» »

Filmi, filmi, filmi

Filmi, filmi, filmi

STASI ::

Na pobudo nekaterih sem odprl podobno temo kot je Knjige, knjige, knjige.... V to temo probajte podati vaš pogled na film ki ste si ga pogledali. Predvsem nas zanima kratek oris in seveda vaš komentar(ponavadi si ljudje ogledamo film če ga drugi pohvalijo:)) ). Za podatke o filmih najlažje dobite na IMDB.com.


Držite se predlaganega obrazca!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma:
Zvrst/žanr:
Link do filma:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Prosim držite se nekaj osnovnih pravil:

- pri dodajanju linkov za filme uporabite opise na IMDB.com, Rotten tomatoes ali Amazon
- ustrezno označite spoiler
- pri komentarju filma upoštevajte načelo kratko in jedrnato oz. komur se da pisati, naj le!
- ne komentirajte komentarjev drugih recenzentov ;((
- posti, ki ne vsebujejo recenzije filma se brišejo>:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž
  • preklicalo razglas: STASI ()

Stepni Volk ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Naslov filma: Playing by heart
Zvrst/žanr: Ljubezenska Drama
Link do filma: by Rottentomatoes (klikni na naslov filma)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Odlomek iz življenja treh sester in staršev, ter njihovo lovljenje glede večnih vprašanj o razmerjih med moškim in žensko.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 8/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Film bi se moral imenovati: "Talking about love is like dancing about architecture", a so se v studiu ustrašili in mu podelili sedanje ime. Film sem pred leti zasledil na HTV, v poznih urah. Pritegnil me je in zadeva je izvrstna. Angelina Jolie mi je v tem filmu celo prisrčna in človeška, drugače je namreč ne prenašam najbolje. Moti samo uvodna špica, ki se potem v filmu ponovi. Verejtno avtorjev kompromis, ker mu niso pustili prvotno zamišljenega naslova.
Vsekakor svetujem ogled v dvoje. Vaša boljša polovica vam bo še dolgo hvaležna.
Za pogum v ljubezni.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Naslov filma: The Man Who Wasn't There (Mož, ki ga ni bilo tam)
Zvrst/žanr: Drama
Link do filma: by Rottentomatoes (klikni na naslov filma)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Ali se lahko slehernik prebije iz vsakdanjika?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 7/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Za ljubitelje bratov Coen vsekakor "a must-see". Sam sem naletel na film, ponovno po naključju, na letu preko veliko lužo. Čeprav bi veliko raje spal, tako kot vsi ostali na Swissovem MD-11, sem strmel v črno bele podobe pred menoj. Ves čas sem nekje za seboj slutil kako se Ivan Cankar poln ljubosumja obrača v grobu.
MD-11 omenjam, ker je tri leta pred tem na podobni poti strmoglavil pri Halifax-u, kot posledica preobremnjenosti napajalnih kablov (preveč ljudi je uporabljalo multimedijske dodatke na letalu). Švicarji so napako izolacije odpravili, a me je verjetno to dejstvo dodatno povleklo v sam počasen tempo filma..
V tem filmu sicer Angeline ni, je pa njen drugi bivši: Billy Bob Thornton.
Film si lahko ogledate danes teden na TV SLO 2 ob 22:05.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Total Recall (Popolni spomin)
Zvrst/žanr: Znanstvena fantastika/Akcija
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Moški, ki bi rad poskusil nekaj novega se nenadoma znajde v napeti avanturi epskih razsežnosti. Je to resničnost ali samo produkt njegovega uma?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 7/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Film ne predstavlja vrhunca svoje zvrsti, vsekakor pa je dovolj zanimiv in napet, da vas ne bo dolgočasil. Tudi ideja za njim je dokaj originalna in vas bo pustil zamišljenega. Posebni efekti so odlični, čeprav že rahlo zastareli.
V filmu je nekaj znanih obrazov, izstopata pa Arnold Schwarzenegger in Sharon Stone, brez katerih film nikakor ne bi bil, kar je.
Ogled priporočljiv ob prijateljih in pivu ob petkih zvečer :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma:Touching the void
Zvrst/žanr: Dokumentarec/Drama (/Triler?)
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Dva mlada alpinista se odpravita osvajat Siula Grande, leta 1985. En od njiju omahne v prepad...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 9/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Film sem si ogledal, ko ga je nekdo omenil na Slo-techu. Bil sem navdušen. Film je realističen in objektiven, pripovedovalci pa osebe, ki so bile v dogodku udeležene.
Izredno napet dokumentarec o vzponu, ki je postal legenda. Ravnodušnega pustil ne bo nikogar.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Opiate ::

