» »

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

««
6 / 62
»»

spektrum ::

A si ti naroču IP telefonijo? Ker jaz mam isto situacijo kot ti, pa je nisem pa bi rad obdržal vse tako kot je. Na pogodbi sem pod število ISDN vmesnikov napisal 0. A sem kaj zajebu?

Kukr jaz štekam, bi ti moral napisat, da naročaš vsaj 1 ISDN vmesnik. Nanj bi priklopil bazno enoto, ampak uporabljal bi lahko pa le 1 slušalko, oziroma le 1 številko.
Če bi hotel imeti dve številki, je rešitev nova bazna enota ISDN ali navadni analogni telefon ali njihov IP telefon.
Ne vem, če prav štekam.

TRIROG ::

ah dejte no stokat kok so pocasni pa oh insploh ...


Pozablate da se na sSIOL ni naenkrat prjavl nevemkok narocnikov ker je vcasih ADSL biu muchos DRAG 70k + ...

Tuki vam pa vse zastonj ponujajo brez vezav pa se bi da vam mazilijo podplate pa da ma vsak svojo cifro kje se mu privatni tehnik oglasa.... dejte no ...

puste jim da zacnejo delat da bomo mel povezavo pa bomo pol vidl kako bo zgledal ...

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

imeti EDINO kontaktno številko stalno zasedeno

Pa se ti sanja, koliko priključkov se skriva pod to _edino_ telefonsko številko?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

zu_dr ::

Sigrn majo IP PBX centralo kjer je 10-100 vhodni linij al pa še več nosilna pa je 0590

Zgodovina sprememb…

Grey ::

@folk na splošno:
Umirite se malo. Predvidevam, da vas ima velika večina tukaj ADSL, če ne vsi. Torej...dostop do interneta imate in ne gre se vam za življenje in smrt. Izpolnite poizvedbo na internetu in čakajte v miru. Očitno se zadeva prodaja kot vroče žemljice...pri takih zadevah so pa vrste huronsko dolge. Boljše bo za vaše in njihove živce. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Tomaz27 ::

Cisto vseeno je kako je prej delal SIOL, kako dela njihova linija itd, tako kot delajo
sedaj na T-2 se v sodobnem tržnem gospodarstvu ne dela.
Če imaš naval pač dodatno zaposliš nove ljudi za čas navala itd, to da moraš
čakat po 10 dni na mail in po 3 dni da se ti kdo oglasi res ni način.

Tu ne gre iskati nobenih izgovorov, jih je presenetil naval in nevem kaj, če se lotevaš
tako resne stvari kot je ta posel, potem moraš biti na vse pripravljen, drugače lahko
najdeš potem v vsaki stvari izgovor. Priklapljali nebo ker jih bo zmotil dež, internet bo počasen ker jih bodo zmotile zafilane tuje povezave, itd itd. Če se tak lotevaš stvari potem lahko za vsako stvar najdeš izgovor. Če hočeš biti vodilni Slovenski ponudnik interneta, moraš pa biti na te stvari pripravljen, sploh glede na to da poslujejo že 15 dni in še čakamo na odgovore ko butci.

Njihova prednost je zaenkrat res samo nizka cena, ker če bi si katerokoli drugo podjetje privoščilo takšno poslovanje kot ga ima sedaj T-2, bi že zdavnaj odšlo iz trga, pri T-2 pa smo pripravljeni biti malo bolj popustljivi samo zaradi res nižjih cen in visokih hitrosti.

Zgodovina sprememb…

Chicken Boy ::

Seveda eni dobite pogodbo drugi pa ne, ker so se 2 tedna nazaj DSLAM-i šele setavlal in monteral v Ljubljani. Kako pa naprej monterajo pa nevem, tko da tam kjer ni DSLAMov tam vam vrjetno nebojo še pogodbe poslal.

