» »

SIOL ali AMIS?

SIOL ali AMIS?

1
2
3

detroit ::

men je siolovc reku da ga pride enkrat iskat (mene ni blo doma ko ga je želel) a ga po 2letih še ni:)
Drugače je pa tist siolov modem boljši kot ta amisov crap. Amisov modem se sesuva pri 1000tcp povezavah, tako da moraš nujno ruter uporablat za kej resnga
Skero

Kleemen ::

Aha =)
Torej ga bom vrnil...saj ni problema. Rutar pa imam jaz od Linksysa, ki je zdaj vezan na modem od siola, da sem lahko preko wirelessa povezan na laptop, preko kabla pa na glavni komp.

Torej jutri bi mogu dobit vse kar rabim od amisa, ali ne še? :P

Bakunin ::

detroit je izjavil:

Amisov modem se sesuva pri 1000tcp povezavah


domnevam da thomson 546 ?

ce imas telefonijo, potem dobis 7xx serijo, ki je menda boljsa kar se same DSL povezave tice ter IP povezav...

detroit ::

imam mislim da nek thomson ja, samo imam telefonijo tudi. Stvar se je sesipala na vsake 20min skor, zdj mam en jeftin belkin router in je kul
Skero

Tilen ::

Bakunin je izjavil:

detroit je izjavil:

Amisov modem se sesuva pri 1000tcp povezavah


domnevam da thomson 546 ?

ce imas telefonijo, potem dobis 7xx serijo, ki je menda boljsa kar se same DSL povezave tice ter IP povezav...


546 ima 2048
780/706 imata 1024
782 ima 2048

Modem se pri zapolnjenih 1024 ne sesuva, le novih sej ne boš mogel vzpostavit. V kolikor bi potreboval več, lahko modemu spremenijo način delovanja (bridge) in boš ti vzpostavljal PPPOE brez omejitev oz. tvoja naprava za modemom (router).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TgT ::

Moje izkušnje z Amisom so več kot odlične takoj ko je SIOL uvedel IPTV sem prestopu ker net sploh ni deloval normalno. Kasneje je bil mogoč celo pogovor s tehnikom in posledica je bila 7ms do DSLAMa.
Več kot odlično. :P
Hit'N'Run

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TgT ()

Assass1n ::

Sem na siolu od leta 2004, sedaj sem..se popravljam sem 2 meseca nazaj poslal pogodbo na Amis.
Oni so pogodbo pregledali in podpisali 19.1. opremo sem dobil pa okoli 20.2.( sumim malo da sem sam kriv ker nisem imel vseh položnic plačanih :) ) aja plačane so bile okoli konca januarja se mi zdi da decemberske.
No moja zgodba naprej, opremo dobim in priklopim, pa zadeva dela z 1mbit, naj bi 4 vsaj tko sm naročil, siol dela se vedno in sem ga še naprej uporabljal. Potem po kaksnem tednu poklicem kaj je sedaj to, pa pravi da mi bodo priklopili šele 3.3. Sem rekel ok. mene ni noben obvestil. Pride ta datum priklopim Amisovo opremo in tema 1mbit. Spet cakam 2 dni poklicem pravi da naj bi se vse uredilo 5.5. spet čakam par dni spet kličem, da ne dela tko kot mora. Bojo dali naprej.... pošiljam maile, pravijo da čakajo telekom, da preklopi...khm ok ste kar sposobni nimam kej rečt..
Zdele pišem, internet 1mbit prijavlena napaka že 5x zrihtano pa nič.
Tako, da sem bil že skoraj na tem da jim vse skupaj pošjem nazaj, sej se ne sekiram kej preveč sam to ni način, da se me tako rečeno nateguje že toliko časa. Tam so mi rekli, da se mi sedaj šteje Siol, da bo položnica sam od tam, upam da bo res tako, ker če dobim 2 oprema roma v Maribor.
Take so moje izkušnje, tisti, ki bo tole naročal naj se pripravi, sicer 2 kolega v moji okolici sta pa imela urejeno v roku slabega meseca, tko da sm pač izjema, katera upam da potrjuje pravilo da je Amis vredu.
Toliko iz moje strani, če se spomnim napišem kako se bo odvilo vse skupaj, če ne bo že jesen pa bom pozabil na vse skupaj.
Lp, Blaž
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Kleemen ::

Jaz sem oddal pogodbo v torek, danes sem jih klical tja gor so rekli da pride ponavadi urejeno od 5 do max. 8 dni, modem in opremo pa pošljejo malo prej. Če je to res dobim v ponedeljek opremo, v torek - sredo naj bi bilo priklopljeno... Bomo videli.
Modem od siola moram jaz vrniti njim, kot je rekla na amisu.

