» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
234 / 236
»»

LightBit ::

To ni zunanji IP.

komunist1918 ::

miko22 je izjavil:

T2 je vse zjebal.
Zdaj mi ne deluje več povezava od zunaj na wireguard, ker Mikrotik ne more osvežiti DDNS. Bemti. Kak ste rešli sedaj ko je zunanji IP v obliki 192.168.64.120/24 ?


opcije:
- tailscale ali podobna rešitev
- plačaj za statiko
- poišči novega operaterja

miko22 ::

Zdaj sem preveril...posredovanje vrat ne dela ker nimam IP-ja. Tisto kar je bilo nastavljeno...nič. Ne torent, ne wiregard....tema.
Kako mate sedaj nastavljeno? Kako posredujete vrata?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Daniel ::

miko22 je izjavil:

T2 je vse zjebal.
Zdaj mi ne deluje več povezava od zunaj na wireguard, ker Mikrotik ne more osvežiti DDNS. Bemti. Kak ste rešli sedaj ko je zunanji IP v obliki 192.168.64.120/24 ?


Če imaš Mikrotika z ARM čipom posodobi zadevo na verzijo 7 in uporabi aplikacijo Back to Home. Super zadeva.

miko22 ::

Žal nimam tega, sem pa na verziji 7.13.4
Sem opazil da imam od zadnje posodobitve not wifi menu, poleg wireless.
Nisem še raziskal kaj to pomeni :)

Daniel ::

Za naprave na MIPS nič. Malo so spremenili pakete, ki se nameščajo, da so dobile stare naprave z ARM čipi Wave2 gonilnike za Wifi (wifi-qcom-ac), ki jih prej ni bilo možno namestiti, ker je bil celoten paket teh gonilnikov velik skorajda toliko, kot je spomina na napravah. Zadeva opazno pohitri WiFi na starejših napravah. Na MIPS se ni spremenilo nič, ker gre za večinoma stare naprave. Priporočam menjavo za kaj novejšega z ARM čipom.

Klemenn ::

A mi zna kdo razložit kako sploh zgleda zdaj ta 'NAT' pri T-2-ju za tiste ki nimamo (statičnega) WAN IP naslova?

Torej paketi seveda gredo ven preko nekega gatewaya itd. Svoj WAN IP seveda lahko preverim preko whatismyip.com. Ampak, a ti a IP naslov delim s kom?

Namreč:
- v moj-t2 ni nobenih omejitev glede vrat (lahko izberem vse) kot tudi notranjih IP naslovih
- po drugi strani mi dovoli narediti dhcp static reservation samo od 192.168.64.2 - 192.168.64.99

Mikrohard ::

Ne deliš si z nikomur. Če si nastaviš DMZ je skoraj enako, kot da bi imel bridge port (je sicer dvojni NAT, ampak imaš vse porte odprte). Znajo biti edino problemi s kakšnim NAT loopbackom (če bi rad do kakšnih storitev znotraj LAN-a dostopal preko zunanjega IP-ja).

Klemenn ::

Potem pa sploh ne razumem ; kaj so z vidika manjka IP naslovov naredili s tem?

Denarno, razumem.

strom_15 ::

T-2 na vrhu fiksnih internetnih povezav v letu 2023

V času, ko je povezljivost postala nepogrešljiv del našega vsakdana, je kakovostna in zanesljiva internetna povezava ključnega pomena. Francosko podjetje nPerf je predstavilo podatke, ki razkrivajo osupljive rezultate fiksnih internetnih povezav za slovenijo v letu 2023. Rezultati prikazujejo, da je T-2 v Sloveniji v preteklem letu prevzel vodilno vlogo med ponudniki fiksnih internetnih povezav.

T-2 z najboljšo fiksno internetno povezavo v letu 2023


V analizi, ki je potekala od 1. januarja do 31. decembra 2023, so bili zajeti 17.204 testi internetne povezave v državi in prav ti so pokazali, da je T-2 ponudnik najhitrejših download hitrosti v Sloveniji s kar 185 mbps. Prav tako je T-2 dosegel najnižjo zakasnitev v odzivnosti internetnih povezav (15ms), kar pomeni boljše delovanje spletnih vsebin in aplikacij. In na koncu je raziskava pokazala, da T-2 ponuja najhitrejšo upload hitrost v Sloveniji s kar 62 mbps. To pa je še kako pomembno za naročnike, da lahko brezskrbno nalagajo večje videoposnetke na internet. Rezultati potrjujejo, da imamo v Sloveniji visoko kakovost fiksnih internetnih povezav.

