» »

Pomanjkanje novic na S-T

Pomanjkanje novic na S-T

yimi ::

Število objavljenih novic na slo-tech.com za posamični mesec:


Verjetno slika vse pove. Če pa ima kdo željo, da si ogleda tabelo s podatki: KLIK

Podatki o številu novic so bili parsani iz arhiva novic na slo-techu. Za njihovo točnost ne odgovarjam:) .
  • zavaroval slike: Predator ()

Primoz ::

Parser ti ne dela ...

There can be no real freedom without the freedom to fail.

Boeing ::

Primož, ti pa ne znaš risat grafov :)

Naklon krivulje pomeni število novic. Ki pa se manjša s časom :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Microsoft ::

Mas mogoce link do najdaljse novice (do novice z najvec znaki), mogoce do novice z najvec odgovori (samo stevilo odgovorov) in novice z najvec znaki v odgovorih (skupno stevilo vseh znakov v vseh odgovorih na novico)? To bi blo sweet.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

primoz: na tvojem grafu se vidi, da bremza plava crta
I am NaN, I am a free man!

Primoz ::

Črta že bremza ;)) samo ne toliko kot to kaže yimi. Pa kaže tudi da so se dolžine malo spremenile. Pa kaže tudi, da imamo take probleme konec vsakega poletja. Pa kaže tudi, da graf septembra običajno postane konveksen. Moj graf kaže marsikaj. Vprašanje je, kaj vsi skupaj želimo notr videt.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

WarMaker ::

Vse spletne strani, vsi forumi, vse kar se tiče interneta propade čez poletje.. nobenemu se ne da nič, vsi se zabavajo in hodijo na počitnice. skratka, ne moreš pričakovat, da bodo forumi itd. čez poletje aktivni :)

yimi ::

Ojoj primož. Jaz prikažem koliko novic je bilo dodanih na mesec, ti pa število vseh novic ob določenem času. Bolj vzpodbuden graf, kot moj, če ga na hitro pogledaš, a vendar, kot je že boeing rekel število novic na časovno enoto se vidi iz strmine premice, ta pa je vedno bolj položna. žal, ne padem na tako foro, da vidim samo naraščujočo črto.

Moj graf je preprost prikaz število dodanih novic za vsak mesec. Če ne vrjameš cifram, klikni arhiv in si na roke preštej koliko novic imate.

yimi ::

WarMaker, poglej si priložen excel file.
V letošnjem letu jim še ni uspelo napisati več kot 100 novic v katerem koli izmed mesecev (v večini jih je bilo okoli 70-80). V letu 2002 pa so imelu tudi po več kot 300 novic, a nikoli manj od 200. Januar pa ni ravno poletje :D

Boeing ::

Primož, tvoj graf kaže točno in natančno toliko, kakor trdi yimijev graf. Če trdiš nasprotno - idi nazaj v 1. letnik srednje šole in se nauči risat grafe (ali brat grafe, sam se odloči).

Problemov konec poletja praktično ni videti do neke točke, in sicer čez palec 7/2003. Do takrat je tvoj graf pravzaprav skoraj idealno linearen, po tej točki vedno bolj opazno regresiven.
Kaže tudi, da so novice postale daljše, kar niti ni nujno slabo, niti pretirano dobro.


Bo že res, da kolikor statistikov, toliko resnic. Dejstvo pa je, da je novid vedno manj. :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Primoz ::

Sem si jih ;)) pa sem prišel do ugotovitve, da te s-t antidos skripta mal jebe v glavo (drugič delaj take stvari bolj počasi). Pa da si mel mal probleme s kakšnim mesecem (ki je mel bistveno manj novic, kot si jih naštel). Z tvojo načelno ugotovitvijo, da je št. novic padlo, se vsekakor strinjam ... ker časov, ko smo imel dnevno po 28 "novic" vsekakor ni več (in si jih nekateri na tej strani tudi ne želimo). Z nekaterimi absolutnimi številkami (nekatere so OK), se pa ne strinjam ;) Prav tako se ne strinjam s sklepom. >:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Primoz ::

Boste dobili moj graf v malo večji ločljivosti ;) Da ne bomo vsi vidl samo ravnih črt takrat ko nekaterim ustreza.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Boeing ::

No sej, z yimijem pa zdaj piševa Anti-Primož skripto, ki bo potem (ko bo ven iz RC-2 faze) marsikoga začela jebat v glavo >:D



:)


