» »

GeforceMX uporabniki!

GeforceMX uporabniki!

drejc ::

Imam en problem. Imel sem v3 2000 AGP, in pred nekaj dnevi nabavil Herc 3dprophetIIMX Dual display video. V vseh spilih, ka tecejo prek DirectX-a (nfs5, sydney2000, hemeworld,...) mi slika malce utripa. Zanimiv je, da mi v OGL spilih (q3, Elite force,...) dela brez problemov. Okej, da vam nastejem, kva vse sn ze probu: -vse stvari, ka pisejo o tem na www.geforcefaq.com; uporabil nvreffix prog in nastimal vse osvezevalne frekvence na 85hz (in vec v nizjih resolucijah od 1024); uporabil 6.30 drajverje z DX7 in DX8, ter 7.17(beta) z DX8. Okej, dej me pa zanima, ce je imel kdo podobne probleme in ce jih je uspel resit.
moj PC:
athlon 700 (slotA), MB epox 7kxa, OS win2000, monitor IBM p70, 128mb ram.

ChiefThunder ::

Hm, mogoče je kartica kj zje#ana.
Stare gonilnike od V3 si pa odstranu, a ne?

Sirki ::

Mam jst iste težave. Direct X ne dela lepo spoljoh ne, OGL pa. Brskam po netu in nekje nešel članek, da je problem VIA-jino čipovje na MB in Geforce, ki se nekako ne zastopita ravno najbolje. Zaenkrat. Bo treba mal počakat na kakšen nov bios za MB ali pa za Geforca.

Smola pa taka.

MRB0rYS ::

Men služi geforc kar uredu za enkrat
b0rys

TESKAn ::

1) Preventiliri računalnik. Možno je, da se kartica pregreva.
2) Zbriš vse fajle, k majo v imenu '3dfx'.
3) Odinštaliri igre, k štekajo.
4) Reinštaliraj drajverje za MX - a + DX 8
5) Če ti še zajebava, poklič izganjalce hudičev/duhov.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AndrejX ::

Tudi sam imam GeforceMX, pa dela čist lepo. Sem pa naložil najnovejše URADNE gonilnike, popravek za VIA čipovje in ostalo.

AJA: če imaš Durona ali Athlona si naloži popravek, ki sta ga izdala AMD+Microsoft, kjer je popravljena napaka z AGP vodilom.

luni ::

hm mogoce pa je to tisti problem, da vse igre pod win2k delujejo pri 60Hz?
Artificial Intelligentia

Pepo ::

Drejc, sem imel verjetno isti problem, da mi je zlasti spodnji del ekrana v Dirct 3D kar mocno utripal. Odpravil sem jih z izklopom Y- sinhr. Gres v nadzorno plosco. display latnosti. dodatno, Geforce MX, Adittional 3D, More 3D, izklopis default: Autoselect v Off, pa morebiti bo.

Pepo ::

Drejc, sem imel verjetno isti problem, da mi je zlasti spodnji del ekrana v Dirct 3D kar mocno utripal. Odpravil sem jih z izklopom Y- sinhr. Gres v nadzorno plosco. display latnosti. dodatno, Geforce MX, Adittional 3D, More 3D, izklopis default: Autoselect v Off, pa morebiti bo.
Tehnika ljudstvu!

Sirki ::

PePo-ov nasvet deluje. Direkt X sedaj dela kot nov na mojem Geforcu. Trapasto toda resnično...

Yohan del Sud ::

via in geforci se resnično ne razumejo. Pomaga samo najnovejši viin patch in pravilne nastavitve. (Duh!)

luni ::

Yohan kako lahko reces da se ne razumejo, ce je tipo podal eno zelo preprosto resitev ?!
Artificial Intelligentia

Sirki ::

K vsi ostali pojma nimamo po Yohan del Sudovem mnenju naj nas pol frajer razveseli z linkom za ta "NAJNOVEJŠI" Viin patch.

drejc ::

Hvala za predloge. To,z v-syncom na disabled sem probal ze prej (www.gedorcefaq.com), ampak mi je samo zmanjsalo utripanje. Drugace sem pa prisel do resitve! Predn sn su na pocitnce, mi je umru napajalnik, tak da sn sele danes nabavu 300Watnega (prej 235w). Dela, ko majka, pa se sesuva se nc vec.:D

bluehacker ::

Haha mislim da je mx cisto ok kartica za svojo ceno, ceprav ima samo dva cevovoda???

A so cene v SLO glede na druge drzave kar drage:D
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

AndrejX ::

Vedno je stvar v gonilniku, če seveda drugače vse funkcionira. In če je priklopljeno na štrom.

Imam pa izkušnje, ko grafika utripa preprosto zato, ker je engine igre zastarel, ali pa nedodelan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kera Grafa je boljša ?

Oddelek: Strojna oprema
231521 (1136) DominusSLO
»

radeon 9000

Oddelek: Strojna oprema
21994 (784) boštjan
»

Direct3d -> je BSOD, OpenGL ni BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
71195 (1136) boštjan
»

Razmerje moči

Oddelek: Novice / Grafične kartice
81778 (1778) ZanzeK_001
»

DirectX8 in nv7.27

Oddelek: Zvok in slika
141732 (1431) sleby

Več podobnih tem