Če bo slučajno več kot 2 tedna = TOŽBA =)

lexios ::

Se da z modemom od siola sploh kaj pomagat, če ga ne vrneš oz. si ti lastnik, glede na to da je zaklenjen (admin geslo=?)?

Senitel ::

Lahko ga uporabiš za podstavek za rože, obtežilnik papirja,... Edina resna uporaba bi bila, da ga uporabiš namesto 4 portnega switcha recimo ali pa za kakšno hackersko izživljanje.

lexios ::

Včasih so imeli v naročniški pogodbi za nove naročnike klavzulo, po kateri si po 2 letih postal lastnik modema. Do katerega imaš omejen dostop, čeprav si lastnik? No-brainer! Kolikor sem seznanjen tega ne prakticirajo več od kar nimajo več obveznega roka vezave za 2 leti...

cinkaCR7 ::

Telekom je lastnik opreme in jo moraš vrniti saj ob vključitvi ne plačaš nič za opremo. Če ne vrneš pa dobiš položnico domov, koliko jas vem.

Kleemen ::

cinkaCR7 je izjavil:

Telekom je lastnik opreme in jo moraš vrniti saj ob vključitvi ne plačaš nič za opremo. Če ne vrneš pa dobiš položnico domov, koliko jas vem.


Jaz sem vzel siol net pred 4 leti in takrat sem plačal 1€ za opremo, če pa nisi vzel z vezavo, pa je prišla oprema nekaj čez 100€...pač modem.
Tako da mogoče po izteku pogodbe ostane modem tudi moj, čeprav ga itak ne rabim...samo za info.

Kleemen ::

Hmmm še danes nisem dobil opreme z Amisa, rekli pa so mi po telefonu da pride v par dneh po naročilu, priklopijo pa od 5-8 delovnih dni. Pogodbo sem poslal v torek, v sredo so jo verjetno dobili in danes še nimam niti opreme, kaj šele priklopa neta...

Assass1n ::

Kleemen moj post preberi, jaz od poslane pogodbe do danes čakam že več kot 2 meseca, tko, da ne biti preveč neučakan ;)
Lp, Blaž
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Kleemen ::

Jaz sem jih prašal, da zakaj še nisem dobil niti opreme, so rekli da je v teku in da v kratkem zrihtajo.
V pogodbi piše max. 30 dni za priključitev neta.

Assass1n ::

Sej internet mi dela, vendar tako kot pri siolu z 1mbit, pri amisu obljubljajo DO 4 sesedu leti oz. kar dvema meni pa začuda samo z 1mbit. Zakaj, ker me gospoda pri telekomu niso preklopili in mi odprli pipce, kar pa se vleče ze mesec.
In ne krivim telekoma, ampak amis ker zgleda ne znajo "užgati" po mizi al pa sploh še niso omenili tam da morajo mene preklopit. Tko, da drugega kot da tukaj jokam mi ne preostane in čakam, da se bo kdo spomnil tam hey kaj pa ta kekec moramo ga dat na amis....pomoje drugo zimo, sem pa tud sam en kre*en, ker ne dam vse v skatlo in nesem na posto.
lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Kleemen ::

Ja pritoži se!
Kliči na amis non stop, 10x na dan če je treba, morajo priklopiti tako kot piše v pogodbi v max. 30 dneh. Kar je več je kršitev pogodbe.

