» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
3 / 26
»»

AndreAS ::

Tracing route to www.amis.net [212.18.32.18]
over a maximum of 30 hops:

1 * * * Request timed out.
2 16 ms 16 ms 20 ms 85.10.0.17
3 17 ms 16 ms 26 ms elas-mb-11-0-0.siol.net [89.143.4.18]
4 275 ms 221 ms 218 ms maribor3-vlan-299.amis.net [85.10.0.74]
5 79 ms 24 ms 20 ms www.amis.net [212.18.32.18]

Trace complete.

amigo_no1 ::

Se komu kaj sanja kaj je elas-mb-11-0-0.siol.net ?

Tr0n ::

Hmm, meni danes tudi nekako od popoldan naprej zeza AMIS. Linija pade, pa se dvigne in spet pade.

Na supportu pravijo, da nimajo tezav.

Malkec ::

Meni tud. Tujina pada dol. Imam pa amis kabl.

EDIT: traceroute iz kabla:
traceroute to www.amis.net (212.18.32.18), 30 hops max, 40 byte packets
1 10.71.0.1 (10.71.0.1) 10.867 ms 6.621 ms 5.992 ms
2 maribor3-vlan-5.amis.net (212.18.32.97) 48.379 ms 6.327 ms 12.635 ms
3 www.amis.net (212.18.32.18) 19.244 ms 7.070 ms 7.251 ms
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

Mobidick ::

Iz supporta so mi napisali, da so jih "Dosali" in da bi se moralo stanje počasi umirit.
The future is digital!

Saladin ::

Meni tudi skače gor pa dol:

Tracing route to www.amis.net [212.18.32.18]
over a maximum of 30 hops:

1 45 ms 100 ms 99 ms dsldevice.lan [192.168.1.xxx]
2 * * * Request timed out.
3 15 ms 15 ms 25 ms 85.10.0.57
4 17 ms 16 ms 16 ms elas-mb-11-0-0.siol.net [89.143.4.18]
5 17 ms 17 ms 17 ms maribor3-vlan-299.amis.net [85.10.0.74]
6 18 ms 39 ms 17 ms www.amis.net [212.18.32.18]
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Malkec ::

Se je že umirlo. :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Tr0n ::

AMIS ga je spet zacel biksat.

Tracing route to www.amis.net [212.18.32.18]
over a maximum of 30 hops:

1 1656 ms 1608 ms 915 ms 10.70.0.1
2 2065 ms 1556 ms 1940 ms maribor3-vlan-215.amis.net [212.18.41.113]
3 1278 ms 1025 ms 962 ms www.amis.net [212.18.32.18]

;((

rejven ::

js sm narocu 10/.7 paket , pogodba je bila na amisu 28.9 ampak dons se vedno nism prikloplen. Počakal bom se kak dan če nebojo priklopil bom odstopil od pogodbe ter sel k t2. Ko sem jih klical ( po preteku 30 dni ) mi niso znal povedat kdaj me majo namen priklopit. Vsak dan bolj se mi dozdeva da je tale amis en k. od ovce.

BroTheR ::

Jaz sem dobil danes 10/.7 po skoraj 2 mesecih cakanja. Cez dan je delovalo zelo sumljivo, zdaj pa je ok. :\
Na speedtest.si dobim:
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 760.21Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 9.21Mb/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BroTheR ()

PaJo ::

Tudi pri meni so neka cudna nihanja hitrosti, dopoldan in po polnoci deluje kolko tolko ok (ceprav ne 4mbit), cez dan pa bolj slabo. Bo treba se malo potestirat in zatezit, ce ne bo slo drugace:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Fora je, da se je tole zacelo dogajat pred kratkim (november). Prej namrec skoraj leto in pol nisem imel nobenih problemov.