Naslov filma: Nostalgija (1983, Andrei Tarskovskij)
Zvrst/žanr: Drama
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Ruski pesnik Gortčakov in njegova prevajalka potujeta po Italiji in raziskujeta življenje Ruskega skladatelja iz 19.stoletja...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 9/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Ta film sem gledal v Dvoru, in me je zelo zelo prijetno presenetil. Zgodba sicer ni nič posebnega, povedana pa je tudi na zelo kompleksen način. Vendar je glavna stvari pri Tarkovskem, da se on osredotoči na fotografijo, ki je v vsakem filmu popolna. Tu se ta njegov dar še posebno pokaže ob raznih dolgih scenah. Bistvo filma je to, da ti tako padeš v film, v njegovo fotografijo (zgodbi slediš bolj težko), da začneš zelo razmišljati že med filmom (za razliko od Hollywoodskih nobrainerjev). Lahko bi celo rekla, da ob gledanju filma padeš v nek trans, neko vizualno meditacijo, ki te prisili k globokemu razmišljanju. odlično.
Who am I to judge or strike you down?

Stepni Volk ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Naslov filma: Closer (Bližnji odnosi)
Zvrst/žanr: Drama
Link do filma: Rottentomatoes, Mladina
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Ljubezen v njeni kruti in bedni realnosti..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 8/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Klasičen "britanski" film. Prostor, dva igralca in dvogovor. Izvrstni igralci pravzaprav. Natalie Portman me je očarala že v Beautifil Girls (v vojnah zvezd čisto nič). Julia Roberts, Jude Law in Cliwe Owen znajo z očmi sporočiti več, kot vsa slovenska kinomatografija skupaj. K vsem skupaj nedvomno pomaga scenogradija London-a in dejstva, da se mi je podobna zgodba odvrtela v istem mestu. Definitivno film ni za romantike.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zgodovina sprememb…

STASI ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Maria Full of Grace
Zvrst/žanr: drama
Link do filma: IMDB.com
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Maria v sebi nese poleg otroka tudi heroin.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 9/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Od filma sme pričakoval malo vendar me je prijetno presenetil. Kolumbijski film. Realna zgodba, katero nekateri ljudje v tistem okolju res živijo in ni le "moving picture". Edino zaradi česar ne dam ocene 10 temu filmu je meni osebno premalo glasbe v ozadju oziroma le je ta pretiha. Pač film ki ni produkcija Holywooda.
Toplo priporočam.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Stepni Volk ::


Naslov filma: The 40 year old virgin ( 40-letni devičnik)
Zvrst/žanr: Komedija
Link do filma: Rottentomatoes, Mladina
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Kako ne ostati devičnik...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 3/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Najzanimevjši del filma je pravzaprav naslov. Sama misel, kaj bi bilo, če bi bilo. Potem film steče in nikakor se ne moreš nehati spraševati. Nenadoma se zalotiš, da se to kar na glas pogovarjaš s sotrpini v kino dvorani. Kvaliteta doživetja je tako odvisna od ljudi sedečih okoli vas. Sami protagonisti in scenarij kot tak briljantno uničijo potencial naslova. Lažje je ostati devičnik do 40-tega, kot gledati film do konca brez zehanja. Nekaj skečev je v filmu zato, da ne odideš iz dovrane.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Naslov filma: Kairo, Pulse , Circuit (2001)
Zvrst/žanr: Horror
Link do filma: imdb
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: When there's no more room in hell...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 8/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar:

Če se vam je zdel Blair Witch project dolgočasen, lahko nehate brat - to ni film za vas.

Internet nori, ljudje izginjajo, se ne obnašajo normalno, nekaj je zelo, zelo narobe...

Film ni toliko horror kot študija osamljenosti ljudi v modernem svetu, kar pa ni preprečilo, da sem se zvijal v sedežu kot malo detece...

Osebno najljubši horror in gledal sem jih mnogo.

