» »

Graficna za CAD in 3D programe

Graficna za CAD in 3D programe

markz ::

Zivjo ...

Kolega, ki se ukvaraja s profesionalnimi CAD in 3D programi (CATIA, Pro/E, ACAD ...)
me je vprašal, kakšno grafično kartico priporočam za njegov nov računalnik ...

Glede na to, da jaz ne vem točno ... sprašujem vas ... ali so te superhitre grafične
kartice, ki so danes na tržišču sploh kaj vredne pri tovrstnem delu, ali naj si raje kupi
kaj specializiranega ... Quadro!? Wildcat? ;))

hvala, marko
  • spremenilo: markz ()

Yohan del Sud ::

Quadro!? Wildcat? ;)) Če ni žal denarja vsekakor. Če je omejen finančno pa karkoli od Matroxa, dobro bo služil tudi kaki od novejših ATi-jev...

alfarulz ::

za Pro/E sam ATI-ja ne, NVIDIA je pa OK. Zmogljivost pa je seveda odvisna od zahtevnosti uporabe, ampak kakšen GF4-TI bi bil čist u vredu.

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni.

Pri teh karticah se (veliko - skoraj vse) začne in konča pri denarju. Po mojih iskušnjah se za CAD aplikacije od ti. "igričarskih" kartic bolje obnesejo tiste z nVidia GPU-jem. Prav tako jih je možno tudi stweakati v profesionalne quadro verzije. Prav tako je pri teh karticah (naj si bo ATI ali nVidia) pomembna naveza kartica, procesor in RAM.

Pogledati je potrebno tudi, kaj se bo s takim sistemom delalo. Grafika postane kritična pri manipulaciji sestavov z velikim številom sestavnih delov in/ali pri delih s kompleksnimi prostimi površinami. Takrat se začne pri rotaciji senčnega ali pa ti. wireframe modela pojavljati cukanje slike ipd. Moja izkušnja je, da sestav s cca. 400 relativno enostavnimi še dovoli tekočo rotacijo pri obeh vrtah prikaza s staro GF II TI kartico (ni tweakana na Quadro, nenavita, procesor AMD XP1700+, 512MB Ram-a, Pro/E 2001). Torej bi s hitrejšimi procesorji in novejšimi grafami (GF4) stvar morala biti tolko boljša.

Zelo pomembni so tudi gonilniki za kartice. Smiselno je pogledati pri proizvajalcih programov, kaj je certificirano (Npr. PTC ima certificirane Detonatorje za Pro/E)

Če pa je le možno, je potrebno kartice preiskusiti v realnem življenju.

Moja lestvica trenutno bi bila:

1. Omejena sredstva: GF4
2. Denarja dovolj: Quadro 4
3. Money no problem: Wildcat4 7110

P.S. V tem trenutku kaže, da je CATIA V zahtevnejša aplikacija, kar se grafike tiče. Torej poseben povdarek pri preiskušanju s CATIA V

lopov ::

Ziv!

Trenutno imam predelano nVidia Gf2MX v Quadro2MXR 32Mb.
Zal je to ze malo v letih in sem razmisljal o kaksnem Radeonu 9500Pro, za kaj vec ne bi dajal denarja. Aplikaciji, katere poganjam za 3D sta Cinema 4D in AllPlan.

Mnenje?

b.

Highlag ::

V službi imam Geforce 2 400MX z softwersko predelavo v quadro (softquadro). In moram reči da dela super.
Deluje celo boljše kot neoptimiziran radeon 9500pro (catalyst 3.4 gonilniki) na mašini z hitrejšim procesorjem! :D

Seveda le z Pro/Engineer aplikacijo. Drugih programov ne uporabljam.

Tako da če imaš denar glej v smeri Quadro karic ali podobnih ekvivalentov proizvajalca ATI.
Če ne pa kupi kakšno budget Geforce kartico in jo popatchaj. Denar pa porabi raje za hitrejši procesor in spomin.

lopov ::

OffTopic, samo ...

A ni tako, da so zadnje nvidia kartice, kater se je dalo predelati (hw ali sw) v Quadro GeForce3?
Bi si omislil kaksno 4200 a teh se (kot vem) ne da predelati.

Highlag ::

To mislim, da ne drži. Navodila za transformacijo, ki jih dobiš poleg programčka Rivatuner govorijo o modifikaciji GF4, poleg tega pa še o GF2 ..

Tega sicer nisem preizkusil samo ne vem zakaj nebi delovalo. Pobrskaj po netu za Rivatunerjem in navodili za ta program.

Cosmo ::

Jaz mam zmoddano GF4TI4200 Agp8x 64 Mb v Quadro4 780XGL in dela super. Uporabit moreš Rivatuner+Softquadro4 pa bo :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Witboy ::

Definitivno Matoxa!!! Kateregakoli od G400 dalje :) No, za CAD sigurn... za 3D programe pa ne dam roke v ogenj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Witboy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716197 (4293) cryptozaver
»

Pro engineer grafinčna

Oddelek: Kaj kupiti
141878 (1474) Syus
»

Mod TI4 v quadro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241485 (1204) Dr_M
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232524 (2075) lopov
»

Pretvorba Nvidia FX v Quadro

Oddelek: Strojna oprema
121607 (1349) iskra

Več podobnih tem