Sumo ::

Ja, od začetka novembra imam tudi jaz vsak dan probleme. Upam, da bodo to porihtali.

e-marko ::

Sr...., je to. Mi je že skoraj žal, ko takole strašite, da sem se odločil za amis. Žal nimam druge alternative Siolu.:\

LP
...somebody, somewhere...

antares83 ::

Žal nimam druge alternative Siolu.:\


Kaj pa je narobe z Siolom ? Vsi imajo nenehne težave z alternativnimi ponudniki... Jaz sem več kot samo zadovoljen že 3 leta z Siolom... Ne spomnim se, da kdaj nebi delovalo tako kot more...

e-marko ::

Cena! Sem tudi sam že več kot tri leta pri Siolu in moram reči, da res dela tako kot mora. Ampak cene so pa malo predivje. Sploh sedaj, ko nisem več študent je to absolutno preveč.

LP
...somebody, somewhere...

jurre ::

hja, pa ce potem gledas, a ni vseeno bols dat mal vec pa da dela, kot pa poceni pa da se potem stalno pritozujes:D

PaJo ::

Se strinjam, da boljse dat malo vec pa dela, samo tudi siol mi pred tem ni vec ok delal, pa sem bil njihov narocnik ze 4 leta, zdaj pa je cas za menjavo. No bomo videli kak bo kaj v prihodnje.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mobidick ::

A ima kdo kakšne težave s tem Thomson 780i(WL) modemom? Meni se namreč resetira na 1,5 - 2,5 dni sam od sebe.
The future is digital!

c00kie ::

Imam enako težavo kot ste zgoraj pisali! Download mi pride max. 350kB/s. In to traja že cel teden. Samo pozno ponoči in zgodaj zjutraj je ok. Drugače pa hitrost niha od 140-350 kB/s. Imam pa 4/512 paket.

Zato sem poklical Amis tehnično pomoč, kjer so mi povedali, da so v zadnjem tednu nadgrajevali centrale oz. omrežje in so moje težave najverjetneje posledica tega. Rekli so mi, da bodo težave odpravljene najkasneje do torka.
Upam, da bo res tako.

Če ne pa jim bo treba spet malo težit, da bodo porihtali zadeve! ;((

amigo_no1 ::

c00kie
Kateri paket imaš ?
Vleči iz slo serverja ( http://tinyurl.com/t5a9r )


Mobidick
Meni dela Thomson brez resetiranja. Da ni slučajno zmanjkalo elektrike ?
Ali pa preveč zamuljena povezava ?

Mobidick ::

Elektrike ni zmanjkalo, ker sem zraven sedel, ko ga je resetiralo. Ne glede na obremenitev linije (p2p) mislim, da bi modem moral neprenehoma delat.

Tisti varovalni sistem pa tudi meni vleče zdaj s polovično hitrostjo, oziroma še manj (160-230 kB/s na 4/512).
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

mravla74 ::

Tudi meni download niha (2048/384), upload je ok drži na 41-43kb/s. Na tehnični pomoči so mi enako povedali kot C00kieju, da nadgrajujejo centrale in da so lahko težave še naslednji teden. Potem bi pa moralo bit ok.

BojanI ::

Živjo !

Preberem 3 strani in ne najdem odgovora za moj primer !

Imam ISDN, klicni dostop,opremo od AMIS-a sem dobil,priklopil jo bom sam in kaj zdaj :

al morm počakat na obvestilo o priklopu,
al lahko priklopim modem in bo AMIS adsl deloval
je potreben tehnik za odklop NTBA-ja al ne
kam na NTBA priklopit SPLITTER (navodil za to pač niso poslali)

Predlagam, da tisti, ki opisujete SVOJ primer le tega opišete dovolj podrobno ne pa da trosite informacije po delčkih !

lp,Bojan

amigo_no1 ::

Počakaj, da pridem domov, bom slikal NTBA.

rejven ::

moj frend ma isto situacijo , pred priblizno 14. dnevi je prejel modem sedaj pa mora čakat na sms ali pisno obvestilo , da so ga priklopil v omrežje. Tko , da bos mogu tudi ti počakat , da dobis username pa pass. Pomoje sam priklopis linijo v mnodem pa ma da dela ( ko te obestijo da so te prklopč)

amigo_no1 ::

V razmislek ali se res splača čakati na sms:
meni so ga poslali 4 tedne po priklopu (isdn, priklop sem naredil sam) (amišDSL je delal od prvega dneva, ko sem dobil modem & pogodbo), tako da če že imate modem priklopljen, lahko poskusite ...