Ponosni smo, da je T-2 prepoznan kot vodilni ponudnik v zagotavljanju hitre, odzivne in zanesljive internetne povezave. Še naprej se bomo trudili za naše naročnike in jim dali tisto kar potrebujejo- prijazen paket kakovosti, hitrosti in zaupanja.

vir: https://www.t-2.net/novice/t-2-na-vrhu-...

tomlin ::

strom_15 je izjavil:

T-2 na vrhu fiksnih internetnih povezav v letu 2023

V času, ko je povezljivost postala nepogrešljiv del našega vsakdana, je kakovostna in zanesljiva internetna povezava ključnega pomena. Francosko podjetje nPerf je predstavilo podatke, ki razkrivajo osupljive rezultate fiksnih internetnih povezav za slovenijo v letu 2023. Rezultati prikazujejo, da je T-2 v Sloveniji v preteklem letu prevzel vodilno vlogo med ponudniki fiksnih internetnih povezav.

T-2 z najboljšo fiksno internetno povezavo v letu 2023


V analizi, ki je potekala od 1. januarja do 31. decembra 2023, so bili zajeti 17.204 testi internetne povezave v državi in prav ti so pokazali, da je T-2 ponudnik najhitrejših download hitrosti v Sloveniji s kar 185 mbps. Prav tako je T-2 dosegel najnižjo zakasnitev v odzivnosti internetnih povezav (15ms), kar pomeni boljše delovanje spletnih vsebin in aplikacij. In na koncu je raziskava pokazala, da T-2 ponuja najhitrejšo upload hitrost v Sloveniji s kar 62 mbps. To pa je še kako pomembno za naročnike, da lahko brezskrbno nalagajo večje videoposnetke na internet. Rezultati potrjujejo, da imamo v Sloveniji visoko kakovost fiksnih internetnih povezav.

Ponosni smo, da je T-2 prepoznan kot vodilni ponudnik v zagotavljanju hitre, odzivne in zanesljive internetne povezave. Še naprej se bomo trudili za naše naročnike in jim dali tisto kar potrebujejo- prijazen paket kakovosti, hitrosti in zaupanja.

vir: https://www.t-2.net/novice/t-2-na-vrhu-...

To me veseli, sem njihova stranka že vrsto let. Imam dobre izkušnje s T-2.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Junie_Lasta2 ::

1. Kako je pri T-2 s čistim internet dostopom- brez ostalih komponent (T2, mobile ipd) ? Se to da, ali je svse omejeno na te Oranžne pakete ?
2. Kot vidim, ponujajo tudi 2500/2500 hitrosti v najmočnejšem paketu.
A kot pravijo drugje, velja to samo za T-2 optiko (in ne Rune ipd). kaj sploh pokriva T-2 optika ? Je kje kak zemljevid na to temo ?

BTW, a majo kje kak splošni cenik storitev ?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Seveda imajo cenike. Poleg njih pa ti pa nudijo popuste za vezavo. Celo najnižji paket za FTTH (samo internet, brez ostalih komponent), 10/10 so nedavno nadgradili na 50/20.

Popust za 2 letno vezavo pa znaša cca toliko kot znaša razlika med 100/20 in 50/20. Jasno, ker smo v deželi popustov, je treba rečt zanj in ni objavljen direktno na internetu.

Za samo dostopnost na specifičnem naslovu je možno pogledat na njihovi spletni strani.

strom_15 ::

strom_15 je izjavil:

T-2 na vrhu fiksnih internetnih povezav v letu 2023

V času, ko je povezljivost postala nepogrešljiv del našega vsakdana, je kakovostna in zanesljiva internetna povezava ključnega pomena. Francosko podjetje nPerf je predstavilo podatke, ki razkrivajo osupljive rezultate fiksnih internetnih povezav za slovenijo v letu 2023. Rezultati prikazujejo, da je T-2 v Sloveniji v preteklem letu prevzel vodilno vlogo med ponudniki fiksnih internetnih povezav.

