» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
3 / 236
»»

miskoslo ::

Ce mal pogledas cene telefonskih klicev iz T2 v telekom, ti je prec jasno da imajo dumping na cene klicev. Tako da sledi lahko samo dvoje:
1. t2 ima eno zelo bogato firmo odzadaj
2. cez kake 6mesecev ko bodo porabili ves kapital za subvencioniranje in dumping bodo mocno dvignili cene.

razen ce njihov poslovni model uposteva da klicov na telekomovo omrezje ne bo.

tudi vega070 je ven prisla na velko, velik bum pa akcije pa zastojn klicne kartice ... in glej kje so danes.

Hux ::

Ce telekom kasira 3K sit za uporabo telefonskega prikljucka oz telefonske linije in najcenejsi paket se vedno 5K sit nevidim zakaj bi sploh v minus sli ko to enkrat zalaufa? Telefon brez neta pa tak ni mozen da bi jim za 1Ksit delal minus ze samo na dragi liniji :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

iration ::

> ... in glej kje so danes.

tam kjer prej, na Brnčičevi. kjer je tudi ljubljanska poslovalnica T-2 :) [edit: typo]
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

BlaY0 ::

miskoslo:

Razlika med Vego pa T-2 je v tem, da je Vega ponudila samo nižje cene za "meglo", T-2 pa ponuja nižje cene, za "boljše" storitve... no tega zadnjega dejansko še ne vemo >:D

skype ::

Za tiste, ki ste iz Kranja oz. s Planine...a kdo ve, kje na Planini je centrala? Oz. drugače, koliko je oddaljen blok Juleta Gabrovška od te centrale?

ax3K ::

dovolj o t-2 vs vega, da ne bodo imeli še tretjega uradnega topica.

izi je napisal:
V teoriji se dosega:
na 1500 metrov do 14 Mbps
na 1000 metrov do 28 Mbps
na 300 metrov do 55 Mbps


a to pomeni (za 1,5km) da 14Mbps gor in 14Mbps dol ali je to skupaj sešteto?
ker jaz na 1400 metrih nekako upam na 10/10 :8)

edit @skype: v eni temi je seznam vseh telekomovih central. tam poglej točen naslov
lp
AlienX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ax3K ()

Hux ::

Ne na 1500 metrov se samo 2.2Mbit gor priblizno.

DixieFlatline ::

@Skype:

Centrala na planini je v pošti blizu lekarne, torej zelo blizu Juleta Gabrovška.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

ekseR ::

a na srednji varnosti boš pol lahko mev postavlen server za kšn špil pa HTTP server na 80tki?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

simoncek ::

Citiram:Pingi ali odzivni časi bodo nižji kot sedaj na SiOL ADSLu zaradi uporabe čistega ethernet protokola namesto PPPoE (pričakujte pod 20)

Zanima me, kaj se zgodi z ruterji. Ali jih lahko vseeno uporabimo tako kod pri adsl-u?

LP!
simoncek

kar98k ::

@ skype in DixieFlatline
dixieFlatline a si preprican da je pr posti, kako veš?

Hux ::

Sej siolovi pingi so tudi kr pod 20. A so mogoce mislili napisat pod 10?

Matri[X] ::

Verjetno bodo pod 10ms. Jaz imam na kablu 6ms.

simoncek ::

siolov ping pri meni je 32, v času mirovanja Drugače se pa giblje tam od 32 do 150 odvisno od okoliščin.
simoncek

BlaY0 ::

@simoncek:

Prej obstaja verjetnost, da ti karšnakoli bariakda/router ne bi delala s PPPoE kot s čim drugim. Jasno da bo delalo, samo nastavitev boš spremenil s PPPoE na DHCP.

CCfly ::

Zanima me, kaj se zgodi z ruterji. Ali jih lahko vseeno uporabimo tako kod pri adsl-u?
Zakaj pa se naj jih ne bi moglo uporabiti ? Pač namesto PPPoE uporabiš DHCP, da si ruter izprosi svojo IP številko.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

steev ::

Central na Planin u Kranju je pr pošti pr otočku (med enko pa dvojko), najbolj pa je, da pokličeš na 116.
Jest mam 100 m zračne linije 8-)
:|

simoncek ::

no še eno slikco, pa mi prosim povej BlaY0, kaj bi moral zbrat.
simoncek

iElectric ::

Edina stvar, ki še ni razščiščena je, kdaj bo T-2 dejansko začel pošiljat pogodbe?