Zgodovina sprememb…

BojanI ::

Čaki, čaki, jest usernem in geslo imam !!

lp,Bojan

BojanI ::

Kaj morš priklop na NTBA narest spredaj, kjer je en pokrovček ??

lpB

amigo_no1 ::

Ja tam notri sem jaz priklopil en kabel , da sem lahko priklopil splitter.

PaJo ::

Ce od prej nisi imel adsl prikljucka in si narocil lasten priklop, bi se moral zavedat kako zadevo priklopit. Za vse tiste, ki pa tega ne vesta pa je zadeva preposta. Iz vticnice kjer vam gre kabel v vas ISDN NT tega priklopite v spliter in iz spliterja gre en kabel v NT naprej, drugi pa v dsl port na Thomson modemu, od katerega naprej vodi mrezni kabel do pc-ja ali celo vecih pc-jev.
Celotna navodila imaste tudi v skatli, je lepo vse narisano in napisano kako in kaj. Zadevo pa lahko priklopite ze danes in pac cakate, da vas v centrali fizicno priklopijo na omrezje in takrat bo adsl pricel delovat sam od sebe.
Vcasih se splaca prebrat kaksno navodilo ali pa mogoce celo poklicat na njihovo pomoc uporabnikom, kjer bi vam podobno povedali, kakor sem jaz sedaj napisal.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BojanI ::

Si pa frajer, zavedat bi se moral preden sem naročil :D

Ker nam že soliš pamet ti lahko povem, da sem klical v njihov center, pa mi niso znali pomagat (ok, zastopim), prebral sem navodila, ampak tam ni NTBA-ja, torej ?

Se pravi, da bi v mojem primeru moral kabel iz NTBA-ja odlklopit in ga priklopit na vtičnico, ki jo sedaj nimam, skrimpat kable in sestavit, je to to ?

lpB

Tr0n ::

Cakal bos par tednov (vsaj taksne so izkusnje) preden te bodo fizicno aktivirali na centrali. Username in password ti ne pomaga, dokler te ne aktivirajo. :)

BojanI ::

V enem izmed odgovorov zgoraj je nekdo omenil, da mu je ADSL deloval preden je dobil sporočilo ?!

Sicer pa so mi pred prazniki na klicnem centru zagotavljali, da bo priklop do konca prejšnega tedna, kar pa se še ni zgodilo.

lp,Bojan

PaJo ::

Potem imajo pa slab suport na telefonu, ce ti to niso znali pomagat, kam je potrebno prikljucit spliter. v glavnem tisti kabel, ki gre sedaj v NT ga das namesto v NT v port Line na spilterju, port DSL na spliterju povezs s prilozenim kablom na port DSL na modemu, port Phone na spliterju pa gre naprej na NT od ISDN-ja. To je vsa umetnost. Spliter pa moras met prilozen noter v Amisovi skatli, je taka mala siva skatlica, brez nje ti ne bo delovalo nic.
Vsem, ki trnutno se nimajo adsl in jim je amis novi se ne prikloplen ponudnik, naj ta priklop kar naredijo, potem boste ze videli ko bo delovalo, ko se bo lucka za dsl prizgala, tako je vsaj na mojem Thomsonu, ki ima WLAN, navadni ne vem kako izgleda.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BojanI ::

Hvala Pajo, zdej mi je jasno !

Sam ne vem, če ima to smisel počet preden dobim obvestilo ali pač ?

lpBojan

amigo_no1 ::

Imaš kaj za zgubiti >:D ?