SasoS ::

sploh glede na to da poslujejo že 15 dni

in v teh 15. dneh naj najdejo trume kvalificiranih ljudi da bodo odgovarjali na butasta vprašanja na katere verjetno še sami nimajo odgovora? Še vedno bo trajalo vsaj 3 tedne preden bodo priklopili prve uporabnike. Se vidi kolikšna je starost povprečnih forumašev...nekdo pokaže liziko, nato pa vsi užaljeni ker je ne da takoj :\

Zgodovina sprememb…

sigma ::

Spomladi smo začeli v firmi razmišljati o zamenjavi ISP in o prehodu na IP telefonijo.
Poslal sem povpraševanje na AMIS in na VOLJO.
AMIS mi sploh niso odgovorili čeprav sem poslal 2 emaila.
VOLJA so se pa zahvalili za povpraševanje nekako v 24 urah se mi zdi.
Da bodo pripravili ponudbo so še napisali, potem pa ne duha ne sluha.

Kaj ti pa koristi dosegljivost 080 8765 če pa se moraš potem pregovarjati, da Windows zagotovo so štartani ali kaj podobnega.
Ali pa dobiš nasvet da pokliči na 116 ker je napaka pri Telekomu.
Na 116 pa potem pravijo, da je pri njih vse v redu.
Kadar pa je kakšen večji problem pa tudi tu samo muziko poslušaš.

globoko grlo ::

@Lover
...ker če bi si katerokoli drugo podjetje privoščilo takšno poslovanje kot ga ima sedaj T-2, bi že zdavnaj odšlo iz trga, ...

Hm, recimo Siol ima, po moje, dosti bolj arogantno poslovanje v stilu mi (naročniki) smo tam zaradi njih in ne obratno, pa je že lep cajt na trgu.

Če pa slučajno delaš na Siolu, ti pa oprostimo take izjave.

Vsi uni, ki pa ste hotl met že včeraj vdsl, pejte pa mal na zrak, veste se je že zdanilo in ponekod celo sije sonce:D .

Zgodovina sprememb…

YenLoWang ::

dejstva ostajajo..
torej, da se t2 ni dovolj resno lotil zadeve.. ocitno zelijo biti samo nek obrobni isp, ne pa konkurenca komurkoli.. drugace se ja pred uvedbo azdeve malo preveri trzisce.. povprasevanje.. in lahko ze prej ves priblizno koliksen bo naval.. in zadeve ustrezno dimenzioniras.. ali pa vsaj imas pripravljne..

zaenkrat pa tole zgleda tko.. kot da so ofnal firmo z 3. zaposlenimi.. direktor,tajnica in pa networker.. ki bi bili kos kaksnim 100tim povprasevanjem/teden.. ne pa 100tim na dan.. in da zacnejo iskat ljudi teden tni po odprtju.. je tud mal neresno.. bi ja ze 2tedna pred odprtjem iskal te studente.. vsaj v taki meri da bi mel pripravljene v primeru navala..

lp, Yen

Ginginova ::

Mater, ste eni patetični. T-2 to, T-2 ono, oni so neresni, oni so fej in fuj. Pa kaj težite v nedogled, zateženeci zateženi? Če vam ni prav, ostanite na Siolu, bo ostalo več bandwidtha za nas, ki gremo na T-2. >:D
Pa nehite delat smeti na temu forumu. ;(

Ogo

Zgodovina sprememb…

Hux ::

ti si edini patetičnen in najiven. Ce ces da drugi ostanejo na siolu in bos ti pa tvoj ata edina na T2 bo se kmalu narocnina z 4k na 20k dvignila samo za tebe. :\

Bellzmet ::

Fuck off vsi pa t-2 to pa ono. Tistmu k kaj ni všeč naj ostane pri trenutnem ISP ponudniku in nas ne drka da "že" 3 dni ni dobil maila al pa kej. Mene boli kurac za take stvari. Se sploh ne da normalno nič zment tle k je en kup brezveznih postov.

PUSTE JIM DIHAT!!!! (ja vem da je z velikimi)

lp

Tomaz27 ::

Globoko grlo:

No no tak hudo pa na siolu spet ni, linije so dosegljive in ne rabis cakat po 3 dni da se ti kdo oglasi, na mail pa so meni tudi vedno v roku 2 dneh max. odgovorili. PA imajo oni 100.000+
uporabnikov, T-2 pa ocitno ne sfolga niti teh 1000 zahtevkov nekako skozi spravit.

Pa se dejstvno je da je T-2 manj okorno podjetje, ki bi se ravno zaradi vstopa na trg moralo se tolko bolj potrudit.