Ostalo je kristalno jasno :)

Tomaz27 ::

Mene pa zanima če ma kdo kakšno kontaktno telefonsko številko, na maile namreč več ne odgovarjajo nič kaj hitro.

Eno sem našel za v Mariboru, kjer imajo sedež ampak že 2 dni zvoni v prazno, tako da bi prosil koga če ma telefonsko če lahko posreduje.

lp

deniss23 ::

sam eni tukaj trdijo da to dela do 1000 metrov razdalje, v monitorju pa sem prebral da deluje tudi nad 1500 metri mogoče malo manj hitro, ampak deluje pa !

billy ::

Ma dela nekje do 2km, ampak samo z 1mbps. Vprašenje tudi od prereza žic in tega, ampak potem se bolj splača ADSL, ker bo ziher padla cena in bo pomoje tist 4mb paket od telekoma za kakšnih 8-10 tisoč.

Bo zdaj telekom spremenil ADSL ponudbo?

matter ::

Zanimivo je tole.
Jst sem vsekakor kandidat za 10/2, samo centrala mora še omogočat.
Je pa super zastonj varnostni paketi, predvsem blokirani p2p za firme.

Res pa ne odgovarjajo na maile, pa tut povpraševanje sem poslal pa nič.
Zgleda je prevelik bum za njih :)
Grem basket pa bom neloke metal

Racko ::

Mislite, da bom na 760metrih razdalje lahko laufal 10Mbps/10Mbps paket?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Racko ()

billy ::

Nekje 750m je meja ja :) za 10mbps

Za približno orientacijo imaš tu graf:


ampak je vse odvisno od kakovosti kablovja in opreme katero bo T2 uporabil.

to je še neznanka.

Racko ::

Bi bilo fajn, če bi T-2 info na to odgovorili. :D

EvilDare ::

Zakaj povsod drugače piše. Naj se prosim nekdo iz t-2 javi in naj oni stestirajo recimo na 1km, 1,5km in na 2km pa naj dajo rezultate da se ljudje lažje odločijo. Misli pa da tukaj tudi oni malo nategujejo. Sicer je res ugodna cena, samo zakaj pa ne dajo potem tudi nižje pakete. Recimo 5Mb, pa sigurno dela na 1,5km. Če so res tako zagnani da bodo prevzeli veliko trga naj dajo več podatkov. Ne bom pa sedaj na slepo menjal na t-2, potem pa ugotovim da mi še z 1Mb ne dela. Potem raje pri Siolu ostane, kot pa da še enkrat vežem za 24 mesecev.

Halo, kje ste, a bo kaj, rabimo podatke, ne sedet nekje po pisarnah pa gledat kako številke prijav rastejo. Jaz nisem tako naiven.

billy ::

Eni ste pa res trčeni ali se samo delate?

V mestih je redkokateri blok oddaljen več kot 1km od centrale. In v blokih je največji % odjemalcev za VDSL.

Testirali so že.

Telekom v 15 dneh po prejetju prijave "pove", če je možno na vaši lokaciji vzpostaviti VDSL priključek z željeno hitrostjo, šele potem dobi t-2 zeleno luč.

globoko grlo ::

EvilDare, pejt km drgam jokat

je blo že povedan, da Tele.com testira in ne T2, tko da nehi težit, če si v dvomih, naroč 1/256, pol pa zvišuj pakete, sej jih lahko poljubno menjaš, zdej pa neh težit

CCfly ::

@EvilDare: Poskusi prebrati prvo sporočilo v tej temi.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Scarecrow ::

kva je torej pol cenej?
da mas isdn od telekoma pa t-2 internet
ali da imas t-2 telefon in t-2 internet

kr kokr jst vem placujes isdn za okol 3k, pr t-2 bi pa pol kao samo za 1k telefonijo + 1k drazji internetni paket. :|

EvilDare ::

Sem prebral in nikjer nič ne piše da na 1,5Km dela z 10Mb. Tudi sam sem iskal po internetu glede razdalj in povsod drugače piše. Mene zanimajo točni podatki, njihovi podatki. Pa kaj pol če sem tečen, ne bom se vrgel takoj na novega ponudnika samo zato ker je cenejši. Sem poslal tudi prijavo in upam da bo odobrena iz strani telekoma.