T-2 z najboljšo fiksno internetno povezavo v letu 2023


V analizi, ki je potekala od 1. januarja do 31. decembra 2023, so bili zajeti 17.204 testi internetne povezave v državi in prav ti so pokazali, da je T-2 ponudnik najhitrejših download hitrosti v Sloveniji s kar 185 mbps. Prav tako je T-2 dosegel najnižjo zakasnitev v odzivnosti internetnih povezav (15ms), kar pomeni boljše delovanje spletnih vsebin in aplikacij. In na koncu je raziskava pokazala, da T-2 ponuja najhitrejšo upload hitrost v Sloveniji s kar 62 mbps. To pa je še kako pomembno za naročnike, da lahko brezskrbno nalagajo večje videoposnetke na internet. Rezultati potrjujejo, da imamo v Sloveniji visoko kakovost fiksnih internetnih povezav.

Ponosni smo, da je T-2 prepoznan kot vodilni ponudnik v zagotavljanju hitre, odzivne in zanesljive internetne povezave. Še naprej se bomo trudili za naše naročnike in jim dali tisto kar potrebujejo- prijazen paket kakovosti, hitrosti in zaupanja.

vir: https://www.t-2.net/novice/t-2-na-vrhu-...


Še originalni vir: https://media.nperf.com/files/publicati...

gansta ::

starfotr ::

gansta je izjavil:

Hmm,

https://siol.net/mnenja/pisma-bralcev/k...


Kakšne nebuloze.

Glede PR članka o internetni hitrosti, so pa spet nebuloze in neko brezvezno hvaljenje. Kot, da smo v času dial up, xDSL in hitrosti, kjer vsak megabit odloča.

Naj že kaj več ponudijo od 2,5 Gb/s, glede na to, da že 20 let oglašujejo možnost 1 Gb/s v svojem omrežju, je rast za 2,5x zelo klavrna za 2 desetletji. Bi človek pričakoval mnogo več. Ethernet ima danes že 800 Gb/s vmesnike, mi se pa jajcamo na manj od 10. 10 Gb/s Ethernet je pa tudi že 20+ let na voljo. Prodajajo stara jajca.

matobeli ::

Nad 2.5G etherneta nima praktično nihče v privatnih vodah. Mogoče kle na ST enepar ljudi, drugač je pa že 2.5G redkost, kje je šele 10G.

Niti ni tolk važno kolk je max, zelo lepo od njih je da so povišali hitrost paketom, zdej je že najnižji čisto lepo uporaben z 20 gor in 50 dol. Če ne drugega je tud Telekom že nekaj zviševal.

Konkurenca deluje, kar je pozitivno.

starfotr ::

Kakšna konkurenca, če vsi najemajo kable in ostalo en pri drugem? To ni nobena konkurenca.

Nekje je malo da ne 2 G osnova in 50 G najvišji paket.
https://ziplyfiber.com/internet/multigig

In ponujajo statični IPv4 in IPv6. Kar je pa pri T-2 (sploh v zadnjem času) še večji fail, kot je bil v preteklosti.

MrBrdo ::

miko22 je izjavil:

T2 je vse zjebal.
Zdaj mi ne deluje več povezava od zunaj na wireguard, ker Mikrotik ne more osvežiti DDNS. Bemti. Kak ste rešli sedaj ko je zunanji IP v obliki 192.168.64.120/24 ?


Res so vse zjebali, pri meni so se 20.2. zjebale nastavitve za DMZ. Potem ko sem jih popravil, pa ne routa več prometa na lastni zunanji IP iz notranje mreže (torej iz LANa odpreš 188..... na en port katerega imaš odprtega - ne dela več). To sem uspel "rešit" tako da sem izklopil DMZ in forwardiral porte preko njihovega portala, v tem primeru pa pravilno routa tudi na zunanji IP. Potem mi je par dni nazaj zelo počasi odpiralo vse nove povezave, medtem ko je sama hitrost bila normalna. To se je rešilo, mogoče z restartom modema.

Danes pa mi ne dela TV in tudi ne odpre spletne strani t-2.net, ker ne resolva DNSja. Resolva pa ga recimo iz serverja, ki ni povezan prek T-2 omrežja.
PS: Očitno Googlov DNS 8.8.8.8 trenutno ne resolva t-2.net in poddomen.