Kakorkoli že, zakaj si ne želiš več novic dnevno, Primož ? Jaz si jih... Ravno tako kvalitetnih kot leta 2000. Zakaj si jih ne želiš, Primož ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Primoz ::

Jaz si pa tako kvalitetnih novic, kot smo jih imeli leta 2000 ne želim. Vsaj ne na nivoju takratne večine. Ampak Boeing ... ti pa nihče ne brani, da ne postaviš svoje strani in jih ne začneš objavljat.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

yimi ::

V redu primož, takole se dogovoriva. Ti objavi svoj graf, jaz bom pa na prste preštel novice za zadnje leto in pol in preveril, če me je res antidos skripta izbrisala nekaj novic ven, da sem dobil tako majhno številko:D :D :D

Primoz ::

Meni je predvsem ena nenormalno velika stevilka sumljiva ;)) Ce bi kdaj res imeli toliko novic ... bi bilo ful ql ;)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

V-i-p ::

Sem se šel za hec malo igrat s številkami novic za posamezno leto, pa moram rečt, da čeprav sem vedel, da novice z vsakim letom upadajo, so me rezultati zelo presenetili 8-O.
Namreč, vzel sem povprečje treh mesecev vsakega leta (od 2001 do 2005) in rezultati so takšni:

Število novic od 01. 05. 2001 do 31. 07. 2001 = 985

Število novic od 01. 05. 2002 do 31. 07. 2002 = 754

Število novic od 01. 05. 2003 do 31. 07. 2003 = 841

Število novic od 01. 05. 2004 do 31. 07. 2004 = 395

Število novic od 01. 05. 2005 do 31. 07. 2005 = 242

Verjetno ni potrebno poudarjati, kateri dve leti odstopata od povprečja...>:D :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Primoz ::

To lahko tud na moj graf pogledaš >:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

V-i-p ::

Primož, točno število novic za posamezno trimesečje določenega leta iz tvojega grafa ne morem razbrat ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Primoz ::

vidi se, da je naklon grafa v zadnjem času "malo" bolj položen
There can be no real freedom without the freedom to fail.

V-i-p ::

To maš prav, ampak številke pokažejo bolj jasno sliko, kot krivulja ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

yimi ::

bravo v-i-p!

Primož, če bi bil profesor fizike bi ti en šus prpopu v redovalnico. Iz grafa v(t) se pravi odvisnost hitrosti od časa verjetno lažje vidiš realno spreminjanje brzine, kot pa iz grafa s(t) (pot v odvisnosti od časa).

Daedalus ::

yimi, saj si pismen...Piši novice. Ti nihče ne brani.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Boeing ::

Bi jih še marsikdo drug, ne samo yimi, pa tega ne počne iz principa. Pa nebi zdaj o tem ker sem se na to temo že jasno izpovedal pred časom.

Primož, "malo" bolj položen ? :)

Če izvedeš analizo nad grafom ugotoviš, da je naklon plave krivulje malodane pol manjši od njenega linearnega dela. Polovično odstopanje je tebi "malo" ? :)

Vip: good job.

Naj se kdo pozabava z excelom in na yimijev graf nariše še kakšno "story-full" časovno točno črto... zna biti zanimivo.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Daedalus ::

Bi jih še marsikdo drug, ne samo yimi, pa tega ne počne iz principa. Pa nebi zdaj o tem ker sem se na to temo že jasno izpovedal pred časom.

Briga mene za principe in odnose med tabo/komerkoli in vodstvom strani. Te pač moti premalo novic. Pa napiši kako. Če bo OK, bo objavljeno, s popravki al pa brez.

Me zanima, kaj bo yimi povedal na to temo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

teoo ::

ok, verjetno nas je precej tukaj naročenih na newsletterje od slashdota, wirednews...
moderatorji in admini st, bi lahko imeli domačo nalogo, da bi vsak dan zanimivejše novice prevedli še v vsem prijaznejši slovenski jezik. Pa ne se zgovarjat, da ni časa. Če si prevzel funkcijo moderatorja, je to tvoja dolžnost!
defying gravity

CaqKa ::

>>> Če si prevzel funkcijo moderatorja, je to tvoja dolžnost!

samo v razmislek: vsa dela na stju so prostovoljna! (brez plačila)

Daedalus ::

Če si prevzel funkcijo moderatorja, je to tvoja dolžnost!

