» »

X800GTO~2 prihaja...

X800GTO~2 prihaja...

««
14 / 17
»»

Shark-357 ::

OEM pomeni da je brez škatle in gonilnikov se pravi jo dobiš v vrečki .

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

OEM pomen, da je brez skatle in razne navlake zravn. samo kartica, napajalni kabel in cd z gonilniki.

kolikor vem, so ble pr nas samo take gto2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vuso ::

eh pol pa ni panike.Tale OEM se sliši jako zajebano:D
Pol bomo vseen mal flashal očitno.
hvala in lp

GaS ::

OEM(Original equipment manufacturer) je oprema misljena za takojsno vgradnjo. Da je cim manj navlake;) Ceprav so me skatle zmeram impresionirale..

Porkadrek ::

Sam vprašu bi, kje se dobi najceneje to GTO2 grafo? Mislem, da to spada pod to temo. Gledu sm na mimovrste.si, pa majo navadno GTO za 55 kSIT, pa je pod mnenji en tip napisu, de je to v bistvu GTO2. Zdej sm pa čist zmeden.

GaS ::

Js ti jo prodam za 55k sit, pa ne bos nic zmeden a je to to ali ni:D Mislim da jo ima CoolPC, pa na bolhi se malo poglej..Nevem zakaj bi ravno novo kupval..

Good Guy ::

kontaktiraj tole oseba - kokos25
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TOP ::

Mene zanima s katerimi drajverji vam najbolše dela omenjena grafa.Jaz imam 5.12 novejših ne morem inštalirat ker mi ATI CENTER javlja da ni drajverjev,kaj veste kje tiči problem.HVALA

pingec ::

men gre na stock hlajenju pa voltazi GPU 543 mhz, ram pa 606 mhz, vsaj tko atitool pokaze, tisti k mate grafe, kaj lahk prcakujem z vodnim pa voltmodom?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Dr_M ::

hm....cist tko na uc...

gpu ene 620-650, ram pa verjetn okol 640-660. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IVo ::

A je kakšen problem pri odstranitvi volt-moda... npr. če bi prodajal grafo pa kupec ne bi mel vodnega?

Dr_M ::

odlotas dol in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vuso ::

eno vprašanjce imam.Danes sem dobil nov komp in tole famozno gto2.Zanima kakšna je oznaka jedra.Meni everest javlja da je gpu code name R430.A se jaz motim ali bi moral biti r480?Je pa zadeva zaenkrat še v originalu.Ampak če so mi poturili kakšen kurac z napačnim jedrom8-O

Shark-357 ::

Če imaš R430 jedro potem ne bo šlo preveri še z ati toolom.

Moonman ::

Če imaš GTO'2 od sapphire je gor R480 jedro. 100%

Tile programi niso 100% točni.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

vuso ::

Zadeva je postala zanimiva.Tako ati tool kot everest pravita da je jedro R430.tudi računalnik mi napiše samo x800gto.Jaz imam na računu gto2...od sapphirjav 3d marku imam 9491 pik.proc je pa athlon 3200+
kaj narest?preden se grem na mrtvo skregat bi rad tukaj kakšne predloge....
lp

Moonman ::

A je tvoja kartica od Sapphire?
A si jo že modal na X850XT?


Shark-357 ::

Morate vedeti da se je pojavila Sapphire GTO~2 na plavem PCB-ju ,brez power konektorja in z R430 jedrom...

vuso ::

Kartica je sapphirjeva.Ni še flashana in dokler ne bo jasno kaj je notri.tudi proc in rami so stock.gpu clock je 400 mem clock je 490....
a je možno da zaradi driverjev kaže narobno?kakšne ideje kaj narest?