Jaz ne vem kaj delajo, zgleda kot bi neki novinci nekaj šraufali tam kjer ne bi smeli.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Horas ::

MrBrdo je izjavil:

miko22 je izjavil:

T2 je vse zjebal.
Zdaj mi ne deluje več povezava od zunaj na wireguard, ker Mikrotik ne more osvežiti DDNS. Bemti. Kak ste rešli sedaj ko je zunanji IP v obliki 192.168.64.120/24 ?


Res so vse zjebali, pri meni so se 20.2. zjebale nastavitve za DMZ. Potem ko sem jih popravil, pa ne routa več prometa na lastni zunanji IP iz notranje mreže (torej iz LANa odpreš 188..... na en port katerega imaš odprtega - ne dela več). To sem uspel "rešit" tako da sem izklopil DMZ in forwardiral porte preko njihovega portala, v tem primeru pa pravilno routa tudi na zunanji IP. Potem mi je par dni nazaj zelo počasi odpiralo vse nove povezave, medtem ko je sama hitrost bila normalna. To se je rešilo, mogoče z restartom modema.

Danes pa mi ne dela TV in tudi ne odpre spletne strani t-2.net, ker ne resolva DNSja. Resolva pa ga recimo iz serverja, ki ni povezan prek T-2 omrežja.
PS: Očitno Googlov DNS 8.8.8.8 trenutno ne resolva t-2.net in poddomen.

Jaz ne vem kaj delajo, zgleda kot bi neki novinci nekaj šraufali tam kjer ne bi smeli.


mogoče pa vi sami prčkate, tam kje ne bi smeli.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

brbr21 ::

MrBrdo je izjavil:

Danes pa mi ne dela TV in tudi ne odpre spletne strani t-2.net, ker ne resolva DNSja. Resolva pa ga recimo iz serverja, ki ni povezan prek T-2 omrežja.
PS: Očitno Googlov DNS 8.8.8.8 trenutno ne resolva t-2.net in poddomen.

Jaz ne vem kaj delajo, zgleda kot bi neki novinci nekaj šraufali tam kjer ne bi smeli.

Nisi edini! Preko Telekoma je T2 TV delala. Si kje iz območja gorenjske? Tudi z drugimi DNSi je bil problem (1.1.1.1....)

Gregor P ::

Danes pride v reklamni boks sporočilo, da imajo cenejše iPhone ("iPhone 15 le nekaj dni po znižanih cenah") in grem za hec pogledat, da vidim, ali so naše top ponudbe še vedno totalno brezvezne kot doslej in rezultat:


MOBILNI TELEFON APPLE IPHONE 15 128GB, ČRN = 816,- evrov, seveda z vezavo, moraš imeti 5000 točk itd.

MOBILNI TELEFON APPLE IPHONE 15 PLUS 128GB, ČRN = 1014,- evrov plus vezava, točke ni da ni ...
vs
Geizhals Apple iPhone 15 128GB schwarz = od € 773,90 naprej, brez vezave

Apple iPhone 15 Plus 128GB schwarz = od cca 940 evrov dalje, brez vezave

Ne rabim telefona, ker to so itak preveliki cegli, če pustimo ceno ob strani, ampak v čem je sploh hec teh reklam za praktično dražjo ponudbo kot sicer lahko dobiš na trgu, pa še vezali bi te radi?!?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

matobeli ::

keyword: "na obroke"

Gregor P ::

Matr smo reveži zgleda :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

starfotr ::

Ljudje delajo svašta. Sem tudi že doživel nakup telefona pri operaterju na obroke ter vezavo in prodajo telefona na bolhi.

Takoj denar in ta "kredit" dobiš brez raznih odobritev in podobno.

Pač ljudje še vedno živijo preko svojih zmožnosti in ne znajo razpolagat z denarjem.

In zato je bila poteza BS glede makrobonitetne omejitve kreditiranja potrošnikov edina pametna. Ker le tako lahko omejimo brezglavo trošenje. Slabost je pa, da se bodo te ljudje kreditirali drugje (tudi pri operaterjih) in bodo še bolj zaglavili.

No, skratka - prodaja po tako visokih cenah je izključno zaradi plačila na obroke, kot je že bilo pravilno ugotovljeno.

bbbbbb2015 ::

T-2 je zgleda še vedno zelo dolžan:
https://necenzurirano.si/clanek/aktualn...

in za poplačilo nima denarja, če bo sodišče ugotovilo, da je vseeno dolžan.