Ne nekaj pameti tu zaj solit, tržno obnašanje to vsekakor ni, z ignoriranjem e-mailov pa sploh ne. Zato se pa delajo pred tem raziskave trga in simulacije itd, da lahko predvidis kako in kaj. Saj se firma ne odpre iz danes na jutri. Da ne govorimo o spletnih straneh, ki so bile prve dni,... itd.

Kot da bi podjetje odprla 2 studenta, tak nekak je to vse skup zgledalo na zacetku, ne pa kot neko resno podjetje, ki skusa postati najvecji ponudnik interneta v Sloveniji.

no_use4 ::

lover22:

zadnjic sem 4ure klicu na 080 1000, pa po 25min na liniji caku, pa nism nbenga dobu... tko d ne govor, ja?

drgac se pa cist strinjam z Bellzmet.

STFU already !!

Tomaz27 ::

no_use4:


STFU lahko samo ti te.. eno.

Studiram oz. sem dostudiral ekonomijo in vem kako se loti posla in kako se naredi poslovni nacrt, analiza trga itd in tak pristop ki ga ima T-2 je napacen pa ce se ti na glavo postavis.
Ze to da zdaj panicno iscejo neke studente in imajo mize oblozene v 30 cm kupi pogodb kot je napisal nekdo ki je videl njihove pisarne,...

Siol si lahko privosci dolocene stvari ze zato, ker ima 100.000+ uporabnikov in noben tega kar pocnejo ne opravicuje, je pa vseeno njim lazje ko ze imajo svoje narocnike, kot pa ce
napake dela T-2, ki jih skusa pridobiti.

Tak da ne bluzi nekaj

no_use4 ::

ma sej nism teb reku, ampak vsem k se neki pizdijo cez t-2.

njihova stvar kako so se lotili posla, ne tvoja, in ne od nbenga druzga ...

Grey ::

In navkljub njihovi "nesposobnosti" se ljudje še vedno množično prijavljajo...

I wonder why? :D

janko771 ::

Problem je da bo siol zgubu naročnike v enmu letu tud do 60 % in ti študiran ekonomist ne misliš čist nč naprej jest jo nism študiru pa vem kva bo iz tega. Res je pa da je bil pristop mal kiksnen zato da bi mel vsaj ljudi pripravljene, da bi to vse čimprej zvozil ta naval.

Lp
jest

sigma ::

Ne bo taka kriza na siolu.
Izgubili bodo nekaj naročnikov, vendar pa bodo zdaj omilil prebeg z znižanjem cene.
Povrh tega so jih veliko pridobili ravno to poletje z vezavo za 24 mesecev.
Velika večina se kot kaže odloča za 1/256 kar pomeni, da večino uporabnikov zanima samo čim cenejši priklop.
In za 1/256 že ni T2 več najcenejši.

globoko grlo ::

a ma siol kkšne nove cene al kaj, drgač je t2 ene 3 čuke cenej

Tody ::

Haha a jest pol nej rečem da sem študiral matematiko (pa je nisem) pa rečem da so kreteni k niso pravilno izračunal naval ? Ma dejte tudi jaz študiram ekonomijo in vem da se takih stvari NE DA predvidit v točno številko že v naprej. Če bi na siol prišlo do 1000 zahtevkov v 2 dneh poslovanja oni nebi sfolgal 3 tedne ali še več, no jest še zmeraj čakam na odgovor na njihovo spletno povpraševanje, ki sem ga ene 5x poslal lih tok iz dolgcajta in od tega je že ene 3-4 tedene. In to pri uveljavljenem in oh in sploh siolu, pri amisu so mi v roku 8 dni poslal pogodbo in tudi oni vrjetno nimajo nevem kake gužve (več). In kako si upate govorit o ekonomskih modelih če ne poznate, na kakšen način se zadeva dela ? Lahko da je zadeva solidno sestavljna, samo za vas tečnobe itak ni nč dobr. A mam lahko 2 ip a mam lahko 3 televizije a bo šlo to na ono pa še to hočem met pa še uno pa še vodnjak mi postavte a to znate ? Doh... prov majo da ne postavijo 24 urne številke, navadte se živet tko kot ostal svet pa bo vse cool.

