» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
232 / 236
»»

broken/link ::

milan je en najbolj stabilnih in najbolj ne-problematičnih switchev, kar jih je T-2 ponujal za navadnike smrtnike. Ja, če imaš potrebo po 100Mbit+ na port ne pride v poštev, ampak v nasprotnem primeru je pa kot je @anketar napisal.

starfotr ::

V kombinaciji z WRT54GL in letom 2024 je to super zadeva.

CyberPunk ::

starfotr je izjavil:

Zakaj bi pokuril 2 IP naslova? Saj lahko samo enega.

Ne vem, zakaj. Tako tule piše:
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=1&...

stratosD ::

a je T2 upravičen zaračunati Izvedbo preklica pogodbe cca 20eur+ddv če greš k drugemu uporabniku z internet,TV in mob.številko???
Brez vezave.
Tukaj piše drugače - od 10.11.2022 naj bi se prehod več ne obračunaval.
Začel je veljati novi zakon o elektronskih komunikacijah (ZEKom-2) in zdaj je dokončno jasno, da je uvedel za uporabnike telekomunikacijskih storitev pomembni novosti. Operaterji namreč že takoj z uveljavitvijo zakona ne smejo več zaračunavati administrativnih stroškov za menjavo naročniškega paketa, prenosa številke drugam in prekinitev naročniškega razmerja, če je naročniku potekla vezava oz. nima sklenjene.
https://tehnozvezdje.si/od-danes-sta-me...
kakšne so vaše izkušnje s tem?

Krtek ::

Ravno zaradi teh traparij okoli statičnega IP naslova in bridge mode sem se po več letih iz T2 prestavil na A1.

anketar ::

starfotr je izjavil:

Milan je za na smetišče zgodovine. 100 M porti. Kar naj imajo to staro železo.


ok, na 100M porte niti pomislu nism, a dovoljo menjavo z lastnim hitrejšim ki ima giga porte al pogojujejo z novimi innoboxi?

scipascapa ::

Kako do bridge mode brez da kličem na T2? Imam F60

Na kateri priključek cuknem gor TV in na katerega router? 3-4 ste rekli?

Hvala.

starfotr ::

Klicat moraš.

Priklop je na zadnje porte. Torej 4, 3, 2 ... Odvisno od št. STB. (tako ima večina operaterjev pri nas).

https://www.t-2.net/priklop-tv-vmesnika

blackmack ::

Bridge ti ne bodo več vklopli razen če naročiš statični IP in plačaš 2€ mesečno dodatno.

recmajkemi ::

A ste podrl omrežje z igranjem s porti? Cel t-2 je počepnu.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

matobeli ::

Še spletna stran jim ne dela da bi preveril če imajo težave ;)

kriptognoj ::

En je usb porinil tam ko gre lan kabl. Ne preseneča me.

RedDrake ::

BGP issue?

xseki ::

Vse je dol. Spletna stran, podpora, vse. WTF?!

miko22 ::

Še dobro da mamo telefone, da si lahko ustvarimo dostopno točko :)

matobeli ::

Mogoče so pa domeno pozabli podaljšat.

Vanadium ::

Podrli so si ga sami s sranjem z NAT iz z zračunavanjem brezvezne samoumevne storitve. Enostavno ruknit več ali manj vse na ipv6 in je problem rešen. Skratka v Bežigrad-u na T-2 optiki nič dela. Čista caplarija. Drugače pa Milan deluje pri mami že vsaj 15+ let brez reseta. Za bolj zahtevne so pa imeli level1 z gbit porti, sam sem ga imel 6 let (dobil preko veze ker sem tehnika poznal) dokler ni crknil in zdej sem na jajcu od innboxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

PeterZ ::

miko22 je izjavil:

Še dobro da mamo telefone, da si lahko ustvarimo dostopno točko :)

Ne za vse, baje tudi mobilno T2 omrežje nedelujoče.

antonija ::

Mnei trenutno nic od T2 ne dela, telefon, internet, se mobiteli ki so na T2 ne najdejo vec omrezja, T2 internet strani ne delajo, pa seveda vsi njihovi telefoni za podporo (064 in 0590) javljajo call failed.

