» »

Pomoč pri nakupu diska?!?

Pomoč pri nakupu diska?!?

Nocko ::

Najprej en lep deževen nedeljski dan!

Hmm, prosil bi vas, če mi mal pomagate pri izbiri novega diska!

No okrog kapacitete sem se že odločil da bo to 250G disk, na tržišču je kar nekaj takih primerkov in posledično je odločitev izredno težka, nekako se odločam med:

- Hitachi Deskstar 7K250 250GB (HDS722525VLAT80/08K0466)
8MB Cache • 8.5ms • 3 leta garancija (CENA: 82 eurov)

- Hitachi Deskstar 7K250 250GB retail (HDS722525VLAT80/08K0466-RT)
8MB Cache • 8.5ms • 3 leta garancija (CENA: 110 eurov)

- Maxtor DiamondMax 10 250GB (6B250R0/6L250R0)
16MB Cache • 3 leta garancija • L-Serie (CENA: 81 eurov)

- Maxtor DiamondMax 10 250GB retail (L14R250)
16MB Cache • 2 leti garancije (CENA: 99 eurov)

- Maxtor MaXLine III 250GB (7B250R0/7L250R0)
16MB Cache • 5 let garancije • L-Serie (CENA: 96 eurov)

Hmm, no sem nakako na Geizhals našel, hmm saj je res dosti tega a res ne vem kaj naj vzamem! Nekako me mika da bi sprobal teh 16MB predpomnilnik!

En čas je veljalo da ta Hitachi zelo zelo trga, hiter in kolk tolk zanesljiv disk, aja kaj mi lahko kdo prosim pojasni razliko med določenimi diski, saj po ceni sodeč bi mogla neka razlika bit, v opisu pa nisem nič našel, razen ta RETAIL, to je mišljeno da so kabli in te stvari poleg ali kako?

Aja, to so vse IDE diski, ker trenutno še nimam osnovne ki bi to podpirala! Hmm, rad bi pa da bi disk čim bolje delal!

Sedaj pa kar z besedo na dan!

Hvala že v naprej!

@ Nocko

dxx ::

- Hitachi Deskstar 7K250 250GB (HDS722525VLAT80/08K0466)
8MB Cache • 8.5ms • 3 leta garancija (CENA: 82 eurov)ž

Priporočam, ne moreš zgrešiti z nakupom.

Calligula ::

Tako je. Prvi disk se najbolj splaca.
Dobis pa ga tudi pri nas na kakem PC-DOM.net ali podobno za par jurckov vec.

Slowenc ::

Razlika med določenimi diski je v hitrosti (obrati-> čas dostopa do podatkov) ter glasnosti (meni zelo pomemben dejavnik).
Kakšna je glasnost hitačijev, ti bodo povedali njihovi uporabniki, za Seagate ti jaz povem da so zelo tihi, WD tudi, Maxtor sploh ne.
Če te pa zanimajo hitrosti diskov priporočam tole že kar glomazno temo.
Skiny gate.

dxx ::

Glasnost hitachija je v tem primeru celo 1dB nižja kot pri seagatu, tako da s tem ni težav.

Nocko ::

Najprej hvala za vse vaše odgovore!

Hmm, joj če že 14 dni nekako iščem pravo rešitev pa ne vem ne! Trenutno imam Maxtora 60G in je res neslišen!

Hmm, saj gre se mi za "hitrost" in pač da mi ne bo preveč cvilil! Sem po netu že iskal kak test med Hitachi in Maxtor, pa nič nisem našel!

Aja, kaj mogoče ve kdo katera linija je novejša:
DiamondMax 10 ali MaXLine III 250GB

Joj, če me teh 16MB tako mika!

Sami ::

Vzami prvega Hitachi-ja 7K250.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Cosmo ::

Če boš vzel Hitachija vzami novega - serijo T7K250.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zheegec ::

za Seagate ti jaz povem da so zelo tihi, WD tudi, Maxtor sploh ne.

7K250 se mi zdi precej bolj tih od WD JB serije, imam oba.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nocko ::

Hja, zopet ta Hitachi, hja kake so pa kaj izkušnje z maxtorom? Hmm za tega Hitachija 7K250 vem da je že lep čas na tržišču, je pa res da diska ne bom kupil za nekaj dni! Hmm, kolk sem videl ima ta Maxtor kaj nekaj bombončkv in ta Diamond10 se je v testu zelo dobro odnesel, no pač Raptonu se ne da konkurirat z 7200!