Tody ::

Sigma kdo pa je pri danem, da ti ni treba naročnine plačevat za telefon, ker to je tudi strošek... Kolkor sem jest gledal so vsi okol 6 k SIT.

Mr_Globus ::

sigma pri vas je megabit ceneje kot 4k? Pa brez priključnine in vezave? Mater ej :D

sigma ::

EJ... ne vem ... nisem jaz pri internet providerju zaposlen.
Ali ni nekdo že objavljal cene 3960 sit za 1/256?
Mislim da so skoraj vsi internet provajderji že začeli kalkulirat kako bi lahko bili konkurenčni vsaj pri tistih paketih, ki jih lahko ponudijo.
Po mojem bodo cene padle še preden bo T2 resno začel priklapljati uporabnike.

Tody ::

Nekako ni vse zlato kar se sveti, tisto kar si ti gledal je bila naročnina za dial up in cenik je bil iz leta 2002. Ja seveda kalkulirajo kaj bodo nakalkuliral pa bog ve...

thramos ::

Arnes preko Lj. Kabel

Upam da bom še kkšne take linke mogu postat. :D

Tody ::

e zajebi če hočeš met arnesov dostop moreš met pa status študenta al pa dvijaka ... Tako da absolutno gledano T2...

Tomaz27 ::

Pa LJ kabl ma tudi :

zeleni paket: 1024/256 za ceno 4.000 SIT z DDV (bivši modrozeleni)

Tak da dobiva T-2 konkurenco in se lahko zacnejo pocasi sprasevat ce je to nacin tako kot delajo sedaj.

Tody ne pametuj nekaj ce nias pojma, noben ni reko da bi mogli tocni model naredit in tocno predvidet kolko kupcev oz narocnikov bo itd. Bi se pa lahko malo bolj prilagodili oz naredili malo bolj dinamicno vse skupaj in se pripravli na morebitno vecje povprasevanje. Ne mores ponudit neke stvari pa pol ko vidis komaj kolko je interesentov it delat stvari ker enostavno izpades neresno.
Sej se jim vecina resnih ljudi ze smeji in vecina je mnenja da so se stvari lotli kar malce neresno, od maila dalje do njihove spletne strani, ki ni imela na zacetku ne cen, ne telefonske, ne obrazlozitve varnostne politike, itd.

Ko odpres podjetje imas vnaprej pripravljen nacrt kaksne cene bos imel, kaksna bo varnostna politika, kako bo to in ono, nato pa zacnes svoje podjetje oglasevat, ne pa da namalas plakate pa se sam neves al bos mel ceno 7000 al 5000,...

Ce pravis naj se navadimo na tako raven kot je v tujini, potem si ravno nasprotno napisal, ne predstavljam si resnega podjetja v USA, ki bi s takim pristopom prislo na trg mislec da bo v kratkem najboljsi ponudnik interneta.

ma bmk, bomo vidli kak bo vse skup na koncu.

kitl76 ::

PA fantje a se vi sploh zavedate da podjetje T2 sploh še ni začel z pravim oglaševanjem. Začeli so samo z jumbo plakati to je pa tudi vse, pravo oglaševanje šele prihaja in bo bolj agresivno kot je bilo to do sedaj. Naredili so reklamo na jumbo plakatih in stem pridobili najbol zagrete naročnike, ki bodo na samem začetku služili kot testni uporabniki zato nebo nič presenetljivega če bo kdo dobil VDSL priključek na razdalji 2500m., ker bo služil za testiranje dejanske sposobnosti Telekomove infrastrukture. Vglavnem T2 ima svojo politiko, ki se bo s časoma pokazala za pravo. To pa je tudi vse kar vam lahko zaupam več boste pa lahko povedali sami čez kakšen teden.

Tody ::

Lover22 povej kok dobr znaš ti plonkat pri predmetih ? Nebom se zdej kregal o tem ampak mislim da so naredili enkratno marketinško potezo in veliko ekonomistov je ki bi ti glavo odtrgal če bi primerjal USA in EUROPO ne neko mejhno Slovenijo. T2 bo pokosil z konkurenco če se konkurenca ne bo hitro odzvala in če njihov poslovni načrt drži vodo.

