» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
4 / 236
»»

wishmaster ::

Tud za tiste ko smo oddaljeni dlje kot 2 km bo rešitev. Na www.24ur.com je pisal tako:

Za morebitne uporabnike širokopasovnega interneta v bolj oddaljenih krajih pri T-2 načrtujejo rešitve, da bodo tudi njim omogočili tovrsten dostop do interneta. Kot je znano, zaradi prevelike oddaljenosti in zastarelosti Telekomovih central v nekaterih krajih Slovenije prebivalci ne morejo postati naročniki širokopasovnega interneta

antonija ::

@Pyr0Beast: Ce se odlocis odjavit vse storitve, ki ti jih nudi telekom, mas cene napisane na t-2.net. Ce se odlocis obdrzat PSTN ali ISDN storitev pri telekomu, pol mas cene za 1000 SIT nizje, kar tud pise na t-2.net.

Torej: Ce nimas nobene storitve pri telekomu placujes za internetni prikljucek X SIT. Ce zelis se telefonski prikljucek od T-2 in nimas nobene storitve pri telekomu placujes (X+Y) SIT. Ce obdrzis telefon (recimo ISDN) pri telekomu in narocis T-2 internetni prikljucek je cena za internet (X-1000) SIT, plus stroski ki jih placujes telekomu za storitve ki ti jih nudi telekom. Kar tud pise na t-2.net. :\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Hux ::

Asterix: ti olajsamo delo. Na 2km lahko ti sanjas o 1m/1m paketu kajsele 10M. Zdaj pa hitro na kabl ajd :D

Scarecrow ::

ce si pr telekomu narocen na isdn pa hocs use odklopt mors tud un telefon vrnt za katerga si placu okol 30k al kako?(pa ce ga je treba vrnt a dobis kej denarja nazaj)

whatever ::

Vprašanje, če se ta VDSL dejansko tako zelo splača naročit... Od razdalje 1100 m od centrale naprej je namreč ADSL2+ hitrejši. Tak da se splača verjetno samo če si oddaljen manj kot dober kilometer od centrale, razen če bo T2 v prihodnosti ponudil VDSL2?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Kami ::

ADSL2+ tudi hitrost zelo pada glede oddaljenosti in ADSL2+ naj bi bil bolj namenjen za IP tv (zaradi tega tudi tako mali upload - do 2 mbps).

Easy D ::

Spremljam forume na to temo - pa nisem še nikjer zasledil.

Vem da je pri T-2 zastonj priklop, da ni nobene vezave ... itd.

Tko da mam le eno vprašanje.
npr. čez čas, ko se 'naveličam' t-2 :) (oz. če se preselim)- ali je zastonj tudi odklop (in se npr. potem lahko odločiš za drugega ponudnika)?
In ČE ni zastonj - koliko mislijo zaračunati za to?8-)

Jaffa ::

Ali v primeru, da kot vaš uporabnik ne bom zadovoljen s storitvami, lahko postanem uporabnik nekega drugega telekomunikacijskega ponudnika? Naročniki storitev T-2 lahko kadarkoli odpovejo in pričnejo uporabljati storitev drugih operaterjev.

Z njihovega Q&A... Predvidevam, glede na to, da nimajo časovne vezave, da je free.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

SaXsIm ::

mene pa zanima kako je pri T-2 urejeno z ip rangi (katere range jim je dodelil ripe) in pa če bo pri statičnem ipju možna poljubna sprememba ip reversa. Zanima me tudi, če bo t-2 omogočal ipv6 povezavo (native ipv6) in ali imajo namen blokirati ipv6 tunneling promet (6to4)
Hvala za odgovore
SaXsIm

G@ry45 ::

Jaz bi tudi eno butasto vprašanje zastavil....

mi lahko kdo od vas razloži kako naj najdem ulico v T-2 prijavnem obrazcu?:8)
lahko vam dam konkretni primer:

Nikova ulica
Maribor

p.s. isti problem se je pojavil tudi na NVATLAS,ampak tukaj iskanje ni omejeno na 10 zadetkov!!

hvala tistemu , ki resi ta problem
Have Fun !!