Sem vprašal na telekom glede razdalje in so rekli da je po žici razdalja 1040m. Sem preveril v Etis-u in na tisti slovenski strani. Ugotovil sem da je to zračna razdalja. Tako da, ne se zanašat na telekom glede oddaljenosti. Pač ne živim v cetru Lj. ampak malo ven zato me zanima.

Poslal sem jim pa že 2 e-maila pa še na nobenega nisem dobil odgovora.

janko771 ::

Stvar je taka da bi res mogl mal objavt kolk deleč nese vdsl da bo folk vedu, ker povsod po spletu drugač piše. Opreme za vdsl je pa tud kar neki, tako da bi blo res super da se objavijo testi na netu ali jih nej telekom ali pa t-2.:))

http://www.dslforum.org/aboutdsl/vdsl_t... 0:)
če bi blo tko bi blo zakon ker sem 1000 metrov od pošte.0:)

lp
0:)
jest

nsignific ::

Kamorkoli pogledam piše 1500m za simetricen 10Mb.

Sam sem tudi cca. 1000m zracne oddaljen od centrale (na Tržaški v Lj) in zato lahko samo upam, da zgoraj napisano drzi.

janko771 ::

na mojo povezavo kliken sam če je kej resnice na tem ?
jest

BlaY0 ::

@Scarecrow:

Jaz mislim da znaš sešteti 1 + 2 in da si si že sam odgovoril

billy ::

Kaj je noro je noro, kaj je pa pijano pa se strezni.

Točnih podatkov, kje bo kako delalo ne morejo vnaprej predvidet. Oni so lahko testirali nekje pa je na 1km delalo 10mbps, potem pa drugje niti na 500m ni šlo toliko. Ker ni vse odvisno samo od razdalje! Preveč faktorjev je vmes.

Telekom ti pove zračne razdalje ja.

ampak to, kar ponuja ADSL za ceno 7 tisoč, bo ziher T2 spravil skozi za 4 oz 5 tisoč.

V vsakem primeru je t2 boljši. razen, če je nekdo oddaljen več kot 2km od centrale. zanenkrat VDSL oprema od T2 ne omogoča večje razdalje od 2km (pa še to ne 100%), kar pa se bo v prihodnje tudi spremenilo.

Misak ::

Oprostite, ampak tale topic in prejšnji (zaklenjeni) je dokazal, da je na slo-techu VELIKO neinteligentnih bitij, katerim bi bilo treba malce onemogočiti pisanje v forum. Konkretni primeri: kar98k, EvilDare in Scarecrow (nazadnje kar vidim). ADMINI ukrepajte!

1. Kot je že T-2 rekel, trenutno imajo preveliko mailov, da bi takoj odgovarjali na vsa vprasanja takoj (povečini tako butasta, kot so jih izjavili nekateri tukajšnji uporabniki, ker se jim enostavno ne da brat - tako na uradni strani, kot tukaj v DVEH topicih!!). Potrpite malo! Tudi sam sem jim poslal mail pred 5 dnevi, pa še nisem prejel odgovra. In zato ne bom šel na slo-tech smetiti tako zanimive teme, kot je ta, s tem, da bom jokal, ker nisem njihovega maila dobil.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Misak ()

whatever ::

Torej, če si oddaljen cca 1500 m po kablu od centrale, lahk maš paket 10/2, sam verjetno brez televizije? Se pravi da na okoli 1500 m delujeta v najboljšem primeru 2 priključka za TV in 1/1 paket max? Oziroma koliko bi bila max oddaljenost za 10/2 + vsaj 1 televizijo?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

BlaY0 ::

@whatever:

BRAVO!

janip ::

V glavnem folk. Da ne boste sam smetil po forumu. Telekom zagotavlja da ti lahko postavjosatbilen ADSL 1/256 na 6,5 KM. Predvidevam, da zna kako čudo nardit tudi t-2.....:))
Jani P

Jaffa ::

ISDN je bolj 4 jurje kot pa 3, bolj točno 37XX SIT.

