» »

Napajalnik crkuje - kaj narediti ?

Napajalnik crkuje - kaj narediti ?

tomaz321 ::

Mam en problem.

Napajalnik mi je 1 mesec po preteku garancije šel k vragu. Naj povem, da to sigurno ni zaradi napetostnega udara ali karkoli podobnega, ker je pred dopustom comp delal brezhibno, med dopustom je bil fizično izključen (vsi priključki) sedaj pa ne dela oz. dela slabo.

1. ko sem spet vključil računalo, je vse normalno delalo, pol pa se po nekaj minutah (nekje do 5 min) ugasnil, s tem da je lučka na matični ploščo normalno gorela & še lučka spredaj na računalu je gorela kot da je prižgan, le da je proc& ventilator od proca, HD & ostale ventilatorje izklopilo (skratka vse je utihnilo & nastala je tema kot da bi izklopil računalnik le da je lučka spredaj gorela kot da je prižgan)
2. Če sem računalnik spet prižgal je deloval le še nekaj sekund
3. Počakal sem nekaj časa, da se stvar malo "ohladi" in prižgal računalnik le v biosu in tudi tam se je ugasnil po določenem času
4. Ugotovil sem, da je napaka na napajalniku (sem prvo preveril temp. procesorja, pogledal rame,..in prišel do napajalnika, saj mi z majim starim napajalnikom deluje OK - ampak nočem z 250w no name poganjat 6800GT, dveh diskov,.....)

Kje bi bil lahko problem & ali se splača to zadevo sploh popravljat. Gre pa za napajalnik LC Power 550W (danes - cca. 8500 SIT). Neumno se mi zdi novega kupovat, če bi se dala napaka odpravit le z zamenjavo kakšnega toplotnega senzorja oz. kakšno drugo banalno zadevo, vem pa da je delo danes ultra drago in se običajno vsaj tako poceni napajalniki sploh ne popravljajo! Aja pa še a kdo pozna kkšnega ki bi to vseeno lahko pogledal in po možnosti popravil (oz. servis ki se s tem ukvarja)?

boštjan ::

mogoče bi majhen čistilni poseg zadostoval
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

a13misko ::

Mogoče je varovalka kriva če jo ima verjetno ima!

Han ::

Odpri zadevo in poglej za možne napake (napihnjen kondnzator, varovalka, crknjen ventilator...).

Drugače pa, roko na srce, so ti LC napajalniki bolj slaba izbira. Napetosti namreč kar veselo nihajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tomaz321 ::

Ok, očitno moram kupiti nov napajalnik, kar pa očitno ne bo LC Power!

Kaj predlagate?

Moj sistem:
MB Abit NF7-s2
Athlon XP 1800+@2200MHz
2x512MB pc3200
6800 GT
2xHDD
2xDVD

Iščem stabilno zadevo (pa ne za 30+ jurjov) - čimbolj ugodno; skratka LC power za 8k Sit mi je čisto odgovarjal, če le ne bi zaj3bu tole na koncu!

luckeyluk ::

zalman 420w bo dost!!

Jakka ::

Kupi Tagana, poglej sem za cene.

Calligula ::

Han, od kje tebi, da napetosti hihajo?

tomaz321 ::

mtosev ::

Tagan, ker moj sistem BP napaja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TESKAn ::

Anteca, edini napajalnik, ki mi do sedaj poganja sistem z normalnimi napetostmi. Bi ti pa reku, ne kupuj pod 20k, napajalnik boš kupil enkrat in ga imel za 5+ let, tako da tu ne šparaj, jaz sem in mi je bilo po dveh zanič napajalnikih za 10k žal, da nisem že na začetku dal 20k.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

civic_ ::

hm jest sem najprej imel na novi kišti 250w, pol sem novo grafo kupu ki hoče 350w minimum tako da sem za 5k kupil 400w. če mene prašate: samo da je

tomaz321 ::

če mene prašate: samo da je


Jaz pa ne bom več tako razmišljal! Sem že preveč komponent menjal (skuril) in iskal napake za nedelovanje, na koncu pa je s sosedovim Enermaxom prav luštno vse delovalo!

Sej ne rečem, lohk maš srečo, ampak jaz je očitno nimam in je edina stvar, ki jo lahko naredim, da poskusim tveganje zmanjšati (nakup kvalitetnejših komponent) - vem pa da tudi v tem primeru lahko Murphy vse zaj3be!

Od napajalnikov, ki se pri nas pojavljajo na trgu gledam le še: Antec, Enermax, Tagan in mogoče OCZ!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere 120 in 92 mm ventilatorje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91597 (1389) bajker
»

Kako močan napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221713 (1289) joker16_7
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127700 (5307) sid911
»

Kupujem napajalnik kateri ima odstranljive priključke

Oddelek: Kaj kupiti
61317 (1217) SaXsIm
»

kolk wattn napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171156 (938) jest10

Več podobnih tem