BluPhenix ::

Lover22, u res tisti paket je cenejši od T-2jevega. Ampak kaj ko rabiš met tudi kabelsko, se pravi še nekaj dodatnih stroškov. Obrni kakor koli hočeš, T-2 je trenutno najugodnejši ponudnik INTERNETA v sloveniji. Štekaš ponudnik interneta in lahko samo interneta, ne pa kot dodatno storitev, polek svoje primarne (kabelska TV). In mislim, da je T-2 vseeno bolj razširjen po sloveniji od Ljubljanskega kabla, torej se strinjam z Todyjem, da je bolj globalno gledano T-2 še vedno bolj poceni.

Glede njihove oglaševalske kampanije in vodenja stvari, to je čisto njihova stvar, niso javni zavod. Če se njim zdi, da ravnajo prav, potem naj bo tako. Tvoja bluzenja, da bodo s tem izgubili ne vem koliko strank so ... bluzenja. Zanimivo, da jim očitate neresnost vedno istih 6 osebkov, ki še ni dobilo pogodbe. Pokliči pa vprašaj zakaj je še nisi dobil. In ne se zgovarjat, da se ne oglašajo na telefon, oziroma da imajo stalno zasedeno, jaz sem jih včeraj priklical v 2 minutah, samo malo vztrajen moraš biti.

do njihove spletne strani, ki ni imela na zacetku ne cen, ne telefonske, ne obrazlozitve varnostne politike, itd.

Eh, cene so bile od samega začetka na strani, koz začetek jaz smatram 1 oktober. Telefonsko in varnostno politiko so resda navedli pozneje, vseeno pa ne tako hudo. Sej na začetku je bil objavljen mail, na katerega so odgovarjali. Glede varnostne politike pa, meni je vseeno, dokler so vsi paketi brezplačni, mi lahko varnostno politiko obrazloži tudi monter in se takrat odločim.

Očitno se tudi oglaševanja niso lotili tako slabo, glede na to, da imajo sedaj tako ogromno gužvo. Kaj bi šele bilo, če bi začeli z agresivno oglaševalsko kampanijo.

Sej ne bom rekel, da na momente ne izpadejo neresno, ampak prej zaradi kakšnih drugih potez, kot pa zaradi tega, ker nekateri niste dobili pogodb oziroma ker se vam niso oglasili na mail. Jaz sem pogodbo od SiOLa čakal več kot en mesec, sedaj čakam že več kot mesec dopis, da odstopajo od pogodbe, ker mi niso mogli zgraditi priklička ADSL, tej so pa resni, ni kaj. In glej to, ljudje še kar hodijo k njim in še kar ostajajo , očitno morajo biti zelo resni.

soti ::

Pri kolegici so naročili T-2. Papir (brez pogodbe in pogojev), na katerega se mora podpisati pa so ji poslali v roku enega tedna. To je plus za T-2, kajti na Volji je izpolnila tisto na njihovi spletni strani že pred tremi tedni, pa ni ne duha ne sluha o pogodbi.

So pa malo skeptični pri njej doma, ker se v celem tednu nihče (pri T2) ni oglasil na tel. (min. klicev 15), ker jih pač zanimajo določene info.

Tisti, ki si želite najcenejši internetni priklop le hitro k T-2, tisti ki pa niste prepričani pa počakajte tja do novega leta, pa boste vidl kaj bo!

Tut jst nism čist zihr v tole firmo. Če pa bo zadeva funkcionirala, bom pa prov gotovo iz Volje prebekslu na T-2, tut če bo treba 30k plačat za odklop. To mam povrnjen v 10. mesecih če bo naročnina pri T-2 ostala 4k, pri Volji pa 7k.
LP Jernej

Tomaz27 ::

BluPhenix:

