» »

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

««
62 / 62
»
»»

shrimataji ::

DarkAngel je rekel:
Jaz sem prišel po opremo, so me samo vprašali po priimku in naslovu, podpisal prevzem in sem jo dobil. To je blo še lani, tko da je mogoče zdej kej drugač.


In ni bilo nobene pene pri priklopu. Si sam to priklopil in oni so te potem vklopili v omrežje? Koliko časa je potem trajalo, da si dejansko lahko uporabljal internet?
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Zgodovina sprememb…

petrusko ::

@Dark Angel
Če sem te užalil - oprosti ni bil to moj namen.

Rad bi samo da se zaveda(š)te, da smo vsi naročniki na eni strani - to je strani potrošnikov. In, ja imamo pravico zahtevati kar so nam obljubili in kar plačujemo.

T2 pa je na strani prodajalcev (proizvajalcev) - skratka, rekel bom takole:
njim prav dol visi ali ti lahko dol/gor izkoriščaš 100%, 90% ali pa 105% svojo linijo. Dokler plačuješ. :)
Ko jim pa pošlješ reklamacijo računa - to pa jih boli.>:D >:D >:D

In na to situacijo sem se obesil: seveda so pri tebi previdnejši - ker jih plačuješ manj zaradi nepopolne storitve.

Po mojem mišljenju T2 prav nič ne zanima, kakšne radosti, čustva, vzhičenja,... in ostale "orgazme" doživljamo, ko nekdo omeni to podjetje. Njim gre enostavno za čimvečji "kapital". To lastniki podjetja tudi pričakujejo od njih. Po mojem bi tudi oni izkoristili vsako pravno možnost, če bi bilo stanje na trgu obratno (če bi bil vodilni T2 in Telekom v manjšini).8-O

Še vedno pa trdim: "ne pljuvaj v svojo skledo".:)
LP P.

PS: Upam, da si sedaj razumel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

Bug ::

ellow

Planiram presaltati na T-2 takoj (Polno razvezan VDSL dostop - ne morem vec gledati SIOL-ovega racuna :D ) cim bojo prenosljive stacionarne tel. stevilke... torej to bo kar kmalu...

Od centrale sem oddaljen slabih 250m...torej razdalja nebo blem...
Zdaj so se nekako umirili ze tudi na Telekomu, ne? Se sprijaznili s konkurenco (no posaci se se bojo do konca :D )
No in planiram vzeti VDSL + telefonijo (mogoce 2 prikljucka)... brez Televizije...

Nekako nisem ljubitelj televizije preko bakrenih paric... pri ljudeh, ki to majo se mi zdi kot, da vse to laufa v nekem zaspanem ritmu :) ... pa se potem blemi z kolicino povezanih TV-jev in posledicnim povecanjem prometa...da potem ni tekocega prikazovanja slike...

"Digitalna Satelitska TV all the way" pravim jaz... oprema te stane vec, vendar so kasneje skrbi odvec... vse dela BP...kvaliteta zagotovljena (no odvisna od tega kako je kodiran posamezni program...glasbeni programi majo boljsi zvok kot sliko...al to je razumljivo...)...

my opinion.... 100 (nas) ljudi, 100 cudi :D

lp,
bug

zibi ::

ne morejo, ker so parice v lasti T1

DeletedUser ::

//"Digitalna Satelitska TV all the way" pravim jaz... oprema te stane vec, vendar so
//kasneje skrbi odvec... vse dela BP...kvaliteta zagotovljena (no odvisna od tega
//kako je kodiran posamezni program...glasbeni programi majo boljsi zvok kot sliko...
//al to je razumljivo...)...

sam sm tud ljubitelj satelitske, samo ko bodo določeni ponudniki mal zamenal
kartice skrekanih sistemov bo tako iptv kot kabelska bols v primerjavi s satelitsko

kar se kvalitete tiče se ne bi strinjal, iptv (t-2, siol tv) je popolnoma identičen
kar se kvalitete tiče - mpeg2, kar delajo je pač to da sateliski kanal v nespremenjeni
obliki pošiljajo naprej

je pa pr satelitski prednost pri hitrosti preklopa kanalov ter tud kakšnih občasnih
popačenj ni, razen če se total ulije dež al pa preobilje snega, ki zna zelo zmotit
delovanje satelitske

matkov ::

Prosim za nasvet, ali naj še upam na T-2, ali naj pošljem vse skupaj nekam.