Kleemen ::

Evo danes dobil po pošti amis opremo, modem Tomphson, razdelilec, vrnjeno podpisano pogodbo in vsa navodila za priklop.
Za priklop neta, pa so napisali da me bodo obvestili preko smsja, kadar bo preklopljeno iz siola na amis.
Baje da traja od 5-8 dni, od podpisa pogodbe, tako da upam da bo ta teden zrihtano...

Kleemen ::

Zrihtano!

Napisali so, da me bodo obvestili prej ko priklopijo, a zdaj sem za foro probal vse priklopit in net dela!
Podatki pa so taki:



Zelo zadovoljen. Odlično!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

Bakunin ::

kleemen - kaksni so rezultati iz http://ndt.arnes.si ?

Assass1n je izjavil:

Zakaj, ker me gospoda pri telekomu niso preklopili in mi odprli pipce, kar pa se vleče ze mesec.


tako je odkar so pri TS uvedli nov IT sistem in "pozabijo" preklopit/priklopit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Jernej L ::

Assass1n je izjavil:

Sej internet mi dela, vendar tako kot pri siolu z 1mbit, pri amisu obljubljajo DO 4 sesedu leti oz. kar dvema meni pa začuda samo z 1mbit. Zakaj, ker me gospoda pri telekomu niso preklopili in mi odprli pipce, kar pa se vleče ze mesec.


Če še nisi - uredi prijavo napake nedoseganja hitrost preko amisove podpore, ki bodo potem to posredovali in težili naprej na TS da se bo uredilo.

Kleemen ::

Zraven sem dobil še Amis Internet Security, pač nek antivirusni. Kaj tisto je fajn da si namestim gor, al ni treba če že mam nod32?

Matheeew ::

Amis je slovenski zastopnik za F-secure.

Verjetno bolje kot skrekan NOD. No, če imaš skrekanga.

Kleemen ::

Potem brišem nod in namestim tole. tnx

Assass1n ::

Danes sem spet klical, čakal 15minut na prostega človeka, razložil situacijo pa je rekel da bi mora bit ze zdavnaj zrihtano, potem ga cakam par minut da nekaj dela potem pa prekine linija. Klicem spet cakam 15min povem drugemu kaj je bilo pa zakaj se gre pa pravi bomo zrihtali. Me prov zanima, mineva me potrpežlenje, v ponedeljek ce ne bo delalo klicem tja naj prekinejo pogodbo in gre na khm tuš al kam :)
Lp, Blaž
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Kleemen ::

Čudno res...
V zadnjih dneh sem jih ene 4x klical, ene parkrat se zanimal, itd. in vedno sem čakal max. minuto na prostega operaterja, da bi pa dol vrgli pa nikoli...saj ne smejo no, to je slab odnos do stranke, če to naredijo.

Assass1n ::

Ja uno žensko sem vedno hitro dobil, druga zgodba je na tehnični pomoči.
Ne vem do mene se obnašajo kot do zadnjega pancarja, zato me bojo vrjetno tud kot naročnika izgubili. Konkurenca je za potrošnika zdrava, za njih pa ne, se ne sekiram, drugih opcij je dosti, ker se dobesedno iz mene delajo norca.
Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

matkeg ::

kleemen lahko vprašam ko si domov dobil opremo si se takoj registriral ali si počakal na sms da je signal aktiviran od amisa, to si sam naredil ali ti pridejo to zrihtat!
lp
Matjaž

Kleemen ::

Jaz sem se dobil opremo na dom, brezžičen modem in vse papirje. Pisalo je da je treba počakat na sms, da priklopijo, ampak sem rekel za foro probam kar priklopit, samo da vidim kaj bo. Odklopim star modem od siola, priklopim novega od amisa, ustvarim novo povezavo, vpišem up. ime in geslo, povežem in že DELA! Preverim hitrost in bilo je kot mora biti. Narediš pa sam ja, ker itak je isto kot povsod, pa tudi navodila so zraven, če ne znaš (lahko pa tukaj napišem postopek, kako se poveže).
SMS, da je priklopljeno pa sem dobil potem čez kakšen slab teden komaj, a jaz sem medtem že veselo uporabljal amis net :D