Hux ::

Je prakticno vseno ta VDSL2 oz ADSL2+ Na daljse razdalje kot 1500 metrov mata oba isti prenost sevedno.
Tak da vbistvu nima smila. 1500 metrov je dober VDSL dalje ADSL2+. Isti smorn ce mas VDSL2 tak da dvomim da bojo nadgrajevali iz ADSL2+ v VDSL2 pred optiko?

Easy D ::

Jaffa ...
recimo da je tako kot praviš. Upajmo.
Ampak zgolj (tvoje (ali pa moje);) )predvidevanje mi nekako ni dost ziher.

Kajti - zgolj moja (možna?) teorija:

Omogočijo ti free priklop, oni ti vse to zastonj poštimajo (še na dom pridejo!), ni vezave ...
Vse lepo in prav - saj vse naredijo, da te pridobijo.

Kaj pa ČE pa imajo oni v svoji politiki, da pa moraš npr. ob vrnitvi njihove sposojene opreme plačati npr. 50k sit (t.i. obrabnine?)? Se ti zdi, da ne bi bilo možno?;(
Zato bi rad vedel maw bolj ziher. :)
(saj morda bo kaj pisalo v pogodbi ...)

Ker takih uslug pa itak da ne obešajo na veliki zvon ...>:D

|SNap| ::

Ja sej boš ja prebral, preden boš podpisal. Al ne?

Jaffa ::

Ti maš domišljija. 8-O

Urajmal ::

Nekaj odgovorov, ki sem jih dobil danes po mailu. Vprašal sem jih za nadgraditev centrale, ki je ni na seznamu operativnih central in ali so popusti za študente/dijake:


Spoštovani!



Prosimo Vas, da v celoti izpolnite obrazec na http://www.t-2.net/povprasevanje_1.html, nato z naše strani prejmete pogodbo, ki jo vrnite podpisano. Šele, ko je ta postopek opravljen lahko začnemo poizvedbo, ki je ključna, da ugotovimo možnost priklopa na vaši lokaciji. Telekom mora odgovoriti najkasneje v petnajstih dneh, če je odgovor pozitiven, bo Telekom v maksimalno 14 dneh izvršil preključitev, po tem Vas bodo T-2 operaterji priključil na omrežje najkasneje v treh delovnih dneh.


Poizvedbo plača družba T-2 d.o.o.


Popustov za študente in dijake zaenkrat še ni.
Za več informacij obiščite www.t-2.net ali pišite na naš naslov.


Hvala za zaupanje.



Lepo Vas pozdravlja,


T-2 Služba za naročnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

Hux ::

In kaksen koristen odgovor si dobo?

LuGi ::

Smesni so na "help" desk T-2..

Jih vprašam kje je centrala v Velenju uni pa men (btw ni me zanimalo ce me mam moznost priklopa.)..>

Prosimo Vas, da v celoti izpolnite obrazec na http://www.t-2.net/povprasevanje_1.html , nato z naše strani prejmete pogodbo, ki jo vrnite podpisano. Šele, ko je ta postopek opravljen lahko začnemo poizvedbo, ki je ključna, da ugotovimo možnost priklopa na vaši lokaciji.

krneky :\ No vsaj "neki" so odgovorili..

Hux ::

Ja to je tipicen odgovor na vecina vprasanj. Zdaj lahko probas poiskat tukaj http://www.telekom.si/res/fl_centrale.p... ali pa klici na 0808000 in vprasaj.

Jaz samo upam ko bomo dobli te phodbe in odgovore o centralah. Da bo pisalo kaj vec kot samo prikljucek ni mozen. Mene bi zanimalo tocno kolko se gre in podobno in to v obe smeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

whatever ::

Z Jokerjevega foruma... baje je en dobil takle odgovor:

Spoštovani!
Če podpišete pogodbo se opravi poizvedba, in če je priključitev možna se le
ta tudi izvede, kar pomeni da morate povezavo jasno začeti plačevati. Če
priključitev ni možna, vam naročnine ni treba plačevati, kakor tudi ne
odstopa od pogodbe.