Btw jaz sem pogodbo ze dobil, tako da me ne rabis stet med osebke, ki pisejo to zato ker niso dobili pogodbe, pa se nekaj, nisem reko da ni T-2 najcenejsi ampak da dobiva pocasi konkurenco, nauci se brat. To ce ma nekdo 200 sit cenejsi internet se ne pomeni da bo zato dobil nevem kolko strank. Sedaj ko so na LJ kablu znizali cene bojo definitivno obdrzali dosti vec strank, kljub temu da je mogoce
T-2 se ta nevem 500 sit cenejsi, ker je razlika premajhna da bi nekdo zaj kompliciral in jemal novega ponudnika itd. ISto je pri Siolu, vecina samo caka na nove pakete in ce bojo vsaj kolko tolko konkurencni T-2, potem ne bodo prestopli k njim. Preberi si malo ostale forume in bos vido. Clovek za vsakih 500 sit tudi ne skace sem in tja in menjuje ponudnike, za zaradi maila in ostalih stvari ki ti potem ugasnejo pri starem ponudniku in moras spet vse na novo si odpirat in spreminjat registracije na 100 straneh itd.

Tak da to da je nekdo 200 sit cenejsi res ni neka prednost, 10/10 linije pa tudi ne rabijo vsi, v vecini jo rabijo samo torrent,emule in podobni. Za normalno surfanje
pa bo vecini dovolj da bodo kabelski in ostali ponudniki samo malo spustili cene in bodo obdrzali svoje stranke. Ce ne verjames pa poglej zakaj ma sedaj ADSL modri paket taksen uspeh.

T-2 bo pa dobil kaj, 1000 leecherjev ki bojo zafilali linijo pa bo to to.

SasoS ::

Mene LJ kabel ne bo obdržal. Zakaj ne? Zato ker je cene spustil samo 1 ponudnik, ostale so pa odrezali. Jaz sem pri Amisu in novih paketov v LJ Kablu niso ponudili (čeprav so drugod jih). Take kuhinje in kupčevanja z uporabniki se jaz ne grem. Masicom kljub temu da imaš lasten modem še vedno zahteva 12 mesečno vezavo. Hvala lepa!

wifi4all ::

kar se tice vezave uporabnikov na dolocenega ISP-ja pa T-2 orje ledino - brez vezave. SIOL je izkoristil se 'zadnjo' moznost z modrim paketom, da je nove uporabnike privezal k sebi za 24m. ce bo omrezje T-2 solidno delalo ne bo sel noben nazaj. je pa tko: tist, k ve, da mu bo vse delalo OK bo pustil uporabniku moznost, da se sam odloci, ne pa, da ga ISP priveze k sebi.
sicer pa, pustimo casu cas...
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Rogue ::

Za SiOL je sedaj idealno, da ima veliko naročnikov vezanih nase za določen čas. Zdi se mi, da se jim prav nič ne bo mudilo z zniževanjem cen, ker naročnikov imajo veliko, tudi precej je vezanih, tako da jim je najbrž vseeno, tudi če jih do novega leta izgubijo 10.000. Če imaš ti recimo 100k ADSL naročnikov se ti najbrž bolj splača jih ožemat še naprej in spustit cene šele, ko začnejo na veliko odhajati, kot pa da takoj spustiš cene na raven T-2 in imaš ful manj zaslužka.
Itak bodo takoj odšli le najbol zagreti uporabniki, drugi bi radi še malo počakali, da sploh vidijo kaj bo iz T-2 nastalo, tretji (in teh je največ) pa še pojma nimajo, kaj se dogaja, pol so pa še četrti (teh pa tud ni malo), ki so vezani.
SiOL bo prišel na plano z ugodno ponudbo šele takrat, ko bo tenko piskal, kar pa prej kot pred 1 letom sigurno ne bo.

Tejc ::

Nekaj je treba tut vedeti da dobis tisto razliko ki te veze na SIOL v cca 10 mesecih povrnjeno :D Naprimer. sedaj placujem cca 13.500 sit za 4/512 ce bi pa saltu na T-2 10/2 pa pride 9.000 kar je 4.500 sit razlike *10 mesecev 45.000sit kar je sigurn povrnjen strosek pogodbe, s tem da je hitrost neprimerno vecja. :)

]Trix[ ::

No eto jes sm pa poslou naročilo se mi zdi da 4.10 al pa 5.10 in prejšnj teden 12. so mi po pošti poslali pogodbo za podpisat. SM jo poslou dva dni kasnej, naslednji dan pa me je ena prijetna gospodicna z mehkim glasom prijazno opomnila da sm pozabu poslat fotokopijo osebnega dokumenta, nakar sem jim ga isti dan faksiral. Kar pomeni da bom se malo cakal. Moram rect da sm kr zadovoljen...