Ker sem pa šel z siola na amis, sem za en mesec dobil dve položnici, ker sem rabil pol meseca siol, pol meseca amis, sedaj naprej pa dobivam samo položnice od amisa...logično =)

matkeg ::

aha ja bom js tut tako naredil, jutr se lotim tega, če mi kaj ne bo šlo te pa kliknem!
Matjaž

matkeg ::

Ja men se poveže z modemom preko Wirellesa, sam ko grem pa preko cd ja ni pa nč, bo treba počakat, zanimivo je pa to sa mam THOMPSON TG 782i pa ga sploh ne moreš zbrat ne dokumentacije ni ne nč!
Matjaž

Kleemen ::

Cd, ki si dobil zraven opreme? Jaz še pogledal nisem kaj je gor =)
Ne rabiš ga... Samo priklopiš v modem kabel z linije (WAN), v drugega pa mrežni kabel za na komp ali pa če imaš brezžično nit ikabla ne rabiš. Predvidevam da imaš brezžično, kot si pisal. In ti ne dela? Noče povezat ali kaj? Vpiši DNS naslove! Meni je nekaj časa delalo, potem pa nič več in sem mogu dns naslova vpisat in dela kot urca tudi preko wirellesa. Če ne pa probaj za foro preko kabla, mi moglo delat tudi brez vpisat dns naslovov.

Bakunin ::

ce imas DHCP, potem mora delati vse avtomatsko [in na LAN kot na WIFI].

matkeg ::

Ja stvar se poveže prek kabla in brezžično, sam ni downloada in uploada-ni funkcionalno!ah bom še mal počakal pol pa mal pokličem!
Matjaž

Bakunin ::

zakaj ne klices takoj ko se pojavi napaka ? Tako je lazja diagnostika tudi za ISP.
A cakas na oksidacijo DHCP paketa ali kaj? :)

matkeg ::

Ja sem klical na AMIS in menda bo danes je v izvajanju preklop jutr pa menda bo pol pa še po moje 1h na telefonu pa menda pridemo do 4M!:)
Sporočim kako se bo obneslo vse to!
Matjaž

WildChild ::

Da ne bom nove teme odpiral. Doma imam amis 4 Mb / 512 Kbps in sem opazil danes, da so pingi nenormalno veliki. povprečno 63 ms... zdej pa me zanima, če ima kdo s tem izkušnje. Namreč sedaj morm zmerit hitrost in poslat poročilo. A me v najhujšem primeru čaka zmanjašnje hitrosti na 2Mb/268 Kbps? Ali kaj naredijo glede tega. Se sploh da kaj narest?
in da mood

Tilen ::

Kam si pa pingal? 212.18.32.10/212.18.32.12?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WildChild ::

in da mood

Bakunin ::

raje "pingaj" kaj v "blizje", ker bodo bolj verodostojni rezultati (npr. www.amis.net ali pa 212.18.32.10).
ISP ne more vplivati na usmerjanje prometa v tujini oz. izven njegovega omrezja.

WildChild ::

Mislim, (ne vem zagotovo) da so amisovi strežniki tudi tako neodzivni. No recimo, da so (bom preveril, ko bom imel možnost) kaj v tem primeru naredijo amisovci?
in da mood

matkeg ::

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://ww...

Evo dela NET in TEL(končno je blo kr neki problemu) ampak sem že oddal prijavo(TEST hitrosti) ker se ne približa niti približno 4Mb/512kB!Čeprav je kr OK v primerjavi kar je blo prej!
Matjaž

matkeg ::

Kleemen je izjavil:

Zrihtano!

Napisali so, da me bodo obvestili prej ko priklopijo, a zdaj sem za foro probal vse priklopit in net dela!
Podatki pa so taki:



Zelo zadovoljen. Odlično!