P.S.: Obstaja soliden ameriški remake, ampak prvo poglejte 2001 verzijo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

A. Smith ::

Naslov filma: Waking Life (2001)
Zvrst/žanr: Animacija
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Človek, ki potuje skozi sanje, z različnimi osebami diskutirajoč o smislu in namenu sveta.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 8/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Priporočam vsem, ki so so se kdaj vprašali kaj je in čemu je namenjeno življenje. Vsebina predstavlja različne filozofske poglede na življenje (gnosticizem, skepticizem,teizem , transhumanizem, itd.). Film kot tak sicer nima neke zgodbe, zahteva pa veliko razmišljanja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

STASI ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain
Zvrst/žanr: komedija
Link do filma: IMDb.com
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Dogodivščine ljubke Amelie, ki skuša pomagati sočloveku, v Parizu in popotovanje vrtnega škrata po svetu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 10/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Vrhunki film in glej ga zlomka ni Holywood production. V filmu najde človek v Amelie samo pozitivno, ta pozitivnost se odraža tudi na drugih, na ljudeh s katerimi ima Amelie pristen odnos. Osebno sem mnenja da je film ali ti zelo všeč in ga lahko gledaš večkrat in vedno spoznaš nekaj novega, ali pa ti preprosto ni všeč.
Film je vreden ogleda, če ne zaradi zgodbe tudi fotografija je prečudovita. Just go for it!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Brane2 ::

Naslov filma: "Zero Day"
Zvrst/žanr: drama
Link do filma: ZERO DAY
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja:Slavni odstrel folka na srednji šoli v Columbineu iz perspektive strelcev- samo/morilcev, posnet z domačim camcorderjem, tavroče scene pa z ČB varnostnimi kamerami...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 10/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar:

Vsi vedo za Columbine. Za dva "idiota", ki sta ugasnila kar nekaj folka. Pa ste vedeli, da sta tipa zadevo metodično, do pike natančno načrtovala več kot eno leto pred tem ? Vsekakor zanimiv pogled na stvar, posnetki varnostnih kamer sekajo.

Stvar je tako prepričljiva, da sem bil ziher, da gre za zlimane dokumentarne materiale tipov, ne pa na novo posnete zadeve. V filmu je tudi precej originalnega folka, denimo družini strelcev so "originali" in ne igralci.
Glavna "igralca" sta rojena za vlogo- gre za dva dijaka, prijatelja v igralskem krožku neke šole, podobna originalom in iz zelo podobnega okolja. V glavnem, proti koncu sem tipa kar nekako razumel. Ne odobraval, le razumel.
Srhljiva stran zadeve je v prikazu, kako malo je treba, da nekomu kritično stopiš na žulj in kako elegantno te lahko ugasne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

STASI ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Gejša/Memoirs of a Geisha
Zvrst/žanr: romantična drama
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Kako postaneš gejša, njihovo življenje,...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 5/5
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Po dolgem času zopet zelo dober film v kinu. Prebral sem del knjige in film me ni razočaral. Vedno me je zanimala japonska kultura in v tem filmu je prikazana gotovo ena najpomembnejših in verjetno najbolj "skritih" lastnosti davne Dežele vzhajajočega sonca. Film je posnet po resnični zgodbi. Film res priporočam vsem.
Še zanimivost, glavna igralka Ziyi Zhang ni Japonka ampak Kitajka poznana iz filmov kot so Crouching Tiger, Hidden Dragon, The Road Home, Rush Hour 2, Hero...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

A. Smith ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Syriana
Zvrst/žanr: politični triler
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Boj za naftne vire, islam, ZDA, naftni lobiji...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 8/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na film je zletelo kar nekaj grajanja. Je zelo kritičen do zahodne odvisnosti od nafte. Koliko resnice film dejanjsko nosi v sebi ne bomo nikoli vedeli, je pa njegova zgodba zelo verjetna.

