» »

Izdelava ojačevalca 4x55W

Izdelava ojačevalca 4x55W

Pyr0Beast ::

Ojačevalc, ki ga nameravam izdelat. Ima kdo oznake tega BCD-ja, ker dajat 17k za par kosov elektronike je mal velik.
Bi bilo mogoče izdelati kakšen drug ojačevalc AB klase, za manjšo ceno z enimi 45W na kanal pri 4Ω ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dejancek ::

Zakaj pa si ga nebi šel preprosto v trgovino pogledat, ga poslikat in prepisat vse komponente na listek pa enostavno vse kupil po kosih pa ga sestavil ? :\

Pyr0Beast ::

Ker ga emm, nimajo.:(
Če bi ga meli bi že >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TribesMan ::

Če se ne motim je to TDA7560 od ST Micro... PDF Datasheet

Podoben čip sem jaz kupil za doma narejen ojačevalec 4*45W max... in cena te zadeve je bila že takrat (kakšnih 5 let nazaj) izjemno visoka. Če se ne motim, sem dal okoli 7000SIT za tisti čip, pol pa še narediti vezje (kar ni mačji kašelj, ker tole FLEXIWATT 25 ohišje je zelo "natrpano" z nogicami, pa samo 2mm raster imajo... s tem sem se zelo zajebaval in mi je uspelo sele v tretjem poizkusu)

Nevem ce se ti splaca jebat s tem. Dvomim da boš čez tole prisel kaj ceneje kot je v tem kompletu, vsaj ne bistveno. Sicer pa tle sem nasel ceno tega čipa... in ni glih poceni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Cajta mam itaq preveč, zato bi se pa spravu delat kej takega. Nucal bi pa 2 in 32k za to je zame kr dost. Bom vprašal v lokalni trgovini kok stane. :D
Sicer ne maram kompletov za skup lotat, ker je vse stlačeno in čim ceneje narejeno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

reber ::

In zakaj ne bi vzel TDA7294 ??? 1x100W bistveno boljša zadeva, pa nič dražja, čeprav bi imel 4 čipe.

Pyr0Beast ::

Hmm, nisem pomislu. Sicer pa ne nucam več kot 40W sinusa na kanal. Torej bi nucal 8 čipov, ....
In koliko boljše bi bilo, poleg tega da bi imel kar nekej rezerve ? 4 kanali Desno in 4 Levo. Obstaja kakšen čip ki obvlada srednje in visoke freq, za nizke bi poskrbel 7294
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Z malo truda bi mojega 2x200W predelal v 4x50W. Stvar je narejena s štirimi TDA 7294- po dva v mostični vezavi.

S par prevezavami bi dobil 4 ločene kanale in to je vse...
On the journey of life, I chose the psycho path.

reber ::

Drugač pa ... TDA7265 je 2x25W in je najden v hišnih kinih, za kšne tamale zvočnike je dost, za sub pa bridge z dvema TDA7294 ki da 170W na 8 ohmih, na 4 ohmih pa manj, da ne bo pomote ...
Ravno rišem platko za TDA7294 za dva čipa, možnost vezave v bridge ali pa posebej da je stereo, platka pa bo enostranska, da lahko doma sčaramo ... pa zarad tega ne bo nč slabš kokr pa če je dvostranska platka.
Projekt bo objavljen na moji strani, ko bo zrisan.
Potem pa pride na vrsto TDA7265 ... in z obema projektoma dobimo modulčke, ki so pimerni za izdelavo majhnih ojačevalčkov ali pa komplet gostilniškega ozvočenja, ali pa bolj za restavracije ....

Pyr0Beast ::

Najlepše se vam zahvaljujem za nasvete in pomoč. Jutri ali pa v petek grem povprašat koliko kej stane.
Vidim da ma 7265 kr ravno črto ojačanj nad 200Hz. Idealno. :D
Izkoristek ma pa bol tko. Pri nekje 10W odda 26W toplote. Je 7265 AB klasa??
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928725 (11718) N4m31355
»

ojačevalec s čipom STK4050

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
274234 (3854) Highlag
»

TDA 7294 in vzrok za poškodbe?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82085 (1983) Brane2
»

Ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202649 (2408) stromar
»

elektroniki kje ste!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294398 (3798) footprint

Več podobnih tem