» »

CRT vs LCD monitorji

CRT vs LCD monitorji

Elton ::

Ali se res pri LCD monitorjih ne da nastavljati resolucije. Ali je potem sploh dober za igre?

Binji ::

Zakaj da se ne bi dalo? Sej je obicen monitor sam da ima drugacno tehnologijo prikaza.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ChiefThunder ::

itak, da se da...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

matter ::

Da se, samo bo slika nekoliko kockasta. 15 inčni LCD naj bi delovali na resoluciji 1024x768 pikslov. Tuki bo slika optimalna za ta zaslon.

andrej ::

da se ampak ne tako kot pri CRT. Pri CRT imas lahko skoraj poljubno resolucijo.

Pri LCD imas fiksno resolucijo in jo kot taksno ne mores spremenit. Ce spremenis resolucijo mas dve moznosti. Prva je da das manjso resolucijo in okrog vidis crni rob. Druga je da ti sliko interpolira, vendar kvaliteta trpi. Ne mores pa povecat resolucije.

Torej, da se resolucijo spremenit, ampak se zdalec ni zadeva podobna CRT, kjer lahko imas poljubno resolucijo...

MadMicka ::

Kaj pa slika pri ta pocen LCD-jih, kolk je kej dobra? mislim, ce npr. buliš v dober monitor 5, 6 ur ni problema, kaj pa pri LCD?

tha_man ::

Pri LCD-jih seveda lahko spreminjaš ločljivost, samo slika bo potem zamegljena (neki podobnega kot antialiasing :)

Sicer pa si lastim trenutno enega najcenejših LCD-jev, če ne kar nejcenejšega (Hansol 520F - 120 jurjev), pa je slika na 19" Iyami CRT (cca 150 jurjev) opazno slabša kot na LCD-ju, da sploh ne omenjam kakih cenejših CRT-jev. Res da jo tam lahko gledaš čisto od strani, ampak ostrina, geometrija in kontrast se preprosto ne morejo meriti z LCD-ji, tudi najcenejšimi. Prednost nekaterih dražjih LCD-jev je le v tem, da imajo nekateri digitalen vhod, kar že v kali odpravi kakršnokoli sneženje, in da nekatere lahko obrneš pokonci itd...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuky ::

ej, povej kako z igranjem iger na hansol lcdju,
bral sem da ima dotični model dober response time.
kako je igrat naprimer kakšne hitre igre ( quake,ut...)

Pikachu ::

Sem srecni lastnik Philipsovega 15" P2 modela in lahko recem, da NIKOLI vec ne grem nazaj na CRT monitor, pa magari 24" Mitsubishi!

Noben navaden monitor se ne more primerjati s tem LCD-jem. Problem je le velikost, vendar moj dinar ne nese visje (18").

Glede odzivnosti: ne opazis nobenih problemov, slika je tekoca tako pri gledanju Tv in DVD filmov, kut tudi pri igranuu iger - tudi UT pri 60fps!!!

Barve so odlicne, geometrija in ostrina tudi. Manjse locljivosti niso problem - no bes locil od CRT.

Podpira vse locljivosti, manjse od 1024x768.

tha_man ::

Moj model ima response time 45ms, nov model ki ga boš sedaj kupil (H530) pa ima baje 25ms, ampak ti povem da razlike ni, prav tako kot tudi problemov z odzivnostjo ne, na nobenem od modelov. Sem probal GP Legends, NFS Porsche in še par drugih, pa ni bilo razlik med mojim prejšnjim CRT-jem in tem. Slabša odzivnost v primerjavi s CRT-ji se pozna edino pri premikanju miškinega kurzorja ali oken (fonti se zameglijo), pri igrah in filmih pa razlike med CRT-jem in LCD-jem ne boš opazu, kot pravi tudi Pikachu. No, v manjših ločljivostih je slika malo meglena, ampak to bi itaq bil problem samo v windowsih, kjer pa ne boš dajal v manjšo ločljivost.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

totimato ::

No moje izkušnje so take, da LCDja za igre ne bi (še) kupoval.
15" (mislim, da je bil hyundai, nisem siguren) sem uporabljal na 1024 * 768 in cem bil zelo zadovoljen. Sploh kar se tiče utrujenosti in obremenitve oči!!! Sem pa na njem igral unreal in se mi zdi, da je tu in tam kakšna stvar imela malo senco...

lp

totimato

kuky ::

novejše serije lcd so precej boljši glede response tima.

Videl sem Eizo 15" ki ima response time 6 ms, je pa malce drag okoli 220.000 ima pa full dobre barve.

www.chl.it

ko bom velik si ga bom kupil ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557204 (5888) trs
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645417 (3960) Marjan
»

Nakup monitorja CRT ali LCD- svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
332025 (1510) matej123
»

Lcd ali navaden monitor???

Oddelek: Kaj kupiti
101258 (1075) Popeye
»

Dejstva o LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
503964 (3176) matter

Več podobnih tem