Filmu je težko slediti in če gledalec prvi polovici ne posveti dovolj pozornosti, ne bo doumel razpleta. Ko sem se odpravil v kino, sem izbral ta film zavoljo omejene izbire (romantičnih komedij pač ne maram), bil pa sem prijetno presenečen.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

christooss ::

Naslov filma: Breaking Dawn (2004)
Zvrst/žanr: Psihološka drama
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Študentje medicine dobijo nalogo, da preučujejo izbranega umskega bolnika. Mlada Eve tako spozna Dona. Kmalu po srečanju pa njegove misli postanejo njene nočne more.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
9,7/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: OMG :) Tole je pa res eden boljših psiholoških filmov. Teorija zarote, ki se odvije v Neverjeten konec. Na koncu te kr mal pri srcu stisne kaj pa če se to dogaja tebi. In mogoče bi blo res fino, da bi vsaj nekaj populacije doživelo konec filma.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Stepni Volk ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Evil Aliens
Zvrst/žanr: Črna komedija/grozljivka
Link do filma: Rottentomatoes (klikni na ime filma)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Kaj se zgodi, če pristajajo vesoljci v Walesu? Oz če ne verjamete temam ala 50let laži in norčevanja!!!odgovor je tukaj"v vesolju nismo sami, si nujno oglejte ta film..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 7/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Dobra stran divx-ov je, da si kdaj pa kdaj ogledaš film, ki ga sicer ne bi niti povohal. Takšne groteske se lahko domislijo le britanci (Eat the Rich, The Holly Grail..). OK, tudi njihovi daljni sorodniki, američani to znajo npr. v: Attack of the Killer Tomatoes.
Vsekakor neverjetno smešna (črno smešna) mešanica. V OPOZORILO: Film sem si ogledal s sodelavci, ki imajo veliko filmske kilometrine. Za uspešnost filma v vaših očeh je nujno, da si izberete dobre sopotnike. Glede prelite krvi in ostalih tekočin si pred ogledom omislite vsaj eden, če ne dva brisalca za ekran.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Stepni Volk ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Naslov filma: Attack of the Killer Tomatoes
Zvrst/žanr: Črna komedija/grozljivka
Link do filma: Rottentomatoes (klikni na ime filma)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Za vegetarijance: kaj bi bilo, če vas napade vaša hrana, paradižniki?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 5/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Klasična kvalitetna ŽBLJ produkcija. Film sem si ogledal ravno v času razcveta videotek. Drugače velja vse tisto zapisano v sporočilu višje..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

A. Smith ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Maratonec - Marathon Man (1976)
Zvrst/žanr: Kriminalka
Link do filma: IMDB
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Študent zgodovine (Dustin Hoffman) se nehote vplete v posle brata (Roy Scheider), ki sodeluje v mednarodni zaroti.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena:9/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Rad imam stare filme. Všeč so mi, ker v njih ni bilo CGI posebnih efektov, ker raztezanje kredibilnosti ni bilo priljubljeno, ker so bili pretepi dobro zrežirani (beri: brez "Matrica" sindroma) in ker je bila osnova filma dober (nepredvidljiv!) scenarij.

Maratonec je en takih filmov, čeprav na začetku ne izgleda pretirano napet. Pravzaprav v prvi tretjini filma ne izvemo nič konkretnega, ker gre za kup nepovezanih dogodkov, ki so namenjeni predvsem predstavitvi in razvoju oseb v filmu. Kljub vsemu ni težko potrpeti, ker je dogajanje zanimivo, dialogi pa dobro napisani. Ko pa film enkrat pritisne na plin, postane izredno napet. In zahvaljujoč dobro definiranim karakterjem, o katerih vemo dovolj iz začetnega dela filma, se napetost stopnjuje do samega konca.

Maratonec je kvaliteten krimič po vzoru stare šole.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

opeter ::

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naslov filma: Pridigar (The Preacher/El Rezador)
Zvrst/žanr: drama, triler
Jezik: španski
Link do filma: IMDB


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oris dogajanja: Goljuf, ki se občasno preobleče v duhovnika ter prodaja placebo izdelke in je obenem dolžan denar lokalni mafiji, sliši govorice o deklici, ki naj bi imela privide device Marije.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena: 9/10
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Komentar: Neverjetno dober prikaz tega, kako zlahka za denar prodaš karkoli lahkovernim (in bolnim) ljudem pod krinko vere. A, če se ne znaš pravočasno ustaviti, bo to obenem tvoja poguba.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kuglvinkl ::

Tomlin, nared novo temo, ti bodo VSI hvaležni :).
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Iščem naslov filma (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Sedem umetnosti
2071674094 (14) miha98
»

Zombie movies (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11020138 (6124) Outcast
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035184167 (61942) Hansb
»

Predlagajte filme... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10620733 (18494) Alexius Heristalski

Več podobnih tem