» »

MCT-5 neprevodna tekočina za vodno hlajenje

MCT-5 neprevodna tekočina za vodno hlajenje

Eddy ::

Torej slučajno sem brskal po nekem tujem forumu in kar na slepo kliknil na en link in začel brati...
Tipčku, ki je imel vodno hlajenje se je po celotnem računalniku razlila hladilna tekočina... Sreča zanj da je bila to MCT-5.
This is not an advertisement!>:D

Madshrimps

PS: samo dve slikci za občtek:




[Popravljene slike in prenešene na Slo-Tech strežnik - Jackal]
www.ekwaterblocks.com
  • spremenil: Jackal ()

mzidy ::

Zanimivo...

TESKAn ::

No ja, meni navadna voda ni uničila ne celerona 400 (podnožje bilo namočeno zaradi peltiera), ne GF2MX (voda kapljala na kartico zaradi slabega tesnenja), ne R9700 (šla voda pod RAM, tega nisem opazil in se čudil, zakaj grafična ne dela, kot je treba). V vseh primerih sem zadevo dobro posušil, R9700 - tko spihal z kompresorjem in vse mi dela še vedno. Tako da kupovat kakršnokoli posebno 'neprevodno' tekočino je zame metanje denarja skozi okno - destilirana voda in antifriz all the way!
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_Dejan_ ::

JA men je tut že kapljala destilirana voda in antifriz po osnovni plošči pa še vedno deluje. Kapljala pa je približno 3 dni dokler nisem opazil da je okoli računalnika luža:D in sm opazil da blok za NB ne tesni dobro. Mi je pa ista mešanica že kapljala po grafični kartici GF4 Ti4200 in so se pričeli delat artefakti pa sem jo posušil in je delala normalno naprej.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

vres.ales ::

ja saj tekočina je neprevodna
samo nikoli neboš iz vode dobo ven kisika ker potem nebo več voda. in zato za kisik potem uniči komponente kompa. saj veste kakšen je baker na hišah ko je že dolgo gor

DimmniBurek ::

MAh men je dolgo dolgo voda močila R8500! Pa še dela, vsako tolko je kaka lužca gor, pa kr obrišem s enim servietkom , niti ne ugašam.... To je to, pa še kr dela, mam pa antifriz pa navadno vodo
There Is No Stronger Drug Than Reality

Good Guy ::

MAh men je dolgo dolgo voda močila R8500! Pa še dela, vsako tolko je kaka lužca gor, pa kr obrišem s enim servietkom , niti ne ugašam.... To je to, pa še kr dela, mam pa antifriz pa navadno vodo


dej kva kr neki nakladate no

to je isto kt da bi jst reku da mam komp v vodi pa antifriz notr !!! pa še zmer dela
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

KrCbelca ::

destilirano vodo pa antifriz, pa z njo cel komp zaliješ, ... pa ne rabš ne pumpe, ne vodnih blokov, sam en velik akvarij.

Bi kdo probov? :D
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

PrimozR ::

Vodo pa antifriz z oljem zamenaš et viola. Dela.

Eddy ::

Zdej se eni oglašajo ko si imeli srečo da jim ni nič skurilo.
Pa zalijte računalnik z vodo kakor se je zgodilo temu tipčku, pa me prov zanima kaj bi potem rekla vaša denarnica...
Sam sicer tega nebom +dal noter, saj se mi zdi predrago.
Preverite pa toplotne lastnosti.
Piše, da je v idle dobil kakšno stopinjo več kot pa z destilirano vodo, samo v full loadu pa pride v prednost ta tekočina in je dobil baje nižjo temperaturo kot pa z destilirano vodo.

PS: upam da je kdo prebral cel članek in ni samo pogledal slike >:D
www.ekwaterblocks.com

KrCbelca ::

folk, al je sploh na tem svetu kdo ki mu je voda kaplala na komp in mu je kej crknilo?
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

tomaz321 ::

Jaz se vedno čakam, da TALE Sapphire pride na trg. Pol bom res kar en star akvarij ven potegnu, nalil not to tekočino in računalnik not potopu - Mslm da bi bila to idealna rešitev za hlajenje!

Če koga še kaj več zanima je FAQ o tej zadevi ki se uradno imenuje Novec 1230!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz321 ()

Good Guy ::

zgleda hudo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pyr0Beast ::

BS
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobna fontana - dodatek za vodo

Oddelek: Loža
315769 (4258) fikus_
»

Likalnik --> destilirana voda škodljiva??!

Oddelek: Loža
164521 (3984) BlazP
»

[H2O Hlajenje] Grozno veliko alg

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
132006 (1489) SebaR
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647314 (6471) VASkO
»

ekstremno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331888 (1329) element

Več podobnih tem