Torej je treba odstop od pogodbe v ostalih primerih plačati?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Hux ::

whatever: ja placal bos odstop od pogodbe potem pa bos 2 leti vezan na T2 in nebos smel dobenega drugega intenreta narocit! :\

whatever ::

Najboljše da nihče več nič ne vpraša, ko ste (skoraj) vsi tako sarkastični.:\
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

SasoS ::

jaaooo...kaj ne piše na strani da lahko naročniki storitev T-2 kadarkoli odpovejo in pričnejo uporabljati storitev drugih operaterjev? Tak ste že zdolgočaseni da se kar zmišljujete ene nove probleme...

roCkY ::

Po tej logiki bo najbol vpisat najvišji paket in 3 TV, kasnej pa znižat. Sej povedal pa itak bodo kaj bi še šlo, če "naročenega" ne bodo mogli priklopit.

BluPhenix ::

>Je pa super zastonj varnostni paketi, predvsem blokirani p2p za firme.
>Eh, če firma tega ne zna sama blokirat... mislim

MrStein: vse firme se ne ukvarjajo z računalniki. Veliko je firm, ki imajo ADSL, router in gor vezanih par računalnikov. Vsak uslužbenec lahko dela kar mu paše. Za tako firmo je boljše, da je to omejeno že pri ISPju.

Tista o dinamičnem IP, ki se spremeni ob resetu računalnika mi je kar všeč.

Mene tudi zanima, če je glede na napisano za odstop od pogodbe potrebno kaj plačati, oziroma kakšni so penali (čeprav naj nebi bil časovno vezan, si lahko drugače >:D ), bo treba počakat, da pričnejo curljati prve pogodbe, ampak glede na to, da o vsebini varnostnih paketov komaj razmišljajo, se bojim, da se to ne bo tako kmalu zgodilo.

jaaooo...kaj ne piše na strani da lahko naročniki storitev T-2 kadarkoli odpovejo in pričnejo uporabljati storitev drugih operaterjev? Tak ste že zdolgočaseni da se kar zmišljujete ene nove probleme...

Ja ja, to že piše, ampak to ni nujno, da pomeni, da je to brezplačno (upajmo, da je, ampak to nikjer izrecno ne piše). Kot sem že rekel počakajmo ma prve pogodbe in bomo potem trdili eno ali drugo.

Zgodovina sprememb…

vdsl ::

Če koga zanima, kako je z oddaljenostjo in teoretično hitrostjo, si naj prebere tole:

ADSL2+ in VDSL v Nemčiji (od poletja 2005).

Podatki so naslednji:

- ADSL2+ ---> do 16 MBit/s in max 1 MBit/s up (do 3 km oddaljenosti od 12 - 16 MBit/s)
- teoretično za VDSL ---> do 52 MBit/s / do 2,3 MBit/s (up/down) in sicer od 0,3 do maks. 1,5 km po bakrenih žicah, od 1,5 km naprej pa po steklenih nitih (Glasfaser?) in sicer v obliki "Fiber To The Home" (FTTH), "Fibre To The Neighborhood" (FTTN) ali "Fibre To The Curb" (FTTC), od 1,5 km naprej je hitrost kot pri ADSL2+

- TV zahteva minimalno 5 MBit/s

- na 900 m se hitrost VDSL prepolovi, na 2km razdalje pa je to ze navaden DSL

To je nekaj prevodov iz nemscine :D .

icemarik ::

Ja T2 je zakon. Ampak mene zanima in tudi verjetno druge, koliko pa stane če prekineš naročniško razmerje z siolom. Ker sem vezan na 2 leti.
Trenutno uporabljam ADSL 17 mesecev. ADSl sem nabavil v akciji za 2 tolarjaali 5 nevem več točno. Prosim za odgovor. Hvala.

OmegaBlue ::

Če citiram:

Strošek predčasne prekinitve znaša 2.400 sit z DDV, poleg tega je potrebno plačati še preostali znesek subvencije opreme (1.250 sit pomnožite s številom preostalih mesecev).

Računate po formuli 2400 SIT + (1250 SIT * x).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Jaffa ::

Tud to je že bilo napisano. Število preostalih mesecev do poteka dveh let pomnožiš s 1250SIT in prišteješ mislim da 2400SIT z DDV.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Hux ::

Steklena nitka po domace optika. Ampak VDSL deluje dosti slabse kot ADSL2+ po 1.5km.
VDSL2 bi blo to kaj deluje bolse kot ADSL2+ blizu in enako nad 1.5km

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

keber ::

"Fibre To The Neighborhood" (FTTN)

