» »

Asm za zacetek

Asm za zacetek

Cizimizi ::

rad bi se naucil ASM jezik in znjim probal kaj programerati
a sem cisti zacetnik na tem
vem da to ni visoki programski jezik
a se ga hocem nauciti
nimam pojma v pojmu in vse tutorial-e ki sem prebral nisem mel pojma o cem se gre
v knjigarnah imajo samo knjige za tiste ki ze poznajo druge jezike
zato bi res prosil za pomoc ce me kdo lahko ubrne kjer bi lahko zacel

WarpedGone ::

Nočm ti zbijat morale ampak si optimist :D

1. pogoj za programiranje v asemblerju je poznavanje čipa in njegovih for, ter periferije. Do nazga.

2. to da znaš programirat u kakem drugem jeziku je velik plus, ker ti je prišparano vsaj učenje najosnovnejših konceptov: spremenjljivka, pogojno izvajanje, zanke.

Na netu je tutorialov vrh glave, če si resen bi bilo mogoče najlaže da stakneš kje kak izi virtual machine in za začetek zanj napišeš par programov v njegovi strojni kodi. Tega ne bi smel bit problem dobit. Že na FRIju je pogoj za dostop do izpita pri prevajalnikih spesnitev navideznega stroja in kompajlerja za pseudo pascal. Zdej mende celo ja javo.

Js mam še nek tisto reč, sam je napisana u MS Virtual J++, nimam pa več exeja, le sorse.
Zbogom in hvala za vse ribe

fahrenGONE ::

Malokdo ima dandanes voljo za ASM in me veseli, da si se odlocil v tej smeri. Za zacetek si poglej Art Of Assembly by Randall Hyde -- on je res maniac in ta knjiga je free in super napisana. Ce te zanima Win32 ASM, potem skoci se na win32asmboard.cjb.net, win32asmcommunity.net, movsd.com, masm32.com, masmforum.com.Strani je kar veliko in te ki sem jih podal vem kar tako na pamet, imajo pa se veliko drugih linkov in tudi google lahko uporabis s keywordi: asm tutorial, win32 asm, masm32, iczelion asm, aoa, art of assembly, x86 asm, ... Good luck! :D

Cizimizi ::

hvala za odgovor

"čipa in njegovih for" ?
a ni bolj to elektronika?
sej ne mislim uber computerje delat :D
ampak bol za programe spremenit po svojem okusu

hvala za spodbudo fahrenheit, res so hude strani
samo na The Art of Assembly strani pise...

The Art of Assembly Language Programming assumes that the reader already knows at least one high level programming language like Visual BASIC, C/C++, Java, or Pascal/Delphi. If you understand the basics of computer programming, you're ready to learn assembly language programming!

a to bi se res splacalo najprej naucit kaksen visoki programski jezik potem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cizimizi ()

Monster ::

če nimaš pojma o programiranju se rajši prej nauči kak C/C++ potem pa počasi idi v ASM svet :) .. ni tak enostavn ASM veš ... pa še dosti več časa vzame da kaj pametnega narediš. tk da C/C++ :)
Ka zaboga...

snow ::

asm lahko pišeš inline tudi v c++ programih in je mogoce pametno za zacetek testirat par instrukcij.

gcc ma at&t sintakso asmja, intel/ms pa intelovo sintakso.

še ena kul knjiga... mal novejša: http://www.drpaulcarter.com/pcasm/

enjoy.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

fahrenGONE ::

ASM se lahko naucis brez ostalih jezikov. Nekateri pravijo da je celo boljse, saj te znanje drugih high-level jezikov lahko tudi moti pri ucenju ASM. Ampak verjetno on s tem misli na poznavanje programiraja in konceptov, kot na to da se moras obvezno nekaj prej naucit. Ne vem, odvisno od cloveka. Nekateri pravijo, da ni dobrega programerja brez znanja ASM in jaz se kar strinjam z njimi.

WarpedGone ::

Hja, dobri pogramerji pa asembler... To je še najbolj uteha starih programerjev ko gledajo mladce ki znajo le javo in so 2x bolje plačani pa nucajo nekaj za dušo hladit.

Glavna odlika mojstra je da zna izbrat nalogi najprimernejše orodje. Za asember govorita hitrost izvajanja in velikost programa, proti pa cena razvoja in cena vzdrževanja. Zadnji dve točki sta pod hudimi konkurenčnimi pritiski, druga točka ni več problem, tko da edin plus ki ostaja je hitrost izvajanja, pa še ta neprestano izgublja na pomenu. Posledično se asembler uporablja le še kjer je hitrost dejansko ključna in se z ostalimi cenejšimi metodami ne doseže zahtevanega minimuma.

Če bo asembler zate hobi, go for it. Če pa misliš z njim služit kruh, bodo pa rezine bistveno debeljše če isto količino časa in truda vložiš kam drugam.

The Real Programmer
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

fahrenGONE ::

Jaz nisem imel v mislih da bi delal programe za firmo ali profit v ASM. Ce ti ni jasno kaj sem mislil, potem ti dam prav. :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50535117 (24518) icek
»

Nasvet glede izbire programskega jezika (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
526006 (4756) NoUse4AName
»

programiranje v assemblerju

Oddelek: Programiranje
131362 (1123) sverde21
»

Najhitrejši programski jezik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
757469 (5289) Senitel
»

C++ vs. C (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766647 (5638) rokpok

Več podobnih tem