Tarzan ::

Konec prejšnjega tedna izpolnil formular in danes po pošti prejel pogodbo, ki je bila spisana v soboto. Mislim, da imajo kar nizeg "ping" >:D .
Sem pa okoli 800m zračne linije in upam na paket 10/10.

Kako je pa s prvimi uporabniki, ki ste prejeli pogodbe? Se že kaj premika tudi na področju priklapljanja uporabnikov?

crazy kure ::

bomo vidl kaj bo iz tega, js sm za paket 100/100 za čuka.:P ni važn od kirga ponudnika

Jeronimo ::

Nekdo je napisal: Z Avstrijo ima T-2 hitrost 622 mbps, v izgradnji so povezave z Italijo in Madžarsko.

Predvidevam, da je dvosmerna zadeva 622 mbps/622 mbps ....

Naredimo preprosti izračun .... največ se jih bo odločilo verjetno za paket 10/2, kar pomeni, da bo povezava z zunanjim svetom zelo težko prenesla download recimo 100 ali več težkih uporabnikov torrenta in Mule, da o vseh ostalih niti ne govorim .... ali se motim?

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Če bi ISPji tako računali, potem bi 1Mbit stal 200K (poglej cene za najete vode!). Overbooking 1:4 - 1:8 se dela že na DSLAMih, kaj šele na vodih v tujino. Seveda pa, moraš omrežje načrtovati tako da uporabniki to opazijo minimalno...

Zgodovina sprememb…

Sumski ::

@Tarzan:
Prikljapljali še dolgo ne bojo. Danes sem klical na T-2 in vprašal par stvari in mi je tip rekel da prve odgovore od Telekoma če je priklop sploh možen pričakujejo šele naslednji teden. Torej boste tisti ki ste zelo hitro poslali pogodbe dobili novo pogodbo (bolj resno) šele naslednji teden. In to je šele tisti prvi rok Telekoma, torej so se potrdili moji sumi da bo Telekom vlekel stvari kot čreva. Torej lahko prve priklope pričakujemo čez kake 3 teden.

Tarzan ::

No, tega se tudi sam zavedam, da ne bo šlo tako hitro. Jaz imam še nekaj vprašanj, na katere bom potreboval odgovor, preden odpošljem pogodbi nazaj. Med drugim me zanima, kako je s televizijo, imajo zadevo že zorganizirano in bo delovala že od samega začetka, ali bo potrebno nanjo čakati.

trobentica35 ::

Kaj pa v primeru da dosedaj nisi uporabljal ničesar od strani Telekoma,telefonska vtičnica je v stanovanju,aktivna ni že kakšno leto,se pravi da T-2 nima nekih zahtev po preklopu s strani Telekoma,ali bo potrebno najprej Telekomu plačat priključnino da linija postane aktivna al kako??Ali bo to T-2 kar sam uredil na to mrtvo linijo.?Kabelski internet si pa tko lahko sam odjavim ker nisem več vezan časovno na njih,torej tudi tukaj nimajo kaj za urejat..mislim da bi potem pri takšnih uporabnikih lahko šlo hitreje pri priklopu,ali se motim?

jsmith ::

Če narediš ta preprost izračun tudi za SiOL (100.000 ADSL uporabnikov, veliko strežnikov in podjetij, povezave v SiOL omrežju) boš videl, da ima T-2 še veliko rezerve. Sploh pa dvomim, da se bo večina odločila za 10/2.

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Kokr jaz vem, je važno samo, da imaš ti parico do bajte. Ti ni treba imet telefona.

Tody ::

jup piše brez PSTN,ISDN, kabla ... jest tud imam samo telefonsko utičnico in nobeden še ni nič klical da se kaj nebi dalo...
««
6 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25136124 (20070) Bug
»

T-2 VDSL vs. SiOL ADSL 2+

Oddelek: Omrežja in internet
315692 (2997) ar4743
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036680 (16087) Primoz78
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961832 (43204) OmegaBlue

Več podobnih tem