Vidiš to čakam. Iz glavne centrale nekega kraja v okolico na nekaj strani pošljejo optične kable do manjših krajev, potem pa tam samo nekašne razdelilce (ali nekaj takega), pa je hitri VDSL pri hiši. Upam, da se bo to začelo izvajati tkmalu v Sloveniji

TRIROG ::

jst predvidevam da bo tko ... podpisu bos pogodbo ... prekinitev pogodbe in stroski le-te bojo pa znasal recmo 10k ...

tko da bo zanimivo vidt kaj se bo izcimilo iz tega ...

glupo se mi zdi da ti podpises pogodbo pol ti pa oni sele povedo kaj ti lahko prodajo, in pol ti to prodajo po ceni-x ...

mal cudn vse skupej ...

ampak je dejstvo da bom v vsakem primeru na boljsem kot pa sem sedaj s siolom ... navaden paket 8k --- t2- 4k ... D0h ... T2 HERE i COME ...

G@ry45 ::

Sicer sem vprasal VAS , ki sodelujete v tej temi , amak sem kr od T-2 dobil odgovor!!!
iskanje ulic dela!!

HVALA:D
Have Fun !!

|bLaD3| ::

@keber
Gratel trenutno v Ljubljani gradi svoje optično omrežje, ki ga bo nato tržil T-2. Optično omrežje v Kranju je že dokončano, samo še vprašanje časa kdaj bodo zadevo ponudl uporabnikom. Gre pa za Fibre to the Home (FTTH). Ravno monter aka. tehnik Gratela mi je pred nekaj dnevi razlagal kako in kaj nameravajo z optiko.. mi je dal še eno njihovo zloženko.. in jo bom popoldne zalepu gor na forum.

Keyser Soze ::

[delno izbrisan post -Omy]

Mene pa bolj zanima kako je z telefonskimi številkami? Sedaj imaš pri Telekomu. Odpoveš in vzameš telefonijo pri T2.

Dobiš popolnoma novo številko ali ti prenesjo staro?

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

A ni blo glede teh stevilk ene parkrat ze povedano?

Prenosi stevilk so mozni (ce so sploh) znotraj Telekoma, pa se to pod dolocenimi pogoji.

oCTANE95 ::

Kdo bo gradil optično omrežje?
Tor 04.10.2005, 18:58

Ljubljana - Na javno naročilo za gradnjo infrastrukture za širokopasovno omrežje v 12 slovenskih statističnih regijah, ki sta ga v začetku avgusta objavili ministrstvi za gospodarstvo ter šolstvo in šport, je prispelo 43 ponudb, so pojasnili na gospodarskem ministrstvu, kjer je danes potekalo javno odpiranje ponudb. Ponudniki bodo o rezultatih razpisa obveščeni v roku 30 dni.

Predmet naročila, ki se je zaključilo 30. septembra, je gradnja lokalne optične infrastrukture za širokopasovne optične povezave končnih prejemnikov do ene od centralnih točk, ki bodo povezane z vstopnimi točkami omrežja Arnes na razpisanih lokacijah.

Namen razpisov je gradnja javne lokalne infrastrukture optičnih vlaken za ustanove s področja raziskovanja, razvoja, vzgoje in izobraževanja ter kulture v Sloveniji, da se vzpostavi optična širokopasovna povezava teh institucij z vstopnimi točkami omrežja Arnes, in spodbujanje skladnega regionalnega razvoja v skladu z uredbo o pogojih in merilih za dodeljevanje spodbud, pomembnih za skladni regionalni razvoj, ter ciljem uravnoteženega regionalnega razvoja, ki mu sledijo aktivnosti, predvidene v okviru Enotnega programskega dokumenta.

Javno naročilo se sofinancira s sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj. Skupna višina vseh razpisanih sredstev, ki pomenijo prvi korak v izgradnji infrastrukture za širokopasovno omrežje, za ta projekt je 3,75 milijarde tolarjev (z DDV). Zagotovila jih bosta ministrstvo za gospodarstvo v višini 2,2 milijarde tolarjev in ministrstvo za šolstvo in šport v višini 1,55 milijarde tolarjev.

pumaxx ::

To je razpis za šole in druge javne ustanove ne pa za gospodinstva.