VASkO ::

probaj flashat. ce ti odklene cevovode, potem je prava, ce pa ne pa ni. as easy as that. flashsa lahko se vedno na original nazaj.

pa Shark ti je napisal, da lahko ze po kartici vidis, ali je taprava ali ne. taprava ima rdec PCB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

vuso ::

No zadeva se je odprla(kišta namreč.Na kartici piše sapphire gto2 limited edition.se pravi piše kar bi moralo.Jedro je r430.kakšne barve je pa pcb pa nisem pozabil pogledal.spet bomo šraufal...Recimo da imam jaz to smolo in sem res dobil slabšo varianto(modro).Mene kot kupca ni noben obvestil da ima ta drugo jedro.Imena kartic sta identična.ne se zajebavat.bom probal zdele potegnit še navjnovejše cataliste in da vidmo kaj bo.
če mam modro varianto se grem kregat...

TOP ::

Pošlji sliko od grafe,če bi jo kupu v Cool-pc teh problemov ne bi imel.Pomojem so te nategnili,morda se motim.

vuso ::

No sprobal sem še z najnovejšimi catalisti(6.2. se mi zdi).jedro je še zmeraj r430.žal nimam doma digitalca, da bi slikal zadevo.....tole mi je pa konkretno uničilo veselje ob novi kišti...sem pa ravnoprav razpizden, da bi se šel tja malo pogovarjat,škoda da so že zaprli....sicer je jutri nov dan;( mislim da so mi poturili slabšo varianto.bom pol še enkrat odprl in pogledal barvo pcb-ja.kwa hudiča nej delam z gto2 z napačnim jedrom:(
mislim da bi mi morali menjat.čeprav ime pa vse je isto....kakršnih koli predlogov za rešitev bi bil zelo vesel....
lp

Dr_M ::



tako zgleda modra.

folk poroca, da se da odklenit na 16pp, ampak OC je pac, kakrsn je pa x800xl... torej zelo slab, oz se slabsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vuso ::

Evo sem še enkrat rafšraufal in vezje je modro:\ super ne bi moglo bit boljše...a ima kdo kakšne pametne argumente, da bi mi zamenjali kartico, ker tega sigurno ne bom obdržal...če je drugo jedro je druga kartica in ne vem kako se sploh lahko prodaja pod identičnim imenom...
pizda

GaS ::

A jebiga zdej..Te se dajo odklenit na 16, vendar so OCji zelo podpovprecni oz. v rangu XLa.

vuso ::

A ni tok jebiga.Če bi vsi delal po načelu "posle jebanja nema kajanja" ne pridemo nikamor.Gremo jutri nazaj in lepo prijazen bit pa bomo vidli kaj bodo rekli.Če pa zadeva ne bo šla, pa urad za varstvo potrošnikov,odvetnik in kakšen dober članek.Jaz sem kupoval x800gto2 limited edition z r480 dobil sem pa gto2 limited edition z r430 jedrom.In kot normalen kupec računalniške opreme ne morem vedeti, da pod ISTIM imenom prodajajo 2 različni grafični.sicer nisem nek expert, ampak če je drugo jedro to zame ni ista grafična.a naslednjič ko bom kupoval npr. procesor athlon3200+ bom moral izrecno zahtevati takega z roza nogcami, ker tisti z črnimi nogicami nimajo venice jedra.a jebiga tko pa upam da ne gre vse skupi....

MEDENA ::

kje ti piše, da MORA biti r480?

ko kupiš athlon 3200+ je athlon 3200+ in nima veze ali je winchester ali venice.

a boš na koncu še pogojeval, da hoćeš ta pa ta stepping ? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

cole-22 ::

Ma kako nima veze ali je Venice ali winchester? Če kupim Venice ma da je Venice ne pa winchester!

MEDENA ::

lej če je sistemski računalnik amd 3200+, ne moreš vedet ker je.

vuso ::

Medena in kako po tvoje naj bi jaz vedel al je r430 al r480?Seveda moraš gledat da sem povprečni kupec računalniške opreme.nekje na dobavnici naprimer bi morali pisat ključni podatki.za athlona ponavadi piše zraven venice.mislim da so ti dolžni povedat kaj hudiča boš kupil, še posebaj če gre za nekaj kar je drugačno kot normalno.in moja grafa z r430 jedrom ni ravno običajna.ne bi smeli se tako norca delat...poročam kaj se bom jutri zmenil...
lp

MEDENA ::

Če si že vedel vnaprej za tole grafo, bi jim lohk vnaprej rekel. Cool-PC? eh če jo ima ti bo menjal.