Potem raje pri Siolu ostane, kot pa da še enkrat vežem za 24 mesecev
Kam bi se ti vezal ?

Sam res, a ne morte malo počakat na odgovore ? Sej so komaj prišli in po mojem ne bojo kr čez noč zginli. 8-O Pa po mojem je brezveze, da jih pamate s pošto, ker bo še dlje trajalo, da boste dobili odgovore. Tisti pač ki večkrat pišete...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

EvilDare ::

No v redu. Samo tehnik na telekomu kamor sem poklical mi je rekel da je to razdalja po kablu, ne zračna razdalja in se je zlagal.

simbad ::

E, sem videl, ethernet protokol, cool :)

Kaj pa slika kaksnega modema

jype ::

Kabel ni nic boljsa tehnologija. To je isto, kot bi reku da je optika boljsa tehnologija. Kabel je pac koaksialc in po dobrem koaksialcu se pac lahko vozi bistveno vec podatkov z bistveno manj izgubami. Zakaj pa mislis, da lahko po kablu dobivas vse kanale hkrati?

Kolk bo po bakreni parici neslo je odvisno od vsega zivega, predvsem od preseka oz. debeline zic, stevila zic v snopu in kolicine podatkov, ki se po tem snopu prenasajo oz. crosstalka, ter seveda od razdalje. Zraven pa tudi od tega kako blizu zice je mobitelova antena, kje zica potuje mimo 400kV visokonapetnostnega daljnovoda in pod kaksnim kotom sta daljnovod in telefonski kabel orientirana, ter vrste ostalih reci.

Ce T-2 testira cloveku X in tam siba po 2.5km zice 10/10, to ne pomeni, da bo slo nekomu, ki ima zice samo 1km, vec kot 10/2. Vsekakor bo bolje delalo tistim, ki so jim napeljavo obnavljali (ali premikali vode iz telegrafstang pod zemljo), po starejsih vodih pa bo rec sla malo pocasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DixieFlatline ::

Na tej strani imate dost lepo razloženo(tudi video) vpihovanje optičnih kablov in ostale koristne informacije o optičnih povezavah do končnega naročnika(FTTH).

Klik
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Zgodovina sprememb…

simbad ::

a ma kdo kaj info o optiki v KR, ki naj bi jo imel T-2?

DixieFlatline ::

Simbad, počekiri ZS.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

billy ::

Ja, pomirte se z butastimi vprašanje in rauzumite da še verjetno kak mesec ne bodo začeli priklapljat.

Zdaj pa eno resno vprašanje, kakšne bodo pa cene za pravne osebe? Ima kdo ta podatek?

MrStein ::

En info o mobilnih ooperatierjih:
Spoštovani!

Ceniki za klice v omrežja mobilne telefonije še niso določeni in jih bomo
posredovali v najkrajšem možnem času. Za vse nevšečnosti se vam v naprej
opravičujemo.

Hvala za zaupanje.

Lepo Vas pozdravlja,



T-2 Služba za naročnike.


chipxsd:
In seveda, ali je lahko IP staticen?

A ne piše lepo v prvem sporočilu, da je lahko? :\
Se opravičujem, če je to bilo dodano nakdnadno :8)


Glede peeringa, saj kolko vem SiOL niti z drugimi ISP-ji nima urejenega, tak da "na zahodu nič novega"...

matter:
Je pa super zastonj varnostni paketi, predvsem blokirani p2p za firme.

Eh, če firma tega ne zna sama blokirat... mislim

PS: Moderator, kar nekaj dvojnih vprašanj se je nabralo ;) (in odgovorov)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
3 / 236
»»