» »

Je matična šla...?

Je matična šla...?

Huey P ::

Rabm nasvet od enga, ki se bolj razume v električarstvo:

- Na napajalniku (300 W) se mi je skuril en upor (R 14) in varovalka (6.3 A, 250 V). Potem sem menjal varovalko (ko še nisem videl, da je upor tudi šel) in še enkrat vključil napajalnik, vendar se je zgodilo isto kot prvič - v razdelilcu je pošilo in ven je vrglo varovalko v hiši.

Zdaj me zanima ali je matična šla po gobe... ali pa še vedno dela.


..::DOOM III: The Legacy::..

cyber ::

Najlažje preverit pr prijatlu na njegovem računalniku nesi svoj računalnik k njemu in ga priklopi na njegov napajlc in boš takoj videl kaj je šlo.
Po mojem je šel sam napajlc al pa se motim jaz sem na tak način zažgal sam disk,pr prijatlu pa je šel sam napajalc,tko da je najlažje preverit pr prijatlu.

cahahopie ::

Pomoje ti mora kakša lučke odspred goret.
Ker moji sosedi je plato zjebal pa ji je power lučka gorela. A ti gori power lučka? Če ti ta ne gori.. potem napajalik, če pa gori in sistem ne dela, pa plata.

Huey P ::

Ne nič ne sveti, nič se ne odziva...

..::DOOM III: The Legacy::..

Windi ::

Za informacijo!!
Varovalka se ne more kuj tako uničiti, če pa že, moraš takoj napajlnik peljat nazaj.

"Ali pa si dobil preveliko napetost v napajlnik tokovni sunek), da ti je varovalka šla".
Skratka, čim prej nesi nazaj, če imaš še seveda garancijo.

Huey P ::

Ne garancije nimam...
Tule je cel postopek kako se je zgodilo;

1. Ugasnem računalnik (kabel je še priključen v napajalnik)
2. Za par sekund, BUM!

V tem prvem "poskusu" je šle varovalka in upor.
Drugi poskus (vzel sem novo varovalko);
1. Vtaknem kabel v napajalnik in BUM!

Vendar v drugem poskusu NI šla varovalka...


..::DOOM III: The Legacy::..

data22 ::

Malo verjetno da ti je skurlo plato,ker ima zaščito Reg. 5v , 12v , Zener, ITD.
Tako da je malo verjetno da ti je skurlo,Swičerji so dobro zaščiteni,če ti crkne sekundar ne vrže varovalke ven ampak piska ali pa po tihem pumpa.
Tebi je neslo primarno stopnjo tam ko je BUT tranzistor ali buk,buz.Tranzistor ti je prebil kratko sklene med maso in napajanjem elektr. 280V zato ti je varovalka letela.To rado nastane pri starih swičerjih ko jim elkoti oslabijo,zato je dobro prej vse elektrolite menjati.
Sem kar dosti teh swiče.popravo pa do zdaj ni bilo problema.
Pa drugič če ti varovalka crkne ne dajaj nove ker varovalka ne crkne zaradi lepšega,ker boš res narado požar!!!!

cahahopie ::

Si kej povohu okol napajalnika?
Mojmu frendu je napajalnik kar na lepe oči scvrl. Pa je ful smrdel. Kratek stik ... najbrž.
(Potem pa je mamo nasrau, da je celo škatlo scvrl in, da mora novo kupit, btw. ima Cyrixa 200 Mhz z 64Mb rama).
100% je kriv napajalnik, ker ti nobena lučka ne gori.
Če se ti npr. bios sesuje ti vse tri lučke na tipkovnici gorijo in sistem stoji. Neki tazga se mi zdi, še nisem imel izkušenj... slišal od serviserja. Hvala bogu!:D

Huey P ::

data22;

Ti meni zdaj povej kaj moram narediti. A samo menjam tisti upor, ki je skurjen?

Ja je pa smrdelo, ko hudič...

..::DOOM III: The Legacy::..

data22 ::

Sam upor sam odsebe ne zgori.Sigurno ti je prebil Tranzistor BUK,BUZ,BUT-kaj pač je.Ne splača se popravljati ker je novi napajalnik cenejši od materiala ki ga boš ugradil in seveda ŽIVCI, pa še sigurno ni več.
Problem bo če ga neboš uredu popravo potem ne boš imel dobre stabilizacije in se ti lahko zgodi da se ti bo skupaj sesedal,ali pa da ti bo španongo dvigno potem pa si vriti. Stabilizacija je zelo pomembna vhod 220V in izhod 12V, 5V razlika vhoda in izhoda.
Če pa želiš reskirati pa sledeče! Preveri greaz, ali pa filter in ker.konden. proti masi če ne pa španungi sledi. OBVEZNO!!!menjaj tranzistor,elektrolite,diode npr.1N....... upore strogo z digitalcem premeri ker včasih vrednost spremenijo in seveda vse ostalo.
Mrežni elektrolit sprazni in (premeri če ni prebil),včasih komu prebije fit pa dobi 380V pa ga scvre)
Probaj pa veliko uspeha PA PAZI!!!!!!!!!!!!!!!!:O

sinko999 ::

Sem že uničil bios pa niso nič lučke gorele .
LP
Ni? ni ve?no !

KontraCepec ::

sinko verjetno si kaj zasral, ali pa nisi skuril na pravi način :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrtev napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192402 (1849) Pyr0Beast
»

tagan spustu dim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453054 (2156) Pyr0Beast
»

Skurjen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152784 (2498) stromar
»

Popravilo napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506721 (6012) MesniBurek
»

pomoc nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
141295 (1090) perci

Več podobnih tem