» »

Ebay

Ebay

mariano ::

Zivjo! :P

Ali ima kdo izkusnje z ebayom? Kako se lahko placa v tujino? Kaj pomeni money order in cashiers check? Jaz sem ze dvakrat kupoval na ebayu in sem zmeraj poslal denar po posti, pa nisem imel nobenih tezav, edin problem je da to traja vec kot teden dni da pride posta. Rad bi vedel na katere druge nacine se lahko placuje ampak da ni prevelikih stroskov kot naprimer z western union.
Hvala za odgovore

bastadu ::

Že nekaj časa kupujem preko eBaya... Plačaš lahko z money order, oz. po naše nakazilom denarja v tujino preko banke (provizija je cca. 1500SIT), PayPal - zelo preprosto in hitro nakazilo, pa še brez dodatnik stroškov (provizije za plačnika ni), rabiš pa kreditno kartico (VISA, Mastercard...). Potem sta še tuki Western Union - dokaj nevaren način plačevanja, najmanj varen je pa pošiljanje denarja po pošti v pismu...

Mirč ::

eno vprašanje kako pa oddat oglas na e-bayu sem regestriran samo je to plačljivo ,da oddaš oglas.Ali je kakšna druga alternetiva,
lp

xxx-man ::

Paypal je poceni in hiter sam kolko vem na seznamu držav ni Slovenije, se pravi da se ne moreš prijavit pri njih, ali?

LP,
xxx-man!

Klenobo ::

Preko Papal-a lahko iz Slovenije samo nazakazuješ, sprejemati denarja pa nemoreš.

Jaz sem 3 tedne nazaj naročil nekaj prviš, samo do zdaj še nisem nič dobil :(
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

xxx-man ::

A praviš da gre, sam da je enostransko?
Se pravi da iz enega na drug pay pal račun pa ne gre, recimo da bi imel osebno dva al pa tri račune in bi prenakazoval denar?
A na paypal račun pa nakažeš z kreditno al pa preko banke?

LP!

Mirč ::

kako pa oddam oglas,mi lahko kdo prosim razloži.
lp

bastadu ::

Sedaj imam jaz eno vprašanje kar se tiče nakupa na ebayu... Namreč zlicitiral sem eno zadevo, predhodno sem se s kupcem posvetoval o stroških pošiljanja v SLO, da ne bi bilo potem kakšnega problema... Ko sem avkcijo zmagal (cena je bila glede na druge končne cene podobnih artiklov kar ugodna) mi je pa odgovoril, da se je odločil odpovedati vso stvar, se pravi prodajo... Ni povedal ne zakaj in ne nič, poslal sem mu še nekaj mailov, pa brez odgovora... Sedaj me zanima kaj lahko naredim glede tega? Ebay ima namreč eno funkcijo 'Report an Item Not Received', ampak potem sem prebral, da bi se naj ta funkcija uporabljala samo takrat, ko plačaš in ne dobiš artikla ali pa ko plačaš pa dobiš artikel z drugačnimi lastnostmi, kot so bile opisane... Vem da mu lahko dam negativno točko in pač napišem, da ni resen prodajalec, ampak kako se potem izogniti, da bi jo on tudi dal meni?

OZZY ::

Napiši mu negativno al pa nevtralno in na kratko povej kaj je blo..Verjento je bla cena prenizka.

Če boš dobil tudi ti negativno pošlji ebayu kopije nejgovih sporočil in zahtevaj odstranitev njegove negativne. On mora objasnit zakaj je odstopil od pogodbe.

Sicer pa je moral vsaj plačat stroške.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

bastadu ::

Zopet imam eno vprašanje: Na eBayu sem prodajal neko zadevo in po zaključki avkcije se je zmagovalec odločil, da ne bo kupil zadeve. Sedaj me zanima me, katero funkcijo moram uporabit, da mi ne bo sedaj potrebno plačati provizije od te avkcije?

mrTwelveTrees ::

Da ne odpiram nove teme.
https://www.ebay.co.uk/

je odstranil opcijo da med zadetki iskanja na levi strani izbereš : - po celem svetu, - samo EU ..... ?

mtosev ::

Takole mam jaz
Item location see all
on eBay Ireland
Ireland Only
UK & Ireland
European Union
Continental Europe
Worldwide
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mrTwelveTrees ::

Hmmm, tega sploh nimam več, ne v Chrome, ne v Firefox. Tudi na drugem računalniku ne.
Ha, zanimivo, če grem na ebay.com pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5436943414 (2760) mtosev
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412839 (8166) Pentium
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012190 (8932) T-h-o-r

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101394 (45941) Tilen
»

"money order" - kaj je to?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212550 (10216) Tody

Več podobnih tem