Mobidick ::

Seveda ima smisel.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

amigo_no1 ::

PaJo
Nekateri imajo isdn povezan preko prenapetostne zaščite (linija, naprava)

PaJo ::

V primeru prenapetostne zascite (tudi sam jo imam), to vklucis za spliterjem, torej gre povezava iz dovodnega kabla v splter iz spliterja v prenapetostno zascito in iz prenapetostne zascite v NT. Adsl modem (DSL port) je v tem primeru mimo prenapetostne zascite, ker ta bi prevec motila adsl signal, sploh na malo daljsih linijah je to lahko velik problem.
Pa tudi jaz menim, da tisti, ki se niste dobili podatkov, da ste prikluceni, to lahko storite ze danes, zgubiti nimate kaj. Mogoce so vas ze prikljucili pa pozabili obvestit, nikoli se ne ve in lahko na ta nacin ze uporabljate aDSL, na ISDN ali navadni prikljucek, za potrebe interneta, pa lahko pozabite. :D

Upam, da je zdaj vecino nejasnosti razlozenih, ce pa se koga kaj zanima, pa naj kar vprasa.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BojanI ::

Res je, ni kej zgubit, bom priključil pa da vidmo :)

lpB

amigo_no1 ::

Jaz imam 2 žički iz UTP kabla (kjer pride signal) povezani na Dect base (na 2 žički) , drugi 2
žički iz UTP kabla pa sta povezani z 2 žičkama na prenapetostno zaščite (vhod, kjer piše Naprava), iz prenapetostno zaščite (preko vhoda Linija) (črn ploski kabel) pa na spliter (vhod Line).
Vhod Phone (na spliterju) pa je povezan v NTBA spredaj, kjer je en pokrovček (na eni strani odprt) (kabel od Phoen do NTBA je pa tel. kabel RJ11).

slika iz NTBA -> Phone (na spliterju)
http://shrani.si/o.php?image1066624.jpg

chlovechek ::

Hm, glede teh ki imate ISDN mislim da je tako, da more prit Telekom namestit splitter pred NTBA, ker je le-ta v njihovi lasti ...

Glede tezav s hitrostjo pa mislim da bi od danes naprej moralo delovati opazno boljse ...

amigo_no1 ::

Vse kar potrebuješ so majhne klešče, en tel. kabel RJ11 in 5 minut časa
(to je čas za zelo nespretne).

BojanI ::

Takole je, priklopil sem linijo na spliter (line), phone na NTBA, rezultat je, da ne dela telefon. Ja, tud žičke sem obrnil, ampak je isto ! Naprej na modem nisem nisti probal.

Kakšna ideja ? Monter ali brez monterja ?

lp,Bojan

Ted ::

Sem mel tudi sam probleme s tem spliterjem, na koncu ga sploh ne rabim, svoje delo dobro opravlja Telekomova inštalacija in spliter ki sem ga mel že na Siolu. Kot je bilo povedano, takoj ko je to možno osnovni kabel iz stene v spliter, potem pa iz taprave luknje v modem oz. v ISDN. Pomembno je, da mate modem skonfiguriran pravilno in more delat.
Mah...

amigo_no1 ::

Imaš prenapetostno zaščito ? Si že prej imel adsl ?
1 spliter je dovolj.

Linija, preko katere dela isdn (2 žički) je pod napetostjo (okoli 50V).

Zgodovina sprememb…

BojanI ::

Živjo !

Prej nisem imel ADSL-ja, le klicni dostop, prav tako ne prenapetostne zaščite !

Zgleda, da bo treba počakat na priklop !

lp,Bojan

amigo_no1 ::

Koliko telefonov imaš ?
So prej telefoni delali ?

Nariši shemo vezave telefonov (+ kje je ntba).

Zgodovina sprememb…

BojanI ::

Linijo (dve žički) sem odklopil iz NTBA, jih povezal na kabel, ki gre z RJ 11 in v LINE spliterja, izhod PHONE pa povezal nazaj na NTBA in telefon ne dela.

Priklopljen je le EN telefon!

Zadeva deluje, ko jo vrnem v staro stanje !

In še nekaj, trenutno nimam ADSL ampak le klicni dostop !

lp,Bojan
««
3 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294585 (3344) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11722044 (15815) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71303 (1203) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51674 (1631) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426255 (2614) KoMar-

Več podobnih tem