Primoz78 ::

Kaj pa v primeru, ko se ti odpoves telefonskemu prikljucku telekoma in se odlocis za T-2...pa da podjetje T-2 propade in potem hoces spet k telekomu...kolk pride potem stroskov?...a je kdo pomislil na kaj takega? :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

PaJo ::

Tisti razpis je res za sole, ampak ce bos prebral razpis, tam pise da zelijo polozit mislim da vsaj 12 ce ne celo 24 zilne opticne kable in ostanek optike ponudit tudi drugim, tako da kar dobra poteza:D

Ce gres nazaj na telekom, pac placas ceno novega prikljucka, vec ti ne morejo racunat.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

lalan ::

- ali kdo ve, kje je v Črnučah centrala
- kako je z TV.Predvidevam da bi npr. slika v sliki na enem TV morala delovati......
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lalan ()

jype ::

V Crnucah je centrala v posti (dunajska 38neki, se mi zdi).

Ne verjamem da slika v sliki deluje, razen ce to omogoca settop box, pa po moje ne. Slika v sliki deluje tako, da televizija lovi dva kanala in prikazuje oba. Pri DSL televiziji imas televizijo nastimano ves cas na isti kanal, preklapljas pa z daljincem za settop box (podobno kot satelitski receiverji). Vsekakor televizija nikoli ne dobiva vec kot enega kanala hkrati.

mitjaje ::

[Delno izbrisan post --Omy]

Slika v sliki ne deluje, razen mogoče, da si daš 2 priključka iz box-sa v TV. Ker problem tu je v tem, da ni tako kot kabelsjska!
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

janip ::

Fantje da ne boste več klobasal po forumu pojdite na stran KLIK in pokličite na omenjeni telefon, deluje! Preverjeno! In prijazen gospod mi je povedal kar sem želel, Čeprav sem bil nepripravljen, ker majo tko čudno cifro, pa sem mislil, da je sam za foro :(
Jani P

Jeebs ::

Mislm, da še nikjer nism zasledil, koliko naj bi bila velikost poštnega predala? :\ Upam da kaj več kot tistih bednih 20mb (če se ne motim) pri Si-Offu.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

srnjak ::

Kako pa je s telefonskim imenikom?
Bo T-2 imel svoj imenik, ali bodo številke skupaj s Telekomovim? Ali ga sploh ne bo??

Fl[A]sH ::

Hi!
Mogoce kdo ve koliko bo stal dodaten settop box? Ali si ga bo mozno samo sposoditi (recimo za jurja al pa dva na mesec)? :D
Pa se to, kaj bo mogoce spremljati programe tudi na racunalniku? Ker pri tem nebi rabo se enega box-a, ali se motim?
LP!

lujko ::

Kaj pa klicni dostop do t-2?A bo mogoč?Kakšna bo cena minute dostopa?

Kakšne so možnosti za nas, ki nimamo nekih možnosti za takšen internet?A je mogoč kakšen brezžični internet.Sm namreč oddaljen 10 km od mesta,kabli niso preveč dobri.No ja bogu za hrbtom.

Hvala za odgovore
lp,lujko

Lujko
Lujko

Izi ::

Fl[A]sH, daj malo logično pomisli.
Set-top boxov boš dobil toliko kolikor TV priključkov boš izbral v naročilnici (0, 1, 2 ali 3) in jih potem tudi plačeval.
Nič si jih ne boš sposojal, ker ti nebi nič koristili, če ti ne bodo hkrati pošiljali signala za 2. ali 3. TV
Tudi za spremljanje TV na računalniku boš rabil Set-top box in zraven še TV kartico v računalniku >:D
Kam bi ti pa drugače vtaknil TV kabel v računalnik ?

BlackHole ::

Ali pa kaj takega: recimo, da se naročim na T-2 internet, TV in telefonijo, odjavim tenutno kabelsko in telekom telefon. Čez kako leto ali več se pa preselim v drugo stanovanje (hišo, karkoli). Si lahko te zadeve "nesem zraven" ali se je potrebno odjavit in ponovno naročit v novem stanovanju?
LP Marko

Izi ::

LOL, BlackHole
Kako pa boš internet nesel s sabo ? A boš kabel iz starega stanovanja vlekel vse tja do nove hiše ali stanovanja >:D
Jasno, da se vedno odjaviš in na novi lokaciji zopet začneš od začetka preverjati kaj je sploh na razpolago in se nato zopet prijaviš.
««
4 / 236
»»