Joooj, sem v full dilemi,ker če disk ni OK, pol pa vse zeza!

Nocko ::

Sami

kaj ni to samo za SATA II, jaz bi pa rabil z 1x navadni IDE disk, ko bom pa kupilnov stroj, bom pa tudi o takih bombončkih razmišljal!

Za net pa te stvari, pa je moj se čist OK

dxx ::

Hitachi je najtišji in mislim da celo najhladnejši, resda so bili maxtorji (80GB) zelo zelo dobri, mislim pa da sedaj že rahlo zaostajajo. Hitachi je pri glasnosti za malenkost prehitel Seagate po hitrosti pa seagata in še vse ostale prekaša. Problemov z zaneslivostjo ni nič več kot pri ostalih diskih, edino če omenimo maxtor ki se je zadnja leta malo "poslabšal", ampak vseeno ni veliko okvar kot v serijah IBM Deathstar>:D (deskstar).

Nocko ::

Hja hvala za odgovor!

Saj tudi po tujih forumih priporočajo tega MaXLine III če bi mel SATA, ker ga pa nimam se nekako nagibam k Hitachiju, sem na Pelugi pogledal tudi za T7K250 ampak imajo samo 160GB, kar je zame premalo!

V bistvu kaj je sploh novga v primerjavi z 7K250, če je sploh kaj, jooj če se res tako težko odločim, ker saj če disk ne dela OK, tudi druga ne bo OK, no sajres da je trenutno ta računalnik star 5 let in da mam namen do konca leta zamenjat vse skupaj, tako da bi tega imel sedaj za brskanje po internetu, shranjevanje in P2P in tako pričakujem od diska zanesljivo delovanje 24/7!

Upam, da nisem tečen z tem, samo se raje posvetujem, kot pa napačno kupim stvari!

Nocko ::

Kaj mi lahko kdo prosim pove kaka je zanka tukaj!

http://geizhals.at/a133929.html

Namen ga imam kupiti v Pelugi, pa sem v iskalnik napisal not T7K250, mi ga je lepo našlo, a na opisu od peluge ne duha ne sluha o T7K250 ampak le 7k250?!? Bi mogel gor poklicat pa vprapat kak je z tem?

Sami ::

Nocko: Hitachi 7K250 diski so za ATA, SATA in SATA II.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Nocko ::

THX Sami!

Sem včeraj mal površno pogledal in je res tako kot si ti napisal!

Hmm, komu poznane spremembe med 7K250 in T7K250?!?

Glicerin ::

Rečte kaj je bolš kupit SATA al ATA?
Najrajš bi ATA kr bi ga lahko dal pole tud v ker drug računalnik če bi blo treba, SATA pa ker je hitrejši. V ceni je pa minimalna razlika.

dxx ::

Trenutno pri serijah diskov s 7200RPM ni točno izmerljive primerjalne hitrosti med SATA in ATA, ker še 133 vodilo ni izkoriščeno do konca, tako da edina prednost(trenutno) SATA vodila je v ozkem kablu;)

Sami ::

ker še 133 vodilo ni izkoriščeno do konca, tako da edina prednost(trenutno) SATA vodila je v ozkem kablu

Točno tako.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tea Time ::

Me samo zanima... Pred nekaj časa smo se pogovarjali s kolegi in je eden zelo hvalil Maxtorjeve diske Baracuda... Da so zelo tihi itd... A je to res? V primerjavi s Hitachijem?

Hvala za odgovor.
Have a break!

dxx ::

To niso maxtorji, kvečjemu seagati ki pa so znani kot tihi diski, vsaj novejše serije.
Hitachi ga prekosi v hitrosti in 1dB nižji hrupnosti,zato sem pa hitachija kupil, drugače bi seagata.

Tea Time ::

Ups. :8) Hja... Bom drugič bolj pogledal. Hvala za informacijo!
lp.
Have a break!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri disk

Oddelek: Kaj kupiti
101290 (1062) boc
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452744 (1956) Dr_M
»

Kje v SLO dobiti Hitachi 7k250 diske najceneje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
755711 (3459) boštjan
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271773 (1427) Caligula
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191263 (1028) glinik

Več podobnih tem