič.

Seth ::

No ja, najprej res probaj zamenjat modem, pa boš videl ali je fora v njem. Ponavadi to reši problem


lp,
Seth
Seth

Mediator ::

Pr meni je blo isto, nakar smo ugotovili, da linijo zavira prenapetostna zaščita, ker sem kar nekaj kilometrov oddaljen od mesta...sam če ti je prej normalno delalo pol verjetno to ni to,ali pač....

pitarda ::

Hmm,... nimam zaščite,...

Je pa zanimivo, da mi pa zdele trenutno dela tko kt prej.... možno, da so imel na centrali res kako težavo. Bom zdele testiral.

Hvala.

miLek ::

Men še vedno ne dela dobro, imam iste tezave kot ti, vedner nimam novega modema. Sem ga resetiral 2x in nič ni pomagal. Siolovci, barabe, spet nekaj serjejo ;((

Jan987 ::

jest morm zadnje čase maoj adsl modem ene 2x na dan resetirat. problem je v tem da internet kr neha delat ko pa zresetiram je pa vredu.

miLek ::

Men je to ucer zacel jebat (1. avgust -> zvisanje cen), operatorja da bi ga nazjav pa tak ni nobenga za dobit.

pitarda ::

Hja,... men ga še zmeri serje,....

Sem zamenjal modem (od kolega), ista napaka,... sem priklopil različen PC direkt na ADSL modem in je bilo ISTO!
Upload mi ne dela normalno,... sem probal prek ftp-ja upload na freeweb.siol.net, pa mi hitrost skače med 500b/s do 16k/s,... vmes pa seveda crkne, prekine,... karkoli,...

Sem klical na 116, povedal problem,... zdej bom pa počaku, kaj bo.
Download mi dela pa normalno 200k/s,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011465 (8976) Kyou
»

Torrenti preko Tuš Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
244629 (2190) Yacksy
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963602 (27297) JoskoMacher
»

Šumenje v telefonu ob ADLS povezavi

Oddelek: Omrežja in internet
111628 (1318) KTr1sk
»

Težave z ADSLjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141187 (971) MKrmec

Več podobnih tem