GaS ::

Ne vuso, motis se. Za Venice pa Winnie že, v tem primeru pa ne mores stokati. Dobil si to kar si zelel. Ima 16 cevovodov, vse kar je narobe je pa to, da se pac stvar ne navija. Pa ne razumi me, da nocem da ti jo zamenjajo(sam bi sel enako tja in se probal zmenit). Vendar je fora v tem, ker nikjer ne pise, da GTO^2 mora imeti R480 jedro.

vuso ::

Evo spet jaz:D
No kolobocija še ni končana.Lepo sem se zmenil, da mi zamenjajo zadevo.S tem so se strinjali in pri uvozniku naročili novo GTO2 limited edition.In danes so to kartico tudi dobili.Največji štos pa je, da je prišla enaka grafična(modra).Situacija je veliko boljša kot prej, ker sem sedaj izrecno zmenjen za gto2 z jedrom r480.Zanima me sledeče.očitno oni sedaj ne vedo, kaj naročit.oz nekaj podobnega.Ali mi lahko kdo pove TOČNO oznako te GTO2 z r480.Če je pač ne bodo dobili sem razmišljal, da bi vzel nekaj drugega.nekje tukaj sem bral da se prodajajo že neke odklenjene GTO16(oz nekaj podobnega) ali pa x850xt, ki sem jo nekje videl novo za 60k, ampak tistega ne najdem več do boga;((
hvala in lp:)

VASkO ::

x850xt novo dobis v EU ze za 200eur, ce pri nas ne najdes. s postnino 220eur.

vuso ::

EU že, samo mislim da mi denarja pa ne bodo dali nazaj.Pozabil sem še prej vprašat, če kdo ve za primerjalne teste med modro in rdečo GTO2 in pa če kdo ve odgovore na zgoraj zastavljena vprašanja.Poln k...c mam že vsega;(

burkiburke ::

zadeva gre takole, sem se namreč pozanimal pri našem dobavitelju za Sapphire in izgleda, da Limited model ni več Limited ter so se pri Sapphire odločili proizvajati GTO2 še naprej. Vse super in krasno ampak izgleda, da so vse nove pošiljke (Retail, Lite Retail, OEM...) na plavem PCB-ju in kot kaže vse imajo R430 jedro :|. V Cool PC imamo še cca 10 kosov od stare pošiljke in če kdo rabi je ziher na R480 jedru.

Zgodovina sprememb…

GaS ::

Ja tocno tako je to;) Probaj se zmeniti za dobropis, potem pa tam vzami 'theReal' GTO^2:P

vuso ::

Burki hvala za info:))
Jah zadeva je kakršna je.Ne vem kako se bomo zdej zmenil vse skupi.Jaz ne vem koliko sem jaz plačal grafo, ker je bil znesek samo za cel rachunalnik...Če nimajo x800gto2 ta prave nej pa vržejo notri x850xt pa je zadeva rešena.jim doplačam 5 jurjev, da ne bo jamra:D LOL ne vem kako se bo tole razpletl:\

Engineer_SLO ::

nimaš kaj ,sprijazni se z tem kar so ti pač dali,težko boš karkoli dokazoval,kajti ko sem podrobno dvakrat prebral vse skupaj sem prišel do zaključka da imate prav oboji....

oni so ti dobavili točno tak artikel kot si naročil,zbrko pa so naredili pri sapphire,ker niso vsaj nekako spremenili imena tem novim karticam....

pozdravlajm tudi prodajalčev posluh za zamenjavo,čeprav si na koncu dobil isto stvar...

pri 70% drugih prodajalcev bi te takoj odslovili,pa še garancijo bi ti uničili če bi jim trdil da si videl moder PCB... :D


sicer pa neke velike razlike med 430 in 480 niti ni,blj je važno da se ti ram navija ...

pri novejših igrah pa bo razlika še bolj zanemarljiva...