Pogodbo sem oddal konec novembra. Od Telekoma smo dobili potrjeno že 20.1., 16.2. so mi s T-2 dostavili modem,
od tedaj pa se zadeva ne premakne nič več. Fora pa je, da v stanovanju nimamo telefonskega priključka
in sem naročil samo internet. Čaka pa se očitno Telekom, da bi priključil. Ni mi jasno zakaj to traja že več kot dva meseca in pol.

Stoti klici na T-2 in obljube, da bo zadeva prešla na prednostno listo, tedni pa tečejo in ni ne telekoma ne T-2.
Ima še kdo take izkušnje? A se sploh splača čakat in koliko časa še...

BendeR ::

Mah, jaz sem pogodbo poslal pred mescom in pol in od takrat od njih tema. Niti vrnjene pogodbe, nič. Zadnjič (pred dvema dnevoma) pa pošljem mail kak kaj stvari napredujejo in mi (glede na pravopis) vinjen študent odgovori, da poizveda še ni bla poslana. WTF, saj vem, da se čaka, ampak vsaj poizvedbo bi lahko poslali. ;((

Sem pa par metrov od T2 centrale. >:D

mitja_i ::

Fora pa je, da v stanovanju nimamo telefonskega priključka


Ja to je velika fora. Zahteva za storitve T-2 je namreč obstoječ telefonski priključek. To ti piše tudi na njihovi internetni strani. Sam moraš poskrbet za telefonsko linijo.

matkov ::

Ja to je velika fora. Zahteva za storitve T-2 je namreč obstoječ telefonski priključek. To ti piše tudi na njihovi internetni strani.
Sam moraš poskrbet za telefonsko linijo.

No mal narobe napisano, imamo telefonski priključek, nimamo pa telefona. Zato mora tudi telekom nas kao priključit v centrali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matkov ()

mitja_i ::

Če gre za nov priključek, mora telekom ne samo preklopiti v centrali ampak poslati telekom monterja na lokacijo, da odpre omarico za preklop. Namreč v omarici je stik narejen šele ko se aktivira linija. T-2 ima večje težave, da se dogovori za prihod telekomovega tehnika. To lahko traja tudi mesec dni in več.

matkov ::

No očitno iz lastnih izkušenj lahko to traja tudi 3 mesece in več...

vdsl ::

Ali pa te Telekom pokliče v petek, naredi preklop v ponedeljek, pa potem čakaš T-2, da se zmiga .....................

St_Peter ::

L.p.,
A kdo ve kaj se je zgodilo z T-2 neuradnim forumom, saj od včeraj stran ni dostopna?

jerry2000 ::

Hm, a mi kdo lahko pomaga. Jaz imam od prej IP telefonijo preko Volje... Zdaj imam T2 modem ne več kabelski, mi pa ne dela. In pravijo na Volji da moram na T2 poklicati da v modem vpišejo njihovo MAC adreso (Voljinega routerja za telefonijo). V čem je hakelj mi ni jasno, dvomim pa da bo komu na T2 jasno kaj naj bi naredili.

Ali jaz lahko kako pridem v modem od T2? Nastavitve?

Jerry
Jerry and Tom

SasoS ::

Pomoje lahko pozabiš na voljino telefonijo preko T-2. Tudi simobil ne dela v mobitelovem omrežju ane :).
Hakeljc je da je telefonija ponavadi v svojem omrežju ki je v tvojem primeru dostopen samo iz kabelskega omrežja. T-2 tu nima nič, tudi če vpišejo MAC adreso (v kaj že?) bo stvar mrtva.

Paramedic ::

Tole z IP telefonijo se mi zdi, kot da bi rad, da ti storitev izvaja T-2, računa pa Volja :)
End transmission.

MEDENA ::

Še komu biksa dons telefon?