Sicer tole je necenzurirano, samo v bistvu imam iste informacije.

Če bodo izgubili tožbo, bodo zopet v stečaju. Ker jih bodo prodali na dražbi in si bodo raznorazni meli roke.

Zajebava se ta Krč in druščina.

starfotr ::

https://siol.net/novice/posel-danes/rev...

Ja, nič novega. Isti ljudje, isti lastniki, isto delo. Drugega ni za pričakovat, kot ponovitev zgodovine.

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

https://siol.net/novice/posel-danes/rev...

Ja, nič novega. Isti ljudje, isti lastniki, isto delo. Drugega ni za pričakovat, kot ponovitev zgodovine.


Zdaj, ko je opozorilo revizorja zunaj, si bodo zelo težko izposodili denar na obveznice. Zelo težko.

starfotr ::

Nategnili so vse, kar se je nategnit dalo. Omrežje so jim naredili zastonj. Izvajalci niso nikoli dobili plačano za svoje delo in material.

Imeli so prisilne poravnave. Stečajev toliko, kot povprečen pijanec spije pirov na teden.

Tožijo TS (upravičeno in neupravičeno). Skratka enostavno povedano ne znajo se it poštenega posla. Vedno neke mučke.

Jaz jim želim, da začnejo delat dobro in pošteno. In da dobijo lastnike, ki se spoznajo na posel in si želijo dolgoročnega razvoja in stabilnega poslovanja.

Bellzmet ::

Težava je, da če jih kupi Telemach ali podobno bodo šle cene čez noč gor za 20-30%.

starfotr ::

T2 danes ni poceni, včasih je pa bil. Ne vem zakaj bi šle cene gor z drugim lastnikom? In ne bo jih kupil Telesmeh, ker jim to ne bo pustil AVK.

Bellzmet ::

Ker bodo z manjšanjem števila ISP na območju Slovenije in posledično manjšo konkurenco (ter večjo možnostjo kartelnega dogovarjanja) lažje kolektivno vsi skupaj dvignili cene. Eh AVK.

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

Nategnili so vse, kar se je nategnit dalo. Omrežje so jim naredili zastonj. Izvajalci niso nikoli dobili plačano za svoje delo in material.

Imeli so prisilne poravnave. Stečajev toliko, kot povprečen pijanec spije pirov na teden.

Tožijo TS (upravičeno in neupravičeno). Skratka enostavno povedano ne znajo se it poštenega posla. Vedno neke mučke.

Jaz jim želim, da začnejo delat dobro in pošteno. In da dobijo lastnike, ki se spoznajo na posel in si želijo dolgoročnega razvoja in stabilnega poslovanja.


Ni v tem problem. Problem je v tem, so se posla lotili s premalo kapitala. Kapital so si izposodili pri bankah in nikoli vrnili (vsaj ne v celoti). Imeli so novo opremo, povsem novo, zdaj kako so dobavitelja plačali, ne vem.

Ta Jurij Krč spominja na Kordeža. Kordež in kamarila so hoteli sprivatizirati Merkur, z vsemi nepremičninami in vsem vred. Imeli so menedžersko firmo, drobcenega palčka, ki je z mahinacijami dobivala kapital od Merkurja.

Na koncu se jim je zalomilo, ker je prišla kriza, ter Merkur ni mogel servisirati kreditov, oz. nakupa samega sebe.

Že samo, da bi rekli, da olastninijo 25% Merkurja ali 51%, bi to šlo zlahka skozi. Sicer razumem, zakaj so šli na 100% ali nič. Ker če bi jim nekdo pod prste gledal, bi hitro opazil mahinacije.

Zdajle menda T-2 izkazuje pod 20k EURdobička. Prej pa 10+ milijonov EUR. Zdaj ali Krč tanka ven denar, da potem izpraznjen T-2 potone on pa vseeno ima 100+ mio EUR na varnem. Ali pa se bo s tem denarjem pojavil, ko bo T-2 v stečaju oz. prisilki in bo on "največji" upnik. Aka Marinblu scenarij.

Sigurno pa se Krč pripravlja na scenarij stečaja, oz. ponovne prisilke. Zato verjetno se tožari, morda mu uspe dolga znebiti se na ta način.