Izgleda kot da je nekdo ugasnil T2. :(

Na sreco je sluzbeni mobitel pri A1 in imma zdaj hotspot...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

RedDrake ::

PeterZ je izjavil:

miko22 je izjavil:

Še dobro da mamo telefone, da si lahko ustvarimo dostopno točko :)

Ne za vse, baje tudi mobilno T2 omrežje nedelujoče.

Mogoče je pa admin kliknu na e-mail z naslovom "Somebody loves you" in odprl priponko "love.rtf", zdej majo pa criptolockan vse.

xseki ::

Uporabnike obveščamo,da je prišlo do splošne napake. Težavo intenzivno odpravljamo, potrudili se bomo, da bodo storitve delovale nemoteno v čim krajšem času.


https://twitter.com/tedvanet/status/175...

antonija ::

Izgleda zaposleni nimajo od T2 mobilnih paketov da lahko pisejo po twitterju :D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

starfotr ::

Ah, vsakemu se zgodi. Zgodi se pa takrat, ko je praznik oz. veliko ljudi na dopustu. To je danes, ker bil včeraj praznik. Vse po Murphyju.

matobeli ::

spade93 ::

matobeli je izjavil:



Haha, prehitel si me za 1ms 😅

RedDrake ::

More bit pa pestro zdejle tam v štabu. Sploh ker je čist možno da ima oseba, ki lahko stvar reši T-2 telefon. Pol so res zmagal :)

antonija ::

starfotr je izjavil:

Ah, vsakemu se zgodi. Zgodi se pa takrat, ko je praznik oz. veliko ljudi na dopustu. To je danes, ker bil včeraj praznik. Vse po Murphyju.
Jaz rabim povezavo za siht... bi blo pa lepo bit na dopustu danes, to pa ja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

xseki ::

RedDrake je izjavil:

More bit pa pestro zdejle tam v štabu. Sploh ker je čist možno da ima oseba, ki lahko stvar reši T-2 telefon. Pol so res zmagal :)

Res je. Dobro je imeti vsaj telefon pri drugem operaterju.

MrStein ::

"Kupi" še eno povezavo, preko drugega ponudnika.
Tistih 20 EUR pa že bo na mesec.

;)

EDIT: Za silo je dovolj mobitel, kot so že drugi rekli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Daniel ::

Aaaa, zdaj vem, zakaj mi ne dela VPN v T2 omrežje. Lepo so ga sesuli.

RedDrake ::

@MrStein: Točno to.
Jaz imam poln predal Hofer SIM kartic.
In eno mobilno in stacionarno 4G "dostopno točko". Trivial fix, ko se zgodi kaj takega. Načeloma uporabljam na vikendih, ampak sedajle mi je pa tudi doma prav prišlo :)

dukedl ::

Trafo na Brnčičevi dol padel? https://www.elektro-ljubljana.si/stanje...
lp dukedl

xseki ::

Nekaj se dogaja na BRNČIČEVA 41A ja.

TRIROG ::

Pa sej majo agregate pa UPSe za take stvari?

RedDrake ::

To ni HW napaka, imho.
Glede na to da je crknilo vse je verjetno misconfig nečesa pomembnega (BGP?).

TRIROG ::

BGP?

Upam da niso delal konfiguracije na daljavo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

roCkY ::

Pri nas bo očitno še Mobitel počepnil. Nobenga prenosa ni več. Sem sredi T-2 optičnega otoka. ...

RedDrake ::

Btw, opazil sem da 24ur spletna stran tudi ne dela. A ma kdo TV, ki ni T-2, da preveri, če imajo poop tv sploh program gor?

TRIROG je izjavil:

BGP?

