» »

iz hi8 (analog) ali vhs na pc z VIVO kartico

iz hi8 (analog) ali vhs na pc z VIVO kartico

lalan ::

V kakšen format,resolucijo ipd, naj zajemam video za ohranitev čim boljše kvalitete za kasnejšo peko na DVD in mogoče kakšno manjšo obdelavo?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

SasoS ::

Zajemaj mjpeg na čimboljši kvaliteti, 720x576...če nimaš dovolj diska ali pa se ti ne da ukvarjat z obdelavo zajemaj direktno v mpeg2 ampak bo rezultat slabši.

lalan ::

Pri devices imam nastavljeno:
Video input: nVidia WDM Video Capture (universal)
Video standard:PAL_B
Frame rate 25,000
Color space UYVY
Output size 720*576

Pri ENCODE pa so možnosti:
avi.wmv,real media,Mpeg1,Mpeg2,Non-StdVCD,VCD,SVCD,DVD,miniDVD in pa gumb encode setings (za vsakega posebej najbrž)

Kaj naj torej nastavim
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lalan ()

lalan ::

danes sem probal zajeti v mjpeg,vendar je obdelava (prehodi ipd) praktično nemogoča,ker mo 1.3 procesor 1n 512 rama najbrže ne zadostuje.(predvidevam,da je v tem problem.
Z Ulead studiom sem probal narediti dvd menije,ki se sicer naredijo,vendar po kliku na next,ko je tisti daljinec za predogled DVDja teh menijev ni več (je samo en file).
Vseeno sem dal narediti DVD (zajetega videa iz hi8 je bilo caa 20 min).Izgleda pa, da bo mlelo celo noč........
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

CaqKa ::

video obdelava je že od vedno procesorsko zahtevna. rami niso tolk važni. procesor pa hitrost diska.

lalan ::

Rezultat:tudi po izdelavi DVD videa in ogledu na tv močno zatikanje.Slika je sicer suuuper(sem bil presenečen)
Kaj bi pomagalo, da se slika pri zajemu z mjpeg nebi zatikala:
-spremeniti nastavitve v mjpeg (nekaj sem bral o bitni hitrosti-kakšna naj bi bila)
-ali so mjpeg codeci ralične kvalitete (kateri bi bil za moje delo najbolši)
Danes sem probal zajemati avi brez softwearskega kodiranja (je opcija v programu in ne vem, kaj je to)
mislim da mi je prvič uspelo,da se mi potem pri predogledu na računalniku slika ni zatikala.Bil pa je posnetek nekoliko slabše kvalitete.
Dvomim,da bom pri konf. računalnika sploh lahko naredil to,kar želim: Spraviti HI8 posnetke na DVD in da bi bila kvaliteta posnetka podobna, kot HI8 direkt na TV.
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

SasoS ::

mjpeg (ja z j-jem in brez cifre :D) je procesorsko dokaj nezahteven kodek, brez P in B framov (kar pomeni da ga lahko odrežeš kjerkoli...mpege lahko samo pri keyframu) ki ti video stisne dovolj da lahko zajemaš polno ločljivost (nekompresiranega videa je 25MB/s za 720x576 - probaj to shranit kam na disk :)). Sam največ uporabljam Picvideo kodek ki nima bitrate nastavitev ampak samo stopnjo stiskanja kjer naštimam predzadnjo (19). To zasede okoli 8MB/s. S takimi nastavitvami tudi kak p3-700 ne bi smel imet težav, moj athlon 2200+ pa to stiska z levo roko.
Za kasnejšo obdelavo komp ni važen (pač...čakaš dlje), seveda pa moraš video v prvi fazi zajet brez izgub (brez dropped framov, oz. čimmanj).