Funkcija moderatorja je skrbet za red na forumu. Poleg tega je slo-tech stran, ki jo (no, bi jo naj) soustvarjala skupnost. Sam ta skupnost zna povečini samo jamrat kako ni tega in onega, ipd... Vsi prispevki so prostovoljni in se za njih ne dobi plačilo. Tako je tudi precej odvisno od dobre volje obiskovalcev strani, če bojo kaj prispevali in kaj bojo prispevali. Samo je pač tako - folk rad jamra in kritizira, prispevat kaj je pa težko. Sej tako je na našem študentskem klubu - na tedn se mimo prikaže vsaj ene par folka, ki vejo, kaj bi blo treba, pa kaj ni v redu, ipd...ko jim pa ponudiš sodelovanje in podporo pri uresničevanju zamisli - pa zginejo ko kafra. Če si naročen na newsletterje, pa kdaj napiši kako novico. Ti nihče ne brani.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tic ::

samo v razmislek: vsa dela na stju so prostovoljna! (brez plačila)

Razen pisanje člankov :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

teoo ::

Poglej, status moderatorja je vip status. Če se ti ne ljubi prepisati kakega članka vsake toliko, bo tvojo funkcijo z veseljem prevzel kdo drugi. Verjemi mi, da se ne manjka prostovoljcev.
defying gravity

jype ::

Prostovoljcev nikoli ne manjka, samo delat se nobenmu ne da.

bradek ::

Boeing, yimi, VIP.

Kaj je namen takih debat? Diskreditacija Primoza? Slotecha? Ima kdo od vas kaksno osebno korist od tega?

Ne razumem kaj zaboga morate tu smetit in nergat cez vse po dolgem in po cez. Vsi dobro vemo kako stvari stojijo pri slotechu zadnje case, ampak noben ne bo imel nobene koristi od takega nastopanja kot ga imate vi.
Pustite stvari stat, ce jim je namenjeno se bojo ze resile, ce jim ni, se ne bojo. Slotecha kot je bil vcasih ni vec in to mislim da je vsem kristalno jasno. Kaj bo pa ratalo iz vsega skupaj bomo pa ze videli (oz boste tisti ki vas to tako prekleto zanima).
To kar pa pocnete vi trije ni pa nic drugega kot navadno jokanje (ko otrok ne dobi svoje lizike, ane?).

Dajte mir pa se rajsi ukvarjajte s kaksnimi bolj pomembnimi zadevami kot pa (ze skoraj dve leti) tulit kako je slotech zjeban. Cetudi je. Pa ni potrebno govorit o kaksnih visjih namenih (kot stokanje da iz principa ne pisete novic). Uzaljeni ste zaradi vsi vemo cesa. Ce ze zganjate tako paniko vsaj odkrito povejte zakaj jo zganjate. Period.

lp

Matek ::

Poglej, status moderatorja je vip status. Če se ti ne ljubi prepisati kakega članka vsake toliko, bo tvojo funkcijo z veseljem prevzel kdo drugi. Verjemi mi, da se ne manjka prostovoljcev.

Em, govoriš, kot da bi vsi želeli biti moderatorji in imamo tisti, ki to smo, neke privilegije... Verjemi, prostovoljcev manjka, vsaj takšnih, ki bi znali moderirati na nivoju. Moderatorjev kronično primanjkuje in vsak, ki pokaže, da dovolj zna in je vreden zaupanja, lahko postane moderator - pa se jih ne javlja kaj dosti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

yimi ::

Me zanima, kaj bo yimi povedal na to temo...

Nič konkretnega! Sem samo obiskovalec, ki bi rad prebral kakšno novico. Ni v mojem interesu, da bi se ukvarjal z nečem, od česar nimam nič, sploh pa ne, da bi se neka tretja oseba okoriščala na račun mojega prostovoljnega dela. Res je, da cool, če veliko pišeš novice in si objavljen na strani "about us" . Častna naloga, ni kaj! Ampak ta častna funkcija mi ne bo omogočila nakupa novega prenosnika, ki ga potrebujem. Kaj bi izbrali vi? Pisanje novic, za katere ne dobiš niti tolarja, ali mogoče uro več dela v službi, ki ti dnevno prinese dodatnega tisočaka? (tisoč tolarjev na dan zadošča po enem letu za nakup novega prenosnika)

kar se pa primoža tiče: Nevem ali je tvoja naloga, da uporabnike prepričaš kako je vse v najlepšem redu na slo-techu, kadar prične kdo opozarjati na kakšen problem? Poglej, kaj vse si samo v tej temi napisal.
Parser ti ne dela...
pa
s-t antidos te jebe v glavol
pa
črta ne bremza toliko kot kaže yimi
itn. Samo poslušaj se, kaj pišeš.