Upam da niso delal konfiguracije na daljavo :D

To je legendarna fora ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

starfotr ::

TRIROG je izjavil:

Pa sej majo agregate pa UPSe za take stvari?


Je treba zadeve vzdrževat in imeti dovolj kapacitet.

Glede na to, da varčujejo na IP naslovih, dvomim da imajo karkoli dobro urejeno.

Daniel ::

RedDrake je izjavil:

Btw, opazil sem da 24ur spletna stran tudi ne dela. A ma kdo TV, ki ni T-2, da preveri, če imajo poop tv sploh program gor?

TRIROG je izjavil:

BGP?

Upam da niso delal konfiguracije na daljavo :D

To je legendarna fora ja.


Spletna stran ne dela, program oddaja.

2f4u ::

pi...da
Pa sem mislil, da je men padu sistem doma. TNX vsem k ste pisal...
Mobilni Telekom me rešijo. :)

T2 mobilni delajo komu?

Nikonja ::

Ne, vse od T2 je padlo dol, vsa sreča da imam A1 mobi in dostopno točko, ker mi se v pol sestanka vse sesulo.

roCkY ::

Pri nas ni TV stremov. Nimam STB tle. Prek MULTICAT aplikacije ni nič.

Argonavt ::

T2 net off. Telekom mobilni se postavlja nazaj, a tujina dela, slo pa zeza. DNS fail?

Dredllooxxx ::

T-2 R.I.P. Resno razmišljam, da zamenjam operaterja sam komu zaupat kdo v Sloveniji sploh ponuja nekaj stabilnega?? A obstaja operater, ki ima dobro optiko razen T-2???
http://www.bobo-itstoritve.com/

Nikonja ::

Ne vem če je to DNS fail, ker ne vem če bi potem to vse ubilo, pa dobesedno vse od T2 je padlo dol, mobi, net, iptv, fiksni....

Mogoče je čistilka izklopila podaljšek kje je vse prištekano, da ušteka sesalec. Sej bo končala čez eno uro :)

darkolord ::

Dredllooxxx je izjavil:

T-2 R.I.P. Resno razmišljam, da zamenjam operaterja sam komu zaupat kdo v Sloveniji sploh ponuja nekaj stabilnega?? A obstaja operater, ki ima dobro optiko razen T-2???
Stelkom npr

Nikonja ::

Dredllooxxx je izjavil:

T-2 R.I.P. Resno razmišljam, da zamenjam operaterja sam komu zaupat kdo v Sloveniji sploh ponuja nekaj stabilnega?? A obstaja operater, ki ima dobro optiko razen T-2???

V 15 letih kolk sm pri njih na optiki, sem imel enkrat reklamacijo računa, ker niso obračunali popust, in tale izpad zdaj.... starši na telekomu (brez optike) pa konstanto drekarije z njima, Telesmeh pa niti omenjal ne bom. A1 ne štejem ker se itak šlepajo na telekomovo infrastrukturo tko da če Telekomu ne dela ni A1 kriv.

komunist1918 ::

komunist1918 je izjavil:

t-2 gre strmo navzdol. Iz kvalitetnega operaterja so postali eni najbolj pohlepnih. Zadeve se ne razvijajo... paketi so nekonkurenčni, in to na trgu, kjer skoraj ni konkurence, kjer so cene bistveno previsoke... fiksni internet je smešno visok.
Obliž za NAT je Tailscale, pol pa menjat operaterja...


no pa smo prišli na nivo, da je še A1 boljše. Kaj bo naslednje dno? Telemach?

starfotr ::

Dredllooxxx je izjavil:

T-2 R.I.P. Resno razmišljam, da zamenjam operaterja sam komu zaupat kdo v Sloveniji sploh ponuja nekaj stabilnega?? A obstaja operater, ki ima dobro optiko razen T-2???


Mogoče bi moral imeti več operaterjev in naročnin in ne samo enega, glede na to, da te skrbi zanesljivost.
««
232 / 236
»»