CaqKa ::

Iz hi8 na dvd je sicer najlažje spravit s pomočjo dvd recorderja, ki so sedaj kolko sledim dvd/divx temi že po 45ksit, mogoče celo kasneje.
btw imaš kaj dropped frame? pa kako močn računalnik imaš, pa kak hiter disk?

lalan ::

Hvala za pomoč
Disk sem pred časom zamenjal in je 7200
procesor je amd thunderb. 1.3
512 sdr
Hmmm.A je mogoče treba tud v nastavitvah za leadtek gf4ti4200 my vivo pazit,kako je kaj nastavljeno okoli video zajema te kartice??
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lalan ()

lalan ::

Izgleda,da je moj cpu prepočasen za realtime kodiranje z mjpeg.Sem zajel kar z opcijo brez softwearskega kodiranja,kar pa pomeni 1min posnetka=1G na disku.Torej ena HI8 kaseta caa 65Giga na disk.Po tem sem zadevo obdelal z prehodi ipd, ter zapekel v DVD format.
Malo bo zamudno spraviti arhivo 15 kaset na DVD-je,ampak bo šlo.
Zanima pa me,če je "dobro",da se disk tolikokrat napolni z tako veliko količino podatkov in briše v koš?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

lalan ::

Izgleda da ne bo šlo z mojim sistemom.Za nadgradnjo bi blo treba dato okoli 60Ksit.(matična,procesor,ram)
Kaj pa menite o WinFast PVR 2000, ki ima strojno kodiranje v mpeg2.Če prav razumem, računalnik ni obremenjen.Ali ima kdo izkušnjo z zajemom vhs z to kartico?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

SasoS ::

Ja jaz jo imam. Zadeva res uporablja zelo malo cpuja (~ 10%). Je pa tako da za arhiv posnetkov bi sam raje uporabil mjpeg metodo. Ker video že dobiš v mpeg formatu je kakršnakoli nadaljnja obdelava težka in nujno pomeni še nadaljnjo izgubo kvalitete. Že takoalitako so pri hitrih scenah hitro vidni kvadratki, tudi pri 6000Kbit/s. Je pa stvar odlična če hočeš nekaj na hitro posnet...

laguna ::

No ne vem kako hiter je tvoj računalnik, vendar se splača, da sprobaš naslednje:
1. poskusi s kodekom Huffy - zelo hiter, zasede pa ena sekunda cca 10MBajtov, zvok PCM
2. poskusi s kodekom ffdshov, izberi MJPEG, daj da ti naj ohranja kvaliteto in daj na 99%, ki zasede približno 2.4MBajtov do 3MBajte na sekundo, zvok pa daj na PCM 44.100 khz, 16 bit stereo (lahko daš tudi na 100% vendar mislim da ni potrebe - glede kvalitete).

Če ti tudi tukaj izpušča slikice (file drop) potem zmanjšaj resolucijo na 704*576 ali pa celo na 640*576 ali na SVHS kvaliteto 480*576, pri kvaliteti z zajemanja HI8 se ti kaj dosti ne bo poznalo, poznalo pa se bo na hitrosti zajemanja. Pozneje pa lahko vedno skodiraš s kakšnim xvid, divx kodekom ali katerim drugim kodekom, seveda je priporočljivo kodirati v dveh prehodih.Priporočljivo je tudi pred kodiranjem odrezati spodnje in zgornje 8 pik (720*560) ter vstaviti zgoraj in spodaj črn okvir (resize funkcija), pri čemer se ne spremeni notranja slika, ampak se dodajo zgoraj in spodaj 8 črne linije. To je pametno naredit, saj pri zajemanju z VHS in kamer so spodaj testne črte, videne kot "zmazek".

Lep pozdrav.
lagunaaaa

CaqKa ::

>>> Izgleda da ne bo šlo z mojim sistemom.Za nadgradnjo bi blo treba dato okoli 60Ksit.(matična,procesor,ram)
>>> Kaj pa menite o WinFast PVR 2000, ki ima strojno kodiranje v mpeg2.

za 45ksit dobiš samostoječo komponento, dvd recorder. priklopiš kamero gor, stisneš play in na recorderju record. pa imaš vse skupi na dvdju. če vzameš dvd+rw medij še imaš opcije editiranja. imagine that.

lalan ::

Bo padla kar varijanta od CaqKe, pa raje čez kakšno leto nov comp.....
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajem optimalne slike

Oddelek: Zvok in slika
91242 (1132) ReBi
»

Zajemanje videa

Oddelek: Zvok in slika
101820 (1642) Yossarian
»

Najboljse zajemanje videa na pc?

Oddelek: Programska oprema
142110 (1745) rimljan
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62209 (2138) kurjač
»

Iščem program za zajem videa!!

Oddelek: Programska oprema
111371 (1268) marS

Več podobnih tem