HyperGL ::

pozdravljeni...


opažam da mate kup problemov s tem t-2... pišem pa zato ker imam tud jaz en problem ampak dvomim da je to operater kriv... torej... imam navadno linijo 1024/256 od januarja in do sedaj ni nič nikoli metalo ven... od opreme imam tist switch s tisto grozno modro lučjo in pa vdsl modemSVL100D-LR...

na switch imam priklopljen telefon v priključek A, PC ki je na kablu dolžine 1-1,5m na priključki B in drugi PC na razdalji nekje 10m na C...

ta zadnji mi pa non stop zaustavlja... ne deluje... kamorkoli ga priklopim ne dela... sem posumil kabel zato sem ga menjal in še vedno isto... jst ne morem več... to ni res ko se vse blokira meni živce požre... a je kdo imel tudi tako izkušnjo ali pa če bi mi samo znal svetovat kako odpravit to težavo...

thanks...



PS: T2 mi že 4 mesece ni računal neta ;P plačujem 2000 na mesec :DDD

Nagi Bator ::

T2 mi že 4 mesece ni računal neta ;P plačujem 2000 na mesec :DDD

To se kar lepo spomni sam placat, saj se ti zna zgoditi, da bo naenkrat prisel racun za vse skupaj, morda pa celo obresti!

buhica1 ::

Kolikor jaz vem je C port namenjen IP TV in ne internetu ter je normalno da ti drugi PC ne deluje kot mora...

lp Buhica

HyperGL ::

sedaj sem zamenjal... prvi pc sem iz B dal v C in drugega obratno... in dela še vedno isto... a ima ta switch težave z daljšimi kabli? bom danes popoldne namestil namesto switcha še en router... pa bomo vidli če se stvar spremeni... :)

HyperGL ::

evo mene... ni se spremenilo nič... oziroma se je... ugotovil sem kaj je narobe... konektor mrežne integrirane na matični ne deluje... sicer zazna kabel (ker windowsi ne sporočijo, da bi bil kabel izpuljen) vendar ni pretoka... :/// in nimam več garancije! :(( nova mrežna uff... tko da... T2 ni nič kriv... :D

Tody ::

bogi cele 3.000 sit boš moral dat za novo mrežno...

Cosmo ::

Mene pa zanima kakšna je zdaj situacija - a Telekom še vedno zavlačuje tistih 15 dni pri poizvedbi in naslednjih 15 za preklop?

Konkretno gre za LJ-Dravlje in oddaljenost max. 800m. Se čas priklopa še vedno meri v mesecih?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

NavadniNimda ::

Ne, sedaj so 3 delovni dnevi dni za poizvedbo in 14 delovnih dni za naročilo. In sem pa tja se celo spoštuje te roke! Kapa dol Telekomovcem!:|

V Dravljah pa sedaj predvsem čakamo Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko)!

beta1 ::

ČAKAM KO BUTL na T-2. DOBESEDNO

Enkrat lansko leto takrat, ko je T2 prvič dalo na net svojo spletno stran z svojim online obrazcem , sem se jaz prijavil na 10/2 paket + isdn. Od tega je že tolko časa preteklo , da sploh nevem kolk je preteklo.