Koliko si stran od centrale?
Ker meni prav un d je to normalno da sem 3,5km stran od centrale!
Sam vem d če zdej popustim pol bo skos tako!
Matjaž

Bakunin ::

Kleemen ::

Ta amis je res jadan. Imam enko 4mb/s in min. 3x na teden če ne še večkrat mi net ne dela po par ur, pa ravno kadar ga najbolj rabiš. Stalno kičem tja gor, pa stalno nekaj "popravljajo" pa vedno isto dela. Lučka od WAN na modemu utripa. Stalno resetiram, izklapljam pa vedno isto dela, potem pa kar naenkrat začne delat, grem na net, čez 10 minut ponovno ne dela. Ma wtf??? Ni problema, če 1x na mesec ne bi delal naprimer, ajde ok ma ne da STALNO, vsak teden sigurno, velikorat pa tudi 2x,3x... na teden po par ur in potem začne delat. Bom pop... en dan =)

Ima kdo še take probleme? Drugače kadar pa dela, net odlično dela brez problema...samo stalno ta motnja povezave u pm. :S

e-marko ::

Po mojih izkušnjah je za tehnične rešitve najbolje obiskati amisov forum in tam poiskati pomoč. Meni so še vedno pomagali. Je pa od tega že kar nekaj časa, ker zadeva enostavno dela. 4 Mbit za 19 eur, ni boljše rešitve zame.

LP
...somebody, somewhere...

Senitel ::

Kleemen: Statistika na modemu za ADSL linijo pravi kaj?

Kleemen ::

e-marko je izjavil:

Po mojih izkušnjah je za tehnične rešitve najbolje obiskati amisov forum in tam poiskati pomoč. Meni so še vedno pomagali. Je pa od tega že kar nekaj časa, ker zadeva enostavno dela. 4 Mbit za 19 eur, ni boljše rešitve zame.

LP



Nisem še bil gor. Bom pogledal...tnx. Drugače pa meni tudi odličen net za 22€ na mesec 4mb odlično, samo kaj ko stalno nekaj fejka.

@Senitel, kakšna statistika? Kje to vidim?

Lonsarg ::

Jaz sem imel z Amis zelo zanimivo izkušnjo:) Sem se pri njih naročil, hitro dobil njihovo pošiljko in potem mi je kar naenkrat crknil internet... jaz kličem Amis, Siol, oba kaj je zdaj to Siol pravi, da sem zdaj na Amisu, Amis, da sem na Siolu. Potem pa sem kar sprobal in se povezal preko Amisovga modema in je delal, potem 2 tedna kasneje so me pa obvestili da so preklopili, čeprav sem že veš čas uporablal njihovo povezavo.

Uporablal sem Amisovo povezavo, položnico sem dobil pa za Siol lol, očitno majo vse v kurcu poštiman:)

No hujša stvar pa je bila to, da so založili moj aneks o prenosu cifra in sem ostal brez telefonske številke IN 2 tedna celo brez telefona sploh. Mizarstvo pa ima oče na tisto cifro, je skoraj znorel. Potem smo pa z ene 50imi klici prišli do direktorja, ker drugače ni šlo nikamor vlgavnm kr neki. Potem so se oni nekaj zmenili z Telekom, da sem šel na telekom za 110EUR sklenit NOV PSTN PRIKLUČEK! Da smo staro cifro celo nazaj dobil, čudež, saj drugače bi jih tožil. potem pa kak mesec čakanja in spet prenos cifre, da smo končno imeli pri jih cifro in prekinili PSTN naročnino. Bilo je res veliko skakanja okoli, stroškov za kake 150EUR vse skupaj, z konstantnim teženjem so nam komaj sploh tistih 110EUR za PSTN vrnili, se mi niti ni dal ubadat, da bi jim težil še za 2 mesečno naročnino po 12EUR za PSTN... Vglavnm mora, pa dobr zdaj vsaj dela.

Sam zakaj, če oni zaserjejo ne morejo sami uštimat, brez da jaz plačujem telekomu in skačem okol. Za take stvari naj gre Amis direktor do telekom direktorja, se naj zmenta za znesek pa se mi uštima cifro nazaj v par dneh, tak bi jaz pričakoval razplet, ne pa ta suffer.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1901572529 (1776) Badwolff
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293160170 (12037) kixs
»

Amis težave (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8213150 (7538) Cowboy6
»

Amis priklop

Oddelek: Omrežja in internet
324752 (4334) d4vid
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310855 (9557) Lonsarg

Več podobnih tem