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

vuso ::

Wtf?Zdej pa ne vem ali sem jaz mal blesav ali me vlečejo za jajca:\ Rekli so, da ima ta kratica v bistvu r480 in da je problem v bisou.Da ko mi bodo zamenjali bios, da bom imel r480.nisem nek bill gates, ampak tako bose pa še nisem slišal.kakšni komentarji8-O

vuso ::

No vzel sem si malo časa in probal malo "izboljšat" tole mojo modro gto2.uporabljal sem atitool in 3dmark03.rezultati so sledeči: core gre do 443 in mem gre do 552.seveda oba stabilno.gpu se segreje do max 56 stopinj.proc je 3200+ athlon(venice) in zaenkrat nenavit pravtako rami.
po default gre v 3dmark03 9487 pik,izboljšan pa do 10150....kakšni komentarji?
lp

VASkO ::

oni nimajo pojma. mogoce r480 pomeni za njih vklopljenih 16 pipelineov. v glavnem, ti imas kvazi X800XL.

vuso ::

A ima kdo kakšno pametno idejo kaj vzet, če mi ne bodo dali notri gto2 z r480.jutri gre komp definitivno na servis in naj čarajo z raznim flashanjem, ampak če ne dobim r480 bo tudi ostal tam;( zamenjava bi bila nekaj boljšega in ne veliko predragega.Kaj pravite recimo o 7800GT?
lp

vuso ::

No, če še koga zanima kako se odvija tale limonada.Zdejle je prišel računalnik s servisa.Flashali so mi kartico v x850pro z 16 cevovodi.frekvence so iste kot prej.core 400, mem 490.vsaj tako jo prepozna atitool in everest.Fora je zdej v tem, da mi oba programa kažeta r480.Zanima me naslednje.Ali je z samo menjavo biosa grafične kartice mogoče doseči, da mi kaže jedro r480 ali so mi dali notri drugo grafično(kar pa močno dvomim)?ker če je oznaka na čipu r430 in so mi oni z menjavo biosa hoteli prodat, da imam zdej r480 bom pa popi**u.kartica sigurno ni rdeča...nej mi kdo, ki se res spozna na zadeve magari po PS svetuje, kaj narest, ker odnehat sigurno ne mislim.
No še nekaj sem zvedel.Sapphire je baje nehal delati prejšnjo (rdečo) generacijo gto2, ker so bili problemi z napajanjem.kartica je imela lastno napajanje in so napetosti preveč nihale in so bili ne vem kakšni problemi.
lp:)

JIM22 ::

Rdeča gto2 ima priklučk za napajanje iz napajalnika.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

vuso ::

Ravno zato naj bi bili neki problemi.Ker ima ta nova napajanje prek matične, ki uravnava napetost teh problemov ni več.Z dežja pod kap:\

vuso ::

Probal sem še naviti tole odklenjeno gto2 in zadeva gre takole: nenavita pride v 3dmark03 do 10385, navije se core do 408 in mem do 555 in 3dmark03 pokaže 10780.....

JIM22 ::

Probi še 2005 pognat. Pa mal tam v temi poglej kok je kej folk dubo rezultate.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

eDDi ::

iz 400 na 408 je ogromen overclock :), moja modra se je navila iz 400 na 409.. to je sranje od karte. rdeča se je navila na 600/620 in okol 15k v 03.
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon X800 GTO @ X850?

Oddelek: Navijanje
131176 (1018) Shark-357
»

Menjava 6600GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554258 (3650) TOP
»

Sapphire X800 GTO

Oddelek: Navijanje
161368 (915) tiborrr
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342590 (1975) mtosev
»

X800 GTO

Oddelek: Kaj kupiti
432454 (1614) RC14

Več podobnih tem