No , da razložim. Moja zgodba z internetom >>> RESNO >>>

Leta 1997 sem se prijavil na modemsko linijo S5 net (zdaj perftech) , ta net mi nikoli ni delal in ga tudi nikoli nismo porihtali. Potem sem šel 99 leta na ARNES, evo dobim tisto belo pismo z geslom ITD. NET NI DELAL. miljon modemov, sprobali od win 95 >> 2000. Ni delalo , dokler se nismo pritožli na telekom , po dolgem zapletu so nam zrihtali , da je delalo, seveda se nespomnim kaj so naredli , ker sem bil star 11 let. No in sem bil do začetka februarja 2003 na arnesu. Ferbruarja 2003 pa so me priklopli na Siol ADSL, katerega še zdaj uporabljam. Evo sem plačal 20 jurjev ISDN in 30 jurjev ADSL in je delalo prvi teden pol je pa crknlo. Kličem takrat siol, so rekli da pridejo pogledat, pridejo >>> gledajo >>>> gledajo >>>> ene pol ure so gledli, pol pa je en odprl pa zamenjal parici. EVO in je delalo , do leta 2005, pol pa je začelo PINGAT. kličem siol , povem tak pa taka je situacija, da sem formatiral , PC je dovolj zmogliv da dela vse na HIGH, da nemore pingat. evo so rekli da pridejo pogledat. kličem čez 1 teden še zmeraj ni nobenega. pol sem pa poklical na 116 pa rekel da še ni nobenega pa naj pridejo pogledat. Evo so prišli v centralo v Poljčane, me pokličejo domov , če sem doma, in sem bil , mislim da sem bil takrat bolan in nisem bil v šoli. No, se meniva z serviserjem ene pol ure , on nekaj dela v centrali dol in reče da je popravljeno. Takoj sem šel sprobal in je delalo dosti bolje iz 550mn pinga je padlo na 350ms, sem si mislil O SUPER, še eni nesposobni serviserji. Ga pokličem nazaj in rečem da ni vredu naj naredi da bo vredu. In pol je reko da bo na dslamu porte menjal, evo in je spet blo pot 60ms v špilih. In je delalo spet samo 1 teden. Pol pa nisem več imel živcev da bi jih skoz klical in sem pustil pri miro. Zdaj med letošnjimi počitnicami me je pa razkurlo pa sem nadrl dol SIOL pa 5x sem klical 116. In je prišel serviser k meni domov. S sabo je prinesel CJT 813 modeme, calisto + , navadni calisto in sagema. Dava modeme gor noben ne dela. Sam imam CJT 813 starega 4 leta in ta je bil edini modem ki se je sinhroniziral z linijo z 70 kb/s. Dava druge cjt 813 modeme gor, noben se ne poveže. probava calistota >> zelena lučka je utripala 10 min, ni delalo. Probava sagema , se poveže in čez pol minute pade linija in se connecta. Pol sem pa serviserju razložil ,da imam zgoraj naštete probleme in je SERVISIRAL od 10 dopoldne pa do 3 popoldne. Zmeril je linijo. Do centrale je 760m kabla. Na razdalji 50 m in 125m je bil graf na nuli. iz razdalje 350m pa do 550m pa je nihal signal. vsako sekundo + - 100kb/s. Torej menjal je vse spojke, ki so ble zanič, vse kable v gnilih maricah. Kabel nemorejo menjat ker je junija udarla strela not in in je stari telefonski kabel pod cesto z papirantno izolacijo , katera se je napila vode. Naslednji dan pa so mi spremenili PORT , zraven pa se je cela ekipa skregala tak da zdaj uporabljam v DSlamu od amisa PORT. + tisti dan je serviser kljical serviserje v LJ in je rekel naj probajo če dela 8 MB lijija. In je on iz LJ rekel da dela. pri nama pa je 40 kb/s dol vleklo, poleg tega je tisti v LJ rekel , da sploh nevidi tega IPja konektanega in da že ta uporabnik ni od leta 2004 niti enkrat dostopal na ADSL. LOLOLOL. račune pa sem dobival, pa še net je delal.

No da grem nazaj k T2ju. Avgusta sem dobil pogodbo, seveda sem jo izpolnil in še isti dan poslal nazaj v Ljubljano. Od takrat pa se nič več ne zve. Že 3x sem klical na T2 in so rekli ,da kao telekom ne naredi nekega povpraševanja. Danes sem pa klical in sem vprašal zakaj ne Telekom pošlje tega naprej. In je mi prijazna gospa povedla , da telekom nemore naredit tega , ker manjka dokumentacija o mojem priključku in nemorejo tega naprej poslat. Potem pa sem vprašal , če tudi nemorejo me priklopit , če bi vzlel celi komplet NET+ TEL + TV in mi je rekla ,da ne. Vprašal sem pa tudi na siol in so mi rekli da oni tudi nemorejo me dat na duo ali trio.

TAK . I AM STUCK. nemorem ništa spreminjat . Kaj naj naredim?????? odjavim vseskup , če se bo sploh dalo in grem na kabelsi NET?????
««
62 / 62
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135890 (19836) Bug
»

T-2 VDSL vs. SiOL ADSL 2+

Oddelek: Omrežja in internet
315677 (2982) ar4743
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036455 (15862) Primoz78
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961699 (43071) OmegaBlue

Več podobnih tem