Mogoče ti bodo vrjeli drugi, a jaz ti ne bom. Vsak si lahko sam skopira arhiv novic v word in prešteje koliko novic je biolo postanih.
Pojdi Primož in preveri, če sem se kje zmotil (za toliko, da bi vidno spremenilo graf...73, ali pa 74 ni ravno velika razlika, v primerjavi z 300), da nemudoma popravim in, da ne bom delu sramote sebi in slo-techu.

Brisat starih novic iz baze ne velja :)

yimi ::

bradek: Očitno nisi dovolj natančno prebral. Nikjer ne jočem kako si želimo več novic. Pravzaprav mi je vseeno, tudi če cel slo-tech jutri propade. Moj namen je bil, da prikažem koliko novic je bilo napisanih za posamičen mesec. Preprost namen, nobenih trikov, nobenih zahtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yimi ()

OwcA ::

Ampak za to tudi nisi dobil nic placano in hkrati pravis, da ti je vseeno ... ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

McHusch ::

Kaj bi izbrali vi? Pisanje novic, za katere ne dobiš niti tolarja, ali mogoče uro več dela v službi, ki ti dnevno prinese dodatnega tisočaka?


Nekateri smo izbrali pisanje novic, kolikor nam pač čas dopušča, da lahko drugi osebki izlivajo žolč po forumu, kako ni dovolj novic. Vsi se trudimo po najboljših močeh!

Da bi pa kdo kaj sam od sebe napisal, to pa ne.



Grem zdej še kako novico napisat. :)

Boeing ::

Verjemi, prostovoljcev manjka, vsaj takšnih, ki bi znali moderirati na nivoju.

Kaj je na nivoju in kaj ne, je prekleto relativno in v celoti odvisno od "nadrejenega".

Kaj je namen takih debat? Diskreditacija Primoza? Slotecha? Ima kdo od vas kaksno osebno korist od tega?

Debata o problemu. Ne. Ne. Tudi ne.

Nekateri smo izbrali pisanje novic, kolikor nam pač čas dopušča, da lahko drugi osebki izlivajo žolč po forumu, kako ni dovolj novic.

Edini, ki zliva žolč, ste pisci novic, ko vas kdo argumentirano postavi pred dejstvo, da ne delate tistega, za kar imate naziv in privilegije na forumu.
Večina tistih, ki "zlivamo žolč" smo si sami pri sebi prišli gor, da časa za pisanje novic z naše strani ni in se k temu tudi ne silimo in nimamo s tem v zvezi pritičnih privilegijev.

Slotecha kot je bil vcasih ni vec in to mislim da je vsem kristalno jasno.

Žal res, a s pravilnim pristopom k problemu se marsikateri na videz nerešljiv problem reši sam po sebi. Prepričevanje samega sebe in ostalih, da je problem "nad tabo" in da bo že kako, ne reši ničesar.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tic ::

Žal res, a s pravilnim pristopom k problemu se marsikateri na videz nerešljiv problem reši sam po sebi. Prepričevanje samega sebe in ostalih, da je problem "nad tabo" in da bo že kako, ne reši ničesar.

persona civitas ;>

yimi ::

Dober zaključek boeing! Tudi sam bi mogoče komentiral ta citat. Časi, ko so si administratorji manili roke na račun naivnih najstnikov, ki so pridno pisali novice, so žal minili.

Če veste, da je novic vse manj, zakaj ne vzamete v problema v svoje roke? Ali se imajo mogoče nekateri za pre velike ribe, da bi se ubadali z iskanjem in pisanjem novic?

Primož (gre samo za primer) je recimo postal v nekaj urah 8 postov v samo tole temo, pa tudi drugi so se mu pridružili v nekaj urah.

OwcA in McHusch: za tole temo sem porabil pol ure. Jaz sem govoril o celoletnem pisanju novic ali celoletnem delu +1 uro.

Matek ::

Kaj je na nivoju in kaj ne, je prekleto relativno in v celoti odvisno od "nadrejenega".