Verjetno je zato direktor zato odšel. Ker gre za oškodovanje upnikov in za te stvari se gre v zapor. Oziroma, od teh mahinacij ima korist Krč, direktor pa lahko faše zapor.

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Mah so se kapitalno zajebal z mobilnimi frekvencami oziroma mobilno telefonijo. 2021 so dali neki manj kot 20 mio EUR za nekaj frekvenc, pa še cca 10 let prej so tudi kar lepo plačali 3G frekvence, nisem pa prepričan, koliko so dali za 5G letos oz lani. Mislim v mobilno telefonijo so zlili v zadnjih 10+ letih vsaj 50-60 mio EUR, če ne še več, omrežje je pa še vedno popolnoma rahitično, koliko oziroma kakšen je pa ROI pa si pomoje noben na T-2 ne upa izračunat. S tem denarjem bi komot poplačali del dolgov pa mogoče še kje potegnili optiko kjer so cevi že položene ni pa kablov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Magic1 ::

T2 je kar konkretno drag. Osnovni paket je 60€, dodaš še časovne funkcije in kakšen dodaten TV in si že skoraj na 70€. Fancy paket je 82€. Kako si nekdo lahko predstavlja, da bi kar 30% dvignili cene. 100€ osnovni paket? Ni panike, se bomo s sosedi zmenili in skupaj vzeli en fancy paket.
Magic

Vanadium ::

Mislim to, da se dogovoriš z več sosedi, če je seveda možno in funkcionira je tako in tako najbolj ugodno, je pa v nasprotju s pogoji uporabe, ampak dokler te ne dobijo ... Dragi so pa tako in tako vsi operaterji, takoj ko bi rad nekaj več imel.

Daniel ::

Saj tudi vsakoletno dviganje cen ni ravno čisto v skladu s pogoji uporabe. Jaz internet in tv že leta (verjetno je že desetletje) delim enemu kolegu, ki bi sicer moral takrat vzeti kakšnega od 4G paketov, ker ni na lokaciji ničesar drugega in tudi noben operater ne bo za 3 hiše vlekel 2 km optike. Takrat na začetku so bile opcije še bolj kilave, letos pa je tudi že 5G na lokaciji. So mu celo iz A1 enkrat osebno prišli ponujat interneta. Mora pa seveda biti prisotna tudi neka mera zaupanja med osebami.

starfotr ::

Deljenje interneta je pri nas povsem mrtva zadeva.

Krč je nekaj svojih podjetji spravil v stečaj. In glej ga zlomka, gradbene stroje od podjetja v stečaju videvam vsak dan. Uporablja jih njegova druga firma. Ali pa druge firme, jih ima ko gob.

Vsi bloki imajo deljenje toplote, vode po internih števcih itd. Ne vem zakaj ne tudi interneta.

V času optike ne rabiš nič drugega, kot en dober in hiter optični priključek za celo blokovsko naselje. Tako bi namesto 50-70 eur/stanovanje lahko prišli s smešnimi zneski, recimo 5-10 eur na stanovanje. Seveda bi morali v tem primeru uredit TV na nek način. Ampak saj danes je toliko zadev na voljo, od legalnih bolj ilegalnih. Telefonija je pa itak mobilna danes v uporabi. Tako, da se z VOIP niti ne bi ukvarjal.

Isto velja za poslovne stavbe. Ne rabi vsaka pisarna svojega priključka. Pisarnarji ne rabijo neke hude povezave v svet.

To bi moral upravnik uredit in s se tem hecat. Na koncu koncev je plačan za to.

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

Deljenje interneta je pri nas povsem mrtva zadeva.

Krč je nekaj svojih podjetji spravil v stečaj. In glej ga zlomka, gradbene stroje od podjetja v stečaju videvam vsak dan. Uporablja jih njegova druga firma. Ali pa druge firme, jih ima ko gob.

Vsi bloki imajo deljenje toplote, vode po internih števcih itd. Ne vem zakaj ne tudi interneta.

V času optike ne rabiš nič drugega, kot en dober in hiter optični priključek za celo blokovsko naselje. Tako bi namesto 50-70 eur/stanovanje lahko prišli s smešnimi zneski, recimo 5-10 eur na stanovanje. Seveda bi morali v tem primeru uredit TV na nek način. Ampak saj danes je toliko zadev na voljo, od legalnih bolj ilegalnih. Telefonija je pa itak mobilna danes v uporabi. Tako, da se z VOIP niti ne bi ukvarjal.

Isto velja za poslovne stavbe. Ne rabi vsaka pisarna svojega priključka. Pisarnarji ne rabijo neke hude povezave v svet.

To bi moral upravnik uredit in s se tem hecat. Na koncu koncev je plačan za to.


Deljenje interneta je v nasprotju s pogoji uporabe večine operaterjev, če ne že prav vseh.
Da pa sam alociral IPv4 blok, ASN in plačuješ upstream, pa stane nekaj tisoč EUR, to delajo samo firme.
Pa plačevanje mora biti redno, kar se pogosto potem izkorišča in eni nočejo plačevati nič.
Pozabi skratka.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

IPv6 je zastonj :) NAT64 pa danes tudi ni več nek bav bav. Skratka en bi se moral s tem ukvarjat. Ampak ker interesa ni, ISPji služijo in lepo živijo.

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

IPv6 je zastonj :) NAT64 pa danes tudi ni več nek bav bav. Skratka en bi se moral s tem ukvarjat. Ampak ker interesa ni, ISPji služijo in lepo živijo.


Iz primera T-2 vidimo, da ne živijo lepo. To je biznis, kot vsak drug. V tem biznisu sem bil 10+ let in ti povem, da ni enostavno zaslužiti.

Magic1 ::

Sam ne vemo zakaj T2 ne živi "lepo". To je tako kot slovenski podjetnik, minimalc, "revščina", zastonj vrtec, avto pa 50k€+ in ves možen luksuz v familiji. Da ne odteka denar iz T2 po kakšnih čudnih kanalih.
Magic

starfotr ::

Dajmo rečt, da 3/4 operaterjem pri nas uspe živeti, medtem ko 1/4 je vedno problem. Že leta.

miko22 ::

starfotr je izjavil:

Dajmo rečt, da 3/4 operaterjem pri nas uspe živeti, medtem ko 1/4 je vedno problem. Že leta.

Pa mi imamo 4 operaterje :)
Pa samo en je neresen :)

skumpl ::

SDH vložil predlog za stečaj T-2
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Buggy ::

jaz sem zelel 1 mesec pred iztekom 2-eh let vezave, prekiniti mobilno narocnisko razmerje za dva paketa in bi moral za vse nazaj (23 mesecev) plačati razliko v popustu (50%). Sem ze napisal odstopno izjavo tudi za fiksni del, mobilne pa pocakam da se iztece. Adijo T2 z moje strani, ceprav nisem imel (prevelikih) problemov.

starfotr ::

Če ti ne prebereš kaj si podpisal, je operater kriv če se drži pogodbenih obveznosti?

Ne vem zakaj sploh silite v razne vezave, če pred tem ne uspete prebrat pogodbe in izpolnit svojih pogodbenih obveznosti za čas vezave.

Buggy ::

ne bodi spet prevec pameten starfotr...drzim se obveznosti, se toliko bolj... zaradi njihove nefleksibilnosti na mobilnem delu in obracunavanja penalov, sem se odlocil da prekinem tudi fiksne storitve...nacelnost mi nekaj steje, ce se pa kdo rad pusti nategovat je pa to zgolj njegov fetis. Sam povem.

starfotr ::

Saj bi lahko počakal še en mesec in bi bilo vse ok in manj nejevolje. Pač, če ti gre za princip, potem tudi požri to vročo juho brez pizdenja po forumu.

Njihova mobilna še nikoli ni bila kaj vredna. Zato ne vem, čemu rinjenje v težave, če imamo pa na bolj vrsto boljših storitev. Za morda celo nižjo ceno.

Buggy ::

...daj prosim te preberi se enkrat kar sem napisal. Seveda bom pocakal, ker ne mislim placevat penalov, sem se pa zaradi tega odrekel nadaljni vezavi pri njih po poteku tudi fiksnega dela, ravno zaradi tega ker se posluzujejo spornih praks, kot je bilo omenjeno tudi ze tukaj.
Zelel sem pa dva mobilna paketa predcasno prestavit na Telemach, kjer je do konca aprila ugodna varianta, meni se mobilne iztecejo vezave pa zacetek maja.
««
234 / 236
»»