S "kaj je na nivoju in kaj ne" sem mislil predvsem to, da ne pademo na praktično neberljiv nivo kakega mnenjalnika. Gre za splosno kulturo jezika in debate, ki se na tem forumu (oz se vsaj poskusa) ohranjat na dokaj visokem nivoju, ce naredimo primerjavo z drugimi. Tega ne mores zanikat in tu gre za splosno zadevo, ne pa na politiko vodenja, na kar ti ciljas z "nadrejenim".
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boeing ::

Mato vem, da si mislil slovnico ipd. zadeve, jaz sem poudaril še drugo plat "nivoja", ki definitivno je prisotna.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tody ::

Heh, kok so nekateri otroci. Jest pa vem da vsakič ko pridem slo-tech.com VEM da bom našel v 99 % preverjene novice in v forumu VEM da bom našel odgovor tako ali drugače. In vem da je pisanje novic velik problem, ker ti vzame 4x preveč časa kakor bi moglo. in VEM da se da vse pogovorit z "vodilnimi" na tem spletnem mestu. Nemorete zdaj pričakovati da bo kr en lolek zahteval moderatorski status (ki je častno zakaj že ??). Zato obstajao pogovori na ircu, zasebna sporočila, na koncu tudi telefonske številke... Uglavnem pa moderatorji nimam nobenih ugodnosti, skrbimo samo za red in čistočo, ker nam za promet ni treba ker je dost velik folka (vsaj v mojih 2 oddelkih).

Aja pa ne mi zdej rečt da ste pripravljeni brazt 28 novic na dan v velikosti in kvaliteti kot jih ima zdej ST. Torej preberete 10-20 vrstic pregledate linke in preberete vse komentarje... S-T ma recimo 10 novic na dan max, kar je zadosti za pošteno delovne ljudi ki imajo službo/šolo/življenje da pridemo recimor do 3x na dan na ST preberemo novice in pogledamo kaj se dogaja na forumu... Tisti ki presežete to get a life... al pa vsaj več websiteov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Mate ::

Na ircu sem ravno opazil link na tole temo, pa bom po dolgem času še jaz napisal en odgovor.

Razpravljanje o novicah je, razen prvih par objav, popolnoma brezpredmetno, pa tudi to, da je število novic vedno manjše, smo bralci že opazili. Iz grafov je zanimiv le prelomni datum, za katerega vsi vemo, kaj je pomeni.

Pričakovati, da bodo visokoizobraženi ljudje zastonj pisali novice, je utopično. Slo-tech je narejen po najstnikovi ideji, večino novic so napisali najstniki in tako bi moralo tudi ostati. Nekje do 20. leta ima človek še čas pisati novice, potem pa časa za to začne zmanjkovati, še posebej, ker od tega ni nikakršne materialne koristi, pa še človekov interes se tekom let spremeni. Da je Slo-tech zrasel na osnovi adminovega izkoriščanja najstnikov sploh ni res, ker je na začetku ravno admin napisal največ novic. Kako stvari funkcionirajo zadnjih par let je pa druga stvar in zelo lahko je razvidno, kam gre trend. Zahtev za prostovoljno delo se ne sme postavljati.

Najbolj zagreti pisci te teme pa lahko namesto naslednje objave v to temo naredite kaj, da stanje ne bo takško, kakršno je. Tisti, ki nismo več del Slo-techa, vemo, zakaj nismo, razlogi pa so si podobni. Meni se zdi škoda, da spletno mesto, v katerega je bilo vloženo toliko dela in truda različnih ljudi, začne propadati ravno s tistim delom, za katerega smo najbolj skrbeli in je v veliki meri zaslužen za to, kar Slo-tech danes je. Če naj bi skupnost sama skrbela za portal, ji mora biti to tudi omogočeno, njeno delo pa spoštovano in ne zavrženo ter zaničevano.

Kvaliteta brez kvantitete ne pomeni nič in narobe.

Namen tega odgovora ni ustvarjanje osebnih zamer in netenje novih sporov, temveč naj bo v razmislek vsem, ki se jih tiče, da se stanje izboljša.
Hum?....

teoo ::

pohvale za poplavo člankov in novic v zadnjem dnevu in pol. No vidiste, da ne škodi taka tema vsake tolko:)
Glavo pokonci in naprej!!1 pa politiko pustite ob strani
defying gravity

gabl136 ::

@Mate: se strinjam s tabo, samo ti lahko napišeš 20 takih postov pa to najbrš še ne bo nič pomagalo...

Nejc Pintar ::

Meni je količina novic v zadnjem času ravno pravšnja, ne pa da prvo ko pridem na slo-tech se 1 uro ukvarjam z novicami (rad preberem tudi komentarje in sam malo pokomentiram)
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[+/-]Kritika NOVIC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Slo-Tech
49145946 (21213) CaqKa
»

Analiza novic na Slo-Techu!

Oddelek: Slo-Tech
221995 (